Dodaj do ulubionych

Czym przykryć rury kanalizacyjne.

18.03.17, 13:42
Witam.

Właśnie planuję remont w mieszkaniu i chciałbym jakoś zamaskować brzydkie rury w łazience.
Mam w łazience rurę kanalizacyjną w kształcie litery Y. Fachowiec radził mi zrobić kominek regipsu i obłożyć płytkami, jednak spółdzielnia wymaga, żeby do tych rur był łatwy dostęp w razie awarii. Wyburzania regipsu w razie czego chciałbym jednak uniknąć, myślałem więc o czymś w rodzaju korytka (może z płyty MDF/PCV, lub nawet z blachy) nakładanego na rury łatwego montażu i demontażu. Czy ktoś ma pomysł jak to sensownie ogarnąć.

Rura kanalizacyjna wygląda pod sufitem tak jak na zdjęciu, obok biegnie pion zimnej wody. Ją również mógłbym ukryć w korytku.
Krzywej urki w poprzek po likwidacji junkersa już nie ma, jest zaślepiona.

Proszę o pomoc.
Zdjęcie: imgur.com/a/tN2wk
Edytor zaawansowany
  • 18.03.17, 14:40
    Trzeba wykonać obudowę, jak powiedziałeś. Do ściany mocujesz drewniane listwy do których zamocujesz potem obudowę. robisz obudowę w takich wymiarach jak zrobiłeś listwy mocujące, obudowę z dowolnego pasującego Ci materiału, płyta meblowa, płyta osb, metal czy coś innego a potem mocujesz tę obudowę do listew za pomocą śrub, mogą być zamiast nakrętek motylki żeby łatwiej było ją zdemontować jak będzie taka potrzeba. Można to również zrobić w płytkach, wtedy obudowa najlepiej na płycie osb, tylko jak zrobisz to w jednym kawałku to będzie dość ciężkie. Można zrobić tak, że boki obudowy będą osobno, a front osobno i wtedy jak by co to demontujesz tylko front. Tak czy inaczej, konstrukcja na drewnie a wykończenie już dowolne.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.