Dodaj do ulubionych

Renowacja drewnianych drzwi

28.09.12, 16:12
Przy ostatnim remoncie domu uszkodziłem nieco warstwę lakieru na drewnianych drzwiach wejściowych. Samo drewno jest bez ubytków, jednak kiepsko to wygląda. Przymierzam się do renowacji, ale nie szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, który produkt wybrać. Sprzedawca w sklepie mówił, że Lakierobejca Vidaron, ale też nie był pewien. Ktoś może mi polecić jakiś sprawdzony środek? Jak wyglądałby taki proces, starą farbę muszę w całości usunąć?
Edytor zaawansowany
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 28.09.12, 16:47
    Tak
    stara farbe usunac w calosci najlepiej szlifierka tasmowa wzdluz sloi
    ewentualnie szlifierka mimosrodowa po mniejszej calosci
    w rogach szlifierka oscylacyjna
    mozna wszystko oscylacyjna tylko to wymaga czasu
    papiery
    od 40, 80, 120, 150.
    mozna polerowac drewno 220 sam uznasz czy potrzeba
    wg mnie nie
    ale to zalezy od drewna i wrazen subiektywnych

vidaron to srednia marka
    ma ograniczona game kolorow
    z lakierobejc wg mnie dobre sa duluksy czyli aktualnie sadoliny
    tu uwaga
    wiekszosc produktow tej marki nadaje sie tylko do malowamia dziewiczego
    malowanie renowacyjne nie wchodzi w gre
    bo spaskudzisz drzwi

wg mnie njalepsze lakierobejce ma bondex tylko jest rugowany z rynku i ciezko go kupic
    niektorzy chwala levisa ale nie robilem nim wiec sie nie wypowiem

na koniec pytanko
    dlaczego akurat lakierobejca
    moze profesjonalne lazury pistoletowe?
  • 02.10.12, 22:13
    popieram - bondex jeśli już

a ja mam inne pytanie - dlaczego lakierobejca? jeśli drzwi mają ładną fakturę drewna, to może tylko zabezpieczyć lakierem np akrylowym?

ale ja baba jestem, to mogę się nie znać, choć temat renowacji kręci mnie dość mocno :)
    --
    artdecoupage.wordpress.com/
  • Gość: Farby z Motylkiem IP: *.183.150.190.dsl.dynamic.t-mobile.pl 11.10.12, 12:36
    Proponujemy aby po oczyszczeniu drzwi ze starej farby pomalować je POKOSTEM LNIANYM. Stosuje się go do impregnowania drewna i materiałów drewnopochodnych przed malowaniem wyrobami lakierowymi. Polecany jako impregnat do drewna narażonego na działanie czynników atmosferycznych przed stosowaniem lakierów i emalii.
    www.farbyzmotylkiem.pl/39,125,151,4,DREWNO
    Farby z Motylkiem
    www.facebook.com/inspiracjezmotylkiem

• 11.01.17, 08:41
    Renowacja drzwi po uszkodzeniu powinna zostać wykonana bezzwłocznie. Każda dłuższa zwłoka może doprowadzić do dalszych uszkodzeń, jednak najlepiej po prostu poddawać je częstej konserwacji, a o tym jak to zrobić, napisane jest w tym linku
  • 24.04.17, 14:06
    Zadaszenie jest szczególnie istotne przy drzwiach drewnianych. Przy drzwiach stalowych też warto się zaopatrzyć w takie coś - jednak stalówki są mniej podatne na działania wody i słońca. Dlatego też moim zdaniem rozsądniejszy jest zakup drzwi stalowych. Sama późniejsza renowacja jest łatwiejsza (w zależności od sposobu i materiału pokrycia powierzchni).
  • 25.04.17, 18:06
    Co Ty doradzasz ludziom? Znaczna większość drzwi drewnianych jest w okleinie. Pomaluj takie drzwi lakierem, zobaczysz co się stanie. Problemów tylko narobisz.
  • 27.04.17, 12:44
    Do mnie pijesz Kolego? O co Ci chodzi? Nawet słowa nie napisałem o drewnianych - właśnie z tego tytułu o którym piszesz lepszym wyborem są stalowe. Te oczywiście też mogą być okleinowane, ale pod warstwą okleiny jest stal, a takie drzwi też można zamówić w malowane np. w kolorze z palety Ral. Przemalowanie to oczywiście dodatkowy koszt i w zależności od drzwi i firmy kosztuje swoje. KMT tego nie ma, ma to Wikęd i Doorsy - ale Doorsy to inna półka.
  • 27.04.17, 20:29
    Domyśl się. Podpowiem, żaden wyraz nie dotyczył Twojej wypowiedzi, tylko wypowiedzi wyżej.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.