Dodaj do ulubionych

co wiadomo o systemie pixel?

13.05.16, 14:13
co wiadomo o nowym systemie pixel? Wiem, że była premiera ale czy jest już jakaś oficjalna rozpiska na temat cech tego systemu okiennego? Będzie duży przeskok pomiędzy proluxem a pixelem?
Edytor zaawansowany
  • 16.05.16, 16:09
    nie przeskok nie będzie za duzy, tak na prawde wiele dobrych nawyków produktowych zaczerpnięto właśnie z okna prolux. Obniżony próg, powiększone szklenie etc.
  • 16.06.16, 17:08
    a ja uważam, że jest wprost przeciwnie. Pixel pokazał bardzo wiele nowosci jesli chodzi o standardowa wersje okna. Fakt sa podobieństwa, miedzy proluxem ponieważ jest tez powiekszona powierzchnia szklenia
  • 17.06.16, 16:18
    hej moi drodzy zrobilem sobie na podstawie wkładki technicznej do zamówionego okna małe zestawienie jesli chodzi o okno pixel od oknoplastu, jesli mozna prosic o zrobienie podobnego porównania do innego okna PVC to bedę bardzo wdzięczny. W wersji standardowej dostajemy w oknie pvc pixel następujące elementy: Dwa zaczepy antywłamaniowe na skrzydle, Blokada obrotu klamkiMakrowentylacja ?FOUR Seasons?,Blokada antyzatrzaskowa ( antyprzeciągowa ), Ośmiokątne grzybki, System stabilizujący skrzydło ?SAFE Location?.
  • 21.06.16, 14:35
    Podoba mi się wkładka antywłamaniowa, zwyczajny czop IS potrafi skutecznie zabezpieczyc okno przed np wyważeniem
  • 25.07.16, 13:54
    oczywiście trzeba wziąć poprawkę ze nie istnieje dzisiaj cos takiego jak okno antywłamaniowe w 100% a dlaczego? bo te techniki cały czas ewoluują i zarowno przestępcy szukaja nowych sposobów na sforsowanie zabezpieczeń jak i producenci staraja sie udoskonalić swoja technologie
  • 27.07.16, 14:22
    Wreszcie, bardzo mnie drażni jak ktoś wyskakuje z hasłem ze każde okno da sie sforsować. To prawda ze sie da ale producentom starającym sie uzyskać klasyfikację np RC 2 dla swoich okien i drzwi zależy raczej na zabezpieczeniu okien przed standardowymi próbami włamania.
  • 29.08.16, 10:47
    ja zawsze powtarzam takim ludziom, ze czołgiem się wszędzie dostaniesz, ale to nie o to chodzi. włamywacz nie wpada z granatami tylko próbuje się dostać dostępnymi środkami
  • 29.08.16, 11:39
    a mnie się bardzo podobają róznego rodzaju testy okien i drzwi antywłamaniowe. system pixel nie odstaje od reszty w tym zestawieniu, też był testowany i bawet gdzieś w sieci widziałem filmik
  • 29.08.16, 15:16
    a widzieliście ten z oponami i samolotem? dobry filmik, widać ze włożyli troche wysiłku w te testy.
  • 29.08.16, 16:06
    to chyba ten, nie ? www.youtube.com/watch?v=YKhaWduo6fc
  • 30.09.16, 13:33
    wiesz co ja uważam że to jest bardzo fajne narzędzie marketingowe. Wiadomo że nikt się nie będzie włamywał z pomocą samolotu, ale jak to fajnie wygląda, że okno wytrzymuje pewne naciski i napór powietrza. co jak co ale oknoplast się dobrze odnajduje na rynku. Widać zresztą po tym jak podbijają rynki europejskie też, np we Włoszech.
  • 03.10.16, 10:46
    chyba są nawet sponsorem Interu nie? a wracając do tematu, ktoś mi wyjaśni raz na zawsze czy w oknie pixel są zaczepy grzybkowe i co więcej, czym się różnią od zwykłych?
  • 25.10.16, 14:18
    Są w nich zaczepy SafetyPlus nie wiem czy to masz na myśli mówiąc grzybkowe, bo znam tylko tę nazwę :P rzecz w tym że one są mocowane do zbrojenia bezpośrednio. A zbrojenie skrzydła tez mają przyzwoite, 1,75mm.
  • 26.10.16, 13:52
    A czy można je zamówić w różnych opcjach ilości komór czy ta sześciokomorowa na stronie oknoplastu to jedyna?
  • 27.10.16, 11:29
    no to już musisz zadzwonić do nich najlepiej albo do salonu partnera, nie wiem czy ktoś na tym forum ma takie szczegółowe informacje
  • 30.11.16, 09:55
    O Jezu, chłopie. Tak jakbyś zapytał ile kosztuje samochód marki ford. A jaki rocznik, a jaka wersja, paliwo itp? Podobnie jest z oknami - ilosć okien, to skrzydła czy całe okna. Ile podwójnych, ile pojedynczych? Jakie wymiary? Okno oknu nierówne, nawet jesli podasz model. Poza tym o wycenę to najlepiej zgłosić się do salonu a nie na forum :)
  • 30.11.16, 12:41
    No racja, nie ma co porównywać. Ogarnij sobie może promocję zimową oknoplastu, bo wiem że jestod listopada do końca stycznia chyba. Nie wiem jakie są warunki dokładne, ale powinieneś się zainteresować.
  • 30.11.16, 14:02
    To może przeczytaj regulamin oknoplast.com.pl/promocja/ a jak dalej czegoś nie będziesz wiedział, to pisz
  • 12.12.16, 15:45
    dzięki za cynk na temat promocji, przydało się. Trochę poczytałem na ten temat ale jeszcze muszę dopytać u źródła. Zostawiam to jednak na po świętach bo teraz i tak nie zdążę wszystkiego załatwić a nie chcę się nie potrzebnie gonić jak i tak jest tyle do zrobienia
  • 30.01.17, 16:01
    Tak, spoko. Na początku stycznia zaraz poszedłem, umówiłem się na wycenę itp. no i zamówiłem okna w piątek dwa tygodnie temu. Wziąłem pixele. Ale jeszcze wiadomo, ze to trochę potrwa
  • 14.02.17, 10:43
    No było gdzieś mówione że tam nawet 46% można zaoszczędzić czy coś. Ale nie wiem, czy tak zadziałało faktycznie.
  • 16.02.17, 10:49
    To nie jest tak, że 46% dodatkowo, tylko 46% od bazowej ceny okna. To i tak spory rabat, ale nie należy mylić jednego z drugim. Bo niektórzy to by chcieli okna za 10% wartości dostać :P
  • 28.02.17, 12:13
    Czy ktoś ma informacje na temat jakiejś promocji na okna bez VAT czy coś takiego? Zdaje mi się, że słyszałem o tym w zeszłym roku, ale nie wiem ani która firma to robiła ani czy to się w ogóle ma szansę powtórzyć. Przymierzam się do zmiany okien a nie chcę brać teraz, jak za miesiąc miałaby być jakaś obniżka. Na tych kwotach to nawet 5-10% jest dużo.
  • 07.03.17, 13:32
    Podobno ma się pojawić też w tym roku, ale trzeba będzie na to pewnie trochę poczekać. W okolicach wiosny zawsze jest ta promocja, więc jeśli będzie i w tym roku, to też pewnie koniec marca - kwiecień.
  • 10.03.17, 14:25
    A a propos tematu głównego wątku to wiadomo coś o jakimś nowym systemie okiennym? Oknoplast szykuje coś w tym roku? Bo o ile się nie mylę od premiery okna pixel nie zmieniło się nic nie?
  • 23.03.17, 12:38
    Nie, ale biorąc pod uwagę to ile minęło czasu to można powiedzieć, że jeszcze do końca kurz nie opadł po tych premierach. Czego dowodzi na przykład ten tekst oknoplast.com.pl/okno-pixel-produktem-roku-2017-we-wloszech/ Nie wiem czy tam premiera była później czy jak, ale pixel jest produktem roku we Włoszech w branży.
  • 20.04.17, 12:18
    Myślę, że po prostu te plebiscyty robi się później, a może okno tak dobrze trzyma się na rynku? Weź pod uwagę, że w zeszłym roku wygrało okno prolux, które miało premierę znacznie wcześniej.
  • 25.04.17, 10:38
    Podejrzewam, że chodzi po prostu o datę wejścia produktu na rynek. Zdaje się, że wszystkie nowości oknoplastu najpierw idą na rynek polski, a później do Włoch (bo tam chyba mają najbardziej rozbudowaną działalność).
  • 11.05.17, 14:14
    Tylko pytanie czy powinniśmy się cieszyć bo premiera jest szybciej (jak z filmami) czy martwić, bo jesteśmy poligonem testowym :D
  • 18.05.17, 15:14
    Myślę że raczej to pierwsze. Nie zdarzyło się jeszcze żeby oknoplast wypuścił jakiegoś bubla. Problemy zwykle pojawiają się przy montażu a nie z samym produktem. I też nie wyrokowałbym który rynek jest dla firmy ważniejszy.
  • 26.05.17, 12:32
    Jaki w systemie Pixel jest najlepszy współczynnik Uw? Wyczytałem gdzies, że da się osiągnąć Uw=0,8 ale w podstawowym pakiecie zdaje się jest to 1,0?
  • 29.05.17, 11:30
    0,8 Uw można uzyskać stosując szyby o parametrze Ug=0,5 i z ramką Warmatec. Masz to info tutaj oknoplast.com.pl/okna/pixel/#szczegoly
  • 20.06.17, 12:26
    Faktycznie nie zauważyłem. Orientujesz się jaka jest dopłata do tego pakietu i ramki?Zastanawiam się czy warto się w to pakować.
  • 27.06.17, 14:58
    Nie wiem niestety. Wymieniałem okna na pixele cztery miesiące temu ale od razu brałem tę opcję - nie sprawdzałem nawet ile kosztuje ta słabsza opcja. Z założenia chciałem te okna na długie lata, więc wolałem zapłacić więcej dla świętego spokoju na dłużej.
  • 29.06.17, 09:06
    Co was właściwie trzyma przy pixelu skoro inne okna oknoplastu są lepsze i bardziej wytrzymałe?
  • 30.06.17, 11:30
    Częśc jest przy tym droższa. A co masz na myśli mówiąc bardziej wytrzymałe? Bo jeśli chodzi Ci o ruchomy słupek, to nie mam pytań :P W zwykłym oknie o standardowych wymiarach ruchomy slupek w żaden sposób nie wpłynie na wytrzymałość
  • 26.07.17, 17:01
    Z tego co słyszałem zdania są podzielone właśnie. Trudno stwierdzić tak naprawdę na ile to wpływa na wytrzymałość w kontekście długich lat używania.
  • 16.08.17, 14:37
    No dobra, to teraz przyznać się, kto interesował się oknami zanim nie miał potrzeby wymiany w domu czy kupna nowych? To jest trochę jak z samochodami, o jednym modelu usłyszysz dwadzieścia różnych opinii, niektórych diametralnie innych. Ja z ruchomym słupkiem nie miałem nigdy ani pół problemu, ale znajdziecie z łatwością takich, którym się zdarzyły jakieś. Ważne żeby wybrać solidne, porządne okno z ruchomym słupkiem a nie na chybił trafił albo - co gorsza - od znajomego.
  • 31.07.17, 12:31
    Ujmę to tak: Ruchomy słupek mógłby wyrządzić krzywdę oknu gdybyś trzymał je w pozycji otwartej na oścież przez cały czas, a i to tylko przy większych wymiarach. Normalne standardowe okno tego nie odczuje, bo nie ma też takiego obciążenia. Poza tym okna są badane laboratoryjnie przed wypuszczeniem na rynek, nie jesteśmy królikami doświadczalnymi.
  • 11.08.17, 16:21
    Wreszcie ktoś to powiedział. Mam wrażenie że wszystkim się wydaje że okna są wyłamywane codziennie. Wiatr próbuje wam rozwalić chałupę, a polowa populacji waszych miejscowości to wlamywacze. Jasne, przed tego typu niebezpieczeństwami trzeba się bronić, ale nie popadajmy w paranoję. A to z ruchomym słupkiem już w ogóle. Trzeba by je otworzyć na oścież i się uwiesić na nim, żeby coś mogło faktycznie się stać. Nie przesadzajmy.
  • 25.08.17, 10:57
    Mnie się na przykład ruchomy słupek bardzo podoba, a nie słyszałem jeszcze o przypadku faktycznego opadnięcia okna przez zwykłe użytkowanie. Mam na myśli rozmiar zwykły, nie wiem jak jest przy dużych oknach, pewnie i obciążenie jest większe, i to znacznie. Mimo to ruchomy słupek nie jest fanaberią, a fajnym funkcjonalnym rozwiązaniem.
  • 22.09.17, 14:12
    do ruchomego słupka przekonuje mnie np większe światło przejścia w drzwiach tarasowych. Mówcie co chcecie ale to bardzo przydatna rzecz, np przy przenoszeniu mebli, dowolnym remoncie czy nawet jak na domówce jest więcej osób

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.