07.07.17, 14:21
Widzę, że są tylko jakieś stare wątki, więc pozwoliłam sobie na założenie nowego :)
Na co zwracacie uwagę przy wyborze okien? Wiadomo, powinny być jak najbardziej wygłuszające, ale i szczelne, nie wypaczać się. Teraz mamy problem, bo zimą zaczyna nam grzyb się tworzyć na ścianie, mam wrazenie, ze to przez to, że to moje okna ktore mamy są szczelne, ale aż do przesady, nie ma możliwości przewiewu. Nie wiem dokładnie jak to tam działa. Tak czy inaczej to pierwsza rzecz, któą chcemy zmienić.
Edytor zaawansowany
  • 13.07.17, 14:51
    Może być, że jak okna są źle wprawione to się coś sypie, czy pojawia się grzyb. Ważna jest dobra firma nie tylko okien, ale i ta, która okna montuje. Ja ostatnio czytam blog na oknakatex.pl. Tam są fajne porady i uwagi o oknach.

--
    [url=http://www.mamacafe.pl/][img]http://www.mamacafe.pl/suwak/7368.png[/img][/url]

[img]http://s2.pierwszezabki.pl/022/022090971.png[/img]
  • 14.07.17, 15:27
    Tworzenie się pleśni może być związane z przemarzaniem muru wokół okna. Jeśli ma ono dobre parametry termoizolacyjne, a ściana jest nieocieplona, w tym miejscu tworzy się mostek termiczny, w wyniku różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem budynku a powietrzem zewnętrznym dochodzi do skraplania wilgoci w ścianie. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie ocieplenie ściany od zewnątrz. Jeśli chodzi o zbyt szczelne okno, na pewno mają Państwo możliwość rozszczelnienia go, by umożliwić działanie tzw. mikrowentylacji.
  • 14.07.17, 20:28
    rozsadna cena idąca w parze z jakością, estetyka
  • 18.07.17, 17:59
    Przy wyborze okien 3-szybowych trzeba zwrócić uwagę na jakość szyb i przepuszczalność światła. My mamy fajne okna PCV od firmy Abakus. Braliśmy je od firmy z Ostrołęki, bo mieli bardzo dobrą cenę okna-tomczak.pl/ ale wiem, że tej firmy okna możesz kupić też w różnych miejscach. My budowaliśmy dom Warszawa Białołęka więc nie było z tym problemu.
    Wiem tylko, że moja koleżanka zamówiła jakieś okna 3-szybowe, nie pamiętam teraz nazwy, ale było to niby okna markowe, a teraz narzeka, że ma ciemno. Koniecznie zwróć na to uwagę.
  • 20.07.17, 11:37
    Mogę polecić firmę www.oknostol.com.pl/ . Firma posiada w swojej ofercie zakładanie i montaż okien drewnianych, zabytkowych i nowoczesnych. Wybrałam ich z polecenia. Koleżanka zakładała okna drewniane i była bardzo zadowolona. Wspaniale wyciszają, a mieszkając w bloku to najlepsze, co może być, są szczelne i przepuszczają dużą ilość światła. Plusem jest to, że mają bogatą gamę kolorów, toteż można naprawdę zastanowić się co do koloru okien.
  • 03.08.17, 02:18
    Okna to było pierwsze co wymieniłam, w mieszkaniu po teściowej. Teściowa zakładała chyba najtańsze jakie tylko mogły być :/ uszczelki to była jakaś masakra. Nie wiem na czym to polegało ale raz wiało przez okna innym razem okna całe parowały i była okropna wilgoć w mieszkaniu, dramat. Zapłaciliśmy z mężem sporo ale nie dość, że sa śliczne (tak okna tez mogą byc śliczne :D ) są wytrzymałe i mam gwarancje na lata, wiem, że nie muszę sie martwic, że za 5 lat będę musiała je wymieniać.
  • 03.08.17, 14:34
    Ja u siebie zdecydowałam się na okna drewniane - zawsze mi się takie marzyły i w końcu mam ;) Wg mnie to bardzo eleganckie rozwiązanie. Plus też jest taki, że dobrze izolują i są trwałe. Ciekawą ofertę ma MM Timber Windows, wykonują okna dostosowane do potrzeb klienta, więc można coś dobrać do każdego budynku.
  • 11.08.17, 09:11
    Możliwe, że w pomieszczeniu, w którym tworzy się grzyb, jest za słaba wentylacja naturalna i wilgoć nie jest odprowadzana na zewnątrz. W takim przypadku trzeba by jakoś wspomóc wymianę powietrza, montując okna z wmontowanym nawiewnikiem, który reaguje na różnicę ciśnienia np. : www.awilux.pl/pl/products/wietrzenie-pod-kontrola-31-detail Jest jeszcze wersja higrosterowana, tzn. uruchamia wymianę powietrza, gdy czujnik wykrywa wilgoć w powietrzu.
  • 16.08.17, 20:09
    wazna jest tez dobra cyrkkulacja powietrza w mieszkaniu, zeby ten grzyb sie nie robil. ja mam okna z wywietrznikami, zeby nie byly zbyt szczelne;) wtedy tez nie ma problemu ze skraplaniem sie wody na oknach itd... ja polecam okna Jezierski, dobry stosunek jakosci do ceny, a poza tym bardzo dobrze i solidnie wygladaja
  • 17.08.17, 10:08
    MM Timber Windows też znam :) Ja zamawiałam u nich okna typu Spiral, które otwierają się wertykalnie, coś takiego: www.mmtimberwindows.com.pl/spiral-balance Fajne rozwiązanie, bo można zagospodarować przestrzeń na parapecie i jednocześnie nadal swobodnie otwierać okno.
  • 29.08.17, 23:57
    Ja za 3 tygodnie będę wymieniać okna, stare okna już sie wypaczyły, ciężko sie je otwiera i zamyka. Ja wybrałam okna od Jezierskiego, przyjeżdżają od nich z firmy i montują.
  • 06.09.17, 23:47
    gawronkowa napisał(a):

> Widzę, że są tylko jakieś stare wątki, więc pozwoliłam sobie na założenie noweg
    > o :)
    > Na co zwracacie uwagę przy wyborze okien? Wiadomo, powinny być jak najbardziej
    > wygłuszające, ale i szczelne, nie wypaczać się. Teraz mamy problem, bo zimą zac
    > zyna nam grzyb się tworzyć na ścianie, mam wrazenie, ze to przez to, że to moje
    > okna ktore mamy są szczelne, ale aż do przesady, nie ma możliwości przewiewu.
    > Nie wiem dokładnie jak to tam działa. Tak czy inaczej to pierwsza rzecz, któą
    > chcemy zmienić.

dobry wybor, tez mam. bedziesz zadowolona:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.