Dodaj do ulubionych

Umywalka - konglomerat vs. ceramika

17.04.15, 21:50
Co jest bardziej praktyczne? Zamierzam wydać około 700 zł na samą umywalkę, wstępnie oglądałem takie w Ikei i Castoramie i moje, być może nietrafne spostrzeżenia, są takie:
- umywalki konglomeratowe ładniej wyglądają
- umywalki z ceramiki są trwalsze jeśli chodzi o rysy, zabrudzenia

A więc? Co wybrać?
Wiem, że umywalkę z ceramiki "łatwo stłuc" ale ten argument do mnie nie przemawia - umywalka będzie nad wiszącą szafką stabilnie zmontowana i chyba tylko przy transporcie ktoś potrafi stłuc jakąkolwiek umywalkę.
Mnie najbardziej interesuje to, by po roku używania taka umywalka wyglądała czysto i nowocześnie, chcę wydać ileś stów i nie mieć rzeczy do wyrzucenia po roku.

W Ikei na ekspozycji ktoś np. narysował rysę ostrą metalową mydelniczką na konglomeratowej i moim zdaniem to jest nie do wyczyszczenia. Na ceramice nie da się tak porysować powierzchni.
W mojej łazience domownicy - niestety - plują np.pastą do zębów i nie domywają codziennie wszystkiego. Woda jest twarda i zostawia osad.
Co będzie łatwiejsze w utrzymaniu?
Konglomeratowe są nieco droższe ale wyglądają o niebo nowocześniej. Jednak bardzo nurtuje mnie temat utrzymania takiego czegoś w czystości stąd jednak skłaniam się ku tandetnej nowej umywalce z ceramiki:(
Edytor zaawansowany
  • Gość: kaha IP: *.play-internet.pl 18.12.16, 13:28
    Mam taki sam dylemat I szukam właśnie odpowiedzi:)
  • Gość: Ania Steblecka IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.12.16, 11:58
    Wg mnie ceramika, sprawdzone przez lata u mnie w domu i wcześniej mieszkaniu, zdecydowanie bym na takie rozwiązanie postawiła.
  • 02.01.17, 16:59
    Według mnie bardziej praktyczna jest umywalka z ceramiki. Jest ona wytrzymalsza więc wytrzyma co najmniej kilka lat bez rys.

• Gość: alka IP: 213.86.241.* 23.01.17, 12:02
    Ja mam w domu umywalkę z konglomeratu (bo właśnie wyglądała o niebo nowoczesniej od ceramicznej) I teraz po 4 lata uzytkowania, wygląda okropnie - niestety powierzchnia się zmatowiła i lekko zżółkła. Byc może mój sposób czyszczenia nie był odpowidnio dostosowany do tego typu umywalki. Ja poprostu jestem osoba, która lubi szybko posprzatać, a nie bawic się w jakies konserwacje i dopieranie specjanych środków czystości do samej umywalki. Teraz robię druga łazienkę w domu i juz kupiłam umywalki ceramiczne.
  • 23.01.17, 13:55
    ja mam ceramiczne i zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu cystości

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.