Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje budowa domu

25.11.13, 14:58
Ja zbieram pieniążki na taki tani, mały domek. Tak dla 100 metrów kwadratowych. Dzięki za artykuł przyda się przy planowaniu budowy :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: redakcja serwisu IP: *.agora.pl 25.11.13, 15:26
    Dziękujemy za miły komentarz. Redakcja
  • walek7003 25.11.13, 16:59
    Co do kosztów projektu domu to zostały tak przedstawione jakby artykuł był sponsorowany:
    1 -Koszt 2-5 % kosztu budowy czy 100 zł/m2 ? bo różne kwoty wychodzą.
    2. Poza tym za zmiany w projekcie indywidualnym też się płaci ( też nam się coś może "odwidzieć").
    3. Poza tym ambitnie zakładamy, że projekt indywidualny będzie bez błędów, nic podobnego, w projekcie za 10000 zł też będą błędy. A taki architekt, któremu tyle płacą za projekt ma zadarty nosek i za poprawki tez trzeba mu zapłacić bo uzna je za zmiany...:-)
    4. Architekci często projektują tylko w wybranych technologiach z tylko im znanych powodów...:-)
  • Gość: architekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.13, 17:39
    Technologię można zmienić na etapie budowy - to czy strop będzie prefabrykowany czy wylewany może zdecydować wykonawca i ma to małe znaczenie dla architektury domu, podobnie z technologią wykonania ścian, więźby - byle parametry były zgodne (U, g, itp). Pole do manewru jest duże, a rolą architekta jest dbanie aby wykonawca nie forsował rozwiązań pod siebie, często pogarszając standard - o czym architekt powinien merytorycznie informować inwestora. Odwrotnie też - wykonawca ma sprawdzać na etapie wykonania prac poprawność rozwiązań zawartych w projekcie. Taka równowaga w relacjach inwestor-architekt-wykonawca gwarantuje wysoką jakość efektu końcowego!
  • Gość: Roman Tryk IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.13, 18:57
    Proszę, dom >92 m2 z projektem od 215 tys. zł.
    www.simplehouse.pl/dom-drewniany-92.htm
  • gnago 25.11.13, 19:14
    Nie warto też planować piwnicy - koszt jej wykonania przy niekorzystnych warunkach gruntowych może wynieść nawet 150 tys. zł.

A przy korzystnych ułamek tego
  • czemublokujecie_mikonto 25.11.13, 23:11
    nicy i domku od razu zbudować sobie ziemiankę-będzie najtaniej:)
    Za to łatwo znaleźć firmy w górach, które za 300K zł wybuduja piekną drewnianą chawierę:)
    A działki można znaleźć także tanio w miejscach, które sa idealne, płaskie na lekkim wzniesieniu, widokowe-nigdy nie będa zalewane, ale trzeba się rozejrzeć:)np. facebook.com/PolandNowyTarg
  • gnago 25.11.13, 19:22
    towar zdrowo leżakowany a pisany we wspaniałych czasach zaciągania kredytów we frankach
    Oto cytat : "Najwięcej trzeba zapłacić za stropy typu Filigran (od 185 zł/m2"

I link pierwszy ofertą z wystawionych przez google

www.oferteo.pl/wizytowka/76625_JWCH-Produkcja-Budowlana/52726_STROP-FILIGRAN--PREFABRYKATY-BUDOWLANE-ZELBETOWE.html
    Ergo koszty o wiele niższe
  • Gość: bart IP: *.eaw.com.pl 25.11.13, 23:00
    185 zł/m2 to cena gotowego stropu typu filigran. Podana w linku cena 59 zł/m2 z gwiazdką to tylko cena plyty. Dolicz do tego podparcie, montaz + wynajem dzwigu, dozbrojenie, obszalowanie, nadbeton, pielęgnacja.
  • roonie42 25.11.13, 22:26
    Licząc koszty budowy domu warto skorzystać z gotowych kosztorysów budowy domu, takich jak te
    kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/22/koszt-budowy-domu-jednorodzinnego-pietrowego-z-piwnica-180-m2/ - dla domu piętrowego o powierzchni 180 m2
    kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/23/ile-kosztuje-budowa-domu-parterowego-stan-surowy/ - dla sporo mniejszego domku parterowego

Można tam znaleźć wszystkie koszty rozpisane krok po kroku, wraz z przykładowymi zakresami cenowymi
  • czemublokujecie_mikonto 25.11.13, 23:23
    jak macie wybraną działkę, macie wybrane ekipy budowlane itd. Tymczasem w Polsce jest masa nowych domów do sprzedania w miejscach gdziebyście absolutnie nie chcieli ich kupic-czasem nawet tanio. Za to w miejscu gdzie zechcecie budować domek to się okaze że deweloper buduje bliźniaki i np. taka połówka, ale jednak dom cąły dla ciebie, kosztuje minimum 540tys.zł a jak standard podwyższony-nadal deweloperski to sięgasz kwoty 650tys.zł, na wykończenie wewnątrz okaze się że na same prace podstawowe wydasz minimum 150tys. zł do tego drobiazgi typu farby jakie chcesz, lepsze płytki, wyposażenie takie jakie lubisz i robi się 250tys. zł-masz już 900tys. zł wydane-do tego kuchnia-sprzęty-meble i sorry-ale melon peka-niestety w domku bliźniaku-takie są ceny. Jak facet jest budowlańcem, ma w rodzinie firmy budowlane to na działce wybranej domek będzie kosztował 350tys.zł a z wykończeniem 600tys.zł i juz mieszka.
    Wiecie ile biorą za metr POŁOŻENIA płytek w Polsce? Więcej niż za płytki czasami-albo drugie tyle co płytka, wszelkie zabudowy, poprawy-bo deweloper robi jak sobie wymyslił architekt-a potem się okazuje ze to niby wszystko tak miało być, ale potrzebne sa zmiany-bo od razu nie zrobią tak by było dobrze. Nie licząc sytuacji jak sa awarie, poprawki-cuda:P
  • Gość: Aótor IP: *.147.72.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.13, 11:16
    Nagadałeś się, a guuvno z tego wynika.
  • roonie42 16.12.13, 09:35
    Szkoda zużytego prądu :)
  • roonie42 25.11.13, 22:28
    Poczytaj tu, to mniej więcej kosztorys dla Ciebie
    kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/23/ile-kosztuje-budowa-domu-parterowego-stan-surowy/
  • edimerc 25.11.13, 22:47
    Ile kosztuje, wiedzą ci co płacili a nie teoretycy.
    Dobry dom z normalnych materiałów, wykończony w przyzwoitym standardzie (bez luksusów!), o normalnej powierzchni czyli ok. 200 mkw, z kuchnią, zabudowami - 1 mln zł.
    Dom 100 mkw (funkcjonalnie odpowiada mieszkaniu w blokach 60 mkw), z jakichś wynalazków typu klocki styropianowe, kryty papą zwaną gontem, wykończenia z wyprzedaży, ekipy z łapanki z pośredniaka nad którymi cały czas trzeba stać zamiast pracować, kuchnia z marketu itd. - 300 tys.
    W obu przypadkach oczywiście dochodzi działka z przyłączami.
    Jak ktoś wam mówi inaczej to kłamie albo nie ma pojęcia.
  • Gość: bart IP: *.eaw.com.pl 25.11.13, 23:02
    Popieram.
  • czemublokujecie_mikonto 25.11.13, 23:26
    To tylko jak policzysz tańszą brygadę lub robisz też sam. Jak buduje deweloper to koszty domku z garażem 120-140m2 to stan surowy zamknięty-nawet bliźniak od 550K zł minimum wzwyz-wyższy standard-dopłaty-wykończenie minimum 250tys. zł żeby zamieszkać biednie, żeby zrobic jak dla siebie na małym domku peka ci milion-cena domu w pobliżu dużego miasta w Polsce to cena jak Hampshire w UK-tu i tu nie ma pracy-praca jest w Londynie, zarabiasz mało-cena domku szeregowego-bardzo biednego od Ł300K- wzwyż-wchodzisz i mieszkasz. Takie czasy:(
  • Gość: zenon IP: *.ip.netia.com.pl 26.11.13, 08:13
    Mówimy o budowie domu,nie o sposobie jego wykończenia.Wykończeniówka zaczyna się od 600zł m/kw powierzchni mieszkalnej właściwie bez górnej granicy.Dlatego ten milion może to być kwota szokująca dla niektórych, a dla tych co wydali 150tys za samą kuchnie i dwa razy tyle za salon kąpielowy z sauną może wzbudzić uśmiech politowania...generalnie należy przyjąć około 2,0tys zł/mkw wybudowania domu zlecając to komuś od A do Z oraz około 1,5tys zł/mkw jeśli buduje się metodą gospodarczą..oczywiście wykończeniówki nie wliczam. Założmy te wymienione wcześniej 600zł/mkw w standardzie przyzwoitym do 1200zł w standardzie "wypasionym"
  • Gość: deweloper IP: *.fqspl.com.pl 26.11.13, 11:07
    Słusznie prawisz. Dopiero w praktyce widać ile trzeba ponieść kosztów:
    Moje koszta były takie (mały dom 120m + garaz 30m):
    - działka - 150 tys.
    - budowa domu (porządne materiały, wszystkie instalacje) - 400-450 tys.
    - zrobienie działki (podjazdy, płot, taras, ogród) - 100 - 150 tys.
    - wykonczeńie 120 tys.
    Suma: 770 - 870 tys., a domek przecież mały i działka w miarę tania.
  • Gość: @@@ IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.11.13, 10:32
    Ludzie się potem dziwią - "jak to???? dom miał kosztować 400 tys., a tu stan deweloperski już osiąga 550-600 tys., i końca nie widać?"
    Ludziom wiele rzeczy tylko się WYDAJE (nie mówię o pieniądzach ;) ). Realia są zupełnie inne, i zależą od bardzo wielu zmiennych i parametrów, co nie pozwala na dokładne oszacowanie, a jedynie przybliżenie. I nawet sam kosztorys, żeby nie wiem jak precyzyjnie został zrobiony, to i tak koszt oszacowany w kosztorysie ma się nijak do rzeczywistości. Problem jest, gdy ktoś ślepo uwierzy kosztorysowi, i nie ma rezerwy na sfinansowanie wydatków "out-of-building estimate", a na tym można się nieźle poślizgnąć. Wokół każdego miasta (w moim przypadku chodzi o Kraków) jest mnóstwo (i coraz więcej!) domów typu "zombie" - budowa jest rozgrzebana, bryła jest zadaszona (albo i nie), okna i stolarka są osadzone (albo i nie), płotu zazwyczaj nie ma (prawdziwy raj dla złodziei...), i przeważnie stoi tabliczka "SPRZEDAM - Tel. XXX XXX XXX).
    Ja w styczniu kupuję dom, używany, z mediami, przyłącza w komplecie, droga jest, i zamiast szaleć z budową, to zaczynam remont/modernizację/rozbudowę. W tym wariancie można już znacznie łatwiej zaplanować wydatki, a szczególnie rozłożyć je w czasie. A parter domu już nadaje się do zamieszkania... ale każdy wybiera to, co mu odpowiada. Tylko potem ważne jest, by nie marudzić!
  • oomby 29.11.13, 10:22
    Portal oom.by jest wiele drewnianych domów z bali i drewna. Komplet materiałów prezentowanych na portalu.
  • jurek129 29.11.13, 12:38
    To lepiej do oszacowanej kwoty dodaj 15-20% bo zwykle tak trzeba liczyć. Wszystko zależy też od tego czy liczysz na dom pod klucz czy sam sobie chcesz wykończyć. Wydaje mi się, że poniżej 400tys będzie ciężko zejść. Jeszcze uwzględnij to, kiedy zaczniesz budować, bo ceny materiałów lubią skakać, a w sumie to główny czynnik kosztów.
    --
    <a href="www.bollhoff.pl/pl/pl/uslugi/systemy-zaopatrzenia-ecosit.php">Kanban</> czyli jak wycisnąć z produkcji 100%
  • grupa701 01.12.13, 00:28
    buduje dom wg. projektu tarot ( 78 m), buduje sam, buduję na własnej działce ( dostałem w spadku), w tej chwili domek jest w stanie surowym zamkniętym plus prawie kompletna elewacja - styropian 15 cm - klej, siatka klej i cienka warstwa kleju wygładzona gąbką - cudowna strukturka !!!! Na dachu blachodachówka, okienka trzyszybowe z ciepłą ramką i koszt tej budowy jak do tej pory to 92 tys. Zaznaczam , że 12 proc. tej ceny to koszt biurokracji ( geodeta, kierownik , adaptacja projektu , sam projekt). Zatrudniłem tylko blacharza , któremu pomagałem sam. Teraz szukam pana hydraulika oraz elektryka . Na ekipy mam uczulenie ;). Ogrzewanie kominkiem , ponieważ w trakcie budowy pozostałą część działki obsadziłem szybkorosnącą olchą i brzozą 40 arów lasu . No ale przez pierwsze 10-15 latek bede sie musiał w drewienko zaopatrywać w lasach panstwowych :) By zamieszkać trzeba mi jeszcze ok. 60 tysiączków- koszt materiałków ( nieprzebajerownych ) plus hydraulik, elektryk . Pozdrawiam i namawiam do zakasywania rekawków - frajda, satysfakcja gwarantowana . Dodatkowo nie trzeba patrzyć , dopilnowywać naszych fachowcóf ;). Oczywiście namawiam do budowy małych domków ( salon z kuchnią plus trzy pokoiki max ), z obserwacji znajomych tych bliższych i dalszych wynika , że budowa wielkich metraży może robi wrażenie, ale latorośle szybko podrastają , wyjeżdżaja i sami zostajemy na 150 -200metrach i co wtedy ?
  • Gość: dejna IP: *.static.chello.pl 01.12.13, 14:08
    Popieram, czytając posty, zastanawiam się, gdzie te domy powstają: Warszawa, Kraków, Gdańsk? Mnie stan surowy zamknięty kosztował 150 tys., domek 130 m2 + garaż dwustanowiskowy (AresIII). Czytając kwoty, jakie tu padają, robi mi się słabo. Rozumiem, że nic nie ma za darmo, ale bez przesady.
  • Gość: dobry interes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.14, 19:04
    ciekawe z czego swój dom Wybudowałeś
    na twoim miejscu zrobić można dobry interes
    wybudować kilka domów nawet w kredycie i sprzedać za 400 lub 500 tysięcy
    zostaniesz milionerem .... nie ma co zwlekać
  • Gość: możesz być bogaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.14, 19:17
    pieniądze leżą na ulicy trzeba je tylko podnieść
    za pomysł autor poprzedniego spotu / mam nadzieję /nie oczekuję opłaty masz szczęście
  • Gość: Maciek IP: *.v45.interkam.pl 12.06.14, 22:09
    Czytam te kosmiczne wyliczenia i nie wierze, ze takie glupoty mozna pisac. Oczywiscie kwota 1mln za domek 150m2 - mozna i 2mln wydac. Jak ktos chce. Moj domek parterowy 130m2 uzytkowe + garaz 2 auta. Dom energooszczeny, wentylacja mech. z odzyskiem ciepla, okna 3szyby 7komorowe cieple, tarasowe 2 b duze, fixy w tym tez sa, ocieplenie podloga styro grafit 20cm, sciany 20cm grafit, strop 20cm bialy i dach welna 40cm. Stali poszlo 6,5t za 18000zl, budowa porotherm wienerberg, oieplenie swisspor, okna dako dpq82, reku brink excellent 400, dach komplet z rynnami stalowymi rukki finnera, piec gaz kondensacyjny buderus gb162, 100% podlogowka razem z garazem, strop lany, dzwi z napedem horman, fundament 15cm swisspora, wszystkie materialy folie z gornej polki . Standard wykonczenia wyzszy sredni. Koszt do wprowadzenia sie to 430000zl z podrawowymi meblami. Jeszcze oczywiscie alarm- czujka gazu usypiajacego, czujka b droga zew tarasowa. Budowa sys gosp. Sam nie mialem czasu ni robic. Poza tym nie znam sie. Materialy, decyzje w dzisiejszyh czasach to tel i internet .

Wiec przepraszam, mam naprawde wypasiony dom, energosCzedny i komfortowy. Dom i wykonczenie w stylu nowoczesnym i nie wydalem na niego 1mln. Ocywiscie nie mam zlotych klamek i nie dalem sie naciagac na kazdym kroku.

Jak ktos jest ogarniety i wie co chce i potrafi liczyc to systemem gosp jak policzymy 3000zl m2 uzytkowy to jest fajna chata.

Koszty nie uwzgledniaja dzialki, przylaczy, podjazdow itd
  • tom-ekr 30.11.17, 15:14
    Nie znam nikogo kto zliczył do końca wszystkie wydatki w trakcie budowy i wyposażania domu.
  • Gość: gajus IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.03.14, 11:43
    ja budujac dom szukalem oszczedznosci i trafilem na hart centrum. Maja swietne elementy metalowe i inne zreszta tez do budowy domu. Do tego oczywiscie w przystepnej cenie dzieki czemu mozna sporo zaoszczedzic i przeznaczyc ta sumke np. na urzadzenie domu
  • Gość: Ultrim IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 03.03.14, 20:00
    samo postawienie budynku dla ekipy jest to koszt ok 40 tys a z towarem mysle ze ok 70tysi cos kolo tego :) dochodzi wylewka itd.
  • kiciwzyci 30.03.14, 11:51
    Zgadzam się, że oszczędzanie na materiałach to krótka droga do wygenerowania dodatkowych, całkiem niepotrzebnych kosztów. Przykładem np. pokrycie dachowe - przyoszczędzisz i kupisz blachę zamiast normalnych dachówek ceramicznych i będziesz mieć po kilku latach kłopoty z płowieniem koloru od wody i słońca, a przy większej wichurze jest spora szansa że kawałki blachy będą fruwały po okolicy. Ludzie w polsce trochę nie rozumieją, że warto wydać troszkę więcej na starcie (kiedy i tak ma się wzięty kredyt i te pieniądze jeszcze są!) i potem mieć totalny spokój na 20-30 lat. Przy materiałach niższej jakości (blachodachówka, dachówka betonowa, gonty), jest prawie pewne, że coś będzie trzeba poprawiać na dachu w ciągu kilku najbliższych lat! Takie przykłady można mnożyć jeśli chodzi o budowę domu...
  • martorka 02.04.14, 13:42
    Jejku, nie wyobrazam sobie, żeyb budowa domu mnie wyniosła 800 tys.! Nei mam tyle... Mam nadzieje się zmieścic w 300 tys. Na razie jestem na etapie prac geodezyjnych, mogę polecić www.geobest.waw.pl. Jeżeli komuś z Waw i okolic udało się znaleźc wykonawców do kolejnych etapów tanio i solidnie, to niech też się podzieli.
  • Gość: Patryk IP: *.play-internet.pl 08.04.14, 22:32
    W zależności z czego budujesz , ja szukałem i znalazłem firmę tylko nie lokalną , okolice Ostrołeki,zleciłem z materiałem z ytonga, ja nie miałem czasu biegać i szukać materiałów praca , nie żałuje taniej wyszło ,ekipa terminowa, i przede wszystkim profesjonalna ,teraz poleciłem znajomej ją i też jest zadowolona, to czemu nie polecać .Jeśli ktoś chce to mogę podać numer ,bo nie robię tu żadnej reklamy.
  • Gość: zxcv IP: *.free.aero2.net.pl 23.05.14, 19:13
    martorka napisał(a):

> Jejku, nie wyobrazam sobie, żeyb budowa domu mnie wyniosła 800 tys.! Nei mam tyle... Mam nadzieje się zmieścic w 300 tys. Na
    razie jestem na etapie prac geodezyjnych, mogę polecić rel="nofollow">www.geobest.waw.pl. Jeżeli komuś z Waw i okolic udało się znaleźc wykonawców do kolejnych etapów tanio i
    solidnie, to niech też się podzieli.

forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista
  • Gość: kamil IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.06.14, 22:23
    To prawda dobry geodeta to podstawa. Ja korzystałam z usług tego geodety geo-graf.pl/ i jest ok. Sporo zaoszczędziłem.
  • mamaamelki06 10.04.14, 10:03
    Mnie kosztował mniej niż 150 tys. powierzchnia 160 m kw, ale wszystko robiliśmy sami tylko materiał płaciliśmy.
  • Gość: bobobudowniczy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.04.14, 07:49
    Ja zapłaciłem 700 tysięcy za 150 metrowy dom, wraz z działką, elewacją itd. Teraz jestem już na etapie robót na zewnątrz. Ekipa z www.pl-kraz.pl ogarnia równanie działki, bo trochę zaniedbaliśmy temat. Oczywiście można część rzeczy samemu robić, ale nie każdy ma możliwość.
  • barcelona1972 13.05.14, 19:53
    Nie kupujmy taniochy, bo to syf, np tani styropian w 90 % nie trzyma parametrów , zamiast miec oszczędności mamy nietrwały bubel na ścianie, Nie ma co oszczędzać jak inwestycja jest na lata, mój wujek dla siebie nie kombinował wziął markową TermoOrganikę i to z ich kompletnym systemem ociepleń , zadowolony jak i ciotka która wybrała sobie odjechany kolor elewacji
  • erzecznikpsps 23.05.14, 18:47
    Na jakość styropianu (i innych materiałów budowlanych) trzeba zwracać uwagę, bo dom to inwestycja na lata. Można się ustrzec przed nieodpowiednią jakością płyt styropianowych, ważąc paczkę przed zakupem i porównując obliczoną gęstość (lub wagę dla paczki o objętości 0,3 m3) z minimalnymi wartościami rekomendowanymi przez PSPS. Więcej na stronie: www.gwarantowanystyropian.pl/dla-konsumentow/wytyczne-dot-kontroli-styropianu-przed-zakupem/
    --
    eDoradca PSPS
  • duchzielony 12.06.14, 13:52
    Tanie raczej słabe, jak buty:) Generalnie na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać np. ocieplenie jeśli ma być ok - przynosić oszczędności na ogrzewniu- to lepiej kupić izolator dobrej jakości, ( np. TermoOrganika ma dobre). Najlepiej brać w całym systemie wtedy jest gwarancja
  • mam-sklad.pl 12.06.14, 20:48
    W tym miejscu znajdziesz rzeczywiste koszty budowy domu różnych inwestorów z całej Polski, które zależą od wielu czynników - www.mam-sklad.pl/koszty-domow.php
  • Gość: bizon IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.14, 14:12
    ze zbijaniem ceny lepiej nie przeholować, np. w ociepleniu ścian domu lepiej kupić sprawdzony styropian TermoOrganiki niż najtańszy chłam
  • mam-sklad.pl 12.06.14, 20:49
    W tym miejscu znajdziesz rzeczywiste koszty budowy domu różnych inwestorów z całej Polski, które zależą od wielu czynników - portal budowlany Mam-sklad.pl
  • Gość: Krystian IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 20.06.14, 21:31
    U mnie budowa kosztowała stanu sso pod Warszawą z ytonga energo 24cm. za m2 pow. 920zł całość, materiał,robota,sprzęt.Ekipa z polecenia jak coś mogę dać namiar.Pozdrawiam
  • mtrrr 21.10.14, 11:57
    Budowa domu jak najtanszym kosztem to przede wszystkim zdolność do podejmowania własciwych decyzji. musimy naprawde duzo analizowac, czy produkty których uzywamy z pewnoscia sprawdza sie na lata. np w przypadku dachu nie ukrywam troche oszczedzalem, ale wybralem tak solidny material od www.tartak-drewpat.pl/ ze wiem iz moge spac spokojnie
    latwo znalezc zamienniki, ale trzeba sie naszukac
  • Gość: jarek IP: 87.204.223.* 03.07.14, 21:05
    Nigdy nie da się od początku stwierdzić ile będzie nasz kosztowała budowa domu. Ceny materiałów są bardzo zróżnicowane. Poza tym niektóre prace można wykonać samodzielnie, wtedy koszty znacząco spadną. Tutaj jest świetny artykuł na ten temat - Ile kosztuje wybudowanie domu. Jest tam wykaz prac, które można wykonać we własnym zakresie.
  • qdc 14.07.14, 19:37
    Nie każdego stać na takie standardy. W naszym kraju buduje się zupełnie inaczej i innymi kosztami - w większości...

www.dl-investment.pl
  • duchzielony 23.07.14, 12:47
    Nie warto oszczędzać na jakości w ociepleniu, kupując od byle kogo styropian mozesz mieć potem same problemy ( nie musisz może ci się uda kupić akurat partie nie trefną) sięgając po sprawdzone styropiany np termoorganiki masz w zasadzie 100 %pewność że nie będzie fuckupu, a jeśli się trafi nawet coś nie teges, to możesz reklamować , w firmie krzak nie ma takiej możliwości. Kupując np cały system u Termoorganiki masz dodatkowe gwarancje, i może zapłacisz drożej ale potem masz zyski na ogrzewaniu nic ci nie odpada, a i robota na prostych płytach idzie szybciej
  • mikikiki90 19.08.14, 10:55
    Artykuł jest ciekawy, nie powiem, jednakże moim zdaniem lepiej jest zapłacić ciut więcej i jednak wszystko zlecić profesjonalistom i nie kombinować. Z doświadczenia wiem, że czasami oszczędności wychodza bokiem. Jeżeli nie jesteś specjalista od budowania to lepiej wziąć porządna firmę i mieć z bańki. Juz nie mówię, że z takimi firmami można zawsze się dogadać. Nie znam zbyt wielu, ale jeżeli chcesz poznać faktyczne koszty to możesz zapytac tutaj
  • marian876 22.08.14, 11:18
    Teraz praktyczne do każdego projektu jest dołączony kosztorys. Ja mogę polecić www.pro-arte.pl/, jestem właśnie na etapie budowy domu i wiem orientacyjnie ile co mnie będzie kosztować.
  • mestrotet 23.11.17, 05:07
    Dużo zależy od okolicy, metrażu, wykończenia, standardu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.