Dodaj do ulubionych

ocieplanie poddasza

05.11.09, 14:07
Witam,
chciałbym ocieplić poddasze i mam taki oto pomysł:
15 cm wełny wzdłuż krokwi, a później 5 cm prostopadle do wczesniej
ułożonego ocieplenia, tylko tak sie zastanawiam, czy jak krokwie
bede zatopione czy tez umieszczone w tej wełnie to czy szybciej sie
nie zużyją?
co o tym sądzicie?
dzieki :)
Edytor zaawansowany
  • tusia1010 08.11.09, 11:33
    ja nie umiem sama remontowac, wiec zawsze korzystam z
    aukcjeremontow.pl , dodaje ogloszenie za free co chce zrobic i
    zglasza sie pelno ekip , wygoda heh nawet nie wychodze z chaty :D
    polecam
  • vievior 23.11.09, 11:33
    Mój ojciec niedawno też ocieplał poddasze i normalnie włożył wełnę właśnie 15 cm
    pomiędzy krokwie, założył to deskami poprzecznie, żeby się tylko trzymało i to
    wystarcza. Przeżyliśmy już tak poprzednią zimę i było spoko.
  • seiw83 31.12.09, 17:44
    drewno ma duzo wiekszy wpolzynnik przewodzenia ciepla dlatego tez lepiej
    dodatkowo zamontować laty i ocieplic , jest od groma detali jak to zrobic na
    stronach producentow, np roockwool, wystarczy tylko zajrzec i sprawdzic jak to
    poprawnie wykonać
    --
    www.nbportal.pl/prezentacje/kreacja.html-
    pieniadz jako dlug dla tych co mysla pieniadz jest obarczony dlugiem czyli z
    zalozenia kilka % ludzi nie bedzie mialo z czego splacic tego dlugu -
    powodzenia !!!
  • vievior 11.01.10, 13:47
    Możesz też sprawdzić na stronie Leroya w dziale porad całkiem sporo mądrości tam piszą ;)
  • glowka87 23.06.16, 12:20
    Ani wełna ani pianki. Wystarczy 1 mm tego i efekt taki sam jak przy 25 cm wełny albo styropianu: www.youtube.com/watch?v=mYDv8XkdLyw W Polsce do niedawna niedostępne.
  • solidariuszluk 23.06.16, 15:29
    Dzisiaj pianka to już przeżytek. Zajrzyjcie sobie na stronę www.derowerk.pl/
    Jest to jedyny w Polsce przedstawiciel najnowszej technologii Isofloc F, która gwarantuje najniższy współczynnik przewodzenia ciepła. Wybór celulozy isofloc F zmniejsza koszty ogrzewania, likwiduje przewiewy i poprawia komfort mieszkania i pracy w budynkach, bez konieczności prowadzenia generalnego remontu.
  • piotrbud88 16.02.17, 14:23
    JA nie uważam żeby pianka była przeżytkiem, oczywiście musi być dobrze nałożona żeby spełniała swoje zadanie, a najlepiej to zrobić metodą natryskową, warto poszukać firmy która to dobrze wykona. Proszę na ten temat poczytać
    rynekmeblowy.pl/ograniczanie-strat-ciepla-izolacje-natryskowe/
  • Gość: michalskyy IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.17, 20:45
    Zdecydowanie polecam piankę poliuretanową. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: www.drewnolim.com/oferta/izolacje-piana/
  • darekxc 19.12.17, 14:54
    Prawidłowo wykonana izolacja poddasza pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Zanim się za to zabierzesz (Ty czy inni, którzy poszukują podpowiedzi) warto doczytać:
    www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id4236,izolacja-poddasza-welna-mineralna
  • erzecznikknauftherm 05.02.18, 12:30
    Sama izolacja międzykrokwiowa to nie wszystko. Trzeba zadbać o zachowanie ciągłości termoizolacji ściany i dachu, aby uniknąć mostków termicznych będących źródłem ucieczki ciepła i dyskomfortu cieplnego. Więcej na ten temat można przeczytać tu: www.knauf-industries.pl/faq,najczesciej-zadawane-pytania.html#faq10
  • polya1982 25.03.18, 19:42
    Ostatnio też interesowałam się tym tematem i trafiłam na dyskusję, w której poruszany jest temat wełny do ocieplania poddaszy - homestack.pl/120/jaka-wybrac-welne-do-ocieplenia-poddasza?show=120#q120. Sama znalazłam tam poszukiwane przez siebie informacje i szczegółowe porady w tej kwestii. Może i Wam ta dyskusja trochę rozjaśni sprawę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.