Dodaj do ulubionych

Gdzie szukać fachowców?

23.12.11, 15:22
Kiedy planujecie budowę, remont, naprawę a sami nie jesteście sobie poradzić, to gdzie szukacie fachowców? Jest jakieś miejsce gdzie ogłaszają cię dobrzy pracownicy a nie partacze (może ktoś to weryfikuje)?

Po przebrnięciu przez wyniki Googla mam trochę dość - bałagan i cała masa jakiś nieaktualnych ogłoszeń i kontaktów.
Edytor zaawansowany
  • Gość: inzynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.11, 18:24
    w legalnie działającej firmie.
  • Gość: Beta IP: *.adsl.inetia.pl 23.12.11, 20:32
    Najlepiej popytać znajomych, którzy się budowali lub remontowali, kogo by mogli polecić. Tylko ktoś sprawdzony ma szansę nie spieprzyć. Z ogłoszeniami daj se spokój, naprawdę.
  • cyklina-klimkiewicz 24.12.11, 12:08
    Też tak uważam.Z polecenia znajomych to najpewniejsza metoda. B.Klimkiewicz.
  • marko1971 27.12.11, 11:49
    parę tygodni temu poprawiałem łazienkę po jednym takim z polecenia znajomych,okazało się
    że to była tzw. towarzyska świnia ..:)
    warto przed podpisaniem umowy obejrzeć kilka wcześniejszych robót choćby na zdjęciach
  • buderus-serwis 27.12.11, 11:04
    Moim zdaniem warto szukać na Oferia. Drugą wg mnie dobrą metodą jest wybranie firmy, której strona jest popularna w sieci - taka firma musi się liczyć z klientem, w przeciwnym wypadku zostanie obdarowana w sieci negatywnymi komentarzami :)
  • Gość: IT IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.11, 13:18
    Co do oferii, to nie mam wielkiego zaufania. Co prawda z innej branży, ale trafiłem tam na "fachowców" którzy takowymi byli chyba jedynie w swoim własnym przekonaniu... Jak dla mnie oferty, które kuszą bardzo niskimi cenami są podejrzane...

Ostatnio (dla swojej branży) znalazłem wykonawców na portalu: synergian - to chyba startująca konkurencja dla oferii, a jest o tyle dobrze, że mają dobrze opisane kategorie usług i wiadomo dokładnie co jest wycenione. Nie szperałem w kategoriach z budowlanki (tylko IT) ale myślę, że możesz spróbować.

Co do poleceń: pełna zgoda, ale faktycznie warto wcześniej zobaczyć robotę. Warto pamiętać o tym, że podobają się nam różne rzeczy...
  • spec24 28.12.11, 08:00
    Synergian wygląda całkiem przyjemnie, ale ilość opcji i możliwości sprawia, że wrócę tam po pracy :) No ale może faktycznie będzie to jakieś rozwiązanie.

Rozpytanie i wici wśród znajomych oczywiście zostały rozpuszczone - to obowiązkowo :)
  • Gość: Bar_Karola IP: *.play-internet.pl 28.12.11, 17:20
    Przy kupnie paneli w dobre dla domu znaleźliśmy u nich bazę fachowców. Świetna usługa i pan też zasługiwał na miano fach-mena. W całej Polsce to chyba działa. polecam :)
  • leon64 01.01.12, 15:51
    Proponuję udać się do najbliższej hurowni / sklepu budowlanego i zapytać sprzedawcę czy mają swoje polecone ekipy. A mają na pewno, ponieważ każda hurtownia budowlana jest związana z wykonawcami, którzy jakby nie patrzeć nakręcają im sprzedaż, takie hurtownie często nawet wystawiają faktury dla ekip które nie prowadzą własnej działalności, i jeszcze jedno, jak się weźmie taką ekipę z polecenia hurtowni to zazwyczaj można liczyć na rabaty przy zakupie u nich wszystkich materiałów.
  • Gość: tomby IP: *.play-internet.pl 04.01.12, 11:36
    najlepiej sprawdzać po znajomych, bo wtedy są w stanie polecić ci kogoś kto naprawdę sprawnie i szybko wykona remont i budowę. u mnie było tak, że wszystkie ekipy polecone przez znajomych były akurat wtedy zajęte. przeszukałem w internecie masę ogłoszeń z mojej okolicy w panoramie firm i z tych, które wybrałem zrobiłem listę i udało mi się trafić na ekipę w miarę dyspozycyjną i tanią. remont wykonali ganz egal.
  • Gość: Mariusz. firma IP: *.retsat1.com.pl 04.01.12, 19:40
    Jeśli wszystkie sposoby znalezienia wśród znajomych zawiodą to warto poszukać strony gdzie znajdziemy fachowców którzy są faktycznie za rejestrowani i prowadzą własną działalność .
    Ważne jest czy ktoś ma własną galerie zdjęć , posiada wiedze techniczną i ma troche wyobraźni !!! ale tego dowiemy sie dopiero po spotkaniu . Jedna z stron była glazurnicy.pl od tego roku atlasfachowca.pl tam musialem udowodnić że prowadze jakąś działalność i moje dane zostały zweryfikowane . na oferi widzimy często login i num tel i czym tu sie sugerować
  • Gość: Marek IP: *.centertel.pl 10.01.12, 14:53
    Widzę, że ma Pan doświadczenie. Próbował Pan dodać swoją firmę do synergian.pl, o którym ktoś wspominał wyżej? Ciekaw jestem jak jest u nich z weryfikacją. Osobiście nie przepadam za Oferią.
  • sikorka68 25.01.12, 01:46
    Dzięki za info:) Szukam miejsc do reklamowania mojej...
  • sikorka68 25.01.12, 01:44
    Mam profil na oferi i tak samo musiałam w określonym czasie przesłać dokumenty założenia firmy. Nie ma portalu, hurtowni, która da gwarancję dobrych fachowców. W portalach ma profil ten, kto zapłaci a w hurtowni w bazie danych jest ten, kto nagania klientów. A czy są dobrymi fachowcami- to ryzyk-fizyk.
    Na pewno musi być to firma.. "Lotne brygady" smarkaczy są może i dobrzy (niekiedy), ale robią na czarno i niech się stanie wypadek...
    Mojego ojca kiedyś jeden fachowiec zabrał, aby pokazać swoją pracę. No cóż, też się nie sprawdziło. Inaczej wyglądało, jak zaczął robić. Niestety, jak nie ma kogoś z polecenia, to trzeba ryzykować, a baz firm jest sporo- choćby google miejsca.
    Oferia ostatnio wprowadziła opłaty za rozszerzony profil i nie każda firma chce płacić, bazują na darmowych opcjach. A szkoda, bo wiele ten portal stracił.
  • Gość: laswal IP: *.199-178.cust.bluewin.ch 03.10.12, 20:49
    Najlepiej z poręki, szczerze? szczerze powiedzieć? to powiem. Firma bierze kasę (wlicza wsio , co można,na co dysponent pozwala, tematu nie rozwijam), chałturnik bez sztojerów, i bajerów tańszy i o dużo. W firmie robi przeważnie ten,który nie jest samodzielny( są wyjątki ). Gwarancja,,, ile ? 5 lat od firmy?, Ja jako schwarzabeiter dawałem 100 lat gwarancj!!!. Niedowierzenie, ale prawda taka, że po 40 latach i tak remont domu czeka , więc?
  • Gość: laswal IP: *.199-178.cust.bluewin.ch 03.10.12, 20:58
    tak, za rejestrowani, a może zarejestrowani( eh ty fachowcu)
  • Gość: gość IP: *.54.248.177.smlw-legionowo.pl 04.01.12, 22:23
    "remont wykonali ganz egal." - GANZ EGAL [niem., wym. ganc egal]. wszystko jedno.
    Czyli jak wykonali ?
  • Gość: tomby IP: *.play-internet.pl 09.01.12, 13:39
    wykonali wszystko jak należy i przy okazji sporo oszczędziłem, że się zmieściłem w założonym planie.
    ps. a zamiast "ganz egal" miało być "ganz easy"
  • Gość: mpknap IP: *.ibselektronics.pl 25.01.12, 16:46
    Również jako wykonawca potwierdzam, że najlepszą drogą jest poczta pantoflowa. Po pierwsze można zaczerpnąć opinii jednocześnie mając możliwość oglądnięcia wykonanej pracy. Ja bez wstydu z nowym klientem zjawiam się u moich poprzednich zleceniodawców w celach prezentacji. Co do oferii, większość to fachowcy którzy szukają zajęcia, ale dla zabicia czasu. Dodam, że dobry fachowiec nigdy nie poprawia po czyjejś spartaczonej robocie ;)

www.renomar.dbv.pl
  • sikorka68 29.02.12, 10:41

Nie można jednak mówić, że firma z reklamy jest "be". Zauważyłam też, że zdarza się, jak ludzie ryzykują i korzystają z usług "lotnych brygad"- tak sobie je nazwałam. Robi toto za półdarmo, nie są zarejestrowani, więc ani VAT, ani ZUS ich nie obchodzi. No i tylko trzymać kciuki, żeby nie było wypadku. Efekt- nie wiem. Z reguły się ponoć starają- i to są gęsto te polecenia- tanio, szybko, bez VAT, bez umowy.
    A jak coś nie wyjdzie?
    Nawet sprawy w sądzie się nie założy, bo sąd udowodni, że zatrudniłeś na czarno.
    Jak zdarzy się wypadek, to kombinacje alpejskie, aby zatuszować.
    Z firmą jest inaczej: umowa, czasem zaliczka, ma się gwarancję i razie fuszerki można spokojnie podać do sądu. Sprawa czysta.
    No, ale to jak już kto woli.

" Dodam, że dobry fachowiec nigdy nie po
    > prawia po czyjejś spartaczonej robocie ;)"
    Że co?... Zawsze mi się wydawało, że dobry fachowiec szybko oceni, powie co trzeba zrobić i na życzenie klienta zrobi. Klient zawsze to doceni, owszem, jak się przekona, że ta poprawka działa. Szkoda tylko pieniędzy, bo z reguły wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
  • Gość: wanda IP: *.warszawa.supermedia.pl 10.01.12, 19:48
    Odradzam szukanie przez internet
    Komputer przyjmie wszystko - korzystałam z tej firmy, bo poleciła mi ją znajoma - to właśnie była tzw. towarzyska świnia, a popatrzcie, jakie cuda wypisuje właściciel - działa o droku, a pisze że od 10 lat!!! Zdjęcia obce, nie od nich
    www.uslugi-remontowo-budowlane.com.pl/o_nas.html
    Zatrudnieni partacze nie poptrafią nic dobrze zrobić (glazurnik kładl fugę u góry ściany 1mm, a u dołu już mu wychodziło 3!!! Właściciel tego nie widział czyli nie zna sie na robocie.
    Na wstępie po podpisaniu umowy inkasuje 30% - nieźle, co?
    A ich praca to dno, jedynie co potrafią to rozwalać...
    Szukać z polecenia, weryfikować opinie, bo nie każdy ma wysokie wymagania
  • legendarnyksi 11.01.12, 12:00
    Najlepiej jest zapytać znajomych, którzy robili już remont i od nich wziąć kontakt
  • Gość: Mirabelka IP: *.centertel.pl 12.01.12, 11:42
    Znajomi to zawsze dobry pomysł, ale niestety nie zawsze mają kontakty w dziedzinach, w których aktualnie się szuka (nie chodzi przecież tylko o budowlankę) - kiedy nie mam nikogo z polecenia faktycznie grzebię w internecie, ale znalezienie czegoś wartościowego często jest problemem. Na Gumtree kilka razy się zawiodłam, Oferia teraz każe za siebie płacić, a synergiana jeszcze nie znam.
  • Gość: Wiesiek IP: 31.61.33.* 19.01.12, 15:03
    Może i nie wszędzie mamy znajomości, ale z tego co można wyczytać w wynikach badań zrobionych wśród małych firm wynika, że Ci najczęściej zdobywają klientów własnie z polecenia przez innych.

inna sprawa, że jak firma się nigdzie nie ogłasza to nikt nie ma szansy o niej usłyszeć, żeby potem ewentualnie polecić.
  • sikorka68 25.01.12, 01:51
    Na te ogłoszenia zawsze ktoś odpowie i tak buduje się bazę klientów. Jak firma dobra, to z nich idą polecenia. Jedno napędza drugie.
  • Gość: fix IP: *.retsat1.com.pl 26.01.12, 21:45
    Witam
    Powiem tak klient z polecenia zawsze mile widziany i negocjacje są zawsze inne . Z ogłoszeń słyszę często tylko witam ile to ile tamto , dziękuje i następny proszę . Oczywiście bez reklamy nie pozyskamy nowego klienta , natomiast z drugiej strony każdy powinien polegać na swojej intuicji i poczytać lektury technicznej zanim zaplanuje się remont , trochę wiedzy nie zaszkodzi .
  • Gość: Bungalow IP: *.centertel.pl 27.01.12, 14:36
    Trochę wiedzy nie zaszkodzi, ale nie można być fachowcem we wszystkim. Nie wymagam, żeby fachowiec był mistrzem od reklamy i wizerunku tylko dobrze wykonywał swoją robotę. Jeśli będzie dobry, to klienci będą go polecać. Żeby dodać swoją firmę do tej Oferii czy Synergian.pl nie trzeba być informatykiem - każdy powinien sobie poradzić, a jesli prawdą jest to co piszą o tym drugim, to może dostawać wyselekcjonowane zapytania ofertowe, a nie pisać dla każdego nową ofertę.
  • jar.os 30.01.12, 14:52
    ja bym szukał w parku
  • Gość: mikro przedsiebior IP: 31.61.1.* 31.01.12, 15:01
    Dla mnie w ogóle nie jest to dziwne, Po pierwsze produkt/usługa - dopiero potem idzie marketing i cała otoczka komunikacyjna. Nie wolno o tym zapominać. Wydaj mi się, że nie warto inwestować w marketing jeśli to co chce się sprzedawać jest kiepskie...

Z drugiej strony jest wiele miejsc gdzie z powodzeniem i bezpłatnie można dodać informacje na temat swoich usług i uważam, że to grzech z tego nie korzystać. Nawet jeśli aktualnie nie mamy możliwości przyjąć więcej Klientów, warto myśleć o przyszłości. Jak się stoi w miejscu, to się traci. Trzeba iść z duchem czasu.
  • sikorka68 29.02.12, 10:47
    " Nie wolno o tym zapominać. Wydaj
    > mi się, że nie warto inwestować w marketing jeśli to co chce się sprzedawać je
    > st kiepskie..."

Ale tandety jest pełno. Ostatnio zadzwoniłam z pytankiem pochodzenia napędy- chińczyk. Z nimi jest niestety ten problem, że za parę lat, kiedy nie będzie już gwarancji, trudno o części. I tak mniejszy pieniądz(ale pieniądz) idzie w błoto.
  • Gość: Mariusz. firma IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.03.12, 15:50
    Warto inwestować w marketing swojej firmy , Bywa to kosztowne ale czasem się opłaca.
    W budownictwie najważniejszą rzeczą jest CENA!!!! a tak naprawdę to jest najmniej istotne i tu się niektórzy zdziwią , pytania dotyczyć powinny technologi wykonywanej pracy , jakości i czy fachowiec ma czym pracować , więc jeśli ktoś jest laikiem to należy zaczerpnąć wiedzy z wszelkich dostępnych środków . Podam prosty przykład gładź gipsowa część fachowców ogłasza sie w super atrakcyjnej cenie z lat 90tych , patrząc na technologie większość nakłada dwie warstwy i szlifuje , kiedy powinny być trzy wraz z uwzględnieniem odpowiednich materiałów . prace te dzielimy na pewne etapy załóżmy każda warstwa po 4 zł mamy 12 + szlifowanie wychodzi 16 zł jakość na pewno inna od 2wu warstówki za którą zapłacimy 12 zł wzamian dostając większą ilość pyłu w domu ,diabeł tkwi w szczegółach ale mało kto zwraca na to uwage
  • Gość: zlota raczka IP: *.204.34.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.02.12, 14:59
    ja praktycznie same zlecenia mam z polecenia i to chyba najlepsze rozwiazanie dla budujacych sie i remontujacych.
  • Gość: zbych IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.12, 18:44
    nie wiem czy to komuś coś pomoże ale natknąłem się na inny serwis z usługami, bobleo.pl. Dostałem od nich propozycje zamieszcznia usługi, jak narazie skorzystałem ale widzę że dopiero staryją.
  • Gość: gucianka IP: *.home.aster.pl 27.02.12, 21:11
    Ja z kolei przy szukaniu fachowców od montażu okien w pierwszym odruchu zwróciłam się do sprzedawcy. Jak zapytałam panów o montaż warstwowy to zrobili wielkie gały i zaczęli odradzać że "drogie i po co tak wymyślać, na samą piankę też się będzie trzymać". Ponieważ wcześniej trochę posiedziałam w necie, od razu wiedziałam, że trafiłam na fachowców z przypadku. Ale będąc na targach SIBEX w Sosnowcu byłam obserwatorem turnieju dla fachowców od montażu okien. Organizatorzy weryfikują umiejętności takich majstrów na oczach potencjalnych klientów i jeżeli wykażą się oni znajomością zasad ciepłego montażu to dostają tytuł Mistrza Montażu. Później takich fachowców umieszczają na stronie montaze.info.pl i w ten sposób każdy może dotrzeć do wykwalifikowanych montażystów w tej dziedzinie. Dla mnie rewelacja, teraz przynajmniej wiem gdzie mam szukać :)
  • Gość: stachu IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.12, 22:29
    Zgodzę się z przedmówczynią, jest masa "fachowców" którzy znają ledwie podstawy, ewentualnie samouki którzy są do wszystkiego a wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do ...........
    Dobrze jest weryfikowac osoby przed skorzystaniem z ich ofert. Można również skorzystać z porady znajomych, zawsze ktoś się znajdzie wart polecenia. Ale prawda jest taka że jeżeli komuś zależy aby było tanio to żadnego fachowca z prawdziwego zdarzenia nie dostanie.
  • Gość: Hanka Łódź IP: *.toya.net.pl 11.12.13, 19:06
    Ja swojego fachowca mam z polecenia i znamy się już kilka lat. Robi remonty i naprawy domowe: Hydraulika, światło to , co psuje się w domu, na którego zawsze mogę liczyć. Krystian 507 691 995 zna się na stolarce. Taka fachowa ZŁOTA RĄCZKA z myślącą głową - NIEZAWODNY
    Poleciłam też sąsiadom i są zadowoleni, bo z ogłoszeń jak się trafi - mówią -zmarnowany czas i pieniądze, a jak ma się fachowca z doświadczeniem wiekiem i pracą to ma się pewność o solidnym wykonaniu.
    Nie zgadzam się z myśleniem, że takie praktyki były stosowane w dawnych czasach
    Kran, lampa i krzesło psuły się kiedyś i teraz więc dobry fachowiec jest i będzie potrzebny
  • szinczan 04.10.12, 09:44
    Ja pytam znajomych. To chyba najbardziej zaufane źródło informacji. Ewentualnie jeszcze przeglądam różne katalogi na stronach.
    Jak już znajdę firmę, która mnie zainteresuje swoją ofertą to staram się wyszukać opinii o tej firmie.
    --
    kredyt
  • pawel79114 05.02.18, 12:54
    Portal OLX polecam.
  • weselixxx 07.08.18, 09:18
    OLX, Gumtree albo efachowo.pl - ja tam zazwyczaj się ogłaszam, a z zawodu jestem tynkarzem
  • fajniebudowac 07.08.18, 09:36
    Polecam building-companion.pl/wyszukiwanie-partnerow. Poza tym warto prosic o jakies referencje, dobra firma bedzie miala zadowolonych klientow, ktorzy zaswiadcza o ich pracy.
  • powrotna 12.08.18, 20:15
    Siema Coś się stało z moim samochodem, którym dojerzdzam np na zakupy, chyba układ paliwowy, i nie za bardzo wiem jak to zrobic, jaki serwis by mi to naprawi?
  • alaoleba 28.08.18, 18:27
    oleba.pl/ tu szukaj fachowców od remontów
  • milonka13 11.10.18, 09:09
    Ja szukam zawsze fachowców z polecenia :) Często tacy zrobią pracę dobrze, a w korzystniejszych cenach niż rozreklamowane ekipy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.