Dodaj do ulubionych

Na co uwazac przy wyborze projektanta wnetrz?

06.06.16, 18:39
Witam, generalnie post jest odrobine spozniony, bo jestem krotko po zakonczeniu mojego trwajacego 6 miesiecy projektu (mieszkanie, 150 metrow). W osobnym watku opisze swoje przemyslenia, na chwile obecna zastanawiam sie co moglem zrobic inaczej zeby uniknac tych kilku wpadek ktore wyniknely.

Jako osoba nie majaca zupelnie pojecia o projektowaniu, mysle ze uzyskalem (za dosc wysokie stawki: ok. 600PLN/metr, z pelnym nadzorem nad wykonawca, i najwyzszym standardem, typu marmury, wloskie meble, etc) 90% tego, co zakladalismy. Pracownia ktora wybralem byla z projektami na okladce jednego z najwiekszych magazynow wnetrzarskich, i wiekszosc aspektow wspolpracy ocenilbym jako czyste 10/10. Mimo to, budzet zostal przekroczony (czesc zalozen przedstawionych mi na poczatku okazala sie nierealistyczna - przykladowo, projektant wpisywal cene kanapa firmy x kosztowac bedzie y; nastepnie dokladnie ta kanapa okazywala sie kosztowac 200, 300% drozej niz zalozone); nerwy zszarpane, a termin wprowadzki przekroczony o pare tygodni. Efekt koncowy natomiast jest wybitnej klasy, nie mam wlasciwie zadnych zastrzezen, sam apartament mysle swobodnie moglby trafic na okladke tego samego czy podobnego magazynu.

Wybierajac projektanta/architekta wnetrz z tej polki, czym kierowalibyscie sie - oprocz przejrzenia portfolio, ma sie rozumiec. Jakie pytania pozwolilyby wam zorientowac sie, czy wspolpraca bedzie sie ukladac?
Edytor zaawansowany
  • 10.08.16, 14:09
    Dzień dobry, z całym szacunkiem, ale żadne listy, żadne okładki (sowicie opłacone przez samych architektów) mnie nie wzruszyli, wybrałam architekta spośród kilku poleconych (z czasem artykuł o nim znalazł się w szanowanym czasopiśmie, ale przynajmniej nie był opłacony i zamówiony (sic!) Ale "mój wybór" żyje architekturą, to jest prawdziwy pasjonata, no nie wiem, może ja mam szczęście do ludzi? Olbrzymia wiedza z historii sztuki, zasobne portfolio i skomplikowane realizacji.

Z poważaniem J.K.
  • 10.08.16, 14:27
    realizacje* - może w takim przypadku wybór będzie właściwy?
  • 23.11.17, 14:43
    polecam ci zajrzeć na tego bloga blog.togetee.com/pl/. znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji na temat współpracy z architektem. Sam też miałem kilka wpadek w zakresie współpracy z architektem i tam znalazłem kilka informacji, które pozwoliły mi wszystko wyprostować. A co do okładek magazynów - w większości są one opłacane więc nie ma co się nimi sugerować :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.