Dodaj do ulubionych

grupa inwest deweloper

26.09.06, 23:30
Witam Bardzo proszę o jakiekolwiek informację na temat dewelopera Grupa Inwest
budującego na Gocławiu.Będe bardzo wdzięczny za wskazówki. pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 27.10.15, 12:35
    Witam,
    Swoje mieszkanie kupiłam już kilka lat temu. Użyte materiały są ekstremalnie kiepskiej jakości.

Ściany: w ścianach już po pierwszych dwóch latach porobiły się pęknięcia, dochodzące miejscowo do 0,5 cm grubości

Dach: po 5 latach mieszkania dach zaczął przeciekać (mieszkam na ostatnim piętrze) co wiąże się z wiecznym odgrzybianiem sufitu i corocznym zgłaszaniem kolejnych przecieków do administracji (jesteśmy na etapie wymiany całościowej dachu oczywiście z ramienia naszych składek na fundusz remontowy)

Wentylacja: wieczna wilgoć w mieszkaniu, kilka mieszkań podłączonych jest do tego samego kanału wentylacyjnego bądź kanały są nieszczelne - nie wiem. W mieszkaniu jest notoryczny smród - gotowanych obiadów, dymu papierosowego.

Okna: chyba wyjątkowo złej jakości - zacinają się przy otwieraniu i zamykaniu, po 6 latach użytkowania, warstwa zewnętrzna która okleja okno (drewnopodobna) odeszła. okna są w opłakanym stanie.

Instalacja elektryczna: spięcia, wywalające korki, nie pierwszy raz po powrocie z urlopu popłynęła nam lodówka i zamrażalnik:(

To tyle co do mieszkania,teraz ogólny stan budynku:
    Klatka schodowa: płytki są krzywo po docinane i ułożone

Brama garażowa i wjazdowa: brama wjazdowa musiała być wymieniona na nasz koszt po 3 latach użytkowania (kiepski system otwierania bramy), brama wjazdowa tu zdarzały się częste awarie, co było uciążliwe przy wyjeździe samochodem z rana do pracy... bramę wymieniliśmy po 6 latach

Instalacja wodna: po 4 latach mieliśmy powódź w garażu - wadliwe orurowanie

miejsca garażowe - bardzo wąskie (polecam zwrócić uwagę w nowych inwestycjach)

wjazd do garażu - wąski i stromy - mamy mozaikę z karoserii wszystkich samochodów, w zimę jest dramat!

pomieszczenie gospodarcze, wózkownia - znajduje się za miejscami postojowymi, więc tylko jak sąsiad wyjedzie samochodem można wejść bądź wyprowadzić z niego wózek czy rower

kostka przed wejściem - ta zapadła się dość szybko bo bodajże po 2 latach użytkowania (wymieniliśmy na nowa)

"ogródek przed blokiem" - niewykopane pozostałości po starym chodniku, źle wykonane ogrodzenie, słupki się powyruszały a siatka zardzewiała

Mam nadzieje, że moja opinia się przyda. Powtórnie nie dokonałabym zakupu mieszkania od tego dewelopera. Za te same pieniądze można mieć mniej problemów i dużo lepszy standard.
  • 16.11.15, 10:25
    Powyższa opinia jest negatywnym PRem konkurencji, jak zresztą zostało to już zauważone na innych wątkach. Ja niedawno podpisałem umowę na mieszkanie przy Siedleckiej, wcześniej oglądałem plany inwestycji przy Kordeckiego, to wprowadzili niedawno do sprzedaży. Ostatecznie wybrałem mieszkanie na Pradze Północ. Przed decyzją objechałem wszystkie ich niedawne inwestycje (Nizinna, Zana, Morgowa) - to jest bardzo dobry sposób, aby przekonać się jak jest na prawdę i zweryfikować takie nieprawdziwe informacje jak powyżej. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wykończeniem części wspólnych. Mam nadzieję, że Siedlecka też będzie tak wyglądała. Pracownicy dewelopera zapewniają mnie, że ma być nawet lepiej :) Rabat uzyskałem niewielki, obsługa OK. Myślę, że dobry wybór i śpię spokojnie. Deweloper buduje ze środków własnych, bez żadnych kredytów - jest to spółka giełdowa, więc myślę że pod kątem bezpieczeństwa zakupu to jest bezpiecznie, a co do wykończenia budynków - najlepiej samemu się przekonać a nie czytać opinie na forach - skoro planujecie wydać setki tysięcy na mieszkanie poświęćcie parę godzin i upewnijcie się w wyborze oglądając ich wcześniejsze realizacje. Pozdr.
  • 16.02.16, 16:24
    Dzień dobry - ja swoje mieszkanie kupiłem parę lat temu na Czapelskiej. Teraz powiększa mi się rodzina i musimy zamienić mieszkanie. Pamiętam, że współpraca z deweloperem układała się dobrze - ocenił bym ją na mocną 4. W dzisiejszych czasach nie chcę ryzykować zaczynając współpracę z kimś nowym - z jakimś dużym deweloperem ze sztabem prawników i umowami długimi na parę stron. Tutaj przynajmniej wiem czego się spodziewać. Ostatnio zauważyłem, że budują blok na Garibaldiego - naprzeciwko Czapelskiej. Co prawda dopiero rozpoczęli budowę, ale po moich doświadczeniach przynajmniej mam pewność, że budynek powstanie - a różnie to teraz bywa. Ja mam dobre doświadczenia z tą firmą i mogę ich polecić.
  • 13.05.16, 22:30
    Witam. Ja też mam dobre doświadczenia z tym deweloperem - właśnie odebrałem kilka dni temu mieszkanie na Siedleckiej i teraz szukam mieszkania dla córki - między innymi teraz też patrzę na oferty tego dewelopera, bo budują głównie na pradze południe i będę miał ją blisko. W czasie oczekiwania na odbiór lokalu odzywali się co jakiś czas z firmy, informowali o zbliżających się płatnościach, dawali znać jak postępy na budowie - bardzo miło - tutaj duży plus!
  • 13.06.16, 16:11
    Niedawno organizowali piknik na pradze - natknąłem się na to wydarzenie przypadkiem a tu patrzę moi "byli znajomi" - kiedyś kupiłem od nich mieszkanie, chyba 13 lat temu... Z tego co zauważyłem, bo mieli reklamówki swoich inwestycji - to znacząco podnieśli poziom wykończenia - bardzo żałuję, że kiedyś nie budowali tak jak dzisiaj - no ale czasy się zmieniły, kiedyś były dostępne inne materiały, a teraz inne. Zauważyłem też że weszli na wyższy poziom - zaangażowali sie tez w nieco inną działalność - jakieś stypendia, seriale.. Szkoda, że tak ładnie nie budowali 13 lat temu. Nowa władza głosi haśło "dobra zmiana" - jak tak uważam o tej firmie - może zmienł się zarząd czy ktoś, ale poprawili znacząco wygląd strony www, budują w lepszych stantdardach - moze wymusił to na nich rynek, albo zmienili nastawienie. Jak dla mnie fajnie, że robią dla dzieiciaków taki pikiniki i te stypendia - to miłe.
  • 26.07.16, 13:23
    Potwierdzam, że podnieśli standard. Parę lat temu kupiłam u nich mieszkanie na Kordeckiego i teraz przeprowadzam się tuż obok. Nowy budynek przy tym starym wygląda o wiele lepiej. Elewacje, kolorystyka jest dużo lepszej jakości. Może zmienili projektanta, może też więcej wydają na detale. Może teraz takie czasy - oby klatka była równie dobrej jakości :)
  • 23.08.16, 10:22
    Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym nabywcą mieszkania przy Tarnobrzeskiej - urzekł mnie ten mały, kameralny budynek - w całym bloku jest tylko 8 mieszkań. Okolica ciekawa. Kontakt z deweloperem i sam zakup w porządku - to co było dla mnie super, to fakt, iż miałem problemy z uzyskaniem kredytu, tzn. uzyskałem go, ale na wypłatę musiałem czekać prawie 2 miesiące. Przez cały ten czas deweloper uczciwie trzymał zarezerwowane przeze mnie mieszkanie mimo iż na pewno miał chętnych na nie. Nie naliczył również żadnych odsetek, mimo iż termin płatności pierwszej raty był opóźniony prawie o 50 dni. Uważam, że jest to na duży PLUS dla firmy i chociażby dlatego mogę POLECIĆ z czystym sumieniem tego dewelopera. Jestem pozytywnie zaskoczony.
  • 16.09.16, 12:07
    Hej Mateusz. my tez kupiliśmy mieszkanie na tarnobrzeskiej, biorac pod uwagę fakt, ze w całej inwestycji jest tylko 8 lokali – zapewne uda nam się wkrótce zobaczyć (zresztą napisz na email). Nas urzekła w tej inwestycji okolica, dużo fajnych ścieżek rowerowych – można jechać rowerem przez las aż do Rembertowa. Ostatnio otrzymaliśmy informacje o zakończeniu prac elewacyjnych wiec od razu pojechaliśmy zobaczyć jak wyszło i musze przyznać ze kubek w kubek tak samo ładnie jak na wizualizacji – zawsze myślałam ze te rysunki to tylko pic na wodę, a jednak nie. Jest tak samo ładnie.
  • 26.09.16, 11:41
    A ja zadałam sobie trud żeby objechać kilka z ich wcześniejszych inwestycji i porozmawiać z ludźmi, którzy tam mieszkają. Myślałam, że tak jak to z innymi deweloperami spadnie na nich grom oskarżeń o zaniedbania, ale tylko jedna z 7 osób, z którymi udało mi się porozmawiać zgłosiła jakieś sensowne zastrzeżenia: chodziło o to, że nie może się doprosić o wyregulowanie okien. Reszta wypowiedzi albo pozytywna albo neutralna (dużo ludzi wynajmuje mieszkania od właścicieli i nie wiedzą jak przebiegał zakup itd.). Całość wygląda zatem ok. Cały czas rozważam zakup mieszkania na Szklanych Domów – czekam tylko na poprawę swojej zdolności kredytowej…
  • 24.10.16, 16:29
    właśnie wróciłem z podpisania umowy deweloperskiej na lokal w ich inwestycji w Aninie. Trochę się z nimi boksowałem przy negocjacji zapisów umownych i przyznam szczerze, że nawet byłem tym trochę zmeczony, bo co prawda nie korzystałem z pomocy zadnego prawnika i wreszcie musialem czytać ze zrozumieniem i dlatego to tak długo trwało…Koniec koncow deweloper ustąpił mi w kilku fragmentach a i mnie przekonał, żebym odpuścił w innych… Współprace oceniam na bardzo dobrą…
  • 09.12.16, 18:36
    My byliśmy prawie zdecydowani na mieszkanie na Osiedlu Verba z Victorią Dom, ale koniec końców wybraliśmy Szklanych Domów w Grupie Inwest. I powiem szczerze, że różnica jest ogromna…W Verbie dział sprzedaży zabiegany, zalatany miałem wrażenie że im przeszkadzam, a tutaj spokojnie, kawa, i pomimo nieumówionego spotkania poświęcili nam bardzo dużo czasu…dostosowali dla mnie harmonogram płatności, dali czas do namysłu, nie wydzwaniali jak wścieklico chwila z pytaniem czy podjęliśmy decyzje… A jak podsumowaliśmy wszystkie koszty to się okazało, że mieszkanie większe a koszt taki sam jak w Victorii…
  • 22.12.16, 10:13
    Również zastanawiam się nad kupnem mieszkania na Szklanych Domów. Jak wygląda kwestia rabatów może Pan coś wie?
  • 25.01.17, 12:28
    Pani malino, Myśmy kupowali w MDM i niestety nic już nie udało się utargować.
  • 27.01.17, 15:34
    Ale u nich w ogóle ciężko cokolwiek ugrac na cenie… Byłem na spotkaniu…Twierdzą, że po to pokazuja ceny na stronie i na portalach, że właśnie w tych wysokościach musza sprzedawać…
  • 31.01.17, 10:35
    I takich deweloperów ja szanuję…nie graja z Klientem w bambuko – po prostu: jest cena i albo chcesz w niej kupić, albo nie…
  • 06.02.17, 12:52
    Eeee…tam…zawsze cos można urwać…Ja u nich kupiłem mieszkanie z 1,5% rabatem…Niby nie wiele, ale zawsze… Ale szacunek do Klienta mają – to fakt…
  • 17.03.17, 22:35
    Już dawno kupiłem od nich mieszkanie, ale zaglądam czasem tutaj sprawdzić czy dalej trzymają poziom, bo ja po kilku latach mieszkania jestem zadowolony. W trakcie tych kilku lat zgłaszałem im od czasu do czasu jakieś drobiazgu i nigdy nie było problemu z realizacją.
  • 12.01.17, 12:20

Witam,
    chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
    Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
    Piotr 889 228 440
    www.odbior-mieszkan.pl
    Warszawa i okolice
  • 19.04.17, 08:56
    Miesiąc temu odbieraliśmy mieszkanie na Tarnobrzeskiej – zaskoczył nas prezent – ekspres do kawy, ale jeszcze bardziej zaskoczyło nas mieszkanie bez usterek! Cieszę się, że są jeszcze firmy, które trzymają poziom, zwłaszcza, że zakup mieszkania, to nie jest mały wydatek…Zdecydowaliśmy się na wykończenie mieszkania za pośrednictwem dewelopera i tu również bez zarzutu dla jakości i standardu materiałów.
  • 26.05.17, 17:50
    mało jest dzisiaj deweloperów, którzy tak dbają o klientów, także wtedy, gdy już dostana kasę. Ja mieszkam od trzech lat na Strąkowej w ich inwestycji i stwierdzam, że naprawdę trzymają poziom, czy raczej pion, bo tak to się chyba w budownictwie mówi i ;-)
  • 17.08.17, 12:20
    Potwierdzam, że trzymają pion, teraz kupiliśmy u nich kolejne mieszkanie na Kałuszyńskiej. Będziemy się przeprowadzać dosłownie 5m, bo mieszkamy w ich starym bloku po sąsiedzku. Budowę nadzoruję praktycznie z balkonu, hehe :) Wszystko idzie bardzo dobrze. Na budowie panuje porządek. Raz im już zaufaliśmy i wszystko było OK, więc nawet nie szukaliśmy u innych firm. Lokalizacja w której mieszkam jest super. Budynek jest nowoczesny, a ceny jak u innych.
  • 22.08.17, 20:55
    Witam przyszłych sąsiadów! Mnie tylko zastanawia brak płytek, które miały być elementem wykończenia elewacji. Odzywałam się już w tej sprawie do dewelopera, ale niestety nie znał odpowiedzi...
  • 12.09.17, 14:55
    mnie zdziwiło, że zaczęli budować na snobistycznym Mokotowie - inwestycja augustówek czy jakoś tak, myślałem że to lokalni patrioci i zawsze już tylko będą realizować inwestycje na Grochowie.
  • 18.09.17, 12:56
    to nie taki mokotów jaki znasz, to bardziej okolice Powsińskiej - bliżej Wilanowa
  • 29.09.17, 23:43
    my byliśmy jednymi z pierwszych którzy zarezerwowali mieszkanie na Augustówce, nie mieli wtedy nawet jeszcze wszystkich dokumentów, ale z początkiem września wszystko mi dosłali. Teraz podpisujemy za chwilę umowę deweloperską i musimy zacząć płacić ... ale budowa idzie bardzo szybko, buduje ten sam wykonawca co ich inwestycje na szklanych domów - byliśmy tam zobaczyć standard budynku i wygląda porządnie. Jest ktoś z Augustówki?
  • 12.10.17, 14:44
    hej, my zastanawiamy się nad kupnem tam mieszkania, oglądaliśmy ich realizacje na Grochowie, przewertowaliśmy opinie w internecie i wszystko wydaje się ok, w przyszłym tygodniu idziemy na spotkanie... pozdrawiamy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.