Dodaj do ulubionych

Piec do sauny - elektryczny i opalany drewnem

16.01.12, 14:23
Jeśli faktycznie chcecie mieć saunę to lepiej saunę na podczerwień. To znacznie tańszy i prostszy sposób. Za saunę IRM SH200 swego czasu zapłaciliśmy 5 tyś. Był to super pomysł - kilkadziesiąt minut jednej sesji całkowicie odmienia moje podejście do życia. Sauna oczyszcza z toksyn, poprawia samopoczucie... Super sprawa.
Edytor zaawansowany
  • Gość: przemyk IP: *.INTELINK.pl 14.02.13, 17:58
    Nie zgodzę się z przedmówcą. Infrared owzem moze i przyjemne, ale to nie sauna. Ludzie nie dajcie sobie wmawiać. Infrared to nie sauna to tylko promienniki w drewnianej kabinie. Nie neguje ze to nie działa czy niezdrowe. Sam korzystałem i poczytałem na stronie www.novitek.com.pl/strona/roznice_w_dzialaniu_saun i wkurzaja mnie te porownania. Ale tak, sam mam już swoją saune (w końcu) i ciesze sie ze do przydomowego domku znalazłem super piec na drewno. Myslalem o elektrycznym, ale chciałem bardziej tradycjnie, no ipomijajac ładowanie drewnem to jednak taniej. Mam model narvi mirva i musze przyznać ze to mały potwór!
  • panzajac 12.03.14, 11:12
    Do kolegi, który tak zachwala pod niebiosa infrared - Po pierwsze nie spamuj. Po drugie infrared to nie sauna, to tylko drewniana konstrukcja z promiennikami, które wykorzystuje się m.in do ogrzewania kurczaków. Rzeczywiście, można się tam rozgrzać, czy nagrzać bolące miejsca, ale takiego dobrodziejstwa jakie posiada sauna fińska (prawdziwa!!! piec na drewno lub piec elektryczny z kamieniami do sauny) nie da nic innego. Mówię to jako osoba związana z tematem od wielu lat. Poza tym dziś budowa własnej sauny nie jest taka trudna i kosztowna, można zaoszczędzić ok.30-40% kosztów sauny na zamówienie.
  • Gość: Arek IP: *.ath.bielsko.pl 26.04.14, 17:21
    Sauny infrared mają wiele swoich zalet, więc nie jest tak, że są beznadziejne ;)

Znalazłem obszerny tekst na ten temat: www.saunadlakazdego.pl/wlasciwosci_sauny

lub www.saunadlakazdego.pl/rodzaje_saun

Drewno do saun, piece do saun (elektryczne, opalane drewnem) - fińska mokra - wszystkie elementy są ważne w tych temperaturach, przede wszystkim dla własnego odczucia!
  • test-11111-1 27.04.14, 01:46
    Ktoś wie czy ten piec nada się do sauny o kubaturze 14m^3? Dostałem ciekawą ofertę i szukam odpowiedzi...
    www.saunadlakazdego.pl/piece_do_saun

Choć nie wiem czy nie wybrać wersji z automatycznym napełnianiem zbiornika wodą? Warto? A piece Helo sprawdzają się?
  • berbertys 24.07.15, 08:46
    Polecam piec do sauny z saunaonline.pl sprawdź sobie wejdź zobaczysz czy ci się spodobają soldna firma wysyłka bardzo szybka i wgl można śmiało sobie zamówić odpowiedni.
  • pikanterion 30.07.15, 13:21
    Ewentualnie jakiś ogrzewacz gazowy, skoro to jedno pomieszczenie (mora, atmos itd.). Wyjdzie na pewno taniej niż elektryczny i wygodniej niż drewno.
  • michal_brogowski 10.07.18, 12:32
    lepsza na podczerwień czy lepiej piec? jaka różnica jest bo sie zastanawiam nad zrobieniem sauny w domu i badam teren

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.