Dodaj do ulubionych

jaka podłoga w domku na wsi?

18.11.13, 18:05
Witam Wszystkich Forumowiczów,
szukam porady jaką podłogę położyć w salonie w nowo powstałym domku na wsi. Podłoga powinna być przede wszystkim trwała i łatwa do konserwacji ( jednym z członków rodziny jest żywotny foksterier), powinna również wpisywać się w charakter domu (dom jest zbudowany w technologii szkieletowej i ma widoczne elementy drewniane, takie jak schody, belki na suficie, wnęki okienne, parapety). Istotnym faktem jest to, że z salonu przez okno tarasowe można wyjść na drewniany taras i dalej do ogrodu. Podłoga w kuchni i przedsionku do salonu została już położona i jest to gres w kolorze szarym. Zastanawiam się więc czy w salonie też nie położyć gresu i mieć jednolitą podłogę po całości. Problemem jest jednak "zimność" takiej podłogi ( nie mam z założenia ogrzewania podłogowego), a może jednak panele podłogowe? Tylko jakie, żeby wytrzymały piasek z zewnątrz, pazurki zwierzęcia i częste wizyty gości?
Bedę wdzięczna za porade:)
Edytor zaawansowany
 • 19.11.13, 00:42
  Deska sosnowa. Jak ma byc trwałą to starczy ją polakierować Bona Traffic HD. Można zabarwić też troszkę. By lekko przyciemnić warto jako podkłąd barwiący zastosować Bona Prime Deep nastęnie Bona Prime Intense i 2X Bona Traffic HD. Renowację bez cyklinowania tez można robić dodając warstwę Bona Traffic HD. Lakier bardzo utwardza deskę sosnową tak , ze trudno ją zagnieść paznokciem. Deską można klasycznie lub we wzory ułożyć. To dosyć tania podłoga i ładna. Jak się normalnie dba to służy lata. B.Klimkiewicz.
 • 19.11.13, 15:12
  cyklina-klimkiewicz napisał:

  > Deska sosnowa. Jak ma byc trwałą to starczy ją polakierować Bona Traffic HD. Mo
  > żna zabarwić też troszkę. By lekko przyciemnić warto jako podkłąd barwiący zast
  > osować Bona Prime Deep nastęnie Bona Prime Intense i 2X Bona Traffic HD. Renowa
  > cję bez cyklinowania tez można robić dodając warstwę Bona Traffic HD. Lakier ba
  > rdzo utwardza deskę sosnową tak , ze trudno ją zagnieść paznokciem. Deską można
  > klasycznie lub we wzory ułożyć. To dosyć tania podłoga i ładna. Jak się norma
  > lnie dba to służy lata. B.Klimkiewicz.

  Może powłoka będzie trwała, ale sama deska jest miękka i szybko się pojawią na niej ślady użytkownia. Najlepszy będzie jakieś twarde drewno, albo dobre panele podłogowe.
 • 19.11.13, 22:33
  tome-kk79 napisał(a):
  Może powłoka będzie trwała, ale sama deska jest miękka i szybko się pojawią na
  > niej ślady użytkownia. Najlepszy będzie jakieś twarde drewno, albo dobre panele
  > podłogowe.


  Pomysł przedni, ale też uważam, że nie sosna. Dąb! Deski dębowe.
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • 20.11.13, 00:35
  Nie pisz co ci się wydaje tylko uzyj to zobaczysz jaka jest różnica między tym co piszesz a stanem faktycznym. B.Klimkiewicz.
 • 21.11.13, 14:16
  Nic z nią nie będzie jak się normalnie użytkuje. Na całym Świecie deski sosnowe są używane i nic się z nimi nie dzieje. Prawda są miękkie ale tanie i mają swój styl taki bez zadęcia i napinania się. Nic nie jest tak mocne by mocniejsze być nie mogło. Jak chodzi się w obuwiu czystym i na łaskim obcasie nie podkutym i sprząta mieszkanie to nie ma powodu do obaw. Sosnowa deska jest super no i cena jest nie wysoka. Na podłodze są jeszcze deski sosnowe ponad 70 letnie w dużej liczbie domów co najlepiej swiadczy o ich przydatności. B.Klimkiewicz.
 • 19.11.13, 22:11
  cyklina-klimkiewicz napisał:

  > Deska sosnowa. Jak ma byc trwałą to starczy ją polakierować Bona Traffic HD. Mo
  > żna zabarwić też troszkę. By lekko przyciemnić warto jako podkłąd barwiący zast
  > osować Bona Prime Deep nastęnie Bona Prime Intense i 2X Bona Traffic HD. Renowa
  > cję bez cyklinowania tez można robić dodając warstwę Bona Traffic HD. Lakier ba
  > rdzo utwardza deskę sosnową tak , ze trudno ją zagnieść paznokciem. Deską można
  > klasycznie lub we wzory ułożyć. To dosyć tania podłoga i ładna. Jak się norma
  > lnie dba to służy lata. B.Klimkiewicz.

  Taka opcja byłaby ciekawa, ale czy taką podłogę można położyć na wylewce, (bo u mnie już jest wylewka zrobiona)? Słyszałam, że podłogę z desek sosnowych kładzie się na legarach, ale może istnieje inna technologia ich kładzenia?
 • 20.11.13, 00:39
  Można różnie. na legarach też Na wylewce albo na płycie OSB. . B.Klimkiewicz.
 • 03.12.13, 13:39


  > Taka opcja byłaby ciekawa, ale czy taką podłogę można położyć na wylewce, (bo u
  > mnie już jest wylewka zrobiona)? Słyszałam, że podłogę z desek sosnowych kładz
  > ie się na legarach, ale może istnieje inna technologia ich kładzenia?

  Do domku na wsi najlepiej pasuje deska sosnowa, którą możemy również przykleić do posadzki, przestrzegając zasad związanych z klejeniem tego typu podłóg. Wykończyć możemy różnie, ale mi najbardziej podoba się deska po ługowaniu i olejowaniu co możesz zobaczyć tu budomaxparkiety.pl/galeria-prac/category/81-deski-sosnowe-po-lugowaniu-i-olejowaniu-w-warszawie.html
  --
  Budomaxparkiety.pl
 • 03.12.13, 21:06
  Wykończysz się jak na wsi gdzie błoto i trawa mokra za drzwiami będziesz używał deski sosnowej olejowaniej i ługowanej. To biała bardzo jasna podłoga. W mieście w bloku trudno taką w stanie białym utrzymać. Chyba jak to jakieś szare kolory na których mało widać zużycie i zabrudzenie to jeszcze do przyjęcia. Na wsi deska sosnowa lepsza lakierowana bo łatwiejsza w utrzymaniu czystości. B.Klimkiewicz.
 • 19.11.13, 12:51
  Gres, odporny na błoto, piach.
 • 19.11.13, 22:18
  Gres jest fajnym i trwałym materiałem, jednak obawiam się efektu zimnej, nieprzyjemnej podłogi, bo nie ma w domu ogrzewania podłogowego. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i może potwierdzić, że bez ogrzewania podłogowego podłoga z gresu zda egzamin?
 • 19.11.13, 22:41
  kamykki napisała:

  Czy ktoś ma takie roz
  > wiązanie i może potwierdzić, że bez ogrzewania podłogowego podłoga z gresu zda
  > egzamin?


  Nie zda. Zrób to, co radzi cyklina, byle nie sosnę. W bloku mam gres i parkiet po których lubię chodzić boso. Ale to blok, grzeją cię z 6-ciu stron. Natomiast w domu w salonie mimo 20 cm. styropianu tak chodzić się nie da.


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • 19.11.13, 22:36
  maurycy1010 napisał:

  > Gres, odporny na błoto, piach.  Nie ma takich gresów. Współczesne mają milimetrową powłokę, która odpryskuje gdy szklanka ci na ziemię spadnie.


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • Gość: ki IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 19:52
  Zrób z tego drewna, z którego są schody. Nie psuj na starcie miłego domku przypadkowymi materiałami. Belki na suficie i gres, to nie jest dobre połączenie. Sztuczne panele to jeszcze gorsza opcja. W wiejskim domku podłoga nie musi być nieskazitelna. Rób drewnianą.
 • 19.11.13, 20:21
  moim zdaniem podłoga powinna byc drewniana.
 • 21.11.13, 13:29
  Panele podłogowe na pewno się nie sprawdzą. Polecam taras, fajnie wygląda choć jest trochę zimny, ale z tarasem można zrobić ogrzewanie podłogowe a wynik super:)
 • Gość: fizz IP: *.adsl.inetia.pl 03.12.13, 10:27
  A może takie drewno, jak masz na tarasie? Albo przynajmniej podobne? Żeby tworzyło jedność? :)
 • 03.12.13, 20:51
  To z tarasu nie specjalnie się nadaję do wnętrza. Nie było do tego celu wytworzone. B.Klimkiewicz.
 • 03.12.13, 13:32
  Drewniana: jest ciepła, pięknie wygląda a odpowiednio zaimpregnowana może przetrwać lata.
  --
  outbud.pl
 • 03.12.13, 20:55
  Deska sosnowa z Bona Traffic HD spokojnie wytrzynma więcej niż Plan Pięcioletni.Potem w systemie długa trwałość podłóg lakierowanych Bona robić renowację bez cyklinowania. B.Klimkiewicz.
 • Gość: grzesiek IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.13, 12:50
  dębowa! zdecydowanie! ja kupiłem dębową podłogę w Fast, nie wiem, czy słyszeliście o nich, ale mają naprawdę świetny materiał! wiadomo, że drewno drewnie nierówne, ale my dostaliśmy totalnie niezniszczalny parkiet! pies i kot i do tego dziecko, już o szpilkach żony nie wspominając ;) słowo - drewniana podloga jest mistrzowska.
 • 09.12.13, 14:46
  Sosna jest tania ale bardzo miękka i dość łatwo się może uszkodzić. Dębowe deski będą bardziej wytrzymałe ale też warto o nie dbać żeby dłużej służyły.
 • 10.12.13, 16:20
  Sosna to nie jest żaden marny panel. Połowa podłóg w bogatych Skandynawskich krajach jak Dania czy Szwecja to deski sosnowe. Jak się o nie dba to służą Bóg wie ile czasu. Na mazowszu też są takie deski co jeszcze wojnę polsko-bolszewicką zlat 20 pamiętają. Są w bardzo dobrym stanie choć tylko ługiem i wodą z mydłem czyszczone. Na Prade i Szmulkach też są deski z czasów okupacji i też im niczego zarzucić nie można. Takie luksusy i drogie parkiety to pochodzą z czasów dobrobytu jaki w Polsce jest teraz. Niegdyś było skromniej ale ludzie więcej swoje szanowali to i dotrwało do obecnej doby. Tańsze tez jest dobre. B.Klimkiewicz.
 • 10.12.13, 17:26
  Szpilki na podłodze czy parkiecie to nacisk niszczący większy niż czołg na gąsiennicach ma. To nie ma związku z żadną Firmą tylko z fizyką. To czy ktoś niszcy podłogę nie ma związku z psem, kotem czy dzieckiem. Ma związek ze sposobem użytkowania i natężeniem ruchu. B.Klimkiewicz.
 • 10.12.13, 12:10
  Domek na wsi kojarzy mi się ze specyficznym klimatem, a lakier na podłodze wygląda sztucznie.
  --
  Budomaxparkiety.pl
 • 10.12.13, 16:29
  Co by to nie był za klimat to lakierowana czy malowana podłoga to ogromna wygoda. A pokryta produktami Bona to też i bardzo trwała, łatwa w sprzątaniu i utrzymaniu, bez smrodu i toksycznych "atrakcji" a do tego piękna. Deska sosnowa sękata polakierowan Bona Naturale albo Traffic HD w ekstra macie to czegoś ładniejszego w naturalnych barwach chyba nie ma. Może tylko z Bona Prime Deep dla wydobycia głębi koloru może rywalizować. B.Klimkiewicz.
 • Gość: Damian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.13, 16:07
  Płytki udające deski drewniane, inne powierzchnie pupilek załatwi ekspresowo.
 • 11.12.13, 16:20
  Bać się nie ma czego, deski sosnowe to bardzo tania podłoga,ładna, bez nadymania się, łatwa wkonserwacji i renowacji. Wszystko trzeba traktować jak własne i mieć świadomość, że tylko szanowana włąsność służy wiele lat. Z białą do desek Bona ( lub szarą czy czarną) lata wytrzyma i smrodu nie ma, bo to produkty renomowane, żadna trucizna. B.Klimkiewicz.
 • 19.12.13, 15:08
  To dopiero koszmar - płytki udające drewno w domku na wsi!! co za pomysł?!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.