Dodaj do ulubionych

jak urzadzić uniwersalny pokój dla dziecka?

15.09.16, 14:14
Witam, jestem świeżo po przeprowadzce. w nowym mieszkaniu córka będzie miała swój pokój i... mamy dylemat. Chciałabym wykończyć ten pokój poządnie, tak żeby mieć spokój na kilka lat, to dobry pomysł? Czy lepiej nie planować na zapas, bo gusta dzieci się zmieniają?
Macie pomysły na jakies uniwersalne w sporym przedziale wiekowym rozwiązania? Córka ma 4 lata, najbliższa perspektywa remontu pewnie jak będzie szła do szkoły...
Edytor zaawansowany
  • 15.09.16, 23:00
    Witam,
    Zaszalej odrobinę z kolorem, bo ten najłatwiej zmienić :) Polecam użyć pudrowy róż, lawendowy albo jasny turkus. Będzie dziewczęco i trochę dziecinnie. Jak córka podrośnie z pewnością będzie chciała bardziej "dorosły" kolor. Zmiana będzie zatem mocno zauważalna. A o to chodzi. Meble wybierz ponadczasowe. Obecne trendy wskazują na biel. Nie będzie więc w przyszłości problemu z dopasowaniem do koloru ścian. Szafę sugeruję standardowych wymiarów (głębokość ok.60cm), wystarczy na długo. Łóżeczko można kupić takie rosnące z dzieckiem. Czyli dwa podstawowe meble zostają. Stoliczek do rysowania zamienisz pewnie wkrótce na biurko, a regał na zabawki na półki na książki. Czyli nie będzie wielkich nakładów. W co proponuję Ci jeszcze zainwestować to kilka dodatków, które zbudują klimat. Np.jakieś kolorowe krzesełko, kosz na zabawki lub oryginalna lampa.
    A tak prywatnie...to masz ostatnią szansę by spełnić SWOJE dziecięce marzenia! Zrób ten pokój jakbyś robiła dla siebie. Córcia na pewno będzie zachwycona! Za parę lat już Ci na to nie pozwoli ;)
    Pozdrawiam
    Alicja
  • 19.09.16, 19:49
    Poza szafą i regałem w neutralnych kolorach przyda się także niska do 80 cm szafka lub komoda, w której można przechowywać część zabawek i ubrań. Mniejsze dziecko powinno mieć łatwy dostęp do zabawek i książeczek , wygodny będzie niski regał 80 x 150 cm z drzwiczkami lub wkładami ustawiony poziomo, który, gdy dziecko będzie większe będzie można wykorzystać w wersji pionowej. Stolik do rysowania może później być stolikiem nocnym, kosz na zabawki koszem na poduchy do siedzenia na podłodze. Warto zaplanować gniazdka w kilku miejscach na dodatkowe oświetlenie - przy łóżku, stoliku do rysowania, miejscu , gdzie kiedyś stanie biurko.
  • 19.09.16, 14:58
    pastelowe kolory, miejsce na "pisanie np. kredą i ścianę z magnesami :) mogę przywieszac plakaty rysunki co chcą!

--
    Jak ocieplić dom styropianem krok po kroku?
  • 26.09.16, 08:30
    to "co chcą" mnie przeraża :D no ale będzie chyba gorzej jak zaczną być nastolatkami. pewnie jeszcze zatęsknię za wybieraniem klocków z księżniczkami... DZIĘKI :))
  • Gość: Saskia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.16, 17:31
    Daj dziecku wybrać ulubiony kolor, np. na ściany, a do tego neutralne meble (półka na zabawki ewoluuje w półkę na książkę, łóżko - nie koniecznie musi być dziecinne dla takiej dużej dziewczynki). Zostaw miejsce na biurko do szkoły, bo to już za kilka lat. I to jest takie minimum. Podpowiem, że meble drewniane zawsze można przemalować na inny kolor...
  • 20.10.16, 16:11
    Można także zainwestować w naklejki ścienne itp. potem łatwo schodzi jak się znudzi. Nasza córka ma jeszcze swój kącik w naszej sypialni i by właśnie było trochę dziecięco użyłam naklejek ściennych, motylków 3D. Można tez nakleić je na meble - też fajnie wygląda.
  • 27.10.16, 10:05
    Ja dla mojego synka też robiłam ostatnio pokój, ponieważ kupilismy nowe mieszkanie i dylemat miałam podobny. Efekt jest taki, że mąż zlecił jakiejś firmie zaprojektowanie i nie wyszło bardzo droga, a tez plus taki, że zaoszczędzilismy sporo czasu. Jesli zaś bez architekta, to polecam wpisać w google aranżacje pokoju dziecka i zapewne coś się znajdzie. Trzeba pamiętac, że dzieciaczki szybko rosną i albo wykonywac trochę na wyrost, albo nie wydawać zbyt wiele, bo za 2 lata trzeba będzie zrobić od nowa większość. Pozdrawiam
  • 03.11.16, 21:20
    zgadza się z przedmówczyniami: to jest ostatni moment na zrobienie pokoju według tego, co Ci w duszy gra :) Jak robiłam pokój mojej 6-latce, to myślałam, że na kilka lat będę miała spokój. A już po dwóch musiałam zmienić kolor zasłon, biurko na większe i czeka mnie zmiana aranżacji wnętrza szafy, bo sukienki urosły :) Według mnie białe czy drewniane meble posłużą na dłużej, a teraz szaleć z kolorami na ścianach i w dodatkach (pudełka, zasłonki, dywan, poduszki itp.). Łóżko możesz kupić od razu większe albo takie, co rośnie z dzieckiem.
  • 29.05.17, 14:55
    Na pewno neutralne kolory ścian i mebli. Kolor niech się pojawi na zabawkach i tekstyliach.
  • Gość: Danuta Molik IP: *.static.ip.netia.com.pl 01.06.17, 14:40
    Fajnie tak zaaranżować i urządzić pokój, żeby rósł wraz z dzieckiem i był na tyle uniwersalne, żeby nie robić co chwila w nim remontu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.