Dodaj do ulubionych

Radwanice ul. Bzowa Exbud Development

IP: *.wroclaw.mm.pl 20.11.11, 11:35
Witam,

Szukając mieszkań w okolicach Radwanic, Siechnic trafiłam na inwestycje Exbud Development na ul. Bzowej. Deweloper oferuje ciekawe rozkłady mieszkań, które dodatkowo są atrakcyjna cenowo. Zastanawia mnie jednak lokalizacja, a konkretnie bliskość terenów zalewowych oraz droga przy samej inwestycji, która jak tylko spadnie deszcz pewnie staje się wielką bagnistą dziurą... Ponad to na stronie internetowej nie ma dużo informacji ani o samym deweloperze ani o inwestycji...
Widzę, że wokół powstało kilka innych inwestycji, więc może mieszkańcy mogliby się podzielić wrażaniami jak się mieszka na Bzowej? :) Albo może ktoś ma może więcej informacji o samej inwestycji?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Anna IP: 80.50.81.* 21.11.11, 07:21
    O tym developerze nic nie wiem ale wejdź na stronę 7ddevelopment i zobacz ofertę Bzowa II, ja kupilam od nich mieszkanie (Bzowa I) i wlasnie sie bede wprowadzac:-)
  • Gość: Gustlik IP: 91.90.161.* 21.11.11, 15:20
    i na wieki utkniesz w korkach.
  • Gość: MC IP: *.wroclaw.mm.pl 23.11.11, 18:07
    Zatem po wprowadzeniu się będę wdzięczna za wszelkie informację o tym jak mieszka się w okolicy :) zastanawia mnie na przykład czy w domach słychać szum ulicy i ujadające okoliczne psy ;)
  • Gość: Anna IP: 80.50.81.* 23.11.11, 07:35
    Bo w centrum to niby nie ma korków?? Wczoraj jechałam ul.Powstańców Śl. od Wielkiej do Swobodnej pół godziny:-)
  • Gość: Darwin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 18:35
    Ja mieszkam na Bzowej od urodzenia czyli jakieś 25 lat :). Generalnie mieszka się dobrze teraz trwają inwestycje z każdej strony to wiadomo szum i zgiełk ale jak wszystko się skończy budować to jest błoga cisza, co widać najlepiej w niedziele :). Ulica no pozostawia wiele do życzenia my jako stali mieszkańcy nie mieliśmy siły przebicia w gminie, dostawaliśmy tylko odpowiedź że jest za mało zaludniony ten rejon żeby robić drogę, być może teraz się to zmieni w końcu już trochę osób mieszka. Co do psów sąsiadów idzie się przyzwyczaić ja już ich nie słyszę ale czasami szczekają całą noc. No i w końcu kwestia terenów zalewowych, na innej stronie na temat właśnie ulicy Bzowej pisałem że jest to faktycznie teren zalewowy należący do polderu zalewowego Oławka, to osoba która nabyła mieszkanie u innego dewelopera zarzuciła mi robienie podkopów i że jest z konkurencji strasząc ludzi. Ja tylko uważam że deweloperzy powinni informować zainteresowanych o tym że istnieje ryzyko zalania, nikogo nie straszę i nikt mi za te informacje nie płaci żeby było jasne. W 1997 roku było tu 160cm wody miejscami 2m w 2010 roku istniało bardzo realne ryzyko zalania wjazd na ulice Bzową był zablokowany workami gdyż woda już oblewała tereny które znajdują się dookoła, woda się nie wdarła ale było jej sporo i na szczęście wały wytrzymały ( mogę przesłać zdjęcia na maila). Wały mają tu kluczowe znaczenie tzn. od 1997 roku od powodzi są naprawiane a raczej inwestycja z ich naprawą jest przesuwana w czasie i tak z roku na rok. Mieszkaniec z innego osiedla na Bzowej żarliwie się zemną sprzeczał że tu wody nie było nigdy. No cóż wiem co mówię wiem gdzie mieszkam i wiem jak to wyglądało, w tym roku znaczy w 2012 gmina NIBY ma zacząć podnosić wały jeżeli tak będzie to to miejsce nigdy nie zostanie już zalane przy takiej wodzie jak była w 2010 roku w maju. Niestety wały które okalają Bzową są w stanie takim jak je Niemcy po wojnie zostawili a Polacy z każdym rokiem je rujnują (głównie okoliczni rolnicy) których na szczęście jest już mało. Nie wiem jak mieszka się tu ludziom w domach wielorodzinnych takich jak buduje firma Exbud, czy w szeregówkach bo sam mieszkam w domu dużym domu jednorodzinnym ale wydaje mi się że chyba ludzie nie narzekają. Podsumowując bardzo ładna okolica, minusem na pewno jest droga no i w razie czego ryzyko powodzi, co do korków z rana nie trzeba jechać główną drogą na Wrocław, tylko wyjeżdżamy i jedziemy w kierunku ul. Szkolnej cały czas prosto dojeżdżamy do Zacharzyc i tam jest znak na Wrocław Brochów wyjeżdżamy na ulicy Gazowej :) także dużo dużo szybciej się jedzie. W razie pytań mogę oczywiście w miarę możliwości coś podpowiedzieć. Pozdrawiam, Rafał N.
  • Gość: Anna IP: 80.50.81.* 21.12.11, 07:58
    Tylko jedna mała dygresja: w 1997r zalane było 3/4 Wrocławia.
  • Gość: wiaderro IP: 192.100.112.* 21.12.11, 10:18
    Jasne, może zamiast 3/4 zalane było 100/2? Mieszkałem wtedy na biskupinie i pamiętam że zalane było sporo, ale na pewno nie 3/4. Za to pamiętam doskonale jak była ewakuacja siechnic prowadzona helikopterem i jak ludzie płakali. Potem była refleksja i nikt na tamtych terenach nawet nie myślał się budować/kupować. Jednak czas zrobił swoje, ludzie zapomnieli, developerzy nakupili tanich jak barszcz działek i historia robi to co zwykle - koło zatacza.

Prawda jest taka że kupując mieszkanie na terenie polderu zalewowego ponosi się ryzyko. Wiadomo czy w przyszłym roku nie będzie jeszcze większej wody - NIE WIADOMO, ale WIADOMO za to że jak się kupi mieszkanie w miejscach gdzie wody nigdy nie było, będzie się w takim przypadku bezpiecznym.

Pamiętam głosy na forum kiedy przyszła w zeszłym roku większa woda że Ci którzy się osiedlają na terenach zalewowych powinni mieć tego pełną świadomość i potem nie płakać że zalało, bo właśnie dlatego kupili ziemię/mieszkanie taniej, że od czasu do czasu w losowych odstępach muszą mieszkanie/dom/działkę oddać naturzę do mycia.

Zwróciłbym uwagę z czego jest zrobiony blok - jak już na terenie zalewowym to silikat po zalaniu daje szanse że da się do tego wrócić (opinia wyczytana na forum budowlanym), inne materiały gorzej.
  • Gość: lolek IP: *.promax.media.pl 25.07.12, 17:42
    Witam, szczerze nie polecam tego dewelopera. Mieszkania oddane w stanie deweloperskim wymagają jeszcze zatrudnienia ekipy remontowej do poprawy tego co spaprał podwykonawca, a deweloper nie widzi problemu.
    Ostrzegam osoby zainteresowane kupnem, że będzie ich to kosztowało nie tylko więcej pieniędzy niż się spodziewają, ale też nerwów i stresu w kontaktach z deweloperem.
  • Gość: pepe IP: *.play-internet.pl 16.08.12, 20:09
    To CHYBA JAKAŚ KONKURENCJA TAK OCZERNIA,MIESZKANKA SA NAPRAWDĘ FAJNE, ZROBIONE Z PORZĄDNYCH MATERIAŁÓW, ZERO PROBLEMU W KONTAKCIE Z DEWELOPEREM, GENERALNIE POLECAM
    NAJLEPIEJ PRZYJECHAĆ Z FACHOWCEM I SAMEMU OCENIĆ
    PS. JAK SZUKAŁEM MIESZKANIA TO NA KAŻDYM FORUM, KAŻDY DEVELOPER BYŁ BEE ;)
    JAK MYŚLAŁEM O BUDOWIE DOMU TO NA FORUM MURATORA NACZYTAŁEM SIĘ JAKIE TO WSZYSTKIE EKIPY BUDOWLANE SĄ NIESŁOWNE, FUSZERSKIE ITP., CHYBA NAJLEPIEJ ZAMIESZKAĆ POD MOSTEM - TANIO I BEZ PROBLEMÓW
    TUTAJ KAŻDY MOŻE NAPISAĆ CO ZECHCE
  • Gość: Jolutka IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.12, 12:23
    Chyba każdy rozgarnięty wie, że opinii nie można brać "na czysto", bo wiadomo, że konkurencja jedzie po sobie jak po łysej kobyle, ale równie dobrze Ciebie można odebrać, że firma się podszywa i zachęca ;)

ale swoją droga jak jakaś inwestycja w większości ma negatywy no to już coś podejrzanego, ale tak jak piszesz - najlepiej pojechać i zobaczyć a jak się nie zna to z fachowcem.
  • Gość: marm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 19:12
    lolek, skąd te opinie, ja tam mieszkam i zero problemów jeżeli chodzi o kontakt z deweloperem, co do jakości też zero zastrzeżeń, jeżeli są jakieś rzeczy to naprawdę drobne - cieknący grzejnik, bark prądu w jednym gniazdku itp., ale jest to usuwane najpóźniej na następny dzień.
    zresztą jakby faktycznie było tak jak piszesz to forum pękało by od negatywnych opinii o deweloperze i inwestycji i w ciągu roku nie sprzedało by się większość mieszkań
    LOLEK TO CHYBA JAKAŚ KONKURENCJA, chociaż biorąc pod uwagę sąsiedzkie inwestycje to wystarczy spojrzeć na architekturę i jakość użytych materiałów do budowy
  • Gość: Chocpa IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.04.13, 14:12
    W Radwanicach powstały extra szeregówki budnest.pl/radwanice/opis-inwestycji polecam się zapoznac bo dwie ostatnie już tylka sa na sprzedaż. A sprzedana już reszta chyba dobrze świadczy o samej inwestycji :)
  • Gość: jejjey IP: *.ipv.net.pl 18.04.13, 12:01
    nie sprzedaż a pozwolenie na użytkowanie i akt notarialny świadczą o tym czy nas ktoś robi w konia czy nie? Są już akty podpisane? Czy właścicielem działek jest nadal Budnest czy już może klienci? Jaki to numer księgi wieczystej? Sprawdzimy kto jest właścicielem i czy nie ma roszczeń
  • Gość: Yaba IP: *.wroclaw.mm.pl 20.05.13, 22:21
    Witam,
    Ponawiam wątek ponownie.
    Zastanawiamy się nad zakupem nieruchomości od Exbud Development.
    Prosimy Was o opinie informacje na temat tej firmy, współpracy z nimi oraz jakości wykonania budynku.
    Prosimy również o informacje jak żyje się w Radwanicach.
    Jesteśmy młodym małżeństwem z planami na powiększenie rodziny czy to dobra lokalizacja?
  • Gość: zdecydowany IP: *.wroclaw.mm.pl 25.05.13, 21:18
    Nie wiem o której inwestycji myślisz. My kupiliśmy mieszkanie budowane przez APARTAMENT DEVELOPMENT. Wejdź na ich stronę i porównaj sobie materiały, projekt itp. itd.
  • Gość: Anna IP: 91.231.124.* 26.06.13, 21:58
    Gość portalu: zdecydowany napisał(a):

> Nie wiem o której inwestycji myślisz. My kupiliśmy mieszkanie budowane przez AP
    > ARTAMENT DEVELOPMENT. Wejdź na ich stronę i porównaj sobie materiały, projekt i
    > tp. itd.

"Budowane"? Jesteś pewien? Chyba dawno tu nie byłeś.
  • Gość: Rysiekk IP: *.play-internet.pl 18.12.13, 18:02
    z tym Apartament Development to chyba jakiś żart, planowane zakończnie było na 4 kwartał tego roku, a na dzień dzisiejszy nawet dachu nie ma
  • Gość: mmm IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.13, 17:40
    wiem a raczej widziałam, z mężem byliśmy w tamtym tyg zobaczyć a tu brak dachu;/ a deweloper i tak ci powie ze wszystko z planach. dobrze ze tego nie kupiliśmy.
  • Gość: nowy IP: 91.231.124.* 07.02.14, 17:58
    Czy Pan kupil mieszkanie od ad development blicharz? Prosze o info
  • Gość: lula IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.14, 16:35
    Witam.
    Kupujemy mieszkanie na ul. Bzowej od Pana Blicharza, lecz niepokoi nas fakt, że nic się tam nie dzieje. Planowane skończenie budowy przewidziane jest na koniec kwietnia 2014, lecz budynek nie ma nadal dachu. W takim tempie to nie skończą tego do przyszłego roku. W ciągu 2 miesięcy postawili tylko ścianki działowe i twierdzą, że w ciągu miesiąca położą dach, a później pójdzie już z górki, bo wejdzie ekipa z zewnątrz.
    Czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje?
  • Gość: nowy IP: 91.231.124.* 24.02.14, 20:03
    witaj,

ja kupiłam mieszkanie od developera. planowany termin to koniec maja, to raczej racjonalny termin tym bardziej,że od 2 tyg w końcu zaczęli działać. teraz sprzedali kilka mieszkań, więc powinno pójść do przodu. Zaliczkowane są okna, dach i zaplacona więźba dachowa , także tylko czekać końca budowy pozdrawiam!
  • Gość: mm IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.14, 16:14
    Hmmm my też mielismy kupic mieszkanie na bzowej od Pana B. to było w tamtym roku jakos w pazdzierniku, a termin oddania był na początku tego roku. ale czytajac opinie ogladajac zdjecia i bedac pare razy na budowie ,rozmyslilismy sie. terminów oddania było chyba z 3 albo 4. bo dostalismy papiery do przegladniecia. nawet nasz radca prawny nam to odradzil. Deweloper nie ma pieniedzy i szuka naiwnych, ciagle ogloszenia na gumtree. i atrakcyjna cena. A fakt Pan B bardzo ładnie odpowiada na wszelkie niejasnosci i pytania ale co z tego. budowa stoi. My cieszymy sie ze tego nie kupilismy.
  • Gość: olrzyn IP: 195.190.24.* 06.06.13, 21:55
    mieszkam w Radwanicach juz prawie 9 miesiecy i jest naprawde spokojnie. dojazd wcale nie zajmuje mi duzo czasu bo maks 40 minut do grunwaldu jadac tylko opolska i krakowska poniewaz moje auto nie pozwala mi na jezdzenie dziurawymi drogami. mieszkanie od Exbud Development kupilem ponad rok temu jak trwala budowa i naprawde stawiaja na solidne materialy i sprawdzone firmy. zreszta ci sami podwykonawcy budowali im wczesniejsze budynki wiec musza byc dobrzy skoro wzieli ich raz jeszcze. w tym momencie na bzowej zostalo tylko 1 mieszkanie 84m2 ale Exbud Development kupil po drugiej stronie Radwanic dzialke i bede tam stawiac szeregowki z mieszkaniami po 64m2 i 75 m2 wiec mysle ze warto sie do nich odezwac. nigdy tez nie mialem wiekszych problemow jesli chodzi o zalatwienie jakiejs sprawy z deweloperem. jesli chodzi o sama bzowa to cisza, spokoj i wlasnie trwa podwyzszanie walow ( robia je na nowo) oraz w niedlugich planach bedzie zrobiona droga dojazdowa poniewaz gmina dostala kase z unii i musi ja wydac na ta droge albo oddac.
  • Gość: Rysiekk IP: *.play-internet.pl 18.12.13, 18:06
    na Bzowej mają wszystko sprzedane, wiem, że zaczynają nową inwestycję w Radwanicach na ul. Spacerowej
  • Gość: Luiza IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.08.13, 14:20
    Mieszkam w Radwanicach 20 lat i niedługo się wyprowadzam. Prawda o Radwanicach jest taka, że teren jest zalewowy, pomimo podnoszenia wałów. Jak były powodzie, woda przebija się przez wały. Obserwowałam budowę nowych osiedli i dziwię się, że są tak odważni i pomimo to kupili nisko położone lokale. Chyba, że nikt ich o tym nie poinformował. To, że jest cicho, to prawda. Droga by była, gdyby dalej burmistrzem był nadal Jerzy Fitek. Za jego kadencji to coś się działo, teraz nie.
  • Gość: mmmm IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.13, 19:29
    Witam, planujemy z mężem zakup nieruchomości od APARTMENT DEVELOPMENT w Radwanicach na Bzowej?? czy ktoś coś może o nich powiedzieć?? jaka jakość itp?? jak się mieszka w mieszkaniach od tego dewelopera??
  • Gość: Anna IP: 91.231.124.* 12.10.13, 18:46
    Dobrze się zastanówcie zanim wpłacicie jakieś pieniądze.
  • Gość: Luiza IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.11.13, 14:25
    Witam.
    Odradzam kupno mieszkania w Radwanicach, bo budowa stoi i nic się nie dzieje. Materiał do budowy to lipa. Polecam kupno w Siechnicach. Tam się budują szybko, solidnie i to tylko 10 min dalej jazdy autobusem bądź samochodem.

Pozdrawiam,
    Luiza.
  • londynka24 13.03.18, 17:15
    Nie mozna nic dobrego powiedziec o developerze ExBud nieslowni, klamia na kazdym kroku kreca majtacza i gubia sie we wszystkim co mowia, kazdemu kto nie ma mocnych nerwow odradzam kupno od nich czegokolwiek !!!!!!!!!!!
  • adaxx123 27.03.18, 20:55
    Fajny deweloper, mieszkanka też są tam bardzo spoko ;)

--
    armora.pl/oferta/sprzatanie-wroclaw

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.