Dodaj do ulubionych

dopasować wszystko do dywanu :]

24.08.17, 20:45
Mam dywan, fioletowy, taki ciemnofioletowy, wrzosowy bym powiedziała.I chcę urządzić sypialnię dla dzieci. Nie mam pojęcia o dobieraniu kolorów, a muszę dobrać do tego dywanu - dywan musi zostać taki - kolor ścian i kolor zasłon.
Meble są w jasnym brązie, takie beżowe nawet.
Jakie ściany i jakie zasłony radzicie?
Edytor zaawansowany
  • 25.08.17, 11:05
    Mam dwie propozycje. Pierwsza to połączenie fioletu z zielonym; takie połączenie podoba mi się do wnętrz bardziej klasycznych, kolory stonowane, również białe dodatki(np.biała pościel z narzuta, obrazki zdjęcia z klasycznymi białymi ramkami i Passepartout, biała lampa) Tu uwaga na dobór zielonego, w jaki sposób "wrzosowy" odbiega od fioletu w taki sposób należy dobrać odcień zielonego, jeśli jest to fiolet rozbielany to i zieleń powinna być rozbielona.
    A druga propozycja to, wstawienie do pokoju różnych odcieni fioletu wchodzącego w brąz, wrzos, jagoda, aż do cappuccino. Niestety nie wiem jak wyglądają Twoje meble, ani dywan, ciężko więc powiedzieć co na pewno będzie pasować do pokoju a tym bardziej czy będzie spójne z całym domem. Daj znać co myślisz.
  • 26.08.17, 10:21
    Ja proponuję ściany i zasłony w kolorze złamanej bieli, kremowym. Taki kolor będzie dobrym, neutralnym tłem dla mebli , ładnie komponuje się z fioletem, a także innymi kolorowymi elementami - zabawki, pojemniki, ksiązeczki, rysunki itp, których nie brakuje w pokoju dzieci. Fioletowy możesz powtórzyć w małej ilości w dodatkach, a poza tym w pokoju mogą się pojawić dwa dodatkowe kolory np zielony, różowy, pomarańczowy.
  • Gość: Roman Starewicz IP: *.static.ip.netia.com.pl 12.09.17, 12:08
    Tak szczerze mówiąc dopasowywanie kolorystyki w pomieszczeniu do dywanu, który może się znudzić, który może się zniszczyć, który na pewno kiedyś wymienisz, jest dość mocno ryzykowne.
  • 18.09.17, 13:48
    Ja akurat lubię lekką kakofonię, a nie jak wszystko jest do siebie idealnie dopasowane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.