Dodaj do ulubionych

Jak zagospodarować pustą ścianę?

19.04.17, 14:05
Chcę zrobić w domu remont i potrzebuję porady. Mam małe dziecko i chciałam jedną ścianę zrobić do pisania, żeby dziecko sobie mogło rysować, ale też łatwo dało się ścierać. Myślałam o farbie tablicowej, ale boję się że kreda może za bardzo pylić. Co najlepiej sprawdzi się na pustej ścianie? Może macie jakieś inne ciekawe i nie drogie pomysły?
Edytor zaawansowany
  • 20.04.17, 19:39
    Tak naprawdę ciężko zastąpić farbę tablicową, która jest tania i efektowna. A może markery zmywalne do szkła? Z tym że najpierw trzeba je wypróbować na pleksiglas, nie jestem pewna, ale powinny się sprawdzić. W pokoju dziecka będzie to bezpieczniejsze niż szkło. Można kupić większy kawałek pleksi, do tego ramy i zamontować na ścianę w formie dużego obrazu.
    Joanna
  • 27.04.17, 09:50
    Ta farba jednak ma ciemny kolor a ja bym chciała jasne kolory. Bo po zwykłej farbie też można niby pisac ale zmywanie i szorowanie co chwila to za dużo pracy. Szukam czegoś co jest łatwe w utrzymaniu w czystości i użyteczne.
  • 10.05.17, 13:18
    są jeszcze np. tapety suchościeralne,
    tablicówki też mogą być w różnych kolorach i są też pisaki tablicowe w różnych kolorach, które tak nie pylą jak tradycyjna kreda
    - tablice w formie naklejek - zawsze można usunąć

A generalnie warto takie miejsce do rysowania zrobić w formie elementu/plyty np w ramce i potem mocowane do sciany, co łatwo da się usunąć jak się przestanie podobać, tablicówke trzeba skrobać ze ściany....:)

• Gość: Otylia Dębek IP: *.static.ip.netia.com.pl 28.04.17, 21:05
    W pokoju dziecka ok, ale w salonie nie jest to najlepszy pomysł, ani aranżacyjny, ani praktyczny wg mnie.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.