Dodaj do ulubionych

Tapety - jakie zdanie?

20.11.17, 08:18
Cześć , pisze , bo chcę coś zmienić w wystroju pomieszczenia w moim domu . koleżanka doradza mi stosowanie tapet. Podobno to relatywnie tanie rozwiązanie , które dodatkowo poprawi aspekty wizualne . Jakie jest Wasze zdanie W tym temacie ? Proszę o odpowiedzi osób , które mają jakieś doświadczenie z tapetami
Edytor zaawansowany
  • olaxolenka 21.11.17, 04:30
    U siebie mam kilka tapet, udało mi się je kupić relatywnie niedrogo, także jestem zadowolona. Generalnie jest ok, na nic nie narzekam - przynajmniej na razie. Jeśli wybierzesz dobre tapety, które będą pasowały do wnętrza oraz pozostałych elementów wyposażenia, to wszystko może stanowić naprawdę fajną aranżację
  • karolina999923 21.11.17, 17:55
    Nie musisz tapetować całego pokoju. Bardzo ładnie wygląda np. wytapetowana jedna ściana, oczywiście kolor, wzór tapety powinien harmonizować z pozostałymi ścianami.
  • wuzetwuu 22.11.17, 08:20
    A gdzie kupujecie tapety ? co sądzicie o tapetach które są wykonywane na zamówienie ? warto sie na cos takiego zdecydowac ?
  • eskyfloresky 26.11.17, 23:44
    Też się ostatnio zastanawiałam nad tapetami, ale sprzedawca w markecie budowlanym mi odradził. Stwierdził, że tapety się nie nadają do starego domu, bo ściany nie będą miały czym oddychać i pod spodem będzie powstawała pleśń. Nie wiem czy to nie jest przestarzała opinia, ale trochę mnie to zbiło z tropu. Poszperam jeszcze trochę w internecie i dam znać, co znalazłam.
  • aranzerka 01.12.17, 15:02
    Tapety to dla mnie trudny temat. Jasne, mogą dobrze wyglądać, ale wtedy też nie kupujesz najtańszego możliwego modelu, bo będzie źle wyglądać. No i trzeba naprawdę mieć talent, żeby samodzielnie położyć tak, żeby wyglądało jak trzeba. Ogólnie to nie jest głupi pomysł, ale jak ma jakoś wyglądać, to wcale się nie zaoszczędzi
  • anna_85sz 23.04.18, 10:37
    Jeśli miałabym zrobić tapetę / fototapetę to co najwyżej na jednej ścianie, a na pewno nie na wszystkich, nie w całym pomieszczeniu. Wydaje mi się, ze to zbyt przytłaczające. Poza tym takie dodatki troszkę kosztują i wiadomo, ze te wzory wyjdą z mody za jakiś czas. Póki co mamy jedynie takie dekoracje w pokoju dziecka. Mój syn jest bardzo zadowolony, zwłaszcza że ma tapetę z jakimś ulubionym superbohaterem.
  • Gość: Anka Postecka IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.04.18, 20:21
    Tak, pod warunkiem wybrania dobrej jakości tapety, fachowego położenia materiału, no i dobrania tapety pod kątem motywu i kolorystycznym.

• arek.66 04.05.18, 09:03
    Zobacz tapety bawełniane :D
  • anapaa 08.05.18, 09:56
    Fototapeta jako ozdoba ściany - super! Ale tapeta na dłuższą metę zdecydowanie nie. Potem z tym tylko kłopot. Nie lepiej maznąć ściany białą farbą?
  • shark.9 25.05.18, 13:22
    Tapeta jest fajna na jednej ścianie. Caly pokój już tak dobrze nei wygląda, chyba że to pokój dziecięcy i tapeta jest w jakieś motywy dziecięce
  • artfunk 08.06.18, 15:28
    Dzisiejsze, nowoczesne tapety to już nie to samo co raufazy sprzed x lat.. "Relatywnie" tanie to dobre określenie, bo ceny za tapety są naprawdę różne, aczkolwiek w tej niższej półce też da się znaleźć perełki. Tak, jak napisał któryś z przedmówców - nie trzeba tapetować wszystkich ścian, można jedynie zaakcentować wnętrze tapetą - jedną ścianę, bądź tzw. "ekran", natomiast boki dopełnić ładną farbą.

Jeśli chodzi o pragmatyczny wymiar tapet - mniej się brudzą, można je szorować nawet chemię (mowa tutaj o tapetach winylowych), to bardzo wygodne. Grubszy winyl wygładzi także nierówności ścian.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.