Dodaj do ulubionych

Ogrodzenie wokół domu - jakie?

26.11.15, 14:34
Jestem na etapie wykańczania wnętrza domu. Na zewnątrz wszystko mam zrobione, pozostało tylko postawić ogrodzenie. Buszuję teraz trochę po sieci i zastanawiam się nad materiałem i firmą, z których mogłabym zakupić ogrodzenie. Czy ktoś jest mi w stanie doradzić coś konkretnego?
Edytor zaawansowany
  • jarecki_2 26.11.15, 15:25
    Ja ostatnio robiłem sobie ogrodzenie a że jest tego sporo to wybrałem panelowe, 100m to koszt około 7000 zł z dobrych materiałów, nie najtańszych, ocynk powlekany. Resztę, front, zrobię z betonu zbrojonego i wypełnię drewnem, ale polecam panelowe. Taniej to już tylko słupki i siatka.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • izkamaj 27.11.15, 09:54
    Skończyłam właśnie budowe domu i póki co, czekam na zrealizowanie zamówienia na aluminiowe ogrodzenie typu regular z firmy Fenz. Ogrodzenie będzie reprezentacyjne, na front domu. Zobaczymy jak będzie wyglądało, ale architekt nam polecił to rozwiązanie. Mam nadzieję na ładny i solidny efekt finalny. :)
  • jarecki_2 27.11.15, 11:29
    A który wariant Pani zamówiła i w jakiej cenie wyszedł np. metr bieżący ?

--
    zubbau@gmail.com
  • izkamaj 04.12.15, 11:11
    jarecki_2, tak jak napisałam wcześniej, był to wariant regular. Najprostsze ogrodzenie, z normalnymi szczelinami między przęsłami, słupki murowane. Zamówiłam z mężem ogrodzenie o całkowitej długości 20 metrów, razem z furtką i bramą dwuskrzydłową. Z tego co pamiętam, całość zamknęła się w kwocie około 10 tysięcy, montaż gratis.
  • jarecki_2 03.12.15, 15:42
    No teraz żeś zaje...ał.

--
    zubbau@gmail.com
  • abece5 05.01.16, 18:53
    Jeśli chodzi o ogrodzenia to zerknij sobie tutaj www.styloweogrodzenia.pl
  • ogrodzenia2wr 07.01.16, 14:33
    Proponujemy indywidualne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb ? jesteśmy gotowi przygotować ogrodzenie PCV o dowolnej szerokości i wysokości, także z oryginalnym wzorem dostosowanym do Twoich zainteresowań i pasji albo elementów otoczenia. Projekt ogrodzenia możesz zamówić u nas lub dostarczyć nam własny.
    ogrodzenia-pcv.pl/pcv/
  • anna_klew22 17.01.16, 15:41
    Jeśli chodzi o materiał na ogrodzenie, to bez zastanawiania się zakupiłabym w sprawdzonej i rzetelnej firmie Import Stal z Krakowa. Na rynku od ponad 25 lat. Oto namiary do niej: www.bth.pl
  • ej-za 19.01.16, 14:07
    My mamy ogrodzenie z kątownika zimnogiętego (metalowe) od firmy Restalmet. Pod względem wyglądu najbardziej przypadło nam do gustu i do tego jest dobrze zabezpieczone, więc będzie ładnie się prezentować przez kilka kolejnych lat
  • r.emik 20.01.16, 15:10
    To zależy od Twojego budżetu i upodobań. Na pewno lepiej jest postawić ogrodzenie na murku - bez względu na to jakie wybierzesz, będzie to ogrodzenie trwalsze i lepiej się trzymające. Reszta jest kwestią gustu - możesz postawić słupki metalowe lub murowane, na które położysz kamień albo cegiełki. Możesz kupić płot w markecie z kilku-/kilkunastoletnią gwarancją, albo zamówić u kowala kuty. Jeśli miałby być kupowany w sklepie, to chyba najlepszy byłby ocynkowany, a jak u kowala, to poczekaj na lepszą pogodę, bo od razu należałoby go pomalować, żeby nie zardzewiał. Fajnym rozwiązaniem są też panele drewniane (ale to już na pewno nie takie z marketu, z jakichś cienkich listewek) - wydatek niemały, bo jeden panel o szerokości 180 cm to wydatek rzędu 350-400 zł (pomalowany jeszcze drożej), ale na pewno wprowadza fajny "klimacik". Niektórzy gustują w panelach z betonu. Jak dla mnie to już za duże bunkrowanie się, więc nie wiem ile taki może kosztować. A jak masz mniejszy budżet, albo nie lubisz odgradzać się tak od ludzi, to masz ogromny wybór różnego rodzaju siatek.
    -----
    system erp
  • mgsol 19.04.16, 17:01
    Tanie i solidne ogrodzenia: przemysłowe i dla odbiorców indywidualnych. Dystrybutor i wykonawca firma Astrum Kraków, Powstańców 25a tel. (12) 414 39 39. astrum.com.pl
  • danej 26.04.16, 22:45
    A jaką kwotę przeznaczyłeś na to ogrodzenie? Kute i ozdobne są najdroższe.Ale całkiem nieźle wyglądają ogrodzenia z drutu stalowego,nie są drogie a wybór całkiem spory.
  • fiku-miku80 27.04.16, 21:31
    Można dać jakieś ładne, murowane od frontu a tam, gdzie nie widać to np. takie z paneli na podmurówce. Taniej wyjdzie.
    123budujemy.pl/ogrodzenie-panele-ogrodzeniowe-podmurowka-prefabrykowana/
  • tomek412412 08.07.16, 18:04
    Ja korzystałem z usług tej firmy www.ogrodzenia-iss.pl/ , mają dobrej jakości panele ogrodzeniowe wraz z montażem, gorąco polecam
  • patryk_slowak 13.07.16, 08:04
    Zależy na jakim ogrodzeniu Ci zależy, ja stawiałem murowane z klinkieru to brałem wszystko od nich www.artbud.pl/pl/c/Materialy-budowlane-sciany-i-stropy/5200/1/full

Nie mają drogo, a i dostarczają i potrafią doradzić. :)
  • bresal 17.07.16, 20:07
    Nie wskażę Ci producenta (mieszkam w bloku), ale podobają mi się ogrodzenia takie jak na 1 i 4 zdjęciu: www.liderbudowlany.pl/artykul/334/ekskluzywne-bramy-i-ogrodzenia. Mają super klimat. Wyobrażam sobie mały dworek i takie ogrodzenie!
  • lola550 26.07.16, 19:22
    Ja polecam ogrodzenia żaluzyjne. Naprawde fajnie wygladają. Moje robiła firma Olbud i jestem bardzo zadowolony. Profesjonalne wykonanie i ceny naprawde w porządku.
  • danej 28.07.16, 20:32
    Rodzaj ogrodzenia zależy od wyglądu domu,jego charakteru.W zależności od tego,czy jest to nowoczesna bryła czy też dom w starym stylu np. z gankiem.Naprawdę trudno doradzić.Do nowoczesnego pasuje np.ogrodzenie stalowe panelowe.Ale najlepiej obejrzeć jak najwięcej propozycji profesjonalisty.
  • danej 23.09.16, 14:14
    Drewniany płot dobry jest dla osób,które mają sporo czasu,aby o niego zadbać / konserwacja i malowanie/.Ale niewątpliwie wyglądają stylowo. Metatalowe są bardziej nowoczesne.
  • marekcz1989 27.09.16, 09:07
    Cześć! Uważam, że do wyboru ogrodzenia wokół własnego domu należy podejść ze szczególną starannością. Ten element będzie bowiem pełnił kilka ważnych funkcji (m.in. reprezentacyjną, zabezpieczającą i chroniącą przed hałasem czy zanieczyszczeniami z zewnątrz). Decydując się więc na postawienie ogrodzenia, możemy wybierać spośród wielu rodzajów i typów. Dla mnie osobiście najbardziej przemawiają ogrodzenia drewniane – może dlatego, że nie mieszkam w mieście ;) Więcej na temat ich typów polecam poczytać tutaj - www.extradom.pl/porada-0D5b000003GTztyCAD
    Pozdrawiam! :)
  • danej 30.09.16, 13:40
    Dzięki za link.Warto było poczytać.Ale pomimo tego,co piszesz wolę ogrodzenie metalowe.Ma poza tym ogromną zaletę - jest tańsze od drewnianego.
  • ewkakaps 30.09.16, 15:00
    Jeżeli mieszkasz na obrzeżach miasta bądź na wsi to ustaw póki co siatkę leśniczą i obsadź żywopłotem. Jak zarośnie to siatki nie będzie widać. Moja ciocia tak ma i powiem, że początkowo sceptycznie do tego podchodziłam. Ale teraz gdy zarosło po kilku latach to wygląda nieźle, choć nie wiem czy sama bym się zdecydowała bo jestem raczej średnio cierpliwa :D
    Ma coś jeszcze takiego, taką matę z bambusa(chyba) na 10 metrach od strony południowej. coś takiego www.twojpasaz.pl/pl/p/Ogrodzenie-plot-wiklinowy-200cm-x-150cm-ciemnobrazowy-plot-z-wikliny/144361
    nie wiem, średnio mi się taka wkładka podoba ale sam żywopłot z siatką leśniczą to niezły life hack :)
  • anna_klew22 04.10.16, 09:14
    Ogrodzenie jest ważnym elementem otaczającego nas świata. Jednocześnie jest to ozdoba naszej posesji, na którą codziennie z przyjemnością spoglądamy.Dlatego warto zainwestować w najwyższej jakości materiały. Profile ze stali nierdzewnej do ogrodzenia mogę zaproponować firmy BTH Import Stal
    szczegóły na www.bth.pl
  • myszka375 26.04.17, 16:55
    a Mi się wydaje że takie www.ogrodzenia-iss.pl/montaz.html#pagetop ogrodzenia sa najbardziej praktyczne
  • danej 05.05.17, 11:04
    Całkiem nieźle wyglądają ogrodzenia z profili zamkniętych.Na osiedlu widziałem takie ostatnio.Nie jest trudne zrobić je samemu.Wycięcie profili według projektu można zlecić profesjonalistom np.Bth import stal a do pomocy przy zamontowaniu poprosić kumpli.
  • danej 29.06.17, 14:12
    Pewnie,że taka klasyka jak drewniaie ogrodzenie dobrze się prezentuje,ale co roku trzeba je konserwować w przeciwieństwie do ogrodzenia ze stali nierdzewnej,czyli na przykad z profili zamkniętych.
  • lotosik28 25.05.18, 15:01
    Ja z całego serducha polecam www.grodex.pl/ z Wrocławia, tak satysfakcjonującej współpracy dawno nie doświadczyłem. Przedstawiono mi szczegółową ofertę, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przez fachowca, a ostateczny efekt powalił mnie na kolana, gdyż posesja wygląda teraz świetnie :) Pracują na naprawdę wysokiej jakości materiałach, więc mam nadzieję, że ogrodzenie wytrzyma próbę czasu.
  • elizaczekany 11.07.18, 10:37
    Ja mam od paru lat ogrodzenie modułowe z firmy Joniec. www.joniec.pl/oferta/ogrodzenia-modulowe.html Podobał mi sie prosty styl i kolorystyka.Szybko się go stawia,trzeba go potem zaimpregnowac i potem służy na długie lata.Kilku moich znajomych też ma od nich ogrodzenie i zaletą jest to ,że każdy z nas montował inne przęsła a wszystkie wyglądają super i pasują do tego ogrodzenia.
  • krysinski33 18.07.18, 12:25
    A o jakim stopniu prywatności myślisz? Jeżeli zależy Ci na stuprocentowej prywatności na posesji to polecam przyjrzeć się murkom gabionowym Zenturo. Są to panele połączone ze sobą do formy murka, który wypełnia się wybranym przez siebie materiałem, np. białymi otoczakami, korą drzew, szkłem, a nawet mogą to być łodygi bambusa. Dla mnie jest to świetne rozwiązanie i bardzo pomysłowe. Dodatkowo daje bardzo dużo możliwości kreowania przestrzeni i stworzenia zupełnie unikalnego ogrodzenia.

Murek gabionowy Zenturo
    www.ogradzamy.pl/site_media/uploads/realizacja_dom_prywatny_system_zenturo_murek_gabonowy_zenturo_Zdunska_Wola/betafence-panele-ogrodzeniowe-zenturo-murek-gabionowy-zenturo-mili_2018_05_24-123_thumb640x480.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.