Dodaj do ulubionych

Czy brać prawnika do umowy z deweloperem?

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.03.11, 22:43
Zamierzam kupić pierwsze w życiu mieszkanie od dewelopera. Chciałam się dowiedzieć, czy Waszym zdaniem należy zatrudnić prawnika do sprawdzenia umowy z deweloperem?
Czy w ogóle możliwe jest negocjowanie zapisów w umowie?
Czy fakt, że deweloper deklaruje, że przestrzega kodeks dobrych praktyk gwarantuje mi bezpieczeństwo?
No i na koniec najważniejsze pytanie: ile może kosztować taka usługa prawnicza?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
Barbara
Edytor zaawansowany
  • Gość: lenka IP: 217.153.64.* 10.03.11, 07:08
    jaki deweloper jesli mozna
    sugeruj sie mimo wszystko opinia o nim bo to wazne
    zapisy również sa wazne ale zazwyczaj to standardowe umowy i z wyjątkiem kilku klauzul niedozwolonych nic szczególnego w nich nie ma , no chyba że mowa o inter es czy jemu podobnych , oczywiście omijam temat upadłości , hipotek oraz braku aktu notarialnego ...
    najwazniejsze patrz na jakośc wykonania , zatem kto jest wykonawcą , przejedź sie na icjh ukończone inwestycje i zadecyduj czy taki standard Tobie odpowiada...
  • Gość: robo54 IP: 80.50.131.* 10.03.11, 15:48
    papier wszystko przyjmie a papuga skasuje jak za zboże
  • Gość: alutka98 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.10.11, 14:25
    Treść umowy zawsze można negocjować, dodatkowo prawnik wyjaśni Ci szczegóły zapisu i prawdopodobnie zwóci uwagę na drażliwe i niebezpieczne kwestie. Co do ceny - pytać należy prawnika, a nie kogoś kto nie ma pojęcia o zawodzie "papugi". Ja za poradę, analizę i pomoc w negocjacji zapłaciłam 200 zł.
  • Gość: Gość IP: 85.219.148.* 26.10.11, 14:55
    Dokładnie. Koszt niewielki, a przynajmniej będziesz widziała co tam w ogóle zapisane. Z doświadczenia wiem, że warto.
  • Gość: cminusminus IP: *.toya.net.pl 26.10.11, 22:31
    Prześwietlenie takiej umowy to nie jest jakaś skomplikowana rzecz, dlatego papug zazwyczaj bierze 200 zł.
    Lepiej odżałować te pieniądze, bo w porównaniu z kosztem hawiry, to są żadne pieniądze, a może ci dupę uratować.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 16:21
    Popieram. Jeśli ktoś jest zainteresowany polecam odwiedzić stronę umowa deweloperska.
  • Gość: styll IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.06.13, 17:19
    kiedy deweloper powinien dostac czerwona kartke
    blog.archicom.pl/2012/07/05/kiedy-deweloper-powinien-dostac-od-nas-czerwona-kartke/
  • Gość: Ja IP: 91.90.164.* 21.08.13, 10:21
    Proponuje Apartamenty KĘTRZYŃSKA kupiłam sprawdziłam wszystko ok facet budował dla syna wiec najwyższa jakośc matreiałów najlepiej od razu od niego a nie od posrednika wtedy mozna się dogadać Janusz Rybak Polecam
  • Gość: mila IP: *.180.234.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.08.13, 19:08
    Brać i to najlepszego jaki jest!jestem po wygranej sprawie sądowej z developerem -oszustem.przeciętny kowalski nie ma pojęcia o umowach. Dziwię się,że ludzie kupują nieruchomość za kilkaset tysięcy żałują c kiw Polscelkuset zł na prawnika,takie rzeczy tylko
  • 12.10.15, 10:55
    Do samej analizy umowy moim zdaniem prawnik nie jest potrzebny, no chyba że coś wzbudza nasze wątpliwości. Są w internecie strony gdzie prawnicy sami piszą na co zwrócić uwagę i są to informacje za darmo na blogach np: www.sprawyzdeweloperami.pl . Pieniądze za to przeznaczył bym na specjalistę który pomoże nam w odbiorze mieszkania - sprawdzi czy ściany są proste itp. To bardzo ważna sprawa
  • 12.10.15, 14:15
    Nie zgadzam się z Tobą:)
    Jeśli pozwoli się na niekorzystne zapisy w umowie, to najlepszy specjalista odbioru mieszkań nie pomoże.
  • 01.02.16, 14:39
    Oczywiście, że tak. To ułatwi pewność, że umowa jest sporządzana na dogodnych warunkach. Z mojego doświadczenia polecam wrocławskie Verso Nieruchomości, gdyż zatrudniają dodatkowo z prawnikiem, który bez problemu w ramach współpracy z klientem, ustali szczegóły umowy i rozwieje wszelkie wątpliwości :)
  • 05.04.16, 11:13
    My z mężem skorzystaliśmy z pomocy biura Gross we Wrocławiu. Jako ludzie bardziej doświadczeni życiem obawialiśmy się kwestii prawnych. Córka jednak doradziła nam to znajome biuro, ponieważ w kadrach jest prawnik, z którego pomocy zawsze można skorzystać. Cała transakcja wyszła zdecydowanie taniej niż gdybyśmy sprawdzali umowy u innej osoby, nie mówiąc o sytuacjach, gdy umowa zostanie zawarta na niekorzystnych warunkach. Pozdrawiamy serdecznie.
  • 06.04.16, 11:22
    Hej ja polecam odwiedzenie targów nieruchomości w najbliższy weekend w Hali Orbita, organizują tam seminaria i jednym z tematów jest: "Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu lub mieszkania ? porady prawne" - fajnie bo za darmo. Więcej info targi-naswoim.pl/wroclaw/
    polecam :)
  • 05.07.17, 14:12
    Jeżeli nie wiecie Państwo na co dokładnie zwrócić uwagę kupując nieruchomość na rynku pierwotnym lub wtórnym warto skorzystać z usług specjalistów. W inspex dzięki połączniu wiedzy z zakresu prawa oraz inzynierii budowlanej jesteśmy w stanie zapewnić rzetelne i profesjonalne wsparcie w całym procesie związanym z zakupem nieruchomości.

Serdecznie zapraszamy do współpracy: inspex.pl/anliza-prawna-umowy/
  • 20.07.17, 11:26
    Plabujesz zakup mieszkania? Koniecznie sprawdź jak możemy pomóc: www.inspex.pl
  • 02.11.17, 06:56
    Jeśli jest to "stary " deweloper to nie musisz się obawiać jakichś przekrętów, natomiast jeśli jest to jakaś spółka wyskakująca znikąd, pod budowę jednej akurat inwestycji to lepiej taką umowę przetrzepać.
  • 24.11.17, 13:51
    moim zdaniem zawsze warto pokazać umowę adwokatowi. w kontekście całej transakcji te kilka stów to naprawdę nieduże pieniądze. nam adwokat przejrzał szczegółowo całą umowę (30 str), sporządził kilkunastostronicową szczegółową opinię, wskazał zagrożenia i praktyczne konsekwencje poszczególnych zapisów. w niektórych kwestiach nas uspokoił, a w innych uczulił i powiedział w jakim kierunku mamy negocjować z deweloperem. naprawdę uważam że warto było skorzystać z pomocy fachowca. Adwokat z którego usług korzystałam do adwokat Bartosz Chudziński (www.chudzinski.pro). Polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.