Dodaj do ulubionych

Ile powiedzieć za wykreślenie domku jednorodzinneg

15.02.17, 20:19
Pewnie temat był poruszany, ale trudno. Kto pracuje w tej branży wie że nie ma czasu na szukanie:) Potrzebuje waszej pomocy w wycenie swojej pracy. Wielu z nas ma problem z wycenianiem zleceń które otrzymuje i ja również mam z tym ogromny problem. Każdy rysuje z rożną prędkością i dokładnością więc wyliczanie według godzin nie wchodzi w grę. Podobnie z wielkością formatki bo czasami można narysować coś skomplikowanego na małym arkuszu a czasami na podobnym postawi sie dwie kreski. Więc może liczyć od powierzchni. Tylko której? całkowitej? Jak Wy to robicie? Pracodawca zaproponował kwotę 400 zł od wykreślenia projektu architektoniczno budowlanego plus tyle ile ogarniam z konstrukcji. w zakres wchodzi standardowo piwnica, parter poddasze, 2 przekroje więźba dach elewacje zestawienia no i konstrukcja fundamenty stropy. Trochę tego jest i czuje że mam co najmniej o połowę za mało płacone. W trakcie podniosłem pułap na 450 zł. Czasami czuje się jak wyjęty z wirówki po kilkunastogodzinnym rysowaniu. Gość narzuca tempo, fakt narysuje w miesiącu tych projektów trochę i uzbiera sie jakaś suma, ale jak sobie kiedyś przeliczyłem godziny to to sie złamałem jak wyszło mi poniżej 10 zł za godzinkę. Podzielcie się koledzy ile wy zarabiacie za wykreślenie takiego domku na podstawie wstępnej koncepcji. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc w wycenie tego co robię i jeśli będzie komuś łatwiej mogę podesłać taki jeden kompletny projekt.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Projekt domu na zamówienie - dla 5-cio osobowej rodziny

Na zamówienie małżeństwa z trójką dzieci powstał nowoczesny budynek, bez ekstrawagancji formalnych. Nieulegający wątpliwej urody stylistyce otaczającej go zabudowy, ale też nierzucający wyzwania otoczeniu. Po prostu - wygodny dom dla pięcioosobowej rodziny.
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.