Dodaj do ulubionych

Piec do sauny - elektryczny i opalany drewnem

16.01.12, 14:23
Jeśli faktycznie chcecie mieć saunę to lepiej saunę na podczerwień. To znacznie tańszy i prostszy sposób. Za saunę IRM SH200 swego czasu zapłaciliśmy 5 tyś. Był to super pomysł - kilkadziesiąt minut jednej sesji całkowicie odmienia moje podejście do życia. Sauna oczyszcza z toksyn, poprawia samopoczucie... Super sprawa.
Edytor zaawansowany
  • Gość: przemyk IP: *.INTELINK.pl 14.02.13, 17:58
    Nie zgodzę się z przedmówcą. Infrared owzem moze i przyjemne, ale to nie sauna. Ludzie nie dajcie sobie wmawiać. Infrared to nie sauna to tylko promienniki w drewnianej kabinie. Nie neguje ze to nie działa czy niezdrowe. Sam korzystałem i poczytałem na stronie www.novitek.com.pl/strona/roznice_w_dzialaniu_saun i wkurzaja mnie te porownania. Ale tak, sam mam już swoją saune (w końcu) i ciesze sie ze do przydomowego domku znalazłem super piec na drewno. Myslalem o elektrycznym, ale chciałem bardziej tradycjnie, no ipomijajac ładowanie drewnem to jednak taniej. Mam model narvi mirva i musze przyznać ze to mały potwór!
  • panzajac 12.03.14, 11:12
    Do kolegi, który tak zachwala pod niebiosa infrared - Po pierwsze nie spamuj. Po drugie infrared to nie sauna, to tylko drewniana konstrukcja z promiennikami, które wykorzystuje się m.in do ogrzewania kurczaków. Rzeczywiście, można się tam rozgrzać, czy nagrzać bolące miejsca, ale takiego dobrodziejstwa jakie posiada sauna fińska (prawdziwa!!! piec na drewno lub piec elektryczny z kamieniami do sauny) nie da nic innego. Mówię to jako osoba związana z tematem od wielu lat. Poza tym dziś budowa własnej sauny nie jest taka trudna i kosztowna, można zaoszczędzić ok.30-40% kosztów sauny na zamówienie.
  • Gość: Arek IP: *.ath.bielsko.pl 26.04.14, 17:21
    Sauny infrared mają wiele swoich zalet, więc nie jest tak, że są beznadziejne ;)

Znalazłem obszerny tekst na ten temat: www.saunadlakazdego.pl/wlasciwosci_sauny

lub www.saunadlakazdego.pl/rodzaje_saun

Drewno do saun, piece do saun (elektryczne, opalane drewnem) - fińska mokra - wszystkie elementy są ważne w tych temperaturach, przede wszystkim dla własnego odczucia!
  • test-11111-1 27.04.14, 01:46
    Ktoś wie czy ten piec nada się do sauny o kubaturze 14m^3? Dostałem ciekawą ofertę i szukam odpowiedzi...
    www.saunadlakazdego.pl/piece_do_saun

Choć nie wiem czy nie wybrać wersji z automatycznym napełnianiem zbiornika wodą? Warto? A piece Helo sprawdzają się?
  • berbertys 24.07.15, 08:46
    Polecam piec do sauny z saunaonline.pl sprawdź sobie wejdź zobaczysz czy ci się spodobają soldna firma wysyłka bardzo szybka i wgl można śmiało sobie zamówić odpowiedni.
  • pikanterion 30.07.15, 13:21
    Ewentualnie jakiś ogrzewacz gazowy, skoro to jedno pomieszczenie (mora, atmos itd.). Wyjdzie na pewno taniej niż elektryczny i wygodniej niż drewno.
  • michal_brogowski 10.07.18, 12:32
    lepsza na podczerwień czy lepiej piec? jaka różnica jest bo sie zastanawiam nad zrobieniem sauny w domu i badam teren
  • moniczka_mk 25.10.18, 12:04
    Nie można pomieszczenia Infrared nazywać sauną bo ni jak to jest z nią związane. Sauna powinna być wyłożona boazerią (najlepiej świerk lub jodła skandynawska), powinna zawierać odpowiednie drzwi, które trzymają ciepło oraz odpowiedni system wentylacji. Ponadto najważniejszą rzeczą jest piec do sauny. Może być to piec zarówno elektryczny jak i opalany drewnem. Osobiście polecałabym piec elektryczny ponieważ jest o wiele wygodniejszy. Na sterowniku ustawiasz tylko odpowiednia temperaturę czekasz aż nagrzeje saunę i gotowe. Na stronie https://www.saunahome.pl/piece-elektryczne-do-sauny-c-143.html dowiesz się wiele o piecach do sauny oraz możesz zorientować się jaka jest cena za taki piec.
  • panzajac 25.10.18, 20:02
    Rzeczywiście , w poprzednich latach tak bardzo zachwalano saune infrared, że zrobiono jej wiele krzywdy. Dopiero dzisiaj, kiedy oprócz tanich, chińskich budek, w ktorych mozna co najwyzej odgrzac kotlet, pojawily sie w powszechnej sprzedaży oryginalne promienniki Fischer Vitae (dawniej Philips), można powiedzieć, że warto zastanowić się sauna fińska czy sauna infrared. Można też połączyć obie te sauny. Dobra cena na zestaw piec 1fazowy, promienniki i sterownik do sauny jest na stronie saunatech.pl/ogrzewacze/infrared.html
    Ja akurat najpierw mialem piec do sauny Narvi, a potem doszly te promienniki Fischer

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.