Dodaj do ulubionych

Sofa Karup

IP: *.static.ip.netia.com.pl 11.09.17, 10:46
Witam, czy ktoś ma i korzysta, również do spania, z sofy firmy Karup, model Rock-O? Kupiłam tę sofę do pokoju córki, i funkcja spania potrzebna jest na co dzień. Tymczasem korzystanie z tej sofy to jakiś koszmar. Mechanizm rozkładania chodzi ciężko, nie zawsze załapuje i trzeba 2-3 razy próbować, aby udało się ją rozłożyć. Dźwięki jakie w czasie rozkładania wydaje ten mechanizm to już osobna historia. Trzask i zgrzyt jest tak niesamowity, że słychać go chyba na całym osiedlu. Jak by tego było mało kiedy córka się już położy ( a drobna z niej dziewczyna ) każda zmiana położenia wywołuje kolejne niesamowite trzaski całego stelaża. Dopóki ona nie zaśnie nie śpimy i my a z nami pół osiedla. Materac, owszem, bardzo wygodny tylko co z tego. Sofa dostarczana jest w stanie "do samodzielnego montażu". Montował ją mąż wg. instrukcji (jak wiele innych mebli różnych producentów, więc ma doświadczenie), mimo tego, to może jednak wina błędów w montażu? Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Można coś z tym zrobić? Bo jak nie, to przysięgam wyrzucę tę sofę z hukiem, mimo jej kosmicznej ceny. Za tyle pieniędzy powinna się rozkładać jednym palcem!!!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ela IP: *.centertel.pl 25.10.17, 09:42
    Witam. Od dłuższego czasu choruję na tą sofę. Obecnie znalazłam ją w dobrej cenie w Niemczech. Prośba więc ogromna o informacje czy komfort korzystania z niej się poprawił ? Miałam już ją zamawiać ale po Pani poście jestem skołowana. Czy dalej jest problem z rozkładaniem ? Ma mi służyć do codziennego użytku.
  • Gość: Patrycja IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.10.17, 16:17
    Witam, skontaktowałam się bezpośrednio z producentem, gdyż sklep internetowy za pośrednictwem którego zakupiłam sofę nie był w tej kwestii pomocny :-(. Obsługa była naprawę miła i odpowiadała natychmiast, chociaż, jak zaznaczyli, z reguły nie kontaktują się bezpośrednio a klientem końcowym. Za radą producenta poluzowaliśmy śrubki w stelażu i całą drewnianą konstrukcję nawoskowaliśmy. Otrzymałam nawet od producenta zupełnie nowy mechanizm rozkładania sofy (tzw. click-clack), ale jeszcze go nie wymieniliśmy, bo to całkiem spora praca. Dodatkowo mąż twierdzi, że w niczym to nie pomoże, wypróbował mechanizm bez montowania go w sofie i dżwięki jakie wydaje zębatka nowego mechanizmu są takie same. Ale muszę pochwalić producenta za obsługę klienta. Do firmy Karup napisałam w poniedziałek a już w piątek paczka z mechanizmem była pod moimi drzwiami :-). Niestety te zabiegi wprawdzie pomogły, ale niewiele. sofa nadal wydaje głuche dźwięki kiedy córka siada, wstaje lub zmienia pozycję ciała, czy to na złożonym czy na rozłożonym łóżku. Drewniany pojemnik na pościel pełni tu niestety rolę pudła rezonansowego i dźwięk jest naprawdę przykry. Jeśli sofa nie będzie używana do spania no co dzień, to da się jakoś to wytrzymać (trzeba tylko nie skręcać jej zbyt ciasno i zawoskować cały stelaż). U nas raczej skończy się to wymianą na inny model. Niestety, bo trzeba przyznać, wygląda bosko :-(.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.