Dodaj do ulubionych

Drążek do podciągania montowany na ścianie

31.07.15, 19:29
Witam, piszę z dosyć prostą sprawą. Chciałbym sobie zamontować u siebie w pokoju drążek do podciągania montowany na ścianie np. taki jak ten:
hegen.com.pl/media/photo/1330/drazek-do-cwiczen-magnus-power-mp1033-do-sciany-1.jpg.1400x700_q100.jpg
Mieszkam w bloku na 3. piętrze (ostatnim), blok był budowany za czasów PRL ale nie jest jakiś bardzo stary.

Moje pytania:
1. Do jakich ścian można zamontować taki drążek? Nie chciałbym przez przypadek rozwalić swojego (i jakiegoś sąsiada) mieszkania.
2. Jak rozpoznać taką ścianę?
3. Dzisiaj jest piątek, w weekend ludzie mają wolne więc chciałbym się także zapytać czy w spółdzielni mieszkaniowej będę mógł uzyskać informacje nt. ścian w moim mieszkaniu i czy taki drążek w ogóle wchodzi w grę.

Nigdy w życiu nie bawiłem się w tego typu sprawy, stąd moja niewiedza

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • wojtekr2018 10.09.18, 15:43
    Witam serdecznie

a już odpowiadam na Twoje pytania
    1) najlepiej drążek zamontować na ścianie nośnej lub z cegły
    2) najlepiej to zapytać kogoś kto zna konstrukcje budynku :)
    3) tak na pewno będą wiedzieli

ja mam dorążek D9 od BanchK zamocowałem na ścianie z cegły o grubości 20 cm i ani drgnie :) i jest solidny. Tu na stronie są te drążki zerknij - benchk.com/drazek-do-podciagania-gimnastyczny-wielofunkcyjny-ceny-opinie/
  • marcmanio 12.09.18, 20:10
    Najlepiej do ściany nośnej. Nie ma co drążyć w spółdzielni bo zaczną się problemy. Bierz wiertarę i działaj :)
  • tywinlannister 27.10.18, 14:15
    U mnie taki drążek wisi na ścianie wewnętrznej z Porothermu 11,5 cm. Kołki 10-tki (4 szt). nic się nie chwieje i nie widzę zagrożenia katastrofą budowlaną :) Grunt to wiedzieć z czego jest wykonana ściana i dobrać odpowiednie kołki rozporowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.