Dodaj do ulubionych

Panele fotowoltaiczne- czy się opłaca?

28.06.16, 12:50
Cześć

Mam pytanie do osób, które budują dom i troszkę są w temacie. Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne? Znalazłam firmę, która to robi i twierdzi, że wszystko jest trochę kosztowne ale się szybko zwraca. Jak jest prawda i jak wygląda w praktyce takie użytkowanie? Czy to serio taka wygodna i darmowa energia?

Link do firmy: pro-sun.com.pl/panele-fotowoltaiczne/
Edytor zaawansowany
  • jarecki_2 28.06.16, 15:45
    Darmowa to oczywiście nie, ponieważ instalacja trochę kosztuje, ale można uzyskać dofinansowanie. Z mojego punktu widzenia oczywiste jest, że inwestycja jest opłacalna chociażby jeśli chodzi o niezależność i brak rachunków za prąd, samo to wystarczy, żebym uzbroił dom w panele po zęby. Ważna informacja, po jakim czasie panele stracą swoją wydajność i w jakim procencie.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • tolotolo128 30.07.16, 11:25
    Hej, ja też się własnie zapoznaje z nowymi zasadami rozliczeń, bo to decyduje o tym, czy instalacja będzie zadowalać, czy nie. Poczytaj np tutaj jak to obecnie wygląda i jaki jest twój profil zużycia energii, bo z tego co wyczytalem, po ostatnich zmianach jest to dość istotne.
  • abudaba 02.08.16, 13:44
    Jak najbardziej się opłaca! Może trochę bardziej dla biznesu, ale myślę, że mniej czy bardziej dla wszystkich.
  • abudaba 02.08.16, 13:44
    A, i mnie z kolei się podoba Elve, też polecam zajrzeć
  • natalinarka 05.08.16, 14:27
    Opłaca się my niedawno sobie zamontowaliśmy panele ale od ozemarket.pl/ i już wychodzi nam, że w ciągu kilka się spłacą i będą zarabiać.
  • qwazserdx 11.08.16, 18:58
    Kochani chyba nie znacie najnowszej ustawy dotyczącej fotowoltaniki jest to inwestycja nie dość że kosztowna to zwrot poniesionych kosztów można liczyć na około 60 lat wcześniej się to rozleci no chyba że ktoś jest filantropem i nie ma co zrobić z kasą .
  • konsultant_viessmann 12.08.16, 11:32
    No bez przesady..... po pierwsze nie "fotowoltaniki" tylko "fotowoltaiki" poczytaj trochę, a potem komentuj. Gdzie ty to wyczytałeś? gdybym nie poczytał sobie o tym wcześniej i nie popytał specjalistów to jeszcze bym Ci uwierzył... Ludzie chcą być nowocześni, ekologiczni, więc szukają nowych rozwiązań, ale widać ze niektórzy żyją tylko zniechęcaniem.

Może wytłumaczysz nam jak w takim razie działa nowy system rozliczeń? Może pomożesz pokazując rozliczenie?
  • normalny_ludz 15.08.16, 10:43
    "i już wychodzi nam, że w ciągu kilka się spłacą i będą zarabiać". Rozumiem,że te zarobione pieniądze,będą ci te panele przelewać na konto.

NIE POLECAM www.ozemarket.pl zatrudniają naprawdę idiotów spamerów,więc muszą sprzedawać szajs,jak ich nie stać na normalną reklamę.
  • tolotolo128 17.08.16, 12:19
    No nie wiem czy Twoje konto zostanie zasilone sprzedażą energii.... przecież nie można teraz jako osoba fizyczna sprzedawać energii.... można tylko sobie w sieci magazynować energię i potem ją pobierać....
  • tolotolo128 12.08.16, 11:39
    No na to wygląda... Ja też jestem zainteresowany i skłaniam się do firmy SOLGEN - zobacz co piszą o instalacji - TUTAJ

Są też na bieżąco z przyłączeniami instalacji i z zasadami rozliczeń - dzwoniłem i pytałem.
  • nemapl 12.08.16, 19:41
    Kolega wynajął firmę, która opracowała projekt, złożyła dokumenty - w zasadzie tylko on się fatygował z kompletem do banku w ramach dofinansowania po kredyt. Z tego co mówił to na swoje wyjdzie za parę lat. Czytałem dokumentację - bycie elektrownią to powód do dumy :)
    Na youtube widziałem też coś dla majsterkowiczów - za ok 1 tyś. mamy panele, akumulator, sterownik - coś co daje nam energię do uruchomienia np. oświetlenia, podlewania ogródu...

Drewniane
  • sluchaweczki123 30.08.16, 18:13
    Wielkie firmy energetyczne w tym kraju nie pozwolą na to aby folowoltaika była w Polsce opłacalna , to po pierwsze .Po drugie cóż nam bowiem po tym, że inwestycja w ogniwa zwróci nam się(jeśli w ogóle)dopiero w kilka lub kilkanaście lat po tym, gdy nasza instalacja fotowoltaiczna będzie już tylko złomem . Popatrzcie na Niemcy też byli zachwyceni tymi panelami teraz ten uzywany szmelc kupują Polacy .Nigdy nie zrozumie metalnoci polaków , któży za wszelką cenę chca udowodnic swoja przewagę nad chociaż by sąsiadami ( MNIE NA TO STAĆ ) ,choć mają swiadomość zainwestowania grubych tysiecy w które sie nie wrócą . Zyjemy w wolnym kraju , kazdy może wybrac sposób dostarczania energii , nowe technologie jak najbardziej , ale puki co jest to zupełne nieopłacalna zabawa , no chyba ze nas stać na takie zabawy . Co do firm sprzeajacych panele , to chyba jest oczywiste ze bedą przekonywac o niedalekim zwrocie inwestycji . Proponuję dokładna analizę i poprawne obliczenia . Na niewiedzy sie zarabia
    Proste
  • erzecznikknauftherm 31.08.16, 02:27
    Wszelkie analizy opłacalnosci inwestycji w energooszczędność wykazują, że najlepsza inwestycją jest izolacja budynku. Prawidłowo wykonana przy uzyciu wysokiej jakości materiałów izolacyjnych np. Knauf Therm, osiąga czas zwrotu 3-4 lata (i to bez dodatkowych dotacji i dopłat).
  • tolotolo128 01.09.16, 14:22
    Noooo, ale słuchajcie.... to co przeczytałem dzisiaj (TUTAJ) nie zachęca... Na każdy kroku trzeba uważać - zobaczcie co oferuje jedna firma: abonamenty na fotowoltaikę - instalacja wychodzi DWA RAZY DROŻEJ!
  • marle_nnnnka 21.10.16, 15:42
    My z mężem robiliśmy instalacje w firmie Soltech Energy. Energii sprzedawać nie mozna, ale za to siec robi za akumulator. Niestety na dotacje sie nie zalapalismy, ale moze to i lepiej bo bardzo dlugi czas trzeba na to wszystko czekac. Prawda jest taka, ze zawsze ktos znajdzie jakies wady. Pieniedzy sie na tym nie da zarobic, ale przynajmniej oszczędzać. Nam wyszło, ze po 9 latach inwestycja sie zwóric. A co do firmy, która nam robila instalacje to polecam. Wszystko dobrze wytłumaczyli, odpowiadali na kazde pytanie. Z energetyką też wszystko załatwili. od siebie moge polecic.
  • anapaa 10.05.18, 11:04
    bzdura - teraz abonamenty są dostosowane do klientów - ARTYKUŁ jest meeeeega PRZESTARZAŁY
  • ewamalina1 28.10.16, 14:03
    Moim zdaniem bardzo się opłaca. Jednak trzeba zwrócić uwagę na firmę, której powierza się tak odpowiedzialne zadanie. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić firmę wlasnyprad.eu , która swoją wysoką jakością dokonuje naprawdę dobrych instalacji. Nie są wcale mało używane a koszt ich zakupu zwraca się dość szybko. To powoduje, że jest sporo oszczędności w portfelu.
  • erzecznikknauftherm 29.10.16, 02:09
    Niestety zastosowanie paneli fotowoltaicznych nawet z dotacją jest na granicy zwrotu inwestycji przez okres 10 lat, przy założeniu ich niezmiennej sprawności i stabilnych warunków pogodowych. Jeżeli szukacie realnych oszczędności dla kosztów eksploatacji budynku/domu, to WSZELKIE analizy pokazują, że najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w polepszenie lub zwiększenie izolacji budynku. Najlepiej zastosować izoację o wysokich parametrach np. lamdba 0,031 (Knauf Therm Expert) ale wazne jest aby wykonać ją prawidłowo tzn. zaizolować wszystkie elementy budynku (fundamenty, ściany, dach, balkony itp.). Na stronie knauf-industries.pl/program,showroom,styropiany-zastosowania.html są przedstawione prawidłowe rozwiązania izolacji ww. elementów budowlanych.
  • karolina885522 09.01.17, 14:15
    W praktyce wyglada to tak ze jezeli firma solidnie wykona instalacje to rachunki mozna obnizyc tylko do oplat stalych. Zalatwiaja tez wszystkie dokumenty z energetyka ale niestety dlugo sie czeka na te wszystkie formalnosci. Ja moge polecic firme Soltech Energy z poznania sama skorzystalam i jestem zadowolona
  • biznesenergetyk 13.02.17, 16:52
    Każda inwestycja się zwraca kwestia kiedy. Pytanie na które trzeba sobie odpowiedzieć to czego oczekuję? Czy szybkiego zwrotu, czy chcę oszczędzać na rachunkach za prąd? To co można przeczytać na internecie to fakt że energia drożeje a to znak że inwestycja w OZE zwróci się szybciej. Wszystko zależy od możliwości: miejsce montażu, ilość kW instalacji, cena za kWh, wielkość rocznego zużycia i finanse. Chętnie pomogę w temacie dobory optymalnej instalacji w rozsądnej cenie. Proszę o kontakt priv biznesenergetyk@gmail.com
  • morlintos 08.03.18, 12:13
    wszystko zależy od warunków - jasne, od mocy instalacji, ceny za kWh oraz kosztow komponentów, ale nie wciskajcie kitów jak Foton Technik, że abonament na instalacje bedzie oszczednością - NIE BĘDZIE - to zwykłe naciąganie ludzi!!! Podawalem poniżej obliczenia dla przykładu i powtórzę to jeszcze raz - przykład firmy, która próbowała zrobić mnie w banbuko!

planowane według fotona oszczędności 1880 zł w skali roku
    abonamencik najniższ 149 zł x 12 miesięcy - 1788
    abonamencik średni 199 zł x 12 miesięcy - 2 388

gdzie tu oszczędności??? to jest rozsądna cena??
  • bobii522 29.03.17, 11:40
    Jak na razie dobrze oceniam współpracę z hurtownią Swatt -swatt.pl. Nie jest to przypadkowa firma ale oddział Polskiej Ekologii, która już w latach 90 zaczęła tego typu energooszczędne rozwiązania na krajowe podwórko wprowadzać. Głównie zamawiam u nich części do instalacji solarnych, ale mają też pompy ciepła czy kotłownie hybrydowe w ofercie, jest z czego wybierać.
  • jarzebinka007 24.05.17, 23:46
    Każda inwestycja się zwraca, pytanie tylko kiedy... Wszystko zależy od możliwości: miejsca montażu, ilość kW instalacji, cena za kWh, wielkość rocznego zużycia.
    No i na czym nam najbardziej zależy
    Czy oczekujemy szybkiego zwrotu, czy chcemy oszczędzać na rachunkach za prąd? To co można przeczytać na internecie www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/fotowoltaika

--
    W życiu piękne są tylko chwile...
  • cytrynazcukrem 28.02.18, 19:43
    Czemu by nie? Sam planuję taki zakup. Rozglądałem się ostatnio za nimi i wpadłem na dość ciekawą firmę: http://sunsol.pl/pl/lokalizacje/montaz-fotowoltaiki-warszawa
  • morlintos 08.03.18, 12:06
    uważajcie na firme FOTON TECHIK - bajeruja, że oszczędności, ale naprawdę wciskają ludziom kit. Dokładnie czytajcie ofertę. Dla przykładu z fotonu abonament na instalacje o mocy 3,3 kWp to 149 zł - policzcie sobie razy 12 miesięcy - wychodzi 1788 zł, a w OFICJALNEJ ofercie foton zapewnia ze srednie oszczednosci sa na poziomoe 1880 zł przy tej mocy - jak sie pogoda źle złoży to dostaniecie niecałą stówę oszczędności - bull shit!!!
  • sebenston 08.03.18, 14:10
    namawiają ludzi i mają z tego zyski :P cieszą się z owieczek, które płacą kaskę na ich konto...
    patrzyłem na realizacje tego Fotonu - część paneli jest W CIENIU - poraaaaaażka! oszczędności z tego będa jak kokosy - haha ;/
  • morlintos 09.03.18, 10:26
    totalnie bez komentarza ;/ widzialem dzisiaj z Foton technika instalacje w zachodnio-pomorskim w Goleniowie - w poowie panele na dachu domku w cieniu od krzaczków - nikt nie raczył właścicielom powiedzieć że cień raczej nie pomoże w produkcji słońca? o dup* rozbić taka robotę - totalna fuszerka!!!
  • sebenston 20.03.18, 08:55
    ale po co mówić właścicielom? lepiej dołożyć dodatkowe kWh i mieć z tego kasę, dołożyć oczywiście gdziekolwiek ;/
  • zmelty_p 09.03.18, 10:15
    Tak jak najbardziej. Mi pomogła firma SunBenefit w dostaniu dotacji i moja rata wynosi tyle co ostanio płaciłem za prad do Tauronu. Tylko tutaj jest ta zaleta, że kredyt skonczy mi sie za ok. 5 lat i będe mieć wpełni darmowy prąd. Także polecam! I to nie tylko sezonowe rozwiaznie ale w zimie tez działają.
  • morlintos 09.03.18, 10:28
    jasne że działają w zimie! nie chodzi o ciepło ale o ilość promieni słonecznch, nawet tych rozproszonych - problem w tym, że jak spartaczą ci montaż paneli w miejscu zacienionym, jak ludzie z Foton technika, to bedziesz mial uzysk w swoich snach! ;/
  • job321 26.03.18, 11:41
    W ubiegłym roku instalowałem panele fotowoltaiczne. Długo nie mogłem się zdecydować, bo nie wiedziałem czy będzie mi się to opłacać. Zadzwoniłem do firmy ZRE Małopolska, dokładnie mi opowiedzieli jak to działa, kiedy się zwróci i zdecydowałem się na instalację. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Powinno mi się zwrócić po około 7 latach. Później będę miał darmowy prąd :)
  • morlintos 04.04.18, 11:07
    nie wszystko zwraca się od razu - ważne, że rachunki są dużo niższe!
    kasę inwestuje się w masę rzeczy - nie zawsze z nadzieją na szybki wzrost :)
  • anapaa 11.05.18, 12:02
    jasne, ale zawsze jest to pewien koszt - wszystko zalezy od zapotrzebowania - ja sobie tak kombinuje z tymi abonamentami - gadałam z ludzmi z Columbusa i mi sie to fajnie kalkuluje - a szkoda juz tego słonka co ucieka mi - nic tylko czekac na montaż!
  • dartosto 17.05.18, 12:33
    abonament to dobra alternatywa dla kredytu - przynajmniej kasa idzie na OZE a nie na grube brzuchy banków - jaknajbardziej!
  • morlintos 14.06.18, 12:40
    Czyli jednak fotowoltaika. Widziałem Twój post w innym temacie i właśnie się zastanawiałem w co chcesz zainwestować. Celowałem w pompę ciepła, ale fotowoltaikę popieram w 100%!
  • kate_p93 25.07.18, 11:38
    Na początku nie byłam przekonana do tych paneli, ale za namową męża, skontaktowaliśmy z pobliską firmą. Otrzymaliśmy dużo przekonywujących informacji (na stronie pvprojekt.com/ można zobaczyć zrealizowane projekty przez firmę). Firma wykonała dla nas bezpłatną wycenę i tym sposobem mamy panele :)
  • anapaa 30.07.18, 15:53
    to firma lokalna? z lokalnymi jest zawsze jakiś problem, np. znikają zanim upłynie okres gwarancji i kto mi potem taki sprzęt naprawi? ;/
  • morlintos 02.08.18, 11:12
    Niestety tak. Długiej gwarancji jest w stanie udzielić firma, która ma odpowiedni kapitał. Lokalny pan Mietek może jedynie poopowiadać.
  • krzychup8 06.08.18, 12:58
    taaa panele kupione na "złomie" w Niemczech i sprowadzane x lat temu z nich od pana mietka
  • anapaa 13.08.18, 08:53
    smutne to :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.