Dodaj do ulubionych

2 większe czy 3 mniejsze pokoje dla 2+1

IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.16, 19:16
Proszę o podpowiedź, bo już siwych włosów dostaję. Mamy mieszkanie 46m, dziecko od przyszłego roku idzie do szkoły i potrzebuje kąta na biurko. W tej chwili mamy 3 pokoje (zrobione z 2), "salon" ma 12m, nasza malutka sypialnia i pokój syna - 3x2,5m. Aktualnie mu wystarczy ale zastanawiam się, czy nie powrócić do układu 2 pokoi. Wtedy miałby pokój 12m. CZy lepiej zostawić 3 pokoje i spróbować urządzić jakoś pokój dziecka? Dziękuję :)
Edytor zaawansowany
  • 21.12.16, 21:30
    Witaj,
    Wydaje mi się, że jednak lepiej będzie zostawić 3 osobne pomieszczenia. Syn idzie do szkoły co oznacza, że będzie potrzebował spokojny kąt do nauki. Nie możesz jednak zapominać o sobie. Tobie i mężowi też coś się należy :) Myślę, że w tym wypadku kierowałabym się zasadą "ciasne, ale własne".
    Pozdrawiam serdecznie
    Alicja
  • Gość: Dorotka IP: 194.181.88.* 23.12.16, 08:52
    Alicja, dziękuję za Twoje zdanie. tak na 60 % w chwili obecnej jestem za 3 pokojami. Myślałam, żeby zamienić pokoje z dzieckiem i przenieść go do naszej sypialni , wtedy zyska b.jasny pokój. Równie mały ale widny. Planowałam łóżko, biurko, jakieś półki na książki na ścianie oraz nieduży regał na zabawki. Niestety raczej nic więcej się nie zmieści, a ubranie muszą być trzymane w innym pokoju.
    Pozdrawiam :)
  • 03.01.17, 10:26
    dziecko które idzie do szkoły z roku na rok pozbywa się zabawek, które jakby nie patrzeć zajmują mnóstwo miejsca, więc miejsca przybywa. Nie wiem jak wygląda jego pokój a jak wasza sypialnia ale tym, że jest mniej nasłoneczniony to bym się nie przejmowała. Prawdopodobnie za kilka lat nie będzie podciągał rolety i będzie planował przemalować ściany na czarno. Wydaje mi się, że najważniejsze żeby miał swój kąt w którym będzie miał miejsce do nauki i będzie czuł się bezpiecznie.
  • Gość: Dorotka IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.17, 19:12
    odnośnie tego że syna pokój jest ciemny, miałam na myśli, że okno wychodzi na boczną ścianę budynku i prawie zawsze trzeba zapalać światło wchodząc do pokoju. Bardzo mało światła dziennego, nie mówiąc już o świetle naturalnym przy biurku. I dlatego myślałam o zamianie pokoju. Oba te maleńkie pokoje (syna i nasza sypialnia) są podobnej wielkości.
  • 04.01.17, 14:29
    Wg mnie brzmi rozsądnie :)
  • 09.01.17, 20:00
    Bez składanego łóżka nie dacie rady.

Gościula
  • 09.01.17, 18:43
    Witam
    Mój pokój w domu rodzinnym miąl wymiar 3x3 metry licząc po podłodze. Jedna ściana była ze skosem, co dodatkowo utrudniało aranżację. Na pewno nie był optymalnie urządzony - mieścił wtedy naprawde duże biurko, wersalkę i mebel o szerokości ok 1 metra. Nie będzie to łatwe zadanie, ale na takim metrażu powinno Ci się udać zmieścić wszystko dla synka, łącznie z ubraniami. To "tylko" kwestia doboru odpowiednich mebli, w pełni wykorzystujących każdy kawałek przestrzeni. Warto przyjrzeć się istniejącym rozwiązaniom przeznaczonym do małych mieszkań. I oczywiście przy tak ograniczonym metrażu systematycznie pozbywać się niepotrzebnych rzeczy. Powodzenia!
  • Gość: Dorotka IP: 194.181.88.* 11.01.17, 13:12
    wstępną aranżację mam, więc może się uda :) łóżko dziecko ma składane, więc na dzień będzie pełniło funkcję sofy do siedzenia
  • 27.01.17, 12:33
    Otóż to! Warto podpatrywać polskie i zagraniczne strony, profile - mnóstwo ludzi dzieli się swoimi "small space ideas". Nieraz byłam oczarowana pomysłowością zagospodarowania najmniejszych i najtrudniejszych (wydawałoby się) przestrzeni. :) Powodzenia!
  • Gość: Abc123 IP: *.medschl.cam.ac.uk 09.01.17, 20:19
    A zmiesci sie lozko pietrowe? Take dosc czesto maja wysarczajaco miejsca pod, zeby wstawic biurko.
  • 09.01.17, 20:24
    Ja w czasach dziecięcych (dawno) miałam tapczan-półkę ze składanym biurkiem. Dało się rozłożyć albo tapczan, albo biurko, ale to nieźle rozwiązywało problem braku przestrzeni (37m, 1 pokój na 3 osoby) i zajmowało +-2x2m oddzielone zasłoną od reszty świata. Szukaj może podobnych rozwiązań, albo łóżka na antresoli z biurkiem pod spodem, albo po prostu podwieś na ścianie składany blat. Nie rezygnowałabym z sypialni, dorośli też potrzebują własnego kąta.
  • 09.01.17, 20:27
    Na Facebooku jest bardzo fajna stronka -Fajne rozwiązanie dla twojego mieszkania-ludzie przysyłają zdjęcia swoich wnętrz.Na przesłanym linku jest pokój co prawda dziewczynki 2,5 na 3 ale może coś uda się podpatrzyć www.facebook.com/malemieszkanie/photos/pcb.1077048725747336/1077048555747353/?type=3&theater
    Pozdrawiam
  • Gość: Dorotka IP: 194.181.88.* 11.01.17, 13:13
    popatrzę, dzięki :)
  • Gość: ada IP: *.internetia.net.pl 10.01.17, 19:23
    W kuchni stół macie ? Kto powiedział że dziecko musi mieć biurko
  • Gość: Dorotka IP: 194.181.88.* 11.01.17, 13:14
    mamy stół w kuchni, jednak chciałabym, żeby dziecko miało swój "kącik" z biurkiem.
  • 03.02.17, 11:43
    Tez bym została w tym układzie 3 mniejsze pokoje i szukała rozwiazań na optymalne urządzenie dziecku pokoju, w ikei są takie aranzacje chociażby że biurko na dole a łóżko nad nim, wszystko się da i przytulnie będzie i funkcjonalnie.
  • 03.02.17, 22:14
    tak, wydaje mi się, że obecny układ jest lepszy. Każdy ma swój kąt

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.