Dodaj do ulubionych

Rolety czy firany

10.10.14, 21:30
Jesteście zwolennikami rolet czy firanek w oknie? Tradycyjne rozwiązania czy jednak surowiej i zimniej?
Nie wiem czy postawić na same rolety, podoba mi się takie rozwiązanie, ale tak dziwnie bez firanki?
Edytor zaawansowany
  • mieszkanieodadoz 15.12.14, 19:22
    Tak jak już padło, wszystko opiera się o indywidualny projekt, home-staging.

Rolety wygodniejsze - nie trzeba prać, wieszać ; ) Firany mają większe walory estetyczne. Może firany w salonie jako pomieszczeniu reprezentacyjnym a rolety w pozostałych pomieszczeniach? Pozostaje jeszcze kwestia budżetu - tu jednak firany.
  • raj-ana 15.12.14, 19:26
    do salonu zawsze firany, do innych pokoi już niekoniecznie :)
  • lobster_one 16.12.14, 22:57
    nie wyobrażam sobie domy bez firan i zasłon, wyglądaoby jak w biurze, nie do pomyslenia
  • radar272 17.12.14, 22:52
    Zgadzam się! Firanki nadają domowi duszy, ocieplają, jest uroczo, a bez nich zimno i biurowo.
  • brudos 18.12.14, 12:08
    Ja tam przyzwyczaiłem się do firanek i zasłon, ale ja jestem starej daty, mnie nie słuchajcie ;)
  • kraaaker 18.12.14, 18:11
    im mniej do sprzątania tym lepiej = rolety rządzą hehe :D
  • anneauti 19.12.14, 15:26
    A jakie rolety rozważasz? takie standardowe na wałku? day-night? rzymskie?
    Osobiście lubię przytulnie, ale nie lubię firan. Rolety rzymskie w tym względzie podobają mi się najbardziej. Uważam, że tworzą bardzo przytulne wnętrze. Mam jednak świadomość, że mają one swoje wady - niekoniecznie sprawdzą się chyba w mieszkaniu na parterze (nad czym właśnie ubolewam, bo takowe posiadam). Jeśli lubisz rolety, zrób rolety. Dziwnie, nie dziwnie - Twoja mieszkanie i Tobie ma się podobać. Sprawdź tylko czy wszystko pasuje we wnętrzu, chyba, że pomieszanie stylów zupełnie Ci nie przeszkadza. Nie oglądaj się na innych, ale na własne upodobania :) I daj znać jaką decyzję podejmiesz.
  • stopreformom 20.12.14, 15:43
    ja mając same rolety miałabym cały czas wrażenie bycia podglądaną, bo przecież cały dzień te rolety zasłonięte nie są, firanka jednak odgradza od świata za oknem, szczególnie za dnia
  • violetta31m 15.07.15, 09:34
    ja też nie mam firanek, na początku rzeczywiście może wydać się to dziwne, ale to kwestia przyzwyczajenia :)
  • ekspert_pracownia.inside 15.07.15, 09:45
    nigolla napisał(a):

> Jesteście zwolennikami rolet czy firanek w oknie? Tradycyjne rozwiązania czy je
    > dnak surowiej i zimniej?

Z roletami nie musi wcale być surowo i zimno. Są bardzo ładne rolety drewniane lub drewnopodobne. Dodają przytulności. Ciekawie wyglądają rolety zamontowane na murze przed oknem, a nie we wnęce okiennej. Można także połączyć obydwie opcje. Zawiesić firanę, żeby przesłonić widoczność z zewnątrz. Oraz roletę na okno, żeby była opcja regulacji przyciemnienia światła we wnętyrzu.
  • olaszym86 23.07.15, 21:08
    Lubię ciepłe wnętrza z firankami i zasłonami, ale z drugiej strony to jest ogromne siedlisko kurzu i różnych nieprzyjemnych rzeczy. Wnętrza z roletami wyglądają nowocześnie i bardzo estetycznie. Stawiam więc na rolety :)
  • tomko00789 24.07.15, 00:33
    Ja mam żaluzje i firanki;)
  • marcela32 27.07.15, 07:54
    Ja jestem zwolenniczką rolet rzymskich. Na prawdę świetnie eis prezentują. Może nie od zewnątrz, ale w środku wyglądają mistrzowsko i zawsze to jakiś powiem świeżości przy tradycyjnych roletach i żaluzjach
  • anna0324 26.10.15, 11:44
    Zasłony. Zdecydowanie zasłony.
  • waldas.85 28.10.15, 15:12
    W swoim mieszkaniu mam zamontowane tylko rolety, firany tylko zbierają kurz i trzeba je często prać. Wybierz drewniane rolety, które ocieplą wnętrze :)
  • estera1538 29.10.15, 17:35
    Miałam taki czas, że tylko rolety były w oknach, ale ostatnio na nowo polubiłam firanki.
  • gabi.28 25.11.15, 21:22
    Witam serdecznie. Ja natomiast zdecydowałabym się na twoim miejscu na rolety ale z systemem dzień i noc. Jest to naprawdę super rozwiązanie i bardzo elegancko wygląda nawet gdy nie ma firanek ani zasłon. Sama jestem posiadaczką takich rolet i jestem bardzo zadowolona - ale ja od początku nie chciałam firanek jest to dla mnie takie staroświeckie:) Dzięki temu że masz rolety zaoszczędzisz więcej czasu bo nie musisz ściągać, prac ani prasować tych firanek aby wymienić. No i rolety na pewno tak szybko Ci się nie znudzą tak jak firanki:D
  • za3maj 01.12.18, 17:43
    Miałem przez 3 lata rolety dzień i noc. Uważam że powinno się zmienić nazwę na noc i zmierzch. Jeżeli ich nie podniosłem całkowicie, w pomieszczeniu panował zmierzch
  • ulomans 02.12.18, 11:46
    Ja mam u siebie w domu i to i to :)
  • respondi 10.12.18, 13:20
    Jak jest możliwość, to montować zarówno rolety jak i firany. Rolety raczej nie są alternatywą, a dopełnieniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.