Dodaj do ulubionych

dopasować wszystko do dywanu :]

24.08.17, 20:45
Mam dywan, fioletowy, taki ciemnofioletowy, wrzosowy bym powiedziała.I chcę urządzić sypialnię dla dzieci. Nie mam pojęcia o dobieraniu kolorów, a muszę dobrać do tego dywanu - dywan musi zostać taki - kolor ścian i kolor zasłon.
Meble są w jasnym brązie, takie beżowe nawet.
Jakie ściany i jakie zasłony radzicie?
Edytor zaawansowany
  • rozan2 25.08.17, 11:05
    Mam dwie propozycje. Pierwsza to połączenie fioletu z zielonym; takie połączenie podoba mi się do wnętrz bardziej klasycznych, kolory stonowane, również białe dodatki(np.biała pościel z narzuta, obrazki zdjęcia z klasycznymi białymi ramkami i Passepartout, biała lampa) Tu uwaga na dobór zielonego, w jaki sposób "wrzosowy" odbiega od fioletu w taki sposób należy dobrać odcień zielonego, jeśli jest to fiolet rozbielany to i zieleń powinna być rozbielona.
    A druga propozycja to, wstawienie do pokoju różnych odcieni fioletu wchodzącego w brąz, wrzos, jagoda, aż do cappuccino. Niestety nie wiem jak wyglądają Twoje meble, ani dywan, ciężko więc powiedzieć co na pewno będzie pasować do pokoju a tym bardziej czy będzie spójne z całym domem. Daj znać co myślisz.
  • nuta15 26.08.17, 10:21
    Ja proponuję ściany i zasłony w kolorze złamanej bieli, kremowym. Taki kolor będzie dobrym, neutralnym tłem dla mebli , ładnie komponuje się z fioletem, a także innymi kolorowymi elementami - zabawki, pojemniki, ksiązeczki, rysunki itp, których nie brakuje w pokoju dzieci. Fioletowy możesz powtórzyć w małej ilości w dodatkach, a poza tym w pokoju mogą się pojawić dwa dodatkowe kolory np zielony, różowy, pomarańczowy.
  • Gość: Roman Starewicz IP: *.static.ip.netia.com.pl 12.09.17, 12:08
    Tak szczerze mówiąc dopasowywanie kolorystyki w pomieszczeniu do dywanu, który może się znudzić, który może się zniszczyć, który na pewno kiedyś wymienisz, jest dość mocno ryzykowne.
  • kociaczek456 18.09.17, 13:48
    Ja akurat lubię lekką kakofonię, a nie jak wszystko jest do siebie idealnie dopasowane.
  • dziewczyna.321 12.10.17, 08:39
    Proponuję szare ściany i szare zasłony we wzory. Będzie super!
  • ekspert_artefekt 16.10.17, 12:29
    Cześć,
    Jeśli nie czujesz się najpewniej w dobieraniu kolorów to najlepiej nie przesadzaj z ich ilością i różnorodnością. Bezpiecznie będzie pozostać przy dwóch, trzech dodatkowych. Jeśli już masz fioletowy dywan to proponuję ściany albo w najbezpieczniejszym i pasującym do wszystkiego popielu albo jasnym wrzosowym. Czyli kolor dywanu w bardzo rozjaśnionej wersji. Do tego zasłony wybrałabym wzorzyste, ale dobrze, żeby wzór zawierał fiolet. Na takiej ilości fioletu bym poprzestała. Dodatkowo możesz użyć jeszcze jednego i ewentualnie trzeciego koloru. Mogą to być kolory pokrewne (tu np.róż lub granat) lub uzupełniające (np.żółć, pomarańcz). Kolory te mogą się pojawić w dodatkach tj. np. poduszki, obraz, doniczka na ścianie czy pościel.
    Fajnie obrazuje to ten artykuł www.budnet.pl
    /Kompendium_wiedzy_Jak_dobrac_kolory_we_wnetrzu_domu,Kolory_farby,126849-czytaj.html Może Ci pomoże?
    Pozdrawiam serdecznie
    Alicja
  • odczepcie_sie 22.11.17, 18:33
    Wszystko do dywanu? Nie wiem czy to dobry pomysł.
  • missi88 01.12.17, 15:06
    a w pokoju dzieci dziewczynka czy chłopiec? Czy parka? bo wiesz, do fioletu można róż, ale jak masz syna to będzie trochę dziwnie wyglądać
  • jas_ko80 04.01.18, 15:29
    biel, czerń, brąz... jest mnóstwo możliwości
  • mrklaudia 05.01.18, 13:22
    Ja postawiłabym na jakiś delikatny szary albo beżowy. Fajnie mógłby skomponować się coś w stylu cappuccino, kakao. Sugerowanie się tylko i wyłącznie dywanem, który za pewne kiedyś zostanie wymieniony, nie jest chyba najlepszą opcją.
  • mrklaudia 12.01.18, 09:04
    Dopasowanie wszystkiego do dywanu? Szczerze mówiąc odważnie, zwłaszcza, ze dywan jest akurat jedną z tych rzeczy, które szybko i bez problemu można zmieniać co jakiś czas. Może dobierz od razu taki kolor, żeby przy ewentualnych zmianach, już pasował do innego, np. jakiś neutralny, szary, kremowy może jasny brąz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.