Dodaj do ulubionych

farba nie kryje po gruncie sniezka acryl putz gu40

29.08.17, 17:04
Witam, mam taki problem z malowaniem po sniezce.
Na nowy dobrze wysezonowany tynk knauf mp 75 diamant nalozylem cienko walkiem grunt sniezki acryl putz gu40 bez rozcienczania jak zaleca producent, kolejnego dnia nalozylem biala farbe dulux fresh white i tak przez 3 dni po jednej warstwie i krysie jest slabe, bo plackami jakby kratery i pasy slabego krycia. Z filmikow instruktazowych sniezki wynika, ze na nowe sciany obowiazkowo stosuje sie plyn gruntujacy, nie jest dalej wymagana sniezka grunt, bo jest glownie to do wczesniej malowanych scian celem zamalowania koloru.
Prosze o rady glownie rzecznika sniezki o rozwiazanie mojego problemu
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 29.08.17, 23:51
    Widzę tutaj 6 opcji:
    *grunt gryzie się z farbą (nie pasują składy, Dulux może wymagać innego gruntu niż użytego. Ja zawsze używam Unigrunt z Atlasu i z żadną farbą nie miałem problemu. Chyba że z promocji z marketu, to co by się nie malowało problem był.)
    *zatłuszczona ściana, wałek, pędzel.
    *za słaba wentylacja i dusi się wszystko.
    *przeterminowany grunt / farba.
    *kiepska farba.
    *nieodpowiedni wałek, pędzel.
  • 30.08.17, 00:18
    Ja używałem mnóstwo produktów Śnieżki i nie sądzę, by po tej stronie był problem.
  • 30.08.17, 22:02
    "...grunt gryzie się z farbą..." buahahahaha, nie zwróciłeś uwagi jak opakowania stały koło siebie i warczały a jak pokryłeś nimi ściany to się pogryzły... to oczywiste.
    "...Zatłuszczona ściana, wałek i pędzel..." to rozwala system, bo przecież każdy przed malowaniem naciera tłuszczem wszystkie te rzeczy.
    "... dusi się wszystko..." czyli co się dusi?? klepka, tynki, drzwi i okna?? otwórz wszystko jak najszybciej bo się na prawdę udusi i potem będzie pomieszczenie waliło trupem....
    "... przeterminowany grunt lub farba..." miałeś chłopie kiedyś zepsuty grunt w ręku??... to retoryczne pytanie...
    "... nieodpowiedni wałek i pędzel..." odpowiedni pewnie byłby z futra bobra kazachskiego z pod pachy... hahaha
    gdybym był kiepsko wychowany powiedziałbym że Pan patent ("patent" ... przypadek?) jest zwyczajnie kretynem, ale że jestem wychowany jak należy to nie powiem...

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, nie rozcieńczyłeś gruntu przed malowaniem czym stworzyłeś sobie na ścianie, na jej części, warstwę "szkła", która to warstwa zwyczajnie nie przyjmuje farby i masz placki, kratery czy pasy słabego krycia. Teraz żeby to zamalować będziesz malował pewnie ze 3 razy lub więcej a producenci farb kochają Cię za to, że nie stosujesz się do ich zaleceń ponieważ wydasz sporo kasy na farby, które są drogie a Dulux jest drogi horrendalnie w stosunku do jakości jaką oferuje. Powtarzam zawsze jak mantrę, nie używajcie gruntów pod malowanie, bez znaczenia jakiej firmy, one się od siebie nie różnią, zagruntujcie zawsze najtańszą białą farbą, rzadką, najtańszą farbą z marketu... Zalecane grunty są wyłącznie żerowaniem na głupocie kupujących, grunt został wymyślony w konkretnym celu i do konkretnych zastosowań i nie było to malowanie czegokolwiek.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • 30.08.17, 23:49
    mialem zamiar rozcienczyc, ale tego nie zrobilem ze wzgledu na to, ze producent przygotowal go jako gotowy do uzucia i nie bylo zadnej informacji o tym produkcie jak u innych producentow, ze mozna rozcienczac, zjezdzilem cala Lodz specjalnie za gruntem sniezki do farby sniezka zeby wyeliminowac tzw "gryzienie sie farby z gruntem" tylko na sufit kupilem duluxa i sie nie pokrylo nawet po trzech kryciach, walek jaki uzywalem to Anza 8mm
    tynki mam gipsowe knauf diamant i sa one tak wygladzone, ze juz same w sobie sa gladkie jak szyba i po nalozeniu gruntu zachowywaly sie jakby go nie przyjmowaly, moze wiec zmatowic je papierem poki nie nalozylem satynowej sniezki
  • 31.08.17, 01:44
    Podtrzymuję to co napisałem. Nie jestem specjalistą od farb, moim oczkiem są drzwi. Często jeżdżę na inwestycję i spotykam różne rzeczy. Sam w życiu malowałem już z kilkadziesiąt razy i też mam z tego tytułu pewne doświadczenia. Sam nigdy nie rozcieńczałem gruntu, zawsze go używam i jak napisałem wcześniej nie miałem z tym problemów. Mimo szklistej powłoki, używając dobrych produktów nie ma tego problemu. Każdy z tych punktów które przedstawiłem, a które wyśmiał Pan "dobrze wychowany" może być przyczyną. Jak nie, niech wykona jeden z punktów i maluje.

*grunt gryzie się z farbą - Dzieci jak czytają Pana odpowiedź to pękają ze śmiechu. Dulux jest specyficzną farbą, co sam Pan dobrze wychowany przyznał. Może się z tym nie spotkał. Zdarzają się różne przypadki z duluxem, bąble, odpadania, braki krycia. Nie jest prawdą, że każdy grunt jest taki sam. Opiera się na polimerach, dodatki są różne. Najprościej kupić w markecie grunt Dragon i Unigrunt. Pomalować część tym, część tym i zobaczyć różnice. Wiele nie stracisz kupując najmniejszą puszkę dobrej farby, albo chociaż próbkę za 2,99 i spróbować ją nałożyć.
    *zatłuszczona ściana, wałek, pędzel. Śmieszne Panie dobrze wychowany. Ktoś w zamiast gruntem to smalcem pomalował, prawa? Wystarczy wiadro po czymś tłustym. Pan na pewno nie spotkał się z czymś takim, przecież Pan porządny. Ja widziałem na inwestycji jak malarz nieświadomie położył wałek na denku od turystycznej i malował.
    *za słaba wentylacja i dusi się wszystko. Bez komentarza. Pana odpowiedź naprawdę na poziomie. Dzieci znowu boki zrywają.
    *przeterminowany grunt / farba. Dla Pana to czyste "z archiwum X". Powinien Pan pracować w dziale reklamacji producenta farb, albo jakiegoś marketu.
    *kiepska farba. Do tego Pan się nie przyczepił?
    *nieodpowiedni wałek, pędzel. Tu też raczej bez komentarza, nawet dziecko potrafi znaleźć różnicę. Nie mówię tu o zachowaniu narzędzi na podatnym podłożu. Różnice widać na ciężkim podłożu o którym mowa.

Widzę, że Pan jest takim osobnikiem, co lubi wyzywać innych przez Internet. Łatwiej bo nie odda, a słowa nie bolą. Ma Pan wiedzę, ale po co te wypociny na początku? Myśli Pan, że to jest fajne? Nie ładnie tak, to nie mój poziom, nie będę w ten sposób dyskutował.
  • 31.08.17, 06:36
    "kiepska farba" - owszem "przyczepiłem się" tylko Pan nie zauważa gdzie ....

--
    zubbau@gmail.com
  • 31.08.17, 09:24
    Nie będę próbować wyrokować, co u Ciebie nie zadziałało, ale podzielę się własnym doświadczeniem. U mnie dulux świeżo położoną i prawidłowo zagruntowaną gładź gipsową krył bardzo słabo. Fachowcy musieli malować wielokrotnie (nawet 4-5 razy), a i tak zostały źle pokryte miejsca. To jest kiepska choć nietania farba. W każdym razie nie na "świeże" ściany.
  • 31.08.17, 22:41
    Szanowny Panie,

przed nałożeniem gruntu podłoże powinno zostać dokładnie odpylone. Inne możliwe przyczyny to wspomniane wcześniej przez internautę zatłuszczenie ściany, wałka/pędzla lub dobór niewłaściwych narzędzi malarskich. Możliwe również, że problem tkwi w nieodpowiedniej wentylacji pomieszczenia.

Proponuję przeszlifować delikatnie powierzchnię ściany papierem ściernym, dokładnie ją odpylić i ponownie pokryć gruntem i farbą nawierzchniową. Czynności te najlepiej wykonać najpierw na próbę na niewielkim fragmencie podłoża.

Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
  • 01.09.17, 22:40
    forum.ladnydom.pl/forumdom/w,217,159381859,159381859,Problem_z_malowaniem_mocny_grunt_farba_nie_kryje.html

--
    zubbau@gmail.com
  • 02.09.17, 10:37
    xxxxxxx

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.