Dodaj do ulubionych

Jak ukryć krzywy sufit?

12.09.17, 12:07
Kupiłem mieszkanie, które zdaniem właścicieli było do odświeżenia. Generalnie nie jest w złym stanie, ale ściany i sufity trzeba zrobić. Niestety gładzie położę na ścianach, ale sufit bym chyba musiał skuć do zera, bo jest straszliwie krzywy. Macie na to jakiś pomysł? Nie chcę spędzić miesięcy na samej robocie z sufitem. Mógłbym zatrudnić fachowców, ale pewnie sobie zaśpiewają odpowiednią kwotę...
Edytor zaawansowany
  • 12.09.17, 21:29
    to zależy co rozumiesz przez "strasznie krzywy". wygładzenie sufitu, tak samo jak ścian (gładzią i tak niczego nie wyprostujesz jak jest bardzo krzywe) i zmiana oświetlenia tak, żeby nie świeciło po suficie załatwia sprawę. Jeśli wszystkie punkty oświetlenia będą skierowane w dół to masz połowę kłopotu z głowy. Pozostaje jeszcze światło dzienne i tu należało by tak naciągnąć sufit, żeby przy dziennym krzywizny były jak najmniej widoczne... ale jak to zrobić, żeby naciągnąć sufit pod światło dzienne ? no do tego trzeba jednak mieć doświadczenie.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • 22.09.17, 15:02
    Jeśli nierówności faktycznie są takie duże, to najsensowniej będzie chyba dać tam sufit napinany albo podwieszany. Podiweszany zrobisz sam, ale napinany moim zdaniem jest bardziej wdzięczny - zwłaszcza że możesz sobie przy okazji robić resztę w tym pokoju - na przykład ściany, a później zamontować powłokę napinaną. Bo przy płytach narobisz bałaganu - przycinanie, frezowanie itp to kilogramy pyłu. A przy napinanym wiercenie jest tylko przy profilach, czyli raptem kilkanaście dziurek.
  • 27.09.17, 10:23
    To ciekawe nie słyszałem wcześniej o tych sufitach. Ale wygląda to na drogą rzecz, co przy tych wszystkich wydatkach związanych z remontem nie jest zachęcające
  • 16.10.17, 10:26
    Drogie jest wtedy, kiedy zamawiasz sobie jakieś grafiki na tym albo wymyślne kształty. Zwykły, prosty sufit napinany wcale nie jest drogi. Do tego montaż jest bardzo szybki. Zależny oczywiście od powierzchni sufitu i kształtu - jak masz zwykły kwadrat czy prostokąt, to ogarną to nawet w jedną dniówkę. Gorzej, jak się zaczynają jakieś łączenia albo pokój jest rozległy. Ogarnij jakąś firmę w okolicy i popytaj o szczegóły. Jakąś wstępną wycenę itp. To nic nie kosztuje (albo niewiele) a dowiesz się, czy w ogóle interesować się dalej tematem.
  • 24.09.17, 17:36
    na takie problemy dobrym rozwiązaniem może być sufit napinany, zawieszony jest na profilach mocowanych tylko do ściany, przykłady np tu: sufity.iportfolio.pl
  • 04.10.17, 12:14
    Jak ktoś wcześniej wspomniał - sufit podwieszany można zrobić samemu. Wystarczy dobrze się przygotować i poczytać np www.koelnerpolska.pl/zrob-to-sam/sufit-podwieszany-zrob-to-sam/
    Dzięki niemu wyrównasz wszystkie krzywizny i dodatkowo możesz w nim wmontować oświetlenie.
  • 16.10.17, 11:17
    Ja u siebie w mieszkaniu dałam zrobić sufit podwieszany, ukrył wszystko, dodatkowo ociepliłam go wełną (stare budownictwo, bez izolacji) i mieszkanie zrobiło się trochę cieplejsze. Do tego lampki typu halogeny ledowe (takie okrągłe) i wygląda to super.
  • 18.10.17, 14:54
    Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem i najszybszym będzie przyklejenie dobrej taśmy, która to wszystko wyrówna, takie taśmy dostaniesz np tutaj: bbtapes.pl/tasmy-dwustronne/ ja tak robiłem i teraz jest normalnie, prosto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.