Dodaj do ulubionych

Mostostal Invest Sp. z o.o. - prosze o informacje

IP: *.bauholding.pl 06.06.02, 15:38
Jestem zainteresowana kupnem mieszkania w inwestycji Iskra I przy ul. Fieldorfa
na Goclawiu. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym developerem? Moze ktos
mieszka w budynku juz zrealizowanym przez ta firme (np. Goclaw-Orlik)? Na co
zwrocic uwage przy zawieraniu umowy? Bede wdzieczna za wszelkie informacje!
Edytor zaawansowany
  • 10.06.02, 17:33
    Witam przyszłą sąsiadkę :-)

Poszukaj watku na forum dom o mostostal invest tam odezała się jedna osoba z
    gocławia. Co prawda nie z investycji realizowanej przez Mostostal invest ale
    mieszka niedaleko. I jej investycja była budowana jeszcze przez Spółdzielnię
    Gocław Lotnisko, a jak by nie było gocław lotnisko jest także stroną w umowie
    jaką przyjdzie ci podpisać.

> Na co zwrocic uwage przy zawieraniu umowy? Bede wdzieczna za wszelkie
    > informacje!

Ja zwróciłem uwagę na to żeby wpisali numer pozwolenia na budowę do umowy. Bo
    wtedy dopiero ją dostali i nie bylo to jeszcze ujęte w umowie. Teraz może już to
    jest i nie będzie trzeba zmieniać. Co o reszty to dość niechetnie zmieniali
    umowę tłumacząc się tym że Spółdzielnia robi im trudności podczas wprowadzania
    takich zmian. Ale ogólnie umowa nie jest najgorsza. Są kary, terminy, standart
    wykończenia, osoba znająca się na rzeczy powiedziała, że nie jest to idealna
    umowa ale ideały spotyka się tylko w teorii. Jednym słowem da się przeżyć.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 11.06.02, 13:49
    Dzieki za odpowiedz!
    Bylam wczoraj na "placu budowy" - zgodnie z informacja udzielona mi przez
    Mostostal budowe rozpoczeto 15.05.02 - i ze zdziwieniem odkrylam, ze budowa
    ogrodzona jest tylko z dwoch stron, brak kontenerow budowlanych, jest tylko
    tablica informacyjna... i przez miesiac czasu udalo im sie wyciac troche drzew.
    Wiec mam troche watpliwosci. Podobno dzis sa na budowie koparki, a za kilka dni
    maja postawic pierwsze kontenery, natomiast do konca czerwca maja juz byc
    polozone fundamenty.
    Czy dostales kopie harmonogramu prac budowlanych?
    saint4 napisał(a):

> Witam przyszłą sąsiadkę :-)
    >
    > Poszukaj watku na forum dom o mostostal invest tam odezała się jedna osoba z
    > gocławia. Co prawda nie z investycji realizowanej przez Mostostal invest ale
    > mieszka niedaleko. I jej investycja była budowana jeszcze przez Spółdzielnię
    > Gocław Lotnisko, a jak by nie było gocław lotnisko jest także stroną w umowie
    > jaką przyjdzie ci podpisać.

Mysle, ze ta spoldzielnia jest dosc dobra (znam kilka osob, ktore tam mieszkaja i
    sa b. zadowolone). Ogladalam tez budynek na os. Orlik zbudowany przez Mostostal
    Inwest we wspolpracy ze Spoldzielnia Goclaw-Lotnisko w 1999 r. w niezlym
    standarcie i terminowo. Pani, ktora tam mieszka byla zadowolona ze spoldzielni i
    z Mostostalu. Usterki (podobno nie bylo ich duzo) usuwaja rzetelnie.
    >
    > > Na co zwrocic uwage przy zawieraniu umowy? Bede wdzieczna za wszelkie
    > > informacje!
    >
    > Ja zwróciłem uwagę na to żeby wpisali numer pozwolenia na budowę do umowy. Bo
    > wtedy dopiero ją dostali i nie bylo to jeszcze ujęte w umowie. Teraz może już t
    > o
    > jest i nie będzie trzeba zmieniać. Co o reszty to dość niechetnie zmieniali
    > umowę tłumacząc się tym że Spółdzielnia robi im trudności podczas wprowadzania
    > takich zmian. Ale ogólnie umowa nie jest najgorsza. Są kary, terminy, standart
    > wykończenia, osoba znająca się na rzeczy powiedziała, że nie jest to idealna
    > umowa ale ideały spotyka się tylko w teorii. Jednym słowem da się przeżyć.

Nr pozwolenia na budowe jest juz w umowie (mam tez kopie pozwolenia). Umowe tez
    dalam do przeczytania prawnikowi i raczej jest w porzadku. Na zmiany nie chcieli
    sie zgodzic.

Czy sprawdzales w ksiedze wieczystej, czy nie jest obciazona hipoteka dzialki?

Pozdrawiam
    Przyszla sasiadka
    Ania

• 11.06.02, 14:39
    Gość portalu: Ania napisał(a):

> Dzieki za odpowiedz!
    > Bylam wczoraj na "placu budowy" - zgodnie z informacja udzielona mi przez
    > Mostostal budowe rozpoczeto 15.05.02 - i ze zdziwieniem odkrylam, ze budowa
    > ogrodzona jest tylko z dwoch stron, brak kontenerow budowlanych, jest tylko
    > tablica informacyjna... i przez miesiac czasu udalo im sie wyciac troche drzew.
    >
    > Wiec mam troche watpliwosci. Podobno dzis sa na budowie koparki, a za kilka dni
    >
    > maja postawic pierwsze kontenery, natomiast do konca czerwca maja juz byc
    > polozone fundamenty.

Mi też mostostal invest udzielił takiej informacji, że do końca czerwca powstaną
    fundamenty. Wiec powiedziałem tylko tyle, że jeśli tak nie będzie to wstrzymam
    kolejną ratę. Co do informacji udzielanych przez Mostostal Invest to są oni moim
    zdaniem za dużymi optymistami. Od nich dowiedziałem się, że budowa ruszy na
    dniach, a kupowałem mieszkanie w maju. A gdy rozmawiałem ze znajomym z Mostostal
    Siedlce powiedział mi że oni wchodzą na budowę w czerwcu - co jest bardziej
    zgodne z prawdą.

> Czy dostales kopie harmonogramu prac budowlanych?

Nie. Ale w umowie mama zapisane, że wprzypadku opóźnień w pracach mam prawo do
    negocjacji terminów rat. Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał z tego korzystać.

> Nr pozwolenia na budowe jest juz w umowie (mam tez kopie pozwolenia). Umowe tez
    >
    > dalam do przeczytania prawnikowi i raczej jest w porzadku. Na zmiany nie chciel
    > i
    > sie zgodzic.

A co chciałaś zmieniać ??

> Czy sprawdzales w ksiedze wieczystej, czy nie jest obciazona hipoteka dzialki?

Tak, przynajmniej jak ja kupowałem. Pozatym działka nie jest ich wasnością tylko
    SM Gocław-Lotnisko więc to ona musiała by zaciagąc kredyt a ona nie investuje tu
    żadnych pieniedzy. Więc o to racej jestem spokojny Mostostal Warszawa ma spory
    majatek i jak narazie duża zdolność kredytową.

A jakie mieszkanie chciała byś u nich kupić i w którym budynku ??

Pozdrawiam
    Przemek

• Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 12.06.02, 16:40
    saint4 napisał(a):

> Gość portalu: Ania napisał(a):
    >
    > > Dzieki za odpowiedz!
    > > Bylam wczoraj na "placu budowy" - zgodnie z informacja udzielona mi przez
    > > Mostostal budowe rozpoczeto 15.05.02 - i ze zdziwieniem odkrylam, ze budow
    > a
    > > ogrodzona jest tylko z dwoch stron, brak kontenerow budowlanych, jest tylk
    > o
    > > tablica informacyjna... i przez miesiac czasu udalo im sie wyciac troche d
    > rzew.
    > >
    > > Wiec mam troche watpliwosci. Podobno dzis sa na budowie koparki, a za kilk
    > a dni
    > >
    > > maja postawic pierwsze kontenery, natomiast do konca czerwca maja juz byc
    > > polozone fundamenty.
    >
    > Mi też mostostal invest udzielił takiej informacji, że do końca czerwca powstan
    > ą
    > fundamenty. Wiec powiedziałem tylko tyle, że jeśli tak nie będzie to wstrzymam
    > kolejną ratę. Co do informacji udzielanych przez Mostostal Invest to są oni moi
    > m
    > zdaniem za dużymi optymistami. Od nich dowiedziałem się, że budowa ruszy na
    > dniach, a kupowałem mieszkanie w maju. A gdy rozmawiałem ze znajomym z Mostosta
    > l
    > Siedlce powiedział mi że oni wchodzą na budowę w czerwcu - co jest bardziej
    > zgodne z prawdą.
    >
    > > Czy dostales kopie harmonogramu prac budowlanych?
    >
    > Nie. Ale w umowie mama zapisane, że wprzypadku opóźnień w pracach mam prawo do
    > negocjacji terminów rat. Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał z tego korzyst
    > ać.
    Ale bez harmonogramu trudno bedzie stwierdzic, czy sa opoznienia :-)
    >
    > > Nr pozwolenia na budowe jest juz w umowie (mam tez kopie pozwolenia). Umow
    > e tez
    > >
    > > dalam do przeczytania prawnikowi i raczej jest w porzadku. Na zmiany nie c
    > hciel
    > > i
    > > sie zgodzic.
    >
    > A co chciałaś zmieniać ??
    Chcialam wprowadzic min. zapis, ze raty beda wplacane zgodnie z postepem prac
    budowlanych, stwierdzanym przez kogos z banku (ktory da mi kredyt).
    >
    > > Czy sprawdzales w ksiedze wieczystej, czy nie jest obciazona hipoteka dzia
    > lki?
    >
    > Tak, przynajmniej jak ja kupowałem. Pozatym działka nie jest ich wasnością tylk
    > o
    > SM Gocław-Lotnisko więc to ona musiała by zaciagąc kredyt a ona nie investuje t
    > u
    > żadnych pieniedzy. Więc o to racej jestem spokojny Mostostal Warszawa ma spory
    > majatek i jak narazie duża zdolność kredytową.

Ja tez mam taka informacje, ze hipoteka gruntu nie jest obciazona.

Poza tym zadzwonila mnie dzis pani, ktora tez kupila mieszkanie na Fieldorfa i
    chodzi codziennie ogladac budowe, ze juz stoi tam jakis kontener i ze postawili
    jeszcze troche ogrodzenia.
    >
    > A jakie mieszkanie chciała byś u nich kupić i w którym budynku ??

36m2 w 7-pietrowym budynku od Fieldorfa. A Ty, jakie kupiles?

Pozdrawiam
    Ania
    >
    >
    >

• 13.06.02, 09:17
    Witam

> Chcialam wprowadzic min. zapis, ze raty beda wplacane zgodnie z postepem prac
    > budowlanych, stwierdzanym przez kogos z banku (ktory da mi kredyt).

I nie zgodzili się?? W moim przypadku rozsądna argumentacja pomogła i wprowadzili
    informację o tym, że mają pozwolenie na budowę. A co ci odpowiedzieli na taką
    propozycję ??

> Ja tez mam taka informacje, ze hipoteka gruntu nie jest obciazona.
    >
    > Poza tym zadzwonila mnie dzis pani, ktora tez kupila mieszkanie na Fieldorfa i
    > chodzi codziennie ogladac budowe, ze juz stoi tam jakis kontener i ze postawili

A może ta Pani przyłaczy się do dyskusji którą tu prowadzimy. W końcu im więcej
    nas tym lepiej :-)

> jeszcze troche ogrodzenia.
    > >
    > > A jakie mieszkanie chciała byś u nich kupić i w którym budynku ??
    >
    > 36m2 w 7-pietrowym budynku od Fieldorfa. A Ty, jakie kupiles?

Ja 55 też w 7-piętrowym ale okna będą wychodziły na podwórko -bałem się huku z
    Fieldorfa.

Pozdrawiam
    Przemek
    > Pozdrawiam
    > Ania
    > >
    > >
    > >
    >
    >
    >

• Gość: Jantar IP: 157.25.84.* 17.06.02, 09:19
  • Gość: Jantar IP: 157.25.84.* 17.06.02, 09:26
  • 18.06.02, 11:25
    Witaj Jantar
  • 26.06.02, 10:00
    Witam

Ciekaw jestem jak postepują prace na budowie. Moze ktoś (Jantar) :-),ma takie
    informacje ??
    No i oczywiście ciagle czekam na głosy nowych sąsiadów z Fieldorfa.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Jantar IP: 157.25.84.* 26.06.02, 14:08
  • 01.07.02, 15:32
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 01.07.02, 15:49
    Ale dziś rano chodziły kopary. I przywieźli więcej kontenerów biurowych (pewnie
    dla kierownictwa budowy) czyli coś się ruszyło.
  • Gość: Agnieszka IP: PROXY:* / 192.168.100.* 25.06.03, 08:48
    w dzisiajeszej wyborczej jest ogłoszenie Mostostalu - zwracają za wakacje nowym
    nabywcom. Fajnie co?
  • 19.06.02, 11:13
    Witam

Rozmawiałem wczoraj z Mostostal Invest.
    Osoba która udzielała mi informacji zapewniła mnie poraz kolejny że fundamenty
    będą stąły do końca czerwca. Mają niewielkie opóżnienie (3 tygodnie) które
    wynikło, jak mówią , z powodu zmian personalnych (zmiana zarządu). Narazie co
    mnie zdziwiło jest budowany tylko blok 7 pietrowy - nie jest budowany ten duży
    budynek z widokiem na wisłę. Co do rozpoczęcia budowy tefo większego bloku nie
    dostąłem żadnych informacji, podobno nowy zarzad nie podjął jeszcze decyzji.
    Moje ogólne wrażenie po tej rozmowie dość dobre.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 03.07.02, 11:13
    A ja wiem od kierownika budowy, ze fundamenty beda za kilka tygodni, a juz na
    pewno nie do konca czerwca. ale kierownik zapewnia, ze nadgonia opoznienie i
    wybuduja w terminie. kierownik jest z firmy, ktora byla wykonawca min. na
    Zielonym Zaciszu. i rzeczywiscie na razie kopia tylko pod ten VII-pietrowy
    budynek
  • 04.07.02, 00:04
    Dzięki za informację.
    I mam pytanko czy zdecydowałaś się na kupno mieszkania w tej inwestycji??

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 04.07.02, 14:52
    Tak, na razie negocjuje warunki umowy i przy okazji obserwuje postepy prac
    budowlanych :-)
    Pozdrawiam
    Ania
  • 12.07.02, 13:25
    Ja zostałem już człownikiem SM Gocław Lotnisko.
    Nawet podobało mi się jak rozmawiają z petentami.
    Co w przypadku spółdzielni jest rzadkością.
    A jak tam podpisywanie umow?? Nadal negocjujesz czy już moge mówić do Ciebie
    sąsiadko :-)
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 12.08.02, 15:30

> Tak, na razie negocjuje warunki umowy i przy okazji obserwuje postepy prac
    > budowlanych :-)
    > Pozdrawiam
    > Ania

jakie warunki chcesz wynegocjować???
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 10.07.02, 08:27
  • 12.07.02, 13:22
    Dzięki za info Jantar
  • 23.07.02, 16:08
    Witam

No i oczywiście nadal szukam osób które zakupiły mieszkanie w tej inwestycjii

Pozdr,
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 12.08.02, 15:33
    Witam Cię Przemku,
    anlazłeś kolejną osobę, która podpisała umowę z MI na Fieldorfa.
    ania
  • 13.08.02, 22:25
    Czy to znaczy że Ty podpisałaś już umowę z Mostostal Invest??

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 14.08.02, 08:11
    tak, ale na małe mieszkanko (33 m). Teraz chcę zamienić na większe, mam
    nadzieję, że dobrze robię??
    pozr.
    ania
  • 14.08.02, 09:45
    Im większe tym lepsze :-)
    Ja kupiłem od nich 54 metry. (ma madzieję że je wybuduja :-)
    A jak MI zapatruje się na zmianę mieszkania na inne , nie robią trudności ??

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 14.08.02, 13:03
    Czekam na aneks, więc do końca nie wiem, czy nie będzie niespodzianek. Do tej
    pory nie było problemów, chociaż promocyjna stawka 2996 brutto nie obowiązuje
    przy zamianie. Jednak można się dogadać. Teraz negocjuję wielkości wpłat, bo
    70% do grudnia mnie nie interesuje.
    Podsumowując, są całkiem ok. (jak się przymknie oczy na pewne sprawy)
    pozdr.,
    ania
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 12.08.02, 15:41
    Bardzo się cieszę, że znalazłam jakiekolwiek info o tej budowie i że opinie do
    tej pory są pozytywne.
    Wynajmuję mieszkanie na osiedlu Orlik (w tej samej spółdzielni, blok budowany
    przez Mostostal)i jest bardzo zadowolona (miodzio), więc zdecydowałam się kupić
    u nich mieszkanie.
    Jednak czytajać o nieuczciwości i złodziejstwie, jestem przerażona, że utopię
    pieniądze. Dodatkowo chcę zamienić mieszkanie na większe (teraz na 52 m), nie
    wiem co robić. Może mi doradzicie.
    Tak przy okazji witam wszystkich przyszłych sąsiadów (odzywajcie się).

PS. Informacje z budowy:
    postawili dźwig, "na połowie" 7-mio piętrowego budynku stają sciany garażu. Na
    miejscu wysokiego bloku (tego czerwonego) rosną jeszcze drzewa.

pozdrawiam, ania
    aniaiskra@poczta.gazeta.pl
  • Gość: Naiwny IP: 62.148.94.* 20.08.02, 15:50
    Złodziejstwo może jeszcze nie jest odpowiednim słowem ale nieuczciwość na
    pewno. Trudno się jednak w obecnych czasach spodziewadź że jakakolwiek firma
    deweloperska będzie w pełni uczciwa. Ktoś z Mostostalu przeczytał mojego posta
    o nieuczciwości i podobno prezes się ostro zdenerwował( bardzo dobrze). W końcu
    dostałem jakąś odpowiedź z zarządu firmy. Jeśli bym chciał odsetki od
    zatopionych pieniędzy to oczywiście firma oficjalnie twierdzi, że wybuduje mi
    mieszkanie według umowy ale opóźni się to ze względu na nieterminowe wpłaty (
    domyslam się że chodzi o pozostałych zainteresowanych których zresztą brak)
    natomiast jeśli zgodzę się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to bez
    odsetek teoretycznie mam szanse odzyskać pieniążki po 14 dniach. Oczywiście to
    co się pisze na faksie klientowi a jak się później przygotowuje umowę to
    zupełnie inna sprawa. Umowe za porozumieniem dostałem z terminem 30 dni od
    podpisania tylko niewiem przez kogo bo ja podpisałem a kiedy teraz prezes
    podpisze to Bóg raczy wiedzieć. Czekam z niecierpliwością na telefon z
    Mostostal Invest że prezes podpisał rozwiązanie umowy i dostanę swoje
    pieniążki. NIe wiem tylko jaki szybki tym razem będzie prazes i ile znowu
    nerwów będzie mnie kosztowało przyspieszenie jego decyzji...
    Życzę wszystkim innym klientom Mostostal-invest abyście mieli mniej problemów
    (czytaj nie mieli ich wcale) i aby wasze inwestycje zostały zakończone (
    oczywiście w terminie) POzdrawiam. :)
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 21.08.02, 08:31
    Czy ktoś jeszcze ma tak niemiłe doświadczenia z Mostostal-Invest. Może jest
    ktoś zadowolony i nie został oszukany? Proszę piszcie.
    pozdr
    ania
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 22.08.02, 15:48
    Witam Wszystkich zainteresowanych inwestycją Iskra i mam pytanie? Czy ktoś
    zdecydował się na mieszkanie od strony ulicy Fieldorfa? Jaki może być tam hałas
    po otwarciu Mostu Siekierkowskiego? Czy lepiej kupić mieszkanie od podwórka
    (mała przestrzeń)? Co o tym sądzicie?
    pozdr
    ania
  • 22.08.02, 21:30
    Ja tez długo się zastanawiałem nad kupieniem mieszkania od strony Fieldorfa ale
    zrezygnowałem. Teraz myslę, że słusznie Fieldorfa, bedzie ruchliwa i moim
    zdaniem hałas bedzie uciazliwy dlatego wybrałem od podwórka.

> Witam Wszystkich zainteresowanych inwestycją Iskra i mam pytanie? Czy ktoś
    > zdecydował się na mieszkanie od strony ulicy Fieldorfa? Jaki może być tam
    hałas
    >
    > po otwarciu Mostu Siekierkowskiego? Czy lepiej kupić mieszkanie od podwórka
    > (mała przestrzeń)? Co o tym sądzicie?
    > pozdr
    > ania
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 27.08.02, 16:06
    Witam wszystkich!
    Czy ktos moze byl ostatnio na budowie lub ma jakies informacje co do postepu
    prac?

Pozdrawiam
    Ania
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 28.08.02, 08:01
    obecnie kładą stropy (informacja od MI), a wygląda to tak, że z prawej części
    budynku jest już "dach" pod garaż. Z lewej strony kończą ściany - stropy.
    Informacje te są z niedzieli, więc może coś więcej zrobili.
    pozdrawiam,
    ania
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 28.08.02, 08:29
    Mieszkam w tych wysokich (nowych bo rocznych patrz na
    www.smgl.com.pl/strony/jantar.htm --- zespół mieszkalno-usługowy jantar
    IV) białych blokach na przeciwko Statoil. Gdyby ktoś miał jakąś tanią cyfrówkę
    (taką za przysłowioiwe 200 pln z M1) i zechciał mi ją udostępnić (Saint4 może
    potwierdzić że kiedyś wysłsłem mu kilka zdjęć z budowy - ale wtedy dysponowałem
    służbową cyfrówką za ponad 2 koła a z takiego sprzętu wolałbym nie pożyczać -
    więc jestem raczej wiarygodny) to mógłbym wam powiedzmy dwa razy w tygodniu po
    pare fotek pstrykać i wysyłać na wasze emaile.
  • 28.08.02, 20:52
    Potwierdzam, wiarygodność Jantara
    Jak by ktoś chciał zobaczyć te zdjęcia to chętnie prześlę.
    O ile Jantar pozwoli (w końcu to on jest autorem wieć on ma prawa autorskie :-)

Niestety ja nie posiadam cyfrówki :-(

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 29.08.02, 08:40
    Co do zdjęć to nie żądam zachowania praw autorskich. Jedyne co to przy
    wysyłaniu możecie napisać kto jest ich autorem. Dzisiaj rano przeszedłem sobie
    Fieldorfa od skrzyżowania z Meissnera do skrzyżowania z Bora komorowskiego.
    Cała fieldorfa od Wału Miedzeszyńskiego do Ostrobramskiej to jeden wielki plac
    budowy. Ulice obcięli z dwóch do jednego pasa ruchu w każdą stronę, przesunęli
    zatoki autobusowe, a korki w godzinach szczytu są takie że lepiej nie mówić. Za
    to otwarty jest Wał Miedzeszyński (po 3 pasy ruchu w obie strony na odcinku od
    Mostu Siekierkowskiego do Trasy Łazienkowskiej) proponuje tędy jeździć na waszą
    budowę. Potwierdzam gotowość do pstrykania fotek jak znajdzie się ktoś kto
    udostępni cyfrówkę. Można zrobić spotkanie i przekazać aparat w większym gronie
    u mnie na patio przy fontannie na Meissnera. Tak a propos gdyby ktoś był
    wieczorem w okolicach waszej budowy i chciał sobie coś kupić to oprócz sklepu
    na stacji benzynowej Statoil może to zrobić w bloku na Meissnera (tym wyższym)
    jest tam sklep czynny do 22 (w niedzielę do 18) i nie trzeba już przepłacać na
    Statoilu.
    Co do nudowy to nie zaglądałem bo dość mam tego bajzlu na Fielforfa.
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 03.09.02, 07:58
    Do tej pory naliczyłam 3 osoby bezpośrednio zainteresowane inwestycją na
    Fieldorfa, 1 oszukanego przez MI i 1 sąsiada z drugiej strony ulicy.
    Czy nikt więcej się nie interesuje tą budową - może się to dla nas źle skączyć,
    np. z braku pieniędzy.
    Sąsiedzi gdzie jesteście?????

PS. tak poza tym to szok. Wczoraj wracałam do domu ok. 19.00 i widziałam, że
    jeszcze pracują na budowie (wylewali beton).
    pozdrawiam
    ania
  • 03.09.02, 22:14
    A o mnie zapomniałaś :-)

Pozdrawiam
    Przemek

Gość portalu: ania napisał(a):

> Do tej pory naliczyłam 3 osoby bezpośrednio zainteresowane inwestycją na
    > Fieldorfa, 1 oszukanego przez MI i 1 sąsiada z drugiej strony ulicy.
    > Czy nikt więcej się nie interesuje tą budową - może się to dla nas źle
    skączyć,
    >
    > np. z braku pieniędzy.
    > Sąsiedzi gdzie jesteście?????
    >
    > PS. tak poza tym to szok. Wczoraj wracałam do domu ok. 19.00 i widziałam, że
    > jeszcze pracują na budowie (wylewali beton).
    > pozdrawiam
    > ania
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 05.09.02, 08:50
    Czyli wyszli z budową na poziom gruntu (ulicy). Przechodziłem wczoraj
    (4.09.2002) i zajrzałem przez ogrodzenie - wykańczają stropy piwnicy czyli
    podłogę parteru. Ten wasz blok jest strasznie wąski a jak ma być taki wyskoi to
    się chyba przewróci. Co do ilości forumowiczów. Proponuje rozkleić na płocie
    ogrodzenia budowy namiary na to forum i trochę poczekać.
  • Gość: Robert IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.09.02, 23:27
    Witam,
    miło mi powitać przyszłych mieszkańców i sąsiadów domu przy ulicy Fieldorfa na
    osiedlu Iskra. Na wstępie chce uspokoić zainteresowanych, budowa posuwa się, co
    prawda powoli, ale w dobrym kierunku, obecnie trwa montaż zbrojenia stropu
    piwnicy. Poza tym, jak dowiedziałem się od MI zrezygnowano z budowy sąsiedniego
    16 piętrowego budynku na rzecz niższej zabudowy od strony ulicy
    Jugosłowiańskiej, przez co zmieni się nieco teren zabudowy. Kogo interesuje
    miejsce postojowe dla auta w garażu wielostanowiskowym to informuje, że można
    takowe nabyć. Jeśli ktoś posiada jakieś świeże informacji na temat budowy
    naszego domu, to proszę o podzielenie się nimi.

pozdrawiam

Robert
  • 10.09.02, 13:21
    Witam

A co mają zamiar wbudować zamiast tego wieżowca??
    Mają może jakąś nową wizualizację całego osiedla??
    No i kiedy mają zamiar zakończyć prace na całym osiedlu Iskra I ??

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 10.09.02, 14:52
    I co z tą szerokością budynku D (a raczej jego wąskością). Jak patrzę na to co
    już postawili, to nie chce mi się wierzyć, że będą tam dwa mieszkania i klatka
    schodowa. A może nie będzie klatki schodowej pomiędzy mieszkaniami (wzdłuż
    budynku). Czy ktoś ma takie informacje?
    pozdr.
    ania
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 12.09.02, 10:51
    Jak sobie patrzę na strop piwnicy to widać dziury prawdopodobnie od szybów
    wind. Czyli klatka schodowa powinna być gdzieś niedaleko. Może nie będzie
    korytarzy a do mieszkań wchodzić się będzie bezpośrednio z klatki schodowej,
    wtedy dwa wejścia do mieszkań powinny się na niej zmieścić a mieszkania to
    chyba muszą być rozplanowane na całą szerokość budynku. Proponuję zajrzeć do
    firmy gdzie kupowaliście mieszkania tam powinni mieć plany z klatkami
    schodowymi. Na planach w internecie widać że większe (66-90 m2) mieszkania
    szczytowe są właśnie na całą szerokość budynku.
  • 12.09.02, 11:58
    W naszym bloku będą mieszkania po obu stronach z korytarzem na środku.
    Może mieszkania narożne będą przez całą długość bloku ale reszta nie.
    Tak przynajmniej wyglądało to jak ja kupowałem mieszkanie

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Robert IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.09.02, 20:43

Szanowni zainteresowani,

nie ma obawy co do sposobu dostania sie do własnego mieszkania, wystarczy
    spojrzec na plan mieszkania, ustalić gdzie sa okna (lub czy sa ?), stwierdzic
    gdzie sa drzwi wejściowe i powinno już być jasne.

pozdrawiam
    Robert

• Gość: m. IP: 217.153.90.* 29.03.03, 12:58
    Taaa
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 18.09.02, 08:45
    uwaga!
    budowę widać już gołym okiem (jest wyższa niż postawiony płot). Wydaje się, że
    budują parter.
    Jednak budowa postępuje bardzo powoli (piętro miesięcznie). Jeżeli nie
    przyspieszą budowy, to szkielet zakończą w maju. A co z resztą? Czy ktoś ma
    jakieś informacje, jakie (i czy jest) mamy opóźnienie?
    pozdrawiam
    ania
  • Gość: Robert IP: GBPLPROXY:* / *.pepsico.plusnet.pl 20.09.02, 18:05

Niestety MI, nie chcialo udostepnic terminarza prac, lub go nie mieli w co
    watpie. Ale, ale, powstalo drugie ogrodzenie terenu (nieco mniejsze) wyglada
    tajemniczo ? Pięknieje nam ulica Fieldorfa, trwaja prace wykonczeniowe.

pozdrawiam, Robert
  • 30.09.02, 13:21
    Ja wiem tyle, że wykonawca ma ok miesiąca opóźnienia.
    I jeśli nie przyspieszy to bedzie płącił MI kary.

Pozdrawiam
    Przemek

Gość portalu: Robert napisał(a):

>
    > Niestety MI, nie chcialo udostepnic terminarza prac, lub go nie mieli w co
    > watpie. Ale, ale, powstalo drugie ogrodzenie terenu (nieco mniejsze) wyglada
    > tajemniczo ? Pięknieje nam ulica Fieldorfa, trwaja prace wykonczeniowe.
    >
    > pozdrawiam, Robert
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 30.09.02, 13:39
    ok. miesiąca opóźnienia było na początku (jak kopali). Czy opóźnienie się
    zwiększa?
    Tak poza tym, to pracowali w ostatnią sobotę (co im się raczej nie zdarza)
    pozdrawiam
    ania

saint4 napisał:

> Ja wiem tyle, że wykonawca ma ok miesiąca opóźnienia.
    > I jeśli nie przyspieszy to bedzie płącił MI kary.
    >
    > Pozdrawiam
    > Przemek
    >
    > Gość portalu: Robert napisał(a):
    >
    > >
    > > Niestety MI, nie chcialo udostepnic terminarza prac, lub go nie mieli w co
    >
    > > watpie. Ale, ale, powstalo drugie ogrodzenie terenu (nieco mniejsze) wygla
    > da
    > > tajemniczo ? Pięknieje nam ulica Fieldorfa, trwaja prace wykonczeniowe.
    > >
    > > pozdrawiam, Robert
  • 30.09.02, 17:03
    Według moich informacji na początku mieli opóźnienie ok 2 tygodni.
    Więc zwiekszyło się

Pozdrawiam
    Przemek

> ok. miesiąca opóźnienia było na początku (jak kopali). Czy opóźnienie się
    > zwiększa?
    > Tak poza tym, to pracowali w ostatnią sobotę (co im się raczej nie zdarza)
    > pozdrawiam
    > ania
    >
    > saint4 napisał:
    >
    > > Ja wiem tyle, że wykonawca ma ok miesiąca opóźnienia.
    > > I jeśli nie przyspieszy to bedzie płącił MI kary.
    > >
    > > Pozdrawiam
    > > Przemek
    > >
    > > Gość portalu: Robert napisał(a):
    > >
    > > >
    > > > Niestety MI, nie chcialo udostepnic terminarza prac, lub go nie mieli
    > w co
    > >
    > > > watpie. Ale, ale, powstalo drugie ogrodzenie terenu (nieco mniejsze)
    > wygla
    > > da
    > > > tajemniczo ? Pięknieje nam ulica Fieldorfa, trwaja prace wykonczeniow
    > e.
    > > >
    > > > pozdrawiam, Robert
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 01.10.02, 15:39
    Jak wam się podoba organizacja ruchu po remoncie na Fieldorfa. Nareszcie są
    światła przy statoilu, śmigaliście już nowym mostem. Poważnie myślę o kupnie
    cyfrówki (w tym kwartale ale nie wiem dokładnie kiedy) tylko nie wiem czy te
    najtańsze się do czegokolwiek nadają. Jak się na jakąś zdecyduję to dam znać.
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 01.10.02, 19:32
    taniego aparatu nie kupuj, bo szkoda kasy.
    Mam trochę zdjęć z budowy, ale muszę je wywołać i zeskanować (a to może jeszcze
    potrwać).
    Nowa trasa bardzo mi się podoba, ale nie mogę się doczekać dokończenia drogi z
    mostu do Marsa (wówczas na Fieldorfa nie będzie takiego ruchu).
    A tak poza tym to mam nadzieję, że jak najszybciej wprowadzę się do nowego
    mieszkanka (jeszcze tyle czasu????)
    pozdr.
    ania
  • Gość: Robert IP: 212.2.102.* 04.10.02, 15:31

Na budowie postawiono drugi dzwig(tym razrm zolty) , wszystko wskazuje na to iz
    budowa sie rozszerza.

pozdrawiam
    Robert
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 07.10.02, 08:25
    widziałam i potwierdzam. Z tego powodu pojawiły się dwie ekipy pracowników i
    muszę przyznać, że się nie oszczędzają. w ubiegłym tygodniu, gdy wracałam do
    domu ok. 18.00, to jeszcze pracowali (do tej pory im się to nie zdarzało).
    pozdr.,
    ania
  • 23.10.02, 10:52
    Witam

Jak postepuje nasza wspaniał budowa?
    Może ktoś ma jakieś nowe informacje?

Pozdrawiam
    Przemek

> widziałam i potwierdzam. Z tego powodu pojawiły się dwie ekipy pracowników i
    > muszę przyznać, że się nie oszczędzają. w ubiegłym tygodniu, gdy wracałam do
    > domu ok. 18.00, to jeszcze pracowali (do tej pory im się to nie zdarzało).
    > pozdr.,
    > ania
  • Gość: Jantar IP: proxy / 157.25.84.* 23.10.02, 11:49
  • Gość: janek0 IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 18.10.02, 22:44
    Gość portalu: jantar napisał(a):

> Jak wam się podoba organizacja ruchu po remoncie na Fieldorfa. Nareszcie są
    > światła przy statoilu, śmigaliście już nowym mostem. Poważnie myślę o kupnie
    > cyfrówki (w tym kwartale ale nie wiem dokładnie kiedy) tylko nie wiem czy
    > najtańsze się do czegokolwiek nadają. Jak się na jakąś zdecyduję to dam
    > znać.

cześć jantar, jesteśmy sąsiadami. w której klatce mieszkasz ? (ja przy sklepie spożywczym)
  • Gość: fotoman IP: *.man.polbox.pl 19.10.02, 22:30
    Nie kupuj cyfrówki ponizej 2 megapikseli, ale i tak radzilbym Ci kilka miesiecy
    poczekac bo beda wchodzic w technologii trojwarstwowej (kazda warstwa dla
    innego koloru) i wtedy ceny powinny spasc.
    Pozdrawiam,
    Fotoman
  • Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 21.10.02, 11:01
  • Gość: janek0 IP: *.acn.waw.pl 22.10.02, 11:43
    pozdr
  • 05.11.02, 09:25
    Witam

Byłem ostatnio na budowie i jestem rozczarowany.
    Prace idą bardzo powoli, nadal są na wysokości pierwszego piętra.
    Czy ktoś wie coś o terminarzu prac? Ja obawiam się że w takim tempie to nie
    skończą tej budowy do pażdziernika 2003 (jak obiecywali)

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 05.11.02, 16:15
    Witam virtualnych sąsiadów,

Dołaczyłam do radosnego grona przyszłych mieszkanców kompleksu IskraI
    Co prawda MI nie udostepnia terminarza budowy ale prace nie ida w zawrotnym
    tempie ale ida a to w naszych czasach juz cos :)))wystarczy przejechac sie na
    Pl. Przymierza (Sawa Park) czy ul Meksykańska zeby miec porównanie.
    Zanim podpisałam cyrograf z MI spawdziłam budowy prowadzone na zlecenie SM G-L
    i informacje sa optymistyczne...np. mieszkancy bloku na rogu Meissnera i
    Fieldorfa (na przeciw Statoilu) odebrali lokale 2 dni po wyznaczonym terminie
  • Gość: Jantar IP: proxy / 157.25.84.* 06.11.02, 08:56
    Na mojej klatce są 4 mieszkania. Wszystkie kupione i wykończone przez
    właścicieli - a zasiedlone tylko nasze. I tak się dzieje od 1.IV.2001 czyli już
    niedługo to będzie dwa lata. A ponoć społeczeństwo biedne i nie każda rodzina
    może kupić sobie mieszkanie.
  • 06.11.02, 09:14
    To się nazywa kapitalizm.
    Jedni mają np. pięć mieszkań a inni żadnego :-(

Gość portalu: Jantar napisał(a):

> Na mojej klatce są 4 mieszkania. Wszystkie kupione i wykończone przez
    > właścicieli - a zasiedlone tylko nasze. I tak się dzieje od 1.IV.2001 czyli
    już
    >
    > niedługo to będzie dwa lata. A ponoć społeczeństwo biedne i nie każda rodzina
    > może kupić sobie mieszkanie.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 12.11.02, 09:02
    w oswiadczeniu inwestora z sierpnia było napisane 11% zrealizowanej inwestycji;
    odbierając teraz takie samo oświadczenie napisali 20% (co oznacza, że przez 3
    miesiące prac zrobili 9%). Ja też jestem rozczarowana i mocno zaniepokojona.
    Podobno deklarują, iż do końca grudnia będzie 33%. ale ja w to nie wierzę.
    pozdr.
    ania

saint4 napisał:

> Witam
    >
    > Byłem ostatnio na budowie i jestem rozczarowany.
    > Prace idą bardzo powoli, nadal są na wysokości pierwszego piętra.
    > Czy ktoś wie coś o terminarzu prac? Ja obawiam się że w takim tempie to nie
    > skończą tej budowy do pażdziernika 2003 (jak obiecywali)
    >
    > Pozdrawiam
    > Przemek
  • 21.11.02, 09:40
    Witam

Może ktoś ma jakieś informacje o postepach naszej budowy. ??

Pozdrawiam
    Przemek

• Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 21.11.02, 09:50
    Tzn zaczęli już wylewać ściany trzeciego poziomu (licząc od powierzchni
    gruntu). Czyli drugiego piętra. Co prawda nie na całej powierzchni budynku bo
    gdzieniegdzie nie ma jeszcze stropów pomiędzy 1 a 2 kondygnacją. Ale ogólnie
    mówiąc widać już zarysy (rozkład) mieszkań tak więc widać gdzie będą drzwi do
    pokojów balkony itp. Na budowie od jakiegoś miesiąca stoją już 3 dźwigi. Mój
    kolega z pracy kupił sobie u nich mieszkanie (2 pokoje 38 czy 40 ileś metrów).
    Mówił że z ceną zeszli mu na 3000 pln. Mogę spróbować pożyczyć cyfrówkę. Jak mi
    się uda to zrobię parę zdjęć i moge je wysłać osobom zainteresowanym (Ale na
    pewno nie w ten weekend). Czy ktoś zgłasza zainteresowanie. Pojawiła się nowa
    tablica z takim małym kameralnym budyneczkiem na 4 kondygnacje.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 25.11.02, 17:04
    3000 brutto czy netto?
    pozdr.,
    ania

Gość portalu: jantar napisał:

> Tzn zaczęli już wylewać ściany trzeciego poziomu (licząc od powierzchni
    > gruntu). Czyli drugiego piętra. Co prawda nie na całej powierzchni budynku bo
    > gdzieniegdzie nie ma jeszcze stropów pomiędzy 1 a 2 kondygnacją. Ale ogólnie
    > mówiąc widać już zarysy (rozkład) mieszkań tak więc widać gdzie będą drzwi do
    > pokojów balkony itp. Na budowie od jakiegoś miesiąca stoją już 3 dźwigi. Mój
    > kolega z pracy kupił sobie u nich mieszkanie (2 pokoje 38 czy 40 ileś
    metrów).
    > Mówił że z ceną zeszli mu na 3000 pln. Mogę spróbować pożyczyć cyfrówkę. Jak
    mi
    >
    > się uda to zrobię parę zdjęć i moge je wysłać osobom zainteresowanym (Ale na
    > pewno nie w ten weekend). Czy ktoś zgłasza zainteresowanie. Pojawiła się nowa
    > tablica z takim małym kameralnym budyneczkiem na 4 kondygnacje.
  • Gość: justyna IP: *.crowley.pl 21.11.02, 09:55
    Cześć, ja kupiłam mieszkanie w MI niestety małe i od ulicy Fieldorfa. Jestem
    trochę zaskoczona, że jeszcze prawdopodobnie są mieszkania od przeciwnej
    strony. Umowę z nimi podpisałam w grudniu ubiegłego roku. Płacę im te raty i
    żyję w ciągłym stresie. Ale teraz wreszcie coś konkretnie ruszyło. Gdy
    podpisywałam umowę rozmawiałam z małżeństwem ,które kupiło od nich mieszkanie i
    są zadowoleni. Wtedy kupowali kolejne mieszkanie dla córki.Mam nadzieję, że
    jednak wybudują te nasze mieszkania. Mój mąż niestey nie chciał się zgodzić na
    to, żebyśmy brali kredyt na to mieszkanie. Bo to trochę bez sensu nie dość, że
    wziąć kredyt płacić odsetki i czekać na mieszkanie, wynajomwać coś i płacić
    jeszcze mnóstwo kasy za mieszkanie. A tak ogólnie to te mieszkania w Warszawie
    są strasznie drogie. Ja im płaciłam 2990 zł brutto za metr ale teraz podobno
    sprzedają po 3250. Czekam na kontakty od sąsidów. Moje mieszkanie jest
    oznaczone symbolem C7.
    Justyna Tobera@plp.com.pl
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 25.11.02, 17:11
    Jeżeli chodzi o nowości z placu budowy, to złożyli trzeci dźwig (teraz są tylko
    dwa, ale to żadna strata, gdyż stał on i nie był używany chyba od 3-4 miesięcy.
    Obecnie kończą drugie piętro (a zrobili je błyskawicznie, porównując pracę przy
    pierwszym).
    pozdrawiam wszystkich sąsiadów
    ania
  • 26.11.02, 09:22

Witam
    Czy ktoś z przyszłych sąsiadów może wie jak zmieniły się plany Mostostal Invest
    odnośnie naszego osiedla? Ja tylko wiem że zrezygnowali z tego wierzowca
    pomarańczowego. Ale czy będzie zamknięte podwórko, czy i kiedy będą budowali
    dalszą część naszego bloku?

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: janek0 IP: *.acn.waw.pl 26.11.02, 19:05
    saint4 napisał:

> odnośnie naszego osiedla? Ja tylko wiem że zrezygnowali z tego wierzowca
    > pomarańczowego. Ale czy będzie zamknięte podwórko, czy i kiedy będą budowali
    > dalszą część naszego bloku?
    odnoszę wrażenie, że blok pomarańczowy będzie z drugiej strony (przy bora-kom) ?
  • Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 29.11.02, 08:59
    Drugie jest już przykryte stropem na całej długości.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 10.12.02, 13:50
    prace cały czas trwają na trzecim piętrze i po tempie zaawansowania nie
    spodziewam się, by szybko je zakończyli. Czy macie jakies informacje na temat
    opóżnień oraz budowania podczas takich ujemnych temperatur??? Jaki to ma wpływ
    na nasze mieszkania?
    pozdr.,
    ania
  • Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 23.12.02, 08:42
    Wewnątrz mieszkań. Czyli powoli widać rozkład poszczególnych pomieszczeń.
  • Gość: m IP: 217.153.90.* 29.03.03, 12:56
    Od ulicy będzie w przyszłości niewsamowity hałas
  • Gość: a IP: proxy / 217.8.161.* 13.01.03, 08:25
    xxx
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 13.01.03, 08:29
    Hej przyszli sąsiedzi.
    Z przykrością muszę stwierdzić, iż nasz wątek rozwija się tak mozolnie, jak
    nasza budowa. A jeżeli wspominam już o budowie, to zaczęli 4 piętro, jednak od
    1,5 tygodnia ptacują w zółwim tempie (prawie nie widać zmian). Wg
    wcześniejszych zapewnień, MI miał zadaszać budynek w marcu, ale to raczej nie
    jest możliwe.
    Czy ktoś ma dokładniejsze informacje?
    pozdr.,
    ania
  • 13.01.03, 10:32
    Witam,

Ja także jestem zaniepokojony szybkością prowadzonych prac.
    Wiem tyko tyle że mają obecnie miesiąc opóźnienia :-)

Ja mam natomiast inne pytanie. Jak będzie wyglądał nasz blok?
    Miało być podwórko zamknięte w środku. Czy ono będzie ?
    Czy do naszego bloku będzie dobudowywana dalsza część?
    Ja już sie pogubiłem po tych zmianach jakie dokonało MI.

Pozatym może sprawdzili byśmy "liste obecności" drodzy sąsiedzi.
    Zobaczmy ilu tu nas jest.

Pozdrawiam
    Przemek
    mieszkanie C-24
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 13.01.03, 12:24
    Ja też mam wrażenie, że niewielu zakupiło mieszkanka (po sygnałach na forum).
    Co do rozbudowy, to MI cały czas twierdził, że lada dzień będzie kopał
    fundamenty pod budynek E (miał być połączony z naszym), po czym zaczęli budować
    zupełnie w innym miejscu. Myślę, że będziemy mieć ogrodzony budynek, ale nie
    należy się tego szybko spodziewać.
    ania
  • Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 13.01.03, 13:39
    Mam zdjecia z tamtego weekendu oraz z dzisiejszego ranka. Zdjęć jest 10 każde
    po ok 300 kb. Kto chce moge przesłać.
    PS
    Kolega z pracy kupił sobie mieszkanie w waszym bloku.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 13.01.03, 13:56
    To niech kolega się odezwie... może ma jakieś świeże informacje na temat
    inwestycji
  • Gość: jantar IP: proxy / 157.25.84.* 14.01.03, 08:44
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 20.01.03, 14:58
    Witam wszystkich!
    na poczatku stycznia podpisalam umowe na mieszkanie przy Fieldorfa. Wg
    informacji pracownikow Mostostalu prace ida zgodnie z harmonogramem, czyli
    teraz koncza 4. pietro.
    pozdrawiam serdecznie
  • Gość: Ja IP: proxy / *.crowley.pl 21.01.03, 10:02
    Witam.

Ile kosztował metr ??

• Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 21.01.03, 15:25
    No właśnie, też jestem ciekawa ile kosztował metr.
    A jeżeli chodzi o czwarte pietro, to nie ma jeszcze połowy. Z moich oberwacji 4
    piętro zakończą gdzieś w połowie lutego (obym się myliła). Do tej pory mają 30%
    inwestycji - jak na 21 stycznia to chyba mało? Co wy na to?
    pozdr.
    ania
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 22.01.03, 09:28
    Witam!
    Dlaczego tylko 30% inwestycji? Przeciez zostalo tylko 2,5 pietra i instalacje...
    m2 kosztowal 3150, a m2 balkonu 1000.
    A Wy ile placiliscie?
    pozdrawiam
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 22.01.03, 12:50
    zostało 3,5 piętra (bedzie 7, a tak jak już pisałam 4 piętro jest jeszcze w
    dużych powijakach. Biorąc pod uwagę, że niebawem zaczną się duże mrozy, nie
    będą lać betonu.
    30% na pewno, gdyż dzwoniłam do nich 2 dnie temu i wypełniają mi oświadczenie
    inwestora.
    Jak zobaczych, jak wyglada budynek, to się przekonasz, że to tylko 30% (tylko
    konstrulcja, powoli zaoełniają ściany ceglami, środek pusty, bez okien,
    ociepleń itd.- jeszcze dużo pracy).
    Ja płaciłam mniej ale umowę podpisałm w grudniu 2001.
    Gdzie kupiłaś mieszkanie (która sekcja, od Fieldorfa, czy od podwórka)
    pozdr.
    ania
  • Gość: moretti IP: proxy / 157.25.84.* 23.01.03, 10:36
    Witam,

Mieszkanie zakupilem w grudniu 2002r,
    Poszukujesz informacji o cenach ja osobiscie wynegocjowalem 3100za m2 za
    miejszce parkingowe wynegocjowalem 6000 a balkonik to za 750 za m2

moja rada
    mozna negocjowac i da sie troche ponegocjowac ale bez przesady...

pzdr.
  • 28.01.03, 13:00
    Witam

Czy ktoś z was zmieniał już aranżację wnętrza mieszkania?
    Da się z nimi dogadać gdzie mają być grzejniki, ściany działowe itp ??

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: elka IP: proxy / 213.17.170.* 28.01.03, 15:41
    ja nie chciałam jednej ściany. zmienili bez problemu - pani z którą rozmawiałam
    skonsultowała czy można, na planie zaznaczyła czego nie chce, wpięła w
    specjalny segregator i powiedziała, że jeszcze będę musiała gdzieś podpisać, że
    zmiana nastąpiła na moją prośbę.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 28.01.03, 17:45
    Ja zmieniałam bardzo dużo: od rezygnacji ze ścian,po zmianę miesjca grzejników,
    przebudowę drzwi i nowe położenia kontaktów. Projekt musisz sam zrobić, tzn.
    narysować zmiany, nowe położenia itd. Prawie wszystko wytłumaczą, ja
    poprawiałam dwa razy. Teraz czekam na opinię, tzn. zaakceptowanie i podpisanie
    aneksu.
    Jak wiesz, co chcesz zmienij i jak to nie problemu.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 29.01.03, 13:14
    Witam!
    a czy wiecie moze, jak wyglada zwrot kosztow za roboty zaniechane?

pozdrawiam
    Ania
  • 29.01.03, 14:06
    Czesc. Ja tez powoli przymierzam sie do zakupu mieszkania na tym osiedlu- etap
    II. Otrzymalem od MI umowe i jestem zaniepokojony. Co mozecie mi powiedziec na
    temat paragrafu 3 i ust. 5 - "Termin zakończenia budowy automatycznie ulegnie
    przesunięciu w przypadku gdy opóźnienia we wpłatach kolejnych rat przez
    Nabywców przekroczy 5% łącznej ceny wszystkich lokali w danym budynku.
    Przesunięcie będzie równe terminowi zasistniałych opóźnień i nie będzie
    powodować konsekwencji opisanych w par. 11." ???
    A może wy nie macie tego w umowie ???

Jak długo trwało po podpisaniu umowy udało się załatwić oświadczenie
    Spółdzielni mieszkaniowej Gocław-Lotnisko o wyodrębnienie własności i przyjęcie
    w poczet członków spółdzielni?

Jakie prawo posiadać będze Nabywca takiego mieszkania? Spółdzielczo-
    własnościowe ??

Licząc na waszą pomoc,
    Pozdrawiam
    (może przyszły sąsiad) Adam.

• Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 29.01.03, 14:25
    nie mam takiego paragrafu w swojej umowie (na temat opóźnień).
    Jeżeli chodzi o przyjęcie do Spółdzielni, to zrobili to bardzo szybko (w
    tydzień lub dwa), oczywiście po wpłaceniu na konto spółdzielni kwoty 1000 zł.
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 29.01.03, 14:28
    Ja czekam na potwierdzenie zmian i aneks, który się wiąże oczywiście ze zmianą
    kosztów. Pani z działu marketingu powiedziała, że na wszystko mają standardową
    stawkę, którą oczywiście odejmują od wartości mieszkania.
    poczekamy, zobaczymy.
  • Gość: Adam IP: *.naftapolska.com.pl / 192.168.1.* 29.01.03, 14:54
    No to widocznie zmieniono umowe. Pewnie obawiaja sie slabej sprzedazy na
    nastepny etap. W takim wypadku raczej mnie to nie zainteresuje.
    Moze jednak cos sie zmieni. Ciekawe ile jeszcze im zostalo mieszkan w tym
    etapie.

jak policzylem przed chwila na stronce tabelaofert.pl to jest jeszcze 31
    wolnych lokali. Ciekawe naprawde. Moze ktos wie ?

Pozdrawiam
    Adam
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 29.01.03, 15:53
    może ponegocjuj umowę i wykreśl ten punkt. Ja nie zgodziłam sie na zapis i
    przyjęli.
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 30.01.03, 16:44
    Witam,

Dobrze wiedzec ze wiedziec nawet po czasie ze komus sie udalo wykreslic ten
    punkt.......jak ja negocjowalam przedstwiciele MI trzymali sie tego rekami i
    nogami
    Wczesniej pisalas ze przearanzowalas uklad kontakow grzejnikow itp. w zwiazku z
    tym mam pytanie - czy MI udziela az tak dokladnych planow mieszkan....ja
    dostatlam tylko uklad scian i pionow .

Pozdrawiam
  • Gość: Adam IP: *.net.pl 30.01.03, 20:56
    Jezeli chodzi o te plany: CO, wodno-kanalizacyjne i instalacji, to podobniez
    bedzie mozna dokladnie obejrzec w przyszlym tygodniu bo teraz ma je wykonawca.
    Chociaż myslałem że to oni są wykonawcą :) Ale to nie wazne.

Ania: prosze wyslij mi swa umowe na adres poszukiwacz_mieszkania@gazeta.pl. Z
    gory dziekuje

Dziwne ze tak znanego inwestora nie stac na prowadzenie budowy takiego obiektu
    i ze szuka tylko dziury w calym aby moc w kazdej chwili bezpieczenie nieoddac
    mieszkania w terminie.

Zobaczymy co mi powiedza, od tego raczej uzalezniam podpisanie umowy!

• Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 31.01.03, 10:25
    ok, wyślę (ale dopiero w poniedziałek). Jeszcze raz zapytam - w którym budynku
    chcesz kupić mieszkanie? Kiedy jest planowane zakończenie?
    pozdr.,
    ania
  • 31.01.03, 11:27
    Jezeli chodzi o wybor mieszkania to jeszcze sie nie zdecydowalem do konca.
    Istnieje kilka mozliwosci , a terminy zakończenia sa od czerwca 2004 do grudnia
    2004.

Pewnie juz czesc z was placila kolejne raty za mieszkanie. Prosze napiszcie jak
    zmieniaja sie te kwoty po indeksacji.

Pozdrawiam
    Adam
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 31.01.03, 12:53
    Może zmienili warunki w nowych budynkach, bo ja kupiłam mieszkanie w tym
    najbardziej rozbudowanym (zakończenie 4 kwartał tego roku). Co do indeksacji,
    to właśnie ten punkt mi wykreslili (próbowali podstepem go przemycić w
    aneksie). Ja mam stałą cenę za m2, pod warunkiem, że dolar utrzyma się do 4,5
    zł (co widać, jak narazie kurs jest sprzyjający stałej cenie). Uparłam się, że
    nie podpiszę indeksacji i zgodzili się.
    Z tego co wiem, są jeszcze wolne mieszkania w budynku C i D (masz większą
    pewność, że skończą, cena chyba ta sama, no i mieszkanie zdecydowanie dostaniem
    wcześniej).
    pozdr.,
    ania
    PS. wydaje mi się, że warto powalczyć, bo firma raczej solidna. Mieszkam
    obecnie na Abrahama. To jest taki biały budynek na rogu (tam zresztą, gdzie MI
    ma biuro). Budynek ten był przez nich budowany i jest super (wyciszony,
    liczniki na zewnątrz, itd.). Jak chodzę do znajomych i oglądam ich nowe
    mieszkania, to można się załamać z powodu jakości wykończenia. Spółdzielnia
    wydaje się tez być ok (będzie ta sama na Fieldorfa). Widać, że inwestują,
    odnawiają inne budynki.
    To tyle, bo zaraz ktoś mnie posądzi, że pracuję w MI.
    Życzę udanych negocjacji.
  • 31.01.03, 13:48

> Może zmienili warunki w nowych budynkach, bo ja kupiłam mieszkanie w tym
    > najbardziej rozbudowanym (zakończenie 4 kwartał tego roku). Co do indeksacji,
    > to właśnie ten punkt mi wykreslili (próbowali podstepem go przemycić w
    > aneksie). Ja mam stałą cenę za m2, pod warunkiem, że dolar utrzyma się do 4,5
    > zł (co widać, jak narazie kurs jest sprzyjający stałej cenie). Uparłam się,
    że
    > nie podpiszę indeksacji i zgodzili się.

No i dobrze. Ladnie Cie chcieli zalatwic.

> Z tego co wiem, są jeszcze wolne mieszkania w budynku C i D (masz większą
    > pewność, że skończą, cena chyba ta sama, no i mieszkanie zdecydowanie
    dostaniem
    >
    > wcześniej).

No tak. ALe pozostaly tylko mieszkania na fieldorfa. Poza tym ja potrzebuje
    mieszkania za poltora roku a nie teraz.

> pozdr.,
    > ania

> PS. wydaje mi się, że warto powalczyć, bo firma raczej solidna. Mieszkam
    > obecnie na Abrahama. To jest taki biały budynek na rogu (tam zresztą, gdzie
    MI
    > ma biuro). Budynek ten był przez nich budowany i jest super (wyciszony,
    > liczniki na zewnątrz, itd.).

A na ktora strone masz okna ? Mocno przeszkadza ruch ?

>Jak chodzę do znajomych i oglądam ich nowe
    > mieszkania, to można się załamać z powodu jakości wykończenia. Spółdzielnia
    > wydaje się tez być ok (będzie ta sama na Fieldorfa). Widać, że inwestują,
    > odnawiają inne budynki.

No tak. A co z gruntami ? Nie pamietam czy jest cos na ten temat w umowie.
    Powinno byc raczej zawarte ze w cenie znajduje sie czesciowy grunt.
    Przynajmniej marketingowcy mowia ze jest on w cenie.

Pozdrawiam
    Adam
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 03.02.03, 08:52

> A na ktora strone masz okna ? Mocno przeszkadza ruch ?
    >
    Teraz moje okna nie wychodzą na ulicę, więc jest cisza. Ale kupiłam mieszkanie
    od strony Fieldorfa. Tak bardzo się nie boję, gdyż będą wykańczać most i będzie
    poprowadzona droga aż do Marsa (więc Fieldorfa się uspokoi). Ma to nastąpić do
    2005, więc podobny czas jak budowa innych budynków na naszym osiedlu - zatem co
    za różnica: głosna na ulicy czy z drugiej strony na budowie?
    Mieszkanie od Fieldorfa ma jeszcze jeden plus. Masz pewność, że nie postawią ci
    nowego budynku w odległości 0,5m od Twojego okna (mam taką nadzieję).

>
    > No tak. A co z gruntami ? Nie pamietam czy jest cos na ten temat w umowie.
    > Powinno byc raczej zawarte ze w cenie znajduje sie czesciowy grunt.
    > Przynajmniej marketingowcy mowia ze jest on w cenie.

Z tego co pamiętam to tak.

pozdr.,
    ania

• 10.02.03, 12:18
    Czesc.
    Niestety raczej nie zostane waszym sasiadem.

Umowa do drugiego etapu i nastepnych widocznie jest inna. Negocjacje moje
    zakonczyly sie dosyc szybko.

Na moje prozycje zmiany zapisow otrzymalem odpowiedz:

"W związku z Pana uwagami do Umowy Realizacyjnej o wybudowanie lokalu
    mieszkalnego w inwestycji "ISKRA" w Warszawie uprzejmie Pana informuję co
    następuje.
    Zarząd nie może zgodzić się na wykreślenie § 3 ust. 5 - gdyż taki kształt umowy
    został przyjęty i ustalony ze Spółdzielnią Mieszakniową Gocław-Lotnisko i w tym
    zakersie nie podlega korekcie.
    Sposób naliczania indeksacji został przyjęty w taki sposób, iż nie naliczana
    jest indeksacja ujemna (czyli nie jest obniżana cena) - system księgowy został
    w tej chwili przygotowany, aby właśnie w ten sposób ją naliczać. W związku z
    powyższym również nie możemy skorygować tego zapisu."

Przypominam iz chcialem zmienic zapis paragrafu 3 ust. 5 "Termin ukończenia
    budowy automatycznie ulegnie przesunieciu w przypadku gdy opoznienia we
    wplatach kolejnych rat przez NABYWCOW przekroczy 5% łącznej ceny wszystkich
    lokali w danym budynku. Przesunięcie równe będzie terminowi zaistniałych
    opóźnień i nie będzie powodować konsekwencji opisanych w par. 11"

Pani prawnik wspominała mi, że ten punkt został umieszczony w umowie ze względu
    na mobilizację nabywców do wpłacania rat. Myślę, że do tego mobilizują w
    znaczący sposób pozostałe paragrafy umowy. Szczególnie to o możliwości zerwania
    przez sprzedającego umowy, te mówiące o karnych odsetkach, itp.

A umieszczenie takiego sformułowania jest po prostu furtką do przedłużania w
    nieskończoność budowy. Furtką do której zamka, klucz tylko posiada deweloper...

W tej sytuacji nie chce mi się nawet komentowac tematu indeksacji bo to pewnie
    dla kazdego jest jasne!

Mam jednak nadzieje ze ludzie nie beda chcieli podpisywac takich umow i ze
    Zarzad zmieni zdanie.

Pozdrawiam
    Adam

P.S. W zwiazku z taka sytuacja pozwole sobie na zalozenie nowego watka
    dotyczacego etapu II inwestycji.
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 22.02.03, 14:15
    Witam wszystkich!
    otrzymalam wczoraj oswiadczenie inwestora (dla banku), z ktorego wynika, ze
    zakonczenie budowy planowane jest na koniec grudnia 2003, wbrew zapewnieniom
    pani z dzialu marketingu mostostalu, ze nie maja zadnych opoznien. czy ktos ma
    moze jakies blizsze informacje na ten temat?

pozdrawiam serdecznie
    Ania
  • Gość: anka IP: 213.17.170.* 28.02.03, 10:12
    ja też się dowiadywałam w biurze MI powiedzieli, że nie ma żadnych opóźnień i
    na pewno wszystko będzie na czas. na stronie z ofertami mieszkań natomiast
    zmienili date oddania z października na grudzień, ale dołączyli też inne sekcje
    więc może dlatego.
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 31.01.03, 13:16
    Dziki za informacje :)
    Urodzilo mi sie jeszcze jedno pytanie - moze wiecie jak czują sie wyrysy
    komorek lokatorskich?

Pozdrowionka
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 31.01.03, 13:27
    Co do indeksacji to ja sie na nia zgodzialm i na razie jakos nie cierpie z tego
    powodu jako ze wskaznik cen budowlano-montazowych w II połowie zeszlego roku
    byl ujemny i rzeczywiste raty byly niższe (ale tylko niznacznie bo kilkanaście
    złotych) od tych zawartych w umowie :))
  • 31.01.03, 13:43
    Gość portalu: zgroza napisał(a):

> Co do indeksacji to ja sie na nia zgodzialm i na razie jakos nie cierpie z
    tego
    >
    > powodu jako ze wskaznik cen budowlano-montazowych w II połowie zeszlego roku
    > byl ujemny i rzeczywiste raty byly niższe (ale tylko niznacznie bo
    kilkanaście
    > złotych) od tych zawartych w umowie :))

No widzisz. Tak bylo i pewnie dlatego obecnie jest zapis ze sa indeksowane
    dodatnim wskaznikiem ...... Czyli ze jak jest wartosc ujemna wskaznika
    podawanego przez GUS to nie zmniejsza rat a zapisza 0%
    Raczej pojde dopiero w srode rozmawiac.

Adam
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 08.03.03, 15:00
    Adamie,
    I co udało ci się osiągnąć w sprawie indeksacji?
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 05.02.03, 12:51
    Mi niestety nie udalo sie wykreslic tego punktu z "5%" :-(

Kopie planow inst. elektr., co i architektury dostalam od nich w poniedzialek i
    wlasnie pracuje nad zmianami:-).

Kiedy staraliscie sie o przyjecie w poczet czlonkow spoldzielni? umowe
    podpisalam na poczatku stycznia 2003, ale jeszcze nie kontaktowalam sie ze
    spoldzielnia (mam tylko ich oswiadczenie jako zalacznik do umowy).
    Czy ktos z Was podpisywal jeszcze akt notarialny, zobowiazujacy do realizacji,
    wydzielenia i przeniesienia wlasnosci? poradzono mi, zeby oprocz umowy cywilno-
    prawnej zawrzec jeszcze akt notarialny...

Serdecznie pozdrawiam
  • Gość: ania IP: proxy / 217.8.161.* 31.01.03, 08:54
    tak. Doatałam 4 odzielne plany bardzo szczegółowe (ogrzewanie, wodno-
    kanalizacyjne, elektryka, dokładny plan mieszkania. Plany dostałam, jak
    powiedziałam, że chcę zmienić układ.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 31.01.03, 13:30
    Jeszcze raz dzieki za informacje
    Pozdrawiam
  • Gość: Robert IP: GBPLPROXY:* / *.pepsico.plusnet.pl 31.01.03, 18:31
    Witam,
    w poprzednich listach ktos wspomnial o czlonkostwie w spoldzielni GL za cene
    1000 zl, to prawda mi tez zaproponowano te dobrodziejstwo w chwili kiedy
    potrzebowalem zaswiadczenia wniesionych wplat w ciagu roku (dla urzedu
    skarbowego)Ja sie nie zgodzilem na te czlonkosto, szczegolnie przerazil mnie
    jeden zapis w prawie spoldzielczym, ktory mowi iz bedac czlonkiem spoldzielni
    ponosi sie odpowiedzialnosc finasowa w przypadku zobowiazac spoldzielni, moim
    zdaniem jest to skok na kase. Jeszcze wieksze zagrozenie niesie znowelizowane
    prawo spoldzielcze gdzie ogranicza sie prawo powstawania wspolnot. Mam nadzieje
    ze ustawa zostanie zaskarzona do TK. Nie jestem zwolennikiem aby oddac sie pod
    okupacje spoldzielni.Prosze o podzielenie sie opinia w sprawie czlonkowstwa w
    spoldzielni GL, co przemawia za, a co przeciw.
    Pozdrawiam przyszlych sasiadow,
    Robert
  • Gość: JA IP: proxy / *.crowley.pl 31.01.03, 19:19
    Proponował bym przeczytać umowe jaką podpisałeś z MI I GL.
    W mojej jest napisane, że po perwsze zostanie przeniesiona na mnie cząstkowa
    własność gruntu i własnosc mieszkania aktem notarialnym.
    Przeniesienie to jest obwarowane włączeniem w poczet członków co już nastąpiło
    w moim przypadku.
    Wieć nie mamy się co obawiać, gdzyż nowelizacja ustawy nas nie dotyczny. Mając
    akty notarialne możemy dowolnie zarządzać nasza nieruchomością.

Widząc taki ruch na naszym forum aż serce rośnie.

Co do głupich zapisów w umowie z MI to na początku i w mojej było ich trochę.
    Ja przyjełem taktykę pytania się dlaczego tak jest i dlaczego nie chcą tego
    zmienić. W efekcie dużo dało sie zmienić. Mi cały czas powtarzali, że GL nie
    chce wprowadzać zmian ale nie należy się typ rzejmować tylko twardo stać przy
    swoim

Pozdrawiam
    Przemek

• Gość: ania IP: 217.8.161.* 26.02.03, 08:32
    Cześć,
    czy ktoś zwas dostał już wycenę zmian w mieszkaniu. Jest na + czy na -. Czy
    mają jakiś cennik, wg którego dokonują ponownego kosztorysu?
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 27.02.03, 12:02
    Witam!

ja wciaz czekam na wycene. a Ty jestes na + czy na -?

Pozdrawiam
    Ania
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 03.03.03, 08:04
    Ja też jeszcze czekam (od ponad 1,5 misiąca)i mam coraz większe wątpliwości.
    ania
  • Gość: Ysbmob IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.03, 11:23
    Witam!

> Ja sie nie zgodzilem na te czlonkosto, szczegolnie przerazil mnie
    > jeden zapis w prawie spoldzielczym, ktory mowi iz bedac czlonkiem spoldzielni
    > ponosi sie odpowiedzialnosc finasowa w przypadku zobowiazac spoldzielni, moim
    > zdaniem jest to skok na kase.

Piszesz, że nie zgodziłeś się na członkostwo w spółdzielni. Mnie powiedziano,
    że członkiem spółdzielni to ja będę i tak, mam tylko wybór czy mieszkanie
    będzie hipoteczne czy spółdzielcze. Czy Twoje uwagi dotyczące odpowiedzialności
    za finansowej dotyczą oby form własności?

Dzięki za informacje,
    Ysbmob
  • Gość: rs20 IP: 195.136.49.* 18.11.04, 15:03
    Mam pytanie, czy plan garażu z zakupionym miejscem-załączony do aneksu umowy
    kupna mieszkania jest planem obowiązyjącym Mostastal?
    Czy tym planem mozna sobie ....podetrzeć, bo i tak mogą zostać wprowadzone
    zmiany przez inwestora??. Proszę sobie wyobrazić,że na ścianie zakupionego
    miejsca mostostal wymyślił sobie drzwi do komórek lokatorskich. Po pierwsze na
    planie jaki jest podpisany przeze mnie i mostostal, zadnych drzwi nie ma, po
    drugie przy zakupie nie zostałem poinformowany o takiej możliwości, po trzecie
    do tej pory nie zostałem o tym poinformowany na pismie, i pewnie gdyby nie to
    że sam to zauważyłem to dowiedziałbym sie o tym przy odbiorze.
    Czuję się oszukany, bo inaczej jak oszustwem nazwać się tego nie da. Ale jeżli
    ktoś z mostostalu myśli że to odpuszczę tyo sie przeliczy!!!
  • 06.03.03, 12:34
    Witam.
    Kupiłem w MI mieszkanie na ulicy Fieldorfa (Iskra I). Wszystko było pięknie
    cena odpowiednia rozkład idealny obsługa wyśmienita. Dodatkowo jak można
    przeczytać w moich wcześniejszych postach partnerem MI w tej inwestycji jest
    Mostostal Siedlce (polecany przez znajomych). Rzyć nie umierać.
    I wszystko tak pięknie wyglądało do momentu kiedy to wzięliśmy plany instalacji
    naszego wymarzonego M. Co się okazało w dużym pokoju bez naszej zgody wstawiono
    nam kanał kanalizacyjno-wentylacyjny. Podczas rozmów z handlowcami zobaczyliśmy
    jak MI potrafi olewać klientów. Tłumaczono nam że tak powinno być, że takie są
    plany, Żonę nawet opiepszył jeden miły handlowiec. Z łaską przyjęto zażalenie
    na taki stan rzeczy. Obecnie czekamy na odpowiedz na nasze pismo. Oczywiście
    handlowcy z MI cały czas powtarzają że niedługo będzie odpowiedź.
    Kończąc proponuję abyście sprawdzili jak wygląda plan waszego mieszkania i jak
    to się ma do planu jaki załączony jest do waszej umowy. Mam nadzieję że nikogo
    nie spotka taka niespodzianka jaka nas spotkała.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 07.03.03, 14:31
    Powiem Ci jeszcze coś gorszego.
    Od początku tygodnia na budowie nic się nie dzieje - no może poza
    inwentaryzacją????
    Podobna zmieniają podwykonawcę, aby nie było opóźnień. Robi się coraz mniej
    ciekawie.
    Czy macie jakieś informacje na ten temat?
    pozdr.,
    ania
  • Gość: ICE IP: *.chello.pl 08.03.03, 14:43
    Hmmmmmmmm, nie straszcie mnie
    Mam zarezerwowane mieszkanie w sekcji E, na czerwiec przyszłego roku. Właśnie
    załatwiam kredyt...
    Czytałam forum juz kilka razy, zapytam jeszcze raz - co da się zmienic w tej
    okropnej umowie?czy negocjowaliście cenę?czy mieliście dostep do jakiegoś planu
    postepu prac?
    Byłam w zeszłym tygodniu w mostostalu i widziałam, ze jakis dźwig sie porusza
    przy budynku A1.
    Aniu, skąd wiesz, że zmieniają podwykonawcę?
    Kiedy podpisywaliście umowy - w sensie jak długo od tego momentu będziecie
    czekać na mieszkanie?
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 09.03.03, 21:12
    Witajcie.

Od poczatku sledze watek i sama budowe no i decyzja zapadla, prawie. Mieszkano
    zarezerwowane, pozostalo podpisac umowe.

I tu jakos reka mi w powietrzu zawisa, bo ja sie w ogole nie znam na umowach.
    Mam isc z ta umowa do prawnika czy dac sobie spokoj i podpisac jak jest? Na
    pytanie o usuniecie opisywanego na tym forum paragrafu 3 punkt 5, dotyczacego
    przesuniecia terminu w przypadku niewplywania wplat mozna w MI uslyszec tylko
    odpowiedz, ze punkt ten w umowie jest i basta. Zastanawiam sie wiec czy jest
    sens klocic sie o zmiany w umowie, skoro i tak mi powiedza, ze moge nie
    podpisac jak mi sie nie podoba.

Przylaczam sie wiec do pytan ICE: co da sie wynegocjowac.

I jeszcze pytanie odnosnie tych kanalow wentylacyjno-kanalizacyjnych. Czy plan
    mieszkania dolaczony jest do umowy i czy moze sie okazac, ze ja podpisze umowe,
    a oni mi nagle wstawia cos, czego wczesniej nie bylo?

No coz. Pozostaje sie ladnie przywitac: moje uszanowanie przyszlym Sasiadom :)

pozdr, cas
  • Gość: Saint4 IP: *.crowley.pl 10.03.03, 10:51
    Witam.

Plany są załączane do umowy. Ale jak widać na moim przypadku mimo to pojawiły
    się jakieś dziwne zmiany. Pocieszającej jest tylko to że prawo jest po mojej
    stronie.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 10.03.03, 22:19
    Przemku,
    co masz na myśli mówiąc, że prawo jest po twojej stronie?
    Nie podobają mi sie te zmiany podwykonawców...to źle wróży...obym nie wykrakała.
    Zależy mi na mieszkaniu w tamtym rejonie, ale czekać na mieszkanie, którego
    termin oddania ciągle sie opóźnia wcale mi się nie uśmiecha. A słyszałam, że MI
    podobno oddaje mieszkania w terminie.
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 08.03.03, 14:51
    Przemku,
    Handlowcy MI nie są niestety najlepszymi handlowcami, a co poniektórzy
    faktycznie są bezczelni. Dlatego też trzeba iść do nich w wojowniczym nastroju,
    albo wręcz ich pomijać i walić, że tak powiem, prosto do osób kompetentnych i
    bardziej decyzyjnych.
    Tak w ogóle to kiedy oni zaczęli budować to, co do tej pory wybudowali?
    I jeszcze jedno, czy nie miałeś na planach dołączonych do umowy zaznaczonych
    tych wyciągów?
    Ja mam zaznaczone te wyciągi w mieszkaniu, ale z tego, co mówisz wnioskuję, że
    nagle mogą pojawić się nowe...Czy mam rację?
    Jeśli tak, to kto mi jeszcze powie, jakie niespodzianki przygotowuje
    MI???
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 10.03.03, 08:30
    Witam wszystkich!

Slyszalam od znajomych, ktorzy mieszkaja w poblizu Iskry I, ze w zeszlym
    tygodniu strajkowali tam robotnicy. Cos mi sie wydaje, ze Mostostal im nie
    placi. Czy macie moze jakies informacje na ten temat, albo pomysl, jak mozna
    sie czegos dowiedziec (nie sadze, zeby w Mostostalu podali prawdziwa przyczyne)
    i co zrobic w tej sytuacji. Wplacilam juz dosc duzo pieniedzy na to mieszkanie
    i perspektywa, ze moglabym je stracic mnie przeraza.
    Poza tym w mojej umowie jako termin zakonczenia budowy podany jest 31.11.03,
    przy czym na harmonogramie robot jako termin zakonczenia budowy podany byl
    koniec wrzesnia, a do konca pazdziernika mieli uzyskac pozwolenie na
    uzytkowanie. Natomiast 2 tyg. temu na oswiadczeniu dewelopera dla banku
    Mostostal wpisal jako przewidywany termin zakonczenia - grudzien 2003. Co Wy na
    to?
    Pozdrawiam wszystkich
    Ania
  • Gość: Saint4 IP: *.crowley.pl 10.03.03, 10:45
    Rozmawiałem z MI.
    Podobno to Moduł 2000 nie płacił pracownikom. Dlatego zerwali umowę z nimi.
    Teraz jest nowy wykonawca.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Saint4 IP: *.crowley.pl 10.03.03, 10:59
    Witam

Wyciągi miałem zaznaczone ale tylko w kuchni i w łazience. Teraz pojawił się
    jakiś w pokoju.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 10.03.03, 11:30
    Podobno będzie budować firma, która robi ten mniekszy budynek (robią to bardzo
    szybko); w tym tygodniu ma nastąpić zamiana - zobaczymy.
    Co do wyciągów w pokoju, to na samym początku byłam poinformowana o tym, że
    jest możliwość instalacji kuchni w pokoju dziennym (co wiązało się przecież z
    instalacją).
    Tak poza tym, to architekt powiedział mi (jak chciałam zlikwidować kratkę
    wentylacyjną), że to bardzo dobrze dla pokoju - będzie lepsza wentylacja przy
    oknach plastikowych, które nie przepuszczają powietrza.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: saint4 IP: *.crowley.pl 10.03.03, 11:54
    Witam

Mi średnio podoba się wentylacja która zmniejsza mi duży pokój i powoduje że
    najładniejszy róg w pokoju przestaje być rogiem. I zamieżam walczyć z MI o to
    do konca mojego albo ich :-)

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 10.03.03, 22:11
    Słuchajcie, zamierzam dowiedzieć się, zanim podpiszę te umowę, czy można ją
    zaskarżyć do Trybunału Konstutycyjnego.
    Sorki, ale ta umowa jest mocno do du... i mozna generalnie wpakować sie po uszy.
    Racje miał Adam, który twierdził, iż MI może kontynuować budowę w
    nieskończoność...z różnych powodów, a Nabywca w żadnym z przypadków nie może
    zrezygnować bez konsekwencji finansowych, które poniesie ( niestety) Cały
    dowcip polega na tym, iz nie mam zamiaru odpowiadać za czyjeś opóxnienia we
    wpłatach. Potem przyjedzie ktoś z banku, sprawdzić, jak tam postępy w budowie,
    okaże się, że budowa się nie posuwa, bo nabywcy opóźnili się z wpłatami i
    wstrzymają mi transze. No i co...błędne koło, bo wtedy finansowo powstanie
    większa luka we wpłatach , które powinni uiścić NAbywcy.
    MI nie może robić takich wałków, po prostu jest to nieuczciwe - nie mówiąc już
    o obniżaniu rat w przypadku indeksacji ujemnej ( nie ma o tym w umowie ani
    słowa )czyli moja kasa wędruje do czyjejś kieszeni i nieważne, czy indeks cen
    materiałów budowlanych obniżył koszty o 20 zł, czy 500 zł.

Taką umowę może sobie podpisać ktoś, kto ją spreparował - zresztą wątpię, żeby
    prawnik Mostostalu kupując mieszkanie od jakiegokolwiek developera podpisał
    umowę z takimi kwiatkami.

Z kim negocjowaliście tę umowę?
    Czy wam też kazali napisać pismo?

Jakby co, to kontakt do mnie na priv jacadi@wp.pl - cas zapraszam:) zobaczymy
    co się da zrobić w sprawie tej umowy...
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 10.03.03, 22:14
    Ja mam w kuchni, w rogu dużego pokoju i w lazience - czyli chyba to samo, co u
    ciebie. Zastanawiam się tylko, czy jeszcze jakies mi wstawią...Mam mieszkanko
    na 6 piętrze w sekcji E.
  • Gość: nowa sasiadka IP: *.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl 11.03.03, 08:43
    Witam przyszłych sasiadów!
    Widzę, że wraz z postępem prac tracicie optymizm. Ja umowę podpisałam w zeszłym
    tygodniu i na razie jestem nastawiona pozytywnie. Mam nadzieję, że nowy
    wykonawca (podobno to ten sam, który wygrał przetarg na budowę Świątyni
    Opatrzności - chyba to dobry znak) podgoni budowę. Myślę, że koniec grudnia br.
    jest jeszcze realistycznym terminem ukończenia budowy. Co do umowy - życzę
    powodzenia tym, którzy chca negocjować punkty inne niz harmonogram wpłat i
    wysokość poszczególnych rat. Poza tym jeśli MI będzie miał kłopoty finansowe,
    to postanowienia umowy i tak będą miały praktycznie niewielkie znaczenie - MI
    ma skromny kapitał zakładowy w porównaniu do skali prowadzonych inwestycji i
    ciężko byłoby cokolwiek odzyskać. Statystyki mówią, że w naszym kraju w
    przypadku ogłoszenia upadłości wierzyciele są zaspokajani przecietnie w 7%.
    Dlatego potencjalnym nabywcom mieszkań na Iskrze radzę raczej oceniać realność
    ukończenia inwestycji.
    Pozdrawiam i życzę wiecej optymizmu.
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 11.03.03, 09:11
    Rozumiem Twój optymizm. Jak ja podpisywałam umowę i wpłaciłam 10% wartości
    mieszkania, to też byłam zachwycona. Teraz (jak kwota jest już ogromna +
    kredyt) boję się coraz bardziej i optymizm zastępuję "lekami".
    pozdr.,
    ania
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 11.03.03, 10:47
    Rozumiem, ze podpisalas umowe z niezmieniona trescia, taka jaka zaproponowal
    MI. Ja sie troche niestety obawiam ja podpisac, tym bardziej, ze wczesniej z
    niektorych zapisow mozna bylo zrezygnowac. Skoro budowa idzie z planem to
    dlaczego przed zmianami w umowie zapieraja sie rekami i nogami? Moze sprzedaz
    dobrze idzie i zaczynaja wybrzydzac w klientach... Patrzac jednak na oferte
    mieszkan w tabelaofert.pl, to chyba tak duzo nie sprzedali. Chyba, ze
    informacje tam zawarte sa nieaktualne.
  • Gość: nowa sasiadka IP: *.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl 11.03.03, 12:16
    Z tego co się zorientowałam, większość mieszkań z I etapu (oddanie grudzień
    br.) jest juz sprzedana, być może tabelaofert.pl zawiera oferty z kolejnych
    etapów.
    Budowa ma niestety opóźnienie. Harmonogram prac wynikajacy z umowy zwartej
    między MI, a wykonawcą przewiduje zakończenie budowy 30 października 2003r.
    Sądzę, że nie jest to realny termin na dzień dzisiejszy. Byc może było to
    również powodem zmiany wykonawcy. Osobiscie liczę na grudzień 2003r.

Aniu, wiem, że to trudne (zakup mieszkania, to w końcu nie jest kupno "bułki z
    masłem"), ale radzę powstrzymac negatywne emocje i nabrać odrobinę optymizmu.
    Do oddania mieszkań jeszcze długa droga (z pewnoscia nie bedzie usłana różami),
    szkoda twojego zdrowia psychicznego.
    Pozdrawiam.

• Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 11.03.03, 12:38
    (...)
    > Osobiscie liczę na grudzień 2003r.

Mi powiedzieli, ze przewiduja koniec grudnia, ale ze raczej bedzie szybciej.

(...)
    > szkoda twojego zdrowia psychicznego.

Tu sie zgadzam. Co ma byc to bedzie i pewnie wszystko bedzie OK.

pozdr, cas
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 11.03.03, 11:41
    Ja również podziwiam Twój optymizm, chciałabym,żeby i mnie się udzielił.
    Moje pieniądze dla mnie to 20 lat spłacania kredytu, dla MI to tylko np 1/200
    wartości inwestycji.
    Poza tym wynajmuje mieszkanie w Warszawie i wcale nie płacę za nie mało...
    Bardzo chciałabym kupić to mieszkanie, a jeszcze bardziej w nim zamieszkać.
    Wierzę, że je wybudują, naprawdę...ale na wszelki wypadek wolałabym się
    zabezpieczyć przed róznymi wpadkami MI.Chyba mam do tego prawo?
    Nie słyszałm złych opinii o MI, np. takich jakie ma JW Constructions, wiec
    ufam w miare tej firmie i ufac musze, bo powierzam im moje pieniadze.
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 11.03.03, 11:45
    Swiatynia Opatrzności????? A co to ?
    Myśli o kłopotach finansowych MI w ogóle do siebie nie dopuszczam...Nie może
    być takiej możliwości.
    Życzę im naprawdę jak najlepiej, a tym samym sobie samej:))
  • Gość: nowa sasiadka IP: *.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl 11.03.03, 12:36
    W dzisiejszych czasach firma budowlana, która ma kapitał budowlany rzędu 20 mln
    PLN, a prowadzi inwestycję wartą kilkanascie razy wiecej, może bardzo szybko
    stracić płynność finansową. MI nie buduje przeciez z własnych środków, dlatego
    wszystko zależy od dynamiki sprzedazy mieszkań.
    Przed podpisaniem umowy zrobiłam małe rozeznanie i jak na razie jestem spokojna.
    Życzę wam tego samego.
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 11.03.03, 18:35
    Dzięki za troskę o moje zdrowie psychiczne. Jak narazie jestem jeszcze
    spokojna, bo MI ma: 1) siedzibę na terenie spółdzielni z którą współpracuje (a
    to dobry znak), 2) znam bardzo dobrze ich dotychczasowe inwestycje (w jednej z
    nich wynajmuję mieszkanie) 3) to nie jest jedyny budynek na Fieldorfa, który
    budują (więc muszą pierwszy skończyć na czas, żeby się nim chwalić).
    Podsumowując, też liczę, że wszystko będzie dobrze.
    Co do umowy, to na szczęście ja podpisywałam inną umowę (bez indeksacji i
    dziwnych opóźnień w przypadku braku płatności przyszłych mieszkańców) - nie
    musiałam więc, z tym walczyć.
    Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
    ania
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 11.03.03, 19:18
    A ja dodam, ze na terenie tej spoldzielni mieszkam od ponad 20 lat i nie moge
    narzekac. Byl to nawet jeden z powodow wyboru przeze mnie tej inwestycji.

pozdrawiam, cas
  • Gość: nowa sasiadka IP: *.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl 12.03.03, 08:58
    Cieszę się, że wróciły dobre nastroje :)
    Pozdrowienia.
  • Gość: maciek IP: 157.25.31.* 12.03.03, 12:19
    witam sąsiadow z osiedla
    moge Was troche uspokoic jesl chodzi o nowego wykonawce- firma Marciniak.
    buduja czesc I A inwestycji-tam wlasnie kupilem mieszkanie- ten maly bloczek.
    zaczeli w listopadzie i blok prawie caly juz stoi. mam nadzieje ze reszta prac
    tez pojdzie tak szybko
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 12.03.03, 13:45
    Witam Sasiada. Bedziemy mieszkac w tym samym domku. Pozdrawiam.
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 12.03.03, 14:15
    Witam wszystkich!

Czy mozecie mi powiedziec, kiedy wplacacie ostatnia rate za mieszkanie?
    Chcialam wplacic ostatnia rate w momencie otrzymania kluczy do mieszkania
    gotowego do zasiedlenia. Mostostal jednak upiera sie, ze jest to niemozliwe,
    poniewaz, cytuje: "my, jako deweloper przekazujemy protokolarnie zakończoną
    budowę Spółdzielni Gocław-Lotnisko, a następnie Spółdzielnia będzie przekazywać
    lokale Państwu." Co Wy na to? Czy tez wplacacie zgodnie z umowa 100% pieniedzy
    za mieszkanie zanim jeszcze ujrzycie klucze???

Pozdrawiam serdecznie

Ania
  • Gość: maciek IP: 157.25.31.* 14.03.03, 13:30

ostatnia rate wplacam po odbiorze lokalu (jest jakas komisja czy cos takiego),
    z tego co pamietam mi tez mowili ze nie moge dostac kluczy jesli nie wplace
    wszytskiego.
    a ktos wie ile czasu zajmie spoldzielni to oddawanie mieszkan? i do kiedy
    trzeba sie do spoldzielni zapisac bo jeszcze tego nie zrobilem.
    m

> Witam wszystkich!
    >
    > Czy mozecie mi powiedziec, kiedy wplacacie ostatnia rate za mieszkanie?
    > Chcialam wplacic ostatnia rate w momencie otrzymania kluczy do mieszkania
    > gotowego do zasiedlenia. Mostostal jednak upiera sie, ze jest to niemozliwe,
    > poniewaz, cytuje: "my, jako deweloper przekazujemy protokolarnie zakończoną
    > budowę Spółdzielni Gocław-Lotnisko, a następnie Spółdzielnia będzie
    przekazywać
    >
    > lokale Państwu." Co Wy na to? Czy tez wplacacie zgodnie z umowa 100%
    pieniedzy
    > za mieszkanie zanim jeszcze ujrzycie klucze???
    >
    > Pozdrawiam serdecznie
    >
    > Ania
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 12.03.03, 19:32
    A może ty jesteś pracownikiem MI?
    Mamy wierzyć w Twoje optymistyczne poglady..?
    Jak na razie jestes naszym dobrym duszkiem:)
    Trzymaj tak dalej, a sama przestane wątpic:)
    Zrobiłaś rozeznanie i co...?
    Może masz jeszcze więcej ciekawych informacji?
    kiedy odbierasz mieszkanie?
    O rany, wyszło mi sto pytań do..:)
    Ja sie chyba nie doczekam tego mieszkania:))
  • Gość: nowa sasiadka IP: *.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl 13.03.03, 08:19
    A czy ty może jesteś członkiem sejmowej komisji śledczej? :)
    Nie jestem pracownikiem MI. Gdybym była sceptycznie nastawiona do tej
    inwestycji, to napewno nie podjełabym decyzji o kupnie tego mieszkania,
    poszukałabym czegoś innego. Dlatego wolę mysleć o tym jakie płytki wybrać do
    łazienki (to jest dopiero problem!), niz zadręczać się złymi myslami. Na razie
    mi to wychodzi. Przy kupowaniu "wirtualnego" mieszkania zawsze istnieje pewne
    ryzyko, że nie stanie sie ono nigdy rzeczywistym. Ale chyba warto
    zaryzykować...
    Oddanie "mojego" budynku planowane jest do końca grudnia br.
    Co do innych informacji... Nic sensacyjnego.
    Pozdrawiam.
  • Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 13.03.03, 12:02
    Nie jestem członkiem sejmowej komisji sledczej, ani też dyrektorem w
    microsofcie, dlatego nie stać mnie na wyrzucenie 150 tys. w błoto.
    Fajnie, że juz wybierasz kafelki do lazienki:)
    Ja bym sie jednak trochę wstrzymala na twoim miejscu, bo co będzie jak w
    grudniu nie bedziesz miała ściany, na której je założysz?
    Podziawiam, naprawde, twój optymizm, to bardzo cenne w dzisiejszych czasach.
    Wierz mi, ze chciałabym mieć podobne nastawienie. Może powinnaś zerknąc do
    postu AndrzejaK., który czeka na mieszkanie w WIldze 7 od pażdziernika
    zeszłego roku - podpowiem inwestycja realizowana na rzecz spółdzielni Gocław
    Lotnisko, której zdaje sie nie bardzo przeszkadza, że Mostostal Export ma
    kilka miesięcy opóźnienia. I ja mam podpisać taką umowę w takiej
    sytuacji...hmmmmm.
    Zastanowię się chyba jeszcze nad tym tysiąc razy, mam jesdzcze trochę czasu.
  • 12.03.03, 21:50
    Witam
    Wlasnie dzisiaj zarezerwowalem sobie mieszkanie na osiedlu Iskra.Mam czas na
    podjecie decyzji do 19 marca.Blagam o jakiekolwiek informacje na temat
    Mostostalu,na co trzeba zwrocic uwage podpisujac umowe.Z gory dziekuje.

adampy@pro.onet.pl Adam
    adampy@gazeta.pl
  • Gość: Jantar IP: 157.25.84.* 13.03.03, 08:32
    Ten od ulicy Fieldorfa.
    Tak mi się wydaje bo dźwig ma opuszczone ramię (tzn jest ono całkowicie
    położone i prawie dotyka ziemi - zwisa sobie pionowo w dół - a z tego co
    pamiętam z mechaniki to trzeba użyć dużej siły przy obecnej konfiguracji
    dźwigu aby podnieść takie ramię = czytaj ten dźwig raczej sam się już nie
    podniesie) tak jak by miał więcej nie pracować. Ale może tak ma być tzn.
    zrobili wszystkie piętra i już im dwa dźwigi nie są potrzebne.
    Jak by co to mam cyfrówkę i jak ktoś chce to mogę pyknąć parę zdjęć na jutro.
    Dajcie znać na maila (saint go zna).
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 13.03.03, 08:52
    Jest jeszcze gorzej.
    Dźwig tak stoi od tygodnia, niestety. MI obiecywał, że w ciągu tygodnia nastąpi
    zmiana ekip - ale do tej pory nic takiego nie nastąpiło. Czy w związku z tym
    płacicie kolejną transzę?
    pozdr.
    ania

Czy ktoś wie jaki % inwestycji jest wykonany?
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 13.03.03, 11:53
    No proszę, zwnou jakieś złe wieści.
    Przypuszczam, że MI sam nie wie, jaki procent inwestycji został zrealizowany.
    Wiecie, że Pani z biura obsługi powiedziała mi, że nie wie, czy oni mogą
    udostepnic bankowi dokumentację kosztorysową oraz dotyczącą planowanego
    postepu prac?
    Juz o tym pisałam wcześniej - bank, jeśli się skapnie, że inwestycja nie
    posuwa się do przodu wypnie się na tą inwestycję i na moje transze i powie -
    nie , nie wypłacamy...I co wtedy? Błędne kolo - oni sie będą spóźniać, bo nie
    mają pieniędzy, a bank nie będzie wypłacał transz, bo się developer
    opóźnia...a developer się opoznia, bo ludzie nie wplacaja pieniędzy,
    bo ..itd.Rozumiecie chyba, o co chodzi.
    Jestem coraz bardziej przerażona, czekam na info AndrzejaK. o SM Gocław-
    Lotnisko i numerach, które wykręcają.
    Dobrze, że jeszcze nie podpisałam żadnej umowy.
    Jak tak dalej pójdzie kupię mieszkanie z rynku wtórnego...Przynajmniej będę
    miała pewność, że już jest wybudowane:)
  • Gość: MAC IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.03.03, 12:15
    Cześć
    swego czasu interesowałem się zakupem mieszkania na Fieldorfa - iwestycja,
    która miała być skończona koniec II kwartału 2004. Po przejrzeniu umowy przez
    prawnika, którą dostałem od MI, dostałem gęsiej skórki. Jest punkt który mówi o
    tym że jeżeli zostaną wstrzymane wpłaty przez 5% przyszłych mieszkańców,
    inwestor ma prawo do wstrzymania budowy aż zostaną uzupełnione wpłaty.
    Oczywiście termin oddania przesuwa się bez konsekwencji. Na moje pytanie czy
    możliwe jest wykreślenie tego punktu, ponieważ ja jako przyszły mieszkaniec nie
    mam możliwości wpływu na przyszłych sąsiadów aby terminowo wpłacali, pan z
    Mostostalu (nzawisko podam jeśli ktoś bedzie tego chciał) odpowiedział wprost
    że absolutnie nie zrezygnują z tego punktu i wzasadzie jeśli mi się nie podoba
    to nie musze kupować. Negocjacie umowy dotyczącej realizacji budowy przez MI
    jest praktycznie niemożliwe. Wystosowałem pismo do zarządu MI o rozpatrzenie
    moich uwag na temat umowy. Po 5 tygodniach oczekiwania dostałem odpowiedź że
    żadna z moich uwag nie może być uwzględniona.

Ja zrezygnowałem. Jeśli zdecydowałbym się kupić mieszkanie w MI to dopiero gdy
    bedzie max 1 miesiąc do skończenia. W innym przypadku nie mam mowy.

Pozdrawiam

Mac

PS
    Posiadam skorygowaną umowę MI przez prawnika oraz pismo z odp zarządu na moje
    postulaty.
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 13.03.03, 18:43
    A może byś tak wrzucił PISMO od MI?
    Kiedy próbowałeś negocjować umowę - po wpłaceniu pierwszej wpłaty, czy przed?
    Zważywszy, że czekałeś 5 tygodni na pismo od MI można wnioskować, że "bardzo"
    im zależy na kliencie...
  • Gość: Mac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.03, 22:47
    Warunki umowy negocjowałem przed podpisaniem umowy i tym bardziej przed wpłatą.
    A na kliencie im może zależy ale nie na takim który ma jakieś uwagi co do
    warunków tejże umowy. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Pismo chętnie
    moge udostępnić każdemu kto się o nie zwróci do mnie.
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 24.03.03, 11:04
    Witam
    czy juz podpisałeś umowe i czy coś wynegocjowałeś, oprócz punktu dotyzcego
    odpowiedzialności zbiorowej są zapisy dotyczace bardzo nierównego traktowania
    stron par 11 i 14. Na pierwszy rzut oka wydaje sie ok bo i tu i tu 7% kar
    umownych, ale liczonych od innej wartości. Jak MI placi kare to od wplat
    dokonanych przez nabywce natomiast MI nabywaca płaci karę od wartości
    przedmiotu umowy tzn wartosci całego mieszkania. W przypadku gdy rozwiązuje się
    umowę po wpłaceniu prawie wszystkich rat to nie ma dużej różnicy, ale w
    przypadku gdy nabywca odstepuje od umowy początku gdy niewiele jest wplacone do
    dostaje po d...

pozdrawiam,
    caly czas sie waham i przekladam termin rezerwacji
  • Gość: look&kasia IP: *.acn.pl 11.03.04, 21:23
    Witam kolege Maca,
    Jest juz przwie 3 miesiace do zakonczenia etapu E i wlasnie tam mamy
    zarezerwowane mieszkanie, ktore chcemy kupic. W przekazanaj nam umowie nie ma
    tego punktu o ktorym wspominasz. Jesli moglbys przeslac umowe poprawiona przez
    Twojego prawnika, bylbym zobowiazany :o). Nasz e-mail: atishoo@wp.pl. Czy ktos
    ma jeszcze jakies PRZESTROGI dot. tresci umowy. Za wszytkie z gory dziekujemy.
    look&Kasia
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 13.03.03, 17:24
    Trzy dzwigi (jeden przy mniejszym budynku i dwa przy wiekszym) staly dzis
    w "pozycji normalnej". Nie zauwazylem opuszczonego ramienia. Ale o ile w malym
    budynku prace trwaja praktycznie na kazdym pietrze, to w tym od Fieldorfa nie
    ma zywej duszy.
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 13.03.03, 18:34
    hmmmmmmmmm...może w tym małym budynku buduje sobie mieszkania szanowny zarząd
    MI?:)
    A reszta...coż...zwykli klienci...mogą poczekać , no nie?
  • Gość: Jantar4 IP: 157.25.84.* 14.03.03, 10:07
  • Gość: saint4 IP: *.crowley.pl 14.03.03, 11:54
    Podobno dziś rozpoczeli znowu prace na naszej budowie.
    Czy ktoś widział czy tak jest naprawdę?
    Podobno nie ma zagrożenia terminu oddania. Umowa z nowym wykonawcą jest
    podpisana tak aby skończył on inwestycję w terminie.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: saint4 IP: *.crowley.pl 14.03.03, 11:56
    Podobno dziś rozpoczeli znowu prace na naszej budowie.
    Czy ktoś widział czy tak jest naprawdę?
    Podobno nie ma zagrożenia terminu oddania. Umowa z nowym wykonawcą jest
    podpisana tak aby skończył on inwestycję w terminie.
    Moduł 2000 (dotychczasowy wykonawca) podobno zbankrutował i stąd wynikły te
    problemy.
    Takie informacje uzyskałem od MI.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 14.03.03, 18:32

Witam przyszłych sasiadów,

jesli chodzi o te niszczesne ramie dzwigu to rzeczywiscie juz wrocilo na swoje
    miejsce czyli w gore. Niestety na wybudowanym budynku od Fieldorfa nie wiele
    dziś sie dzialo. Jeden dzwig sie krecil ten od podwotka, ale wielu ludzi to tam
    nie bylo widac, to tyle jesli chodzi o sekcje C i D.

Ja natomiast chce sie podzielic inormacja dotyczaca sekcji E w ktorej
    kupilem mieszkanie. Otoż od wczoraj czyli (czwartek 13.03.03) rozpoczeto wykopy
    ziemne. W stosunku do pierwszej mojej umowy to maja opoznienie 3 miesiace w
    samych wykopach ziemnych. Wedlug planu mieszkania z sekcji E powinny byc oddane
    do konca czerwca 2003. Mam nadzieje ze dotrzymaja umowy. Jesli chodzi o
    handlowcow to niestety potwierdzam zdanie z poprzednich listow ze sa strasznymi
    kretaczami szczegolni Pan Dmitrusienko. "Zle mu z oczu patrzy"

pozdrawiam,
    Ron

• Gość: ania IP: 217.8.161.* 17.03.03, 09:04
    Uwaga,
    wydaje się, że sytuacja wraca do normy, tzn. ruszyły prace na naszym domku
    (sama dzisiaj widziałam 17.03).
    pozdr.,
    ania
  • Gość: zgroza IP: *.jwt.com.pl 17.03.03, 17:07
    Dzieki za optymistyczny news........bo poziom stresu ostatnio mialam
    podwyzszony patrzac na pusta budowę i czytajac wiadomości na forum.

Pozdowienia :))
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 18.03.03, 11:04

Witam,
    zainteresowanych informuje iz trwaja wykopy pod sekcje E, wg starego
    harmonogramu powinny byc zakonczone do 20.03.03. Niestety stary harmonogram
    zostal zastapiony nowym z ktorego wynika 4 tygodniowy poslizg w rozpoczeciu
    prac ziemnych. Jesli wszystko dobrze pojdzie to do konca lipca 2003 powinny
    stac mury 7 pietra, zobaczymy ??

pozdrawiam
    Ron
  • 18.03.03, 14:33
    Czy oby nie zostal pomyslony rok ??? Mnie sie wydaje ze to mialbyc 2004.
    Miło mi było sobie przypomnieć ten wątek. Tym bardziej ze bardzo mi zależało
    (kiedyś) na kupnie mieszkania w tej lokalizacji. Powody zrezygnowania znacie
    napewno bo wcześniej już o tym pisałem. Będąc na targach mieszkaniowych 1 marca
    pytałem prawnika podczas publicznego wykładu co myśli o tym fantastycznym
    punkcie dot. automatycznej zmiany terminu oddania. Oczywiście był w wielkim
    szoku że jakiś deweloper umieścił coś takiego. Mówił także iż jest to bardzo
    niekorzystna umowa i proponował nie podpisywania jej. Także jeszcze bardziej
    się upewniłem przy tym że należy uważać na tą inwestycję.

Pragnę zaapelować do wszystkich zainteresowanych tą lokalizacją, aby
    wstrzymywali swe decyzje i niepodpisywali umów w takim brzmieniu. Może jednak
    da to do myślenia Zarządowi.

Jednocześnie myśląc o dobrym imieniu firmy powinni wyslac na szkolenie dot.
    prezencji i umiejętności prowadzenia rozmów Pana Dmitrusienke albo raczej
    zwolnic. A moze pobyt w Iraku pomoglby mu się odnalezc.
    Jedyna w sumie osoba z ktora proponuje wam porozmawiac to handlowiec pan
    Ksiazek - czy jakos tak. Oczywiscie jezeli jest nieobecny Pan D. - bo inaczej
    PAN D> będzie cały czas fukał, wydawał różne odgłosy, robił dziwne miny, a
    czasami nawet hamsko odpowiadal!

Zycze powodzenia w negocjacjach ;)
    Adam
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 19.03.03, 08:47

Witam,

tak Adamie rzeczywiście w pierwszym liscie oczywiście mialem na mysli czerwiec
    2004 jako termin odebrania mieszkania w sekcji E. Co do Pana "D" to zgadzam sie
    z Toba, jest to osoba ktora swymi zlymi manierami moze odstraszyć przyszlych
    kupujac a tym samym facet daje obraz firmy, ktora reprezentuje. Ktos powinien
    to zmienic.

Notka z budowy:
    Zabrano sie do karczowania drzew z miejsca przeznaczonego na kolejne sekcje i
    podworko.

Pozdrawiam
    Ron

• Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 24.03.03, 11:53
    Witam,

Mam zarezerwowane mieszkanie w sekcji E. Poczytałam forum i musze przyznać, że
    mam mieszane uczucia. Inwestycja Mi interesowałam się już w ubiegłym roku a
    właściwie w grudniu 2001 roku. poniewaz rozmowy dotyczyły głownie szybkich
    wpłat więc jakoś mnie to zraziło. W marcu 2002 zaczęłam interesowac się tą
    budowa po raz drugi i znowu nic, poniewąz bardzo długo nic się nie działo na
    budowie i prace zaczęły sie w czerwcu a miały zacząc w marcu i znowu tylko
    mówienie o pieniądzach.
    W miedzyczasie zmienili plan zabudowy i zrezygnowali z budowy sekcji AB (wysoki
    budynek) Ale przecież wy to wszystko znacie.
    na wiosne tego roku znowu przymierzylam sie do tej inwestycji, ale niestety
    zostały się juz tylko mieszkania od ulicy Fieldorfa (a te nie bardzo mnie
    satysfakcjonują) wiec pozostały sekcje które mają byc oddawane później.
    Zdecydowałam się na sekcje E wszystkie okna na podwórko.
    Ale niestety powaliły mnie zapisy umowy - prawie w każdym punkcie niekorzystne
    dla nabywcy.

W związku z tym mam pytanie czy ktoś z was podpisał w ostatnim czasie umowę , w
    MI powiedziano mi 20.03.03, że mają podpisanych już 11 umów na sekcje E i czy
    dokonaliście w niej jakis zmian.

Na moje uwagi panowie z biura klienta twierdzili, ze zaden zapis nie podlega
    zmianie, długo wyjasniali przesłanki do powstania tych zapisów i to, że nie
    było przypadków ich wykorzystywania wręcz twierdzili ze są bardzo elestyczni i
    idą nabywcy na rękę np w przypadku opóźnienia wpłaty rat(w takim razie po co są)

Mam wątpliwości dotyczące indeksacji dlaczego nie biorą pod uwagę ujemnej

Czy udało sie wam wynegocjować zmianę ceny, mnie proponowali zmiane ceny za
    wieksze wpłaty, ale nikt nie potrafił sprecyzowac co to znaczy i jakie to mają
    być kwoty.

Pozatym jak wam się podobał załącznik dotyczący standardu wykonania budynku i
    lokali np w zakresie okna i drzwi. Mnie w MI powiedziano, że nie ma jeszcze
    planów instalacji w związku z tym nie wiem np gdzie będą grzejniki w pokoju (3
    duże okna balkonowe)

jakie sa koszty przeróbek i modernizacji - moim zdaniem to juz powinno byc
    jasno ustalone.

co z usuwaniem usterek po odbiorze koncowym, moge czekac 3 miesiące na
    usunięcie usterek (czy po odbiorze końcowym dostaje sie już klucze?). jest to
    wazne bo ja musiałabym się szybko wprowadzić.

Sama już nie wiem co robic bo jak będę czekała na mieszkania wybudowane, to
    zostaną sie same najgorsze, z oknami na północ albo zupełnie nieustawne.
    Czekam na jakieś info teraz głównie odnośnie umowy.

Acha co to było z tym strajkiem, faktycznie od jakiegoś czasu nic się nie
    działo na CD, jak przechodzę tamtędy codziennie rano z dzieckiem do szkoły, ale
    myśłam ,ze prace zaczynaja od godz 8.

jeszcze jedno, czy Wy wiecie dokładnie jak będzie wyglądało całe to osiedle
    docelowo, bo za kazdym razem MI udziela mi innych info, ostatnio dowiedziałam
    się że od Jugosłowiańskij ma powstac jednak ten 15 budynek, wcześniej mówiono
    mi, że będzie na rogu kwiatkowskiego i Jugosłowiąńskiej budynek o niskiej
    zabudowie 3-4 pietrowej.

Muszę Wam powiedziec że jestem pod wrażeniem budowy małego budynku przy ul
    Kwiatkowskiego, on po prostu rośnie jak na drożdzach ( ale nie ma w nim
    mieszkania, które odpowiadałoby moim potrzebom)
    ale się rozpisałam
    pozdrawiam
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 24.03.03, 13:35
    Co do elastyczności wpłat, to muszę potwierdzić. Zmieniałam chyba 3 razy aneks
    do umowy z powodu płatności (zawsze na moją korzyść) i MI nie robił trudności.
    Co do nowej umowy nie wiem (mam starą), tak jak i mieszkanie od Fieldorfa - nie
    sądze, że to tak źle. Niebawem będą kończyć drogę do mostu (aż do Marsa) i ruch
    na Fieldorfa powinien się zdecydowanie zmniejszyć. Przypuszczam, że hałam
    będzie tak długo, jak cała inwestycja, czyli jakieś 3 lata. Od wewnątrz trochę
    ryzykownie, bo gdy ciągle zmieniają projekty, może się okazać, że będziesz
    miała na przeciwko mieszkanie (a to nie najlepszy widok).
    Co do tego ekspresowego budynku, to budowlańcy przerwali robotę i przenieśli
    sie na budynek C i D. Od ponad tygodnia nic się nie dzieje na tym małym, za to
    C,D roboty ruszyły. Jednak niestety jeszcze nie zakończyli dachu 5 piętra.
    Co do zmian, to dokonałam je bardzo wcześnie, a teraz czekam od ponad 3 m-cy na
    kosztorys. Chyba napiszę skargę w związku z tym czekaniem. Natomiast zmienić
    mogłam co chciałam (zmiany mam potwierdzone).
    Wątpię, żeby ktoś rozwiaj Twoje wątpliwości. Radzę Tobie jednak kupić
    mieszkanie w już budowanych budynkach (C,D będzie najwcześniej oddany -
    zastanów się jednak stroną Fieldorfa). Kupowanie mieszkania jest bardzo
    ryzykowne, MI mało elastyczne, ale ja się zdecydowałam i od ponad roku już
    jestem z MI związana i mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. I tego
    sobie i wszystkim zainteresowanym życzę.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 24.03.03, 15:07
    Dzięki za info.
    mam czas do 1 kwietnia na podjęcie decyzji.
    w sumie pod E są juz zrobione duże wykopy, a od Kwiatkowskiego usypana góra
    ziemii.
    W lutym przysłali mi plany z CD ale jak się przeszłam nastepnego dnia do MI to
    okazało się ze juz tych mieszkań nie ma i są inne. to mnie trochę przeraża ze
    na każdym kroku jest jakies takie kręcenie.

Powiedz mi czy wiesz, czy oni zaciągali kredyt i czy mieszkania są zadłużone,
    czy brałaś kredyt w banku ja niestety muszę wziąć i ciekawa jestem jak jest z
    ich strony z przygotowaniem kompletu dokumentów do Banku. Oni polecają firme
    zajmująca sie pośrednictwem ale ta firma nalicza dodatkowe prowizje a ja z
    forsa jestem na razie na styk.

Powiedz czy twoje mieszkanie podrożało od momentu podpisania umowy. wiem ze oni
    robili w ubiegłym roku promocje.

wszystko przemawia za tym zeby to mieszkanie kupic, bo jest w miare tanie, są
    oczywiscie oferty tańszych mieszkań ale oczywiście są one już w innej
    lokalizacji, wlaściwie to chyba ostatnia szansa zeby kupic coś na pierwotnym na
    Gocławiu, bo nie bardzo widze nowe tereny pod inne inwestycje.
    To chyba wszystkie pytania na razie
    pozdrawiam

• Gość: ania IP: 217.8.161.* 24.03.03, 15:24
    Nie wiem czy podrożało, bo nie znam aktualnej ceny (właśnie - ile kosztuje
    teraz m2?). Co do pośrednictwa, to czyste naciąganie. Ja brałam kredyt, dużo
    biegania i załatwiania, ale da się wytrzymać. MI wszystkie dokumenty
    dostraczał, nawet kilkakrotnie. Także polecam załatwiać osobiście, i tak
    kredyty są kosztowne.
    ania
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 24.03.03, 15:40
    za moje mieszkanie chcą 3300 za m2 i jest to chyba najwieksza cena, mają tez
    mieszkania po 3150 i 3250 i sama nie wiem od czego zalezy cena, pewnie od
    lokalizacji i funkcjonalności mieszkania, bo mają np takie mieszkania w których
    okna ze wszystkich pomieszczeń wychodzą na balkon (logia).
    no cóż musze ci powiedziec ze jak poczytałam forum to podziwiam was za stalowe
    nerwy. Bo początek tej inwestycji miał naprawde duże przesunięcie. jak oni
    robili na początku, czy jak się nic nie działo to tez trzeba było płacić
    zgodnie z harmonogramem wpłat.

Czy wy dostawaliście harmonogram robot z planem zakończenia kolejnych etapów
    inwestycji np stan surowy zamkniety otwart itp.
    jak twój bank się zachowuje jak postep jest w granicach 30 % a przeciez
    wpłacone masz chyba więcej, czy przelewał kolejne transze czy nie. Czy bank
    faktycznie pilnował postepu robót, mój przynajmniej deklaruje cos takiego i
    jakiegoś inspektora który to bedzie sprawdzał.

wiem ze zabieram ci duzo czasu, ale pewnie jak wielu z was wsadze w ta
    inwestycja wszystkie oszczednosci i stad te wszystkie moje rozterki. Tym
    bardziej ze zdarza mi sie przejeżdżać czasami ul rembielińska i widze szkielet
    budowy słynnego WAR Inwestu.
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 24.03.03, 16:54
    ja mam stawkę 3100 (i to dlatego tak dużo, bo po pół roku zmieniałam mieszkanie
    na większe i ceny były inne).
    Musiałam płacić zgodnie z harmonogramem (bez względu na postęp robót). Z tego
    co wiem to harmonogram wpłat nie ma nic wspólnego z harmonogramem prac.
    Do tej pory transze płaciłam sama (dlatego też, tyle razy zmieniałam aneksy, bo
    kasy ciągle nie było). Dopiero w ubiegłym miesiącu uruchomiłam kredyt
    (inspektor sprawdzał czy faktycznie było 33% inwestycji). W umowie mam zapis,
    że bank może mi nie wypłacić kolejnej transzy, gdy nie będzie odpowiedniego
    zaangażowania robót. Ale się tym nie przejmuję, bo będzie to z winy i MI
    powinni przesunąć płatności (tak już raz się stało, bank nie chciał uruchomić
    kredytu, bo było 20% inwestycji, kasy nie miałam, więc MI zmienił termin
    płatności).
    Dobrze jest jak bierzesz kredyt w polecanym przez nich Banku - możesz w razie
    czego powiedzieć, że sami zachwalali, a teraz kłopot.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 24.03.03, 17:13
    Moze u was było jakoś inaczej z transzami.
    ja mam wpłacić 15% w 7 dni po podpisaniu umowy, kolejne 15 % do końca maja, a
    do końca sierpnia nastepne 20% czyli praktycznie 50% w ciągu 5 miesięcy.

Nie chca mi wstawic do umowy zapisu ze nie będzie płatności jak nie bedzie
    postepu robót. Niby pan powiedzial, ze jak bank sie opóxni bo zdecyduje ze jest
    za mało zrobione to nie bedzie karnych odsetek, ale jak to bedzie w praktyce????

A tak przy okazji to ile wy macie w koncu opóźnienia. jak ja byłam w MI to mi
    powiedzieli ze na CD były problemy z woda i zalewało im miejsca postojowe stad
    opóźnienie.
    wykop w sumie zrobili pod E duzy.

Szkoda że nie odezwał sie nikt kto podpisał teraz umowe na E. jeszcze troche
    poczekam.

czy ktos z was sprawdzał ich kondycje finansowa. obiło mi sie o uszy ze maja
    jakies trudności finansowe, chociaz zaczynają nowa inwestycje chyba gdzies na
    Ursynowie.

Dla mnie to wszystko to jest paranoja i chyba bede musiala sie wyluzować, bo
    osiwieje zanim sie zacznie na dobre a potem zakończy ta budowa.

• Gość: ice IP: *.chello.pl 25.03.03, 01:04
    Nie przejmuj się, ja mam ten sam problem i też niedługo osiwieje.
    problem z ta umowa jest jeszcze jeden oprócz tych, które już wymieniłaś - nie
    ma tam ani słowa o tym, kiedy mieszkania zostana przekazane przez mi lub
    spółdzielnie gocław lotnisko aktem notarialnym, a powinno to być, że np w ciągu
    miesiąca od odbioru mieszkania.

Mówisz, że podpisali dopiero 11 umów na sekcję E? To znaczy, ze jest szansa dla
    mnie na inne mieszkanie. W tej chwili mam zarezerwowane mieszkanie od północnej
    strony, może dałoby się zamienc je na inne, chociaż mnie osobiście północ nie
    przeszkadza.
    Muszę się dowiedziec dokładnie, o co chodzi z tymi obniżkami cen.

napisałam do Mi pismo w sparwie zmian do umowy i zobaczymy, co będzie dalej.

Joanna, a może byśmy się skontaktowały i zastanwiły się razem nad tym problemem
    mieszkaniowym? jesli chcesz napisz do mnie jacadi@wp.pl
    ponarzekamy sobie troche i może cos sie wymyśli.
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 25.03.03, 14:31
    Czesc!

> ja mam wpłacić 15% w 7 dni po podpisaniu umowy, kolejne 15 % do końca maja, a
    > do końca sierpnia nastepne 20% czyli praktycznie 50% w ciągu 5 miesięcy.

na poczatku tego roku podpisalam umowe na mieszkanie w sekcji D i wysokosc oraz
    terminy wplat moglam w duzym stopniu negocjowac, choc niestety nie udalo mi sie
    uzaleznic transz od postepu prac budowlanych. pierwsze 5% wplacilam 7 dni po
    otrzymaniu podpisanej umowy, nastepne raty mam rozlozone co kilka miesiecy,
    ostatnia (ale i najmniejsza rate) wplace przy odbiorze mieszkania.

> Nie chca mi wstawic do umowy zapisu ze nie będzie płatności jak nie bedzie
    > postepu robót. Niby pan powiedzial, ze jak bank sie opóxni bo zdecyduje ze
    jest za mało zrobione to nie bedzie karnych odsetek, ale jak to bedzie w
    praktyce???

Przy negocjowaniu umowy MI bylo rowniez u mnie malo elastyczne, ale, choc
    znajomy prawnik powiedzial mi, ze ta umowa jest jednostronna i niezbyt dla mnie
    korzystna, zaryzykowalam, podpisalam i tak jak ania mam nadzieje, ze dostane
    klucze do swojego mieszkania bez wiekszych problemow.

> czy ktos z was sprawdzał ich kondycje finansowa. obiło mi sie o uszy ze maja
    > jakies trudności finansowe, chociaz zaczynają nowa inwestycje chyba gdzies na
    > Ursynowie.

W zeszlym roku zamowilam raport finansowy MI i znajomy ksiegowy powiedzial po
    sprawdzeniu, ze ich sytuacja jest raczej dobra.

A co do kredytu, to tez zalatwialam sama, w WBK na Abrahama, ktory udzielal juz
    kredyty na ta inwestycje i nie mialam najmniejszych problemow. Potrzebne
    dokumenty MI przygotowal b. szybko i decyzja kredytowa zostala podjeta
    wlasciwie w przeciagu tygodnia.

Pozdrawiam serdecznie
    Ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 25.03.03, 15:54
    Witam
    Dzieki za info, jak widać każdego traktują indywidualnie.

Skąd brałaś to ich sprawozdanie i za jaki okres było?

No coz prawdopodobnie jak wszyscy by placili tak jak oni chca to jakos by to
    szlo, tylko ze na moja sekcja jest raczej malo chetnych. Na CiD przeszli ludzie
    z AB czyli tego wysokiego.

Musze sprawdzic WBK bo jakos nie brałam tego banku pod uwagę.

Przez te moje rozterki to zawsze budze sie z reka w nocniku.

pozdrowiam Asia
  • Gość: Saint IP: *.crowley.pl 25.03.03, 18:10
    Witam

Co do traktowania klientów przez MI to zależy to od handlowca.
    Jak już opisywałem trafiliśmy na bardzo niemiłego, lecz prowadzimy rozmowy z
    bardzo miłym facetem p. Zamojski. Niedawno zatrudniony i widać że zależy mu na
    tej pracy.

Mam jeszcze pytanko do wszystkich mieszkańców. Ilu z was jest za tym żeby nasze
    osiedle było zamknięte i chronione ?? Bo jak rozmawiałem z SM Gocław Lotnisko
    ta decyzja będzie należeć do nas.

Pozdrawiam Sąsiadów
    Przemek
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 26.03.03, 08:59
    Witam,

ja jestem za osiedlem zamknietym i chronionym i tylko dlatego decydowałabym sie
    na to mieszkanie. w budynku w ktorym mieszkam obecnie w ciagu ostatnich 2 lat
    było 8 włamań do mieszkan, nie mowiąc juz o wyrostkach stojących w wiatrołapach
    w zimie i popijających piwko.
    Wiec jak podpisze juz ta umowa to bede zdecydowanie za.

najbardziej odpowiadał by mi układ jaki jest na Budynku Meisnera1/3 ze jest
    portiernia i goscie musza byc anonsowani, zanim zostaną wpuszczeni na teren
    osiedla. Nie wiem tylko jakie sa tego koszty. Może odezwie sie osoba
    mieszkająca w tym budynku
    pozdrawiam asia
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 28.03.03, 08:46
    Witam

> Skąd brałaś to ich sprawozdanie i za jaki okres było?

sprawozdanie z wywiadowni gospodarczej zalatwil mi w polowie zeszlego roku
    znajomy ksiegowy, bylo pewnie za rok 2001, ale dokladniej musialabym sprawdzic
    w domu.
    >

Co do calodobowej ochrony to tez jestem jak najbardziej za.
    Jezeli wszystko to, co przeczytalam na stronie Marciniaka jest prawda, to chyba
    mozemy spac spokojnie:-) i miec nadzieje na odebranie naszych mieszkan w
    terminie.

Pozdrawiam

Ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 28.03.03, 10:28
    Witam,

No coz sprawozdanie za 1991 rok to przeszlośc ale dzięki za info.
    wczoraj na CD pracowali jeszcze o godz 18,30.
    wczoraj na E wylano betonem znaczna częśc podłogi garażu i kopią pod dłuższe
    ramię w stronę kwiatkowskiego.

pozdrawiam
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 25.03.03, 18:33
    > Dla mnie to wszystko to jest paranoja i chyba bede musiala sie wyluzować, bo
    > osiwieje zanim sie zacznie na dobre a potem zakończy ta budowa.

Ja sie wlasnie wyluzowalem. Podpisalem umowe, bo szkoda mi bylo nerwow. Teraz
    klamka zapadla i ogolnie jestem wyluzowany, chociaz dzien po podpisaniu przeze
    mnie umowy robotnicy uciekli z mojego budynku (tego mniejszego) na sasiedni. A
    przy moim wczoraj i dzisiaj krecilo sie kilku panowow bez kaskow, z komorkami w
    rekach. Ciekawe co tam robia, bo mi luz mija jak ich widze ;)

pozdr, cas
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 26.03.03, 09:18
    Ja również jestem jak najbardziej za ochroną, nawet z portiernią. Koszty takiej
    ochrony - może nam odpowie Jantar (dawno się nie odzywał). Gdy jest ochrona
    taka jak na Abrahama (tam gdzie siedziba MI), czyli bez portierni, ale z
    kamerami, koszt wynosi 28 zł miesięcznie. Tak więc, przy koszcie całego
    mieszkanie to nie jest wielki wydatek.

A tak zmieniając temat, martwią mnie postępy prac w sekcji CD. Dach piatego
    pietra robią już prawie miesiąc. Podobno nowa ekipa miała pracować szybciej, a
    postępów nie widać.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 26.03.03, 09:36
    Witam,

(do Joanny)

Cenę jaką Ci zaproponowali za mieszkanie w sekcji E nie nalezy do niskiech, mi
    sie udalo wytargować na 3100/m2, ale przyznam , ze twało to dosc dlugo. Jak
    wiadomo cena rzeczywiscie uzalezniona jest od kondygnacji, strony na ktora
    wychodza okna, powierzchnia. Jesli powierzchnia jest stosunkowo duza, to mozesz
    liczyc na obnizke ceny.

Terminy wpłat. Sa naprawde elastyczni, mozna dostosować terminy do swojego
    harmonogramu, wlasciwie bez wiekszego sprzeciwu. Z wiazku z tym proponuje Ci
    rozmawiac z Panem Andrzejem Ksiazkiem, lub tym nowym handlowcem. Unikaj Pana
    Dmitrusienki (czy jakos tak ??) facet wyjatkowo opryskliwy, i malo
    komunikatywny.

Harmonogram budowy. Jest dostepny w MI, ale tak naprawde to kazdy nowy nabywca
    otrzymuje inna wersje,bardziej aktualna.

Umowa. Ja mam jeszcze stara wersje umowy z czasow kiedy bylem zaiteresowany
    mieszkaniem w sekcji D, ale zmienilem na E, i mam nadzieje, ze zrobilem dobrze.

Osiedle zamkniete. Oczywiscie jestem za, ponieważ podzielam Wasze zdanie.

I mamy juz lepszy nastroj, skoro myslami przeskoczylismy do czasow kiedy
    nasze mieszkania beda wybudowane i gotowe do zamieszkania. Skoro nam tak dobrze
    idzie to pozniej zalozymy staly dostep do internetu. OK????

pozdrawiam przyszla sasiadke,
    Ron

• Gość: Mac IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.03.03, 11:29
    Dzisiaj w dodatku nieruchomości jest artykuł na temat zmiany inwestora i
    opóźnień na budowie.

Dodatek niruchomości strona 34.

Pzdr
    Mac
  • Gość: justyna IP: *.crowley.pl 26.03.03, 18:50
    Jestem przerażona po dzisiejszym artykule w gazecie. Natychmiast zwróciłam się
    o przesunięcie terminu płatnosci. W mojej umowie mam termin oddania w
    październiku 2003 ale już w to nie wierzę. Mój problem jest taki, że nie mam
    gdzie mieszkać i muszę codziennie dojeżdżać do Łodzi. Dla mnie to będzie
    okropny problem, jak nie oddadzą w terminie. Zresztą kto nie będzie mial.
    Sytuacja wydaje mi się na tyle poważna, że powinniśmy się jakoś zjednoczyć.

Justyna
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 27.03.03, 08:41
    Niestety zapomniałam kupić wczorajszą wyborczą, a Wasze informacje mnie
    przerażają. Czy ktoś może przytoczyć artykuł, o co chodzi?
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 27.03.03, 11:33
    Witam,
    Pod sekacja E, która jest przedłużeniem D juz zrobili wykop wysypali to
    wszystko piaskiem, i zrobili z drewnianych desek takie jakby obramowanie, moim
    zdaniem pod fundamenty, ale prawdę mówiąc nie znam się na budowie domów.
    Wywieżli już też część ziemi, która tworzyła wielka góra od ul kwiatkowskiego.

Jak widać cały czas coś się dzieje. Budynek CD po przejęciu przez nowego
    wykonawcę jest przynajmniej oświetlony wieczorem i w nocy.

Zrobili nową bramę wjazdową na teren budwy od ulicy Fieldorfa i teraz to jakos
    tak porządniej wygląda.

Według mnie to tych ludzi na tej budowie mogłoby być ciut więcej, to może wtedy
    praca szybciej by sie posuwała, no ale może to tak ma być

Moja córka wybiera już kolor ścian do dwojego pokoju haha.

Pozrowienia
    asia

Czy może ktoś z Was wie z jakich okolic Polski jest ta firma Marciniak?

• Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 27.03.03, 11:38
    Gorzów Wlkp. www.zmarciniak.pl/

pozdr, cas
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 27.03.03, 11:50
    Dzięki za info,

To może niech oni już budują do końca, przynajmnie mają referencje, nawet jak
    są to tylko zadowoleni klienci to jest to spora grupka.
    tak jak pisałam wcześniej jestem pod wrazeniem A1.
    A co w końcu z ochroną i internetem.

Pozdrawiam
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 27.03.03, 11:57
    > tak jak pisałam wcześniej jestem pod wrazeniem A1.

Odkad przeszli na CD to w A1 nic sie nie dzieje.

> A co w końcu z ochroną i internetem.

Wieksza czesc Goclawia ma dostepny Internet poprzez Aster City, wiec jesli
    tylko Aster City okabluje nowe domki to chyba nie bedzie problemu.

pozdr, cas
  • Gość: klapek IP: *.acn.waw.pl 29.03.03, 15:25
    Z duzym zainteresowaniem śledzę Wasze wypowiedzi. Pragnę Was uspokoić - przed
    podpisaniem umowy sprawdziłam kondycje finansowa firmy - nie mam zastrzeżeń.
    Mam bieżacy raport z ich kondycji finansowej. Zainteresowanych proszę o kontakt
    moj adres chodzaca_w_klapkach@tlen.pl gwoli pocieszenia...wplacam na mieszanie
    w sekcji I.. tak.. tak... jest taka ;-))
    Mieszkam na Bora-Komorowskiego więc trzymam reke na pulsie ;-))
    Jedyna rzecz jaka mnie martwi to brak strony internetowej, czekam az sie z tym
    wyjajczą..
    Buźka
    milego weekendu
    Klapek
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 28.03.03, 08:58
    Witam wszystkich,

co do handlowcow z MI to tez odradzam p. Dmitrusienke, wszystko, co o nim tutaj
    napisaliscie to prawda. P. Ksiazka nie znam, ale polecam tego nowego - p.
    Zamojskiego, wydaje sie kompetenty i zaangazowany. Od ponad dwoch miesiecy
    czekam na akceptacje i kosztorys zmina w aranzacji i nikt nie byl w stanie dac
    mi zadnej satysfakcjonujacej odpowiedzi, ale teraz zajal sie tym p. Zamojski i
    w przyszlym tygodniu mam dostac kosztorys. Zobaczymy. Jestem ciekawa, ile
    policza za zmiany, bo nikt w MI nie chcial mi przedstawic zadnej tabeli kosztow
    i zdradzic, w jaki sposob beda liczyc te koszty...

Pozdrawiam przyszlych sasiadow

Ania
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 28.03.03, 10:54
    Jak to zrobiłaś, że zajmie się tym ktoś inny. Ja mam infi, że kosztorys robi
    tylko Pan D. (co do opinii w pełni się zgadzam). Ja na kosztorys czekam już od
    2,5 miesiąca.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 28.03.03, 12:05

> Jak to zrobiłaś, że zajmie się tym ktoś inny. Ja mam infi, że kosztorys robi
    > tylko Pan D. (co do opinii w pełni się zgadzam). Ja na kosztorys czekam już
    od
    > 2,5 miesiąca.
    > pozdr.,
    > ania

Witam,
    nie wiem, czy zajmie sie tym ktos inny, ale p. Zamojski obiecal, ze zadzwoni do
    mnie w pn. i poda koszty. Pisalam maile i po ktoryms z kolei zadzwonil do mnie
    p. Zamojski z przeprosinami, ze do tej pory nikt sie ze mna nie skontaktowal i
    ze sie zajmie moja sprawa, po czym podczas kolejnej rozmowy udalo nam sie juz
    wyjasnic jeden problem zwiazany z moja aranzacja, wiec mam nadzieje, ze ten
    obiecany kosztorys tez dostane.
    pozdrawiam
    Ania
  • Gość: klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 01.04.03, 16:38
    czasami zdazaja mi sie opoxnienia w przesyłaniu, ale staram sie śledzic na
    bierzaco moja skrzynkę.
    Pozdrawiam
    Agnieszka ;-)
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 02.04.03, 09:13
    Witam, Czy dostałas juz kosztorys zmian i aranżacji, jakie to są mniej więcej
    koszty.
    Pozdrawiam
    Asia
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 02.04.03, 09:19
    Witam,
    sekcja E zaczyna nabierać kształtów, tzn wykop jest juz chyba zrobiony pod całą
    sekcję E, wczoraj te prostokaty były dookoła wyłożone deskami więc myślę, że w
    najbliższym czasie będzie wylewany beton chyba na podłogę garażu.

Sekcja CD trwają prace na podłodze 6 pietra i panowie pracuja jeszcze o godz 18

Budynek A1 - w poniedziałek widziałam robotnika murującego otwory do okien od
    strony ul Bora komorowskiego, myślę że ta wiadomość ucieszy Casa.

pozdrawiam wszystkich
    Asia

• Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 02.04.03, 09:22
    > Budynek A1 - w poniedziałek widziałam robotnika murującego otwory do okien
    od
    > strony ul Bora komorowskiego, myślę że ta wiadomość ucieszy Casa.

Ja tam na biezaco spogladam. Slabo mu idzie to murowanie ;) Dzieki.

pozdr, cas
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 02.04.03, 12:10
    Gość portalu: cas napisał(a):

> > Budynek A1 - w poniedziałek widziałam robotnika murującego otwory do okie
    > n
    > od
    > > strony ul Bora komorowskiego, myślę że ta wiadomość ucieszy Casa.
    >
    > Ja tam na biezaco spogladam. Slabo mu idzie to murowanie ;) Dzieki.
    >
    > pozdr, cas

wiem że słabo, moim zdaniem to tych pracowników wogóle powinno być więcej, i
    jak przeszli na CD i budują E to powinnie może ściągnąć posiłki. Kiedy masz
    odbiór mieszkania?
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 02.04.03, 13:18
    Wg umowy maja oddać do końca grudnia.

pozdr, cas
  • Gość: MAC IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 05.04.03, 10:37
    Gość portalu: cas napisał(a):

> Wg umowy maja oddać do końca grudnia.
    >
    > pozdr, cas

MAJA ZAKOŃCZYĆ BUDOWĘ, ZAŚ ODDANIE MOŻE SIE PRZECIĄGNĄĆ PONIEWAŻ JESZCZE CZEKA
    NAS SPORZĄDZENIE PROTOKOŁU ZDAWCZO-ODBIORCZEGO JAKIS MIESIĄC, W WYPADKU
    ODNALEZIENIA USTEREK I ICH USUNIĘCIA NAWET DO 3 M-CY. WIĘC TRZEBA BRAĆ NAMIAR
    NA JAKIEŚ 3 MIESIĄCE PO ZAKOŃCZENIU BUDOWY KIEDY OTRZYMAMY KLUCZE DO
    WŁASNEGO "M".

POZDRAWIAM

MAC
  • Gość: tnmb IP: *.aster.pl / *.acn.pl 26.11.03, 20:30
    Czesc! Czy ktos jest kto bedziesz mieszkac w tym bloczku??? Moze bedziemy
    sasiadami...
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 02.04.03, 11:07
    Gość portalu: Joanna napisał(a):

> Witam, Czy dostałas juz kosztorys zmian i aranżacji, jakie to są mniej więcej
    > koszty.

Czesc Asiu,

kosztorys dostalam w poniedzialek. Koszty wygladaja tak:
    za przesuniecie sciany dzialowej (ktorej jeszcze nie bylo, jak skladalam
    projekt) - 10 zl za m²
    rezygnacja ze scianki dzialowej - 75 zl/m²
    likwidacja punktow w projekcie elektrycznym - 50 zl/szt
    za kazdy dodatkowy punkt chca 70 zl
    przeniesienie istniejacego punktu hydraulicznego 100 zl/szt.
    Poza tym doliczyli mi jeszcze 350 zl za projekt zamienny, ktory im sama
    dostarczylam i zaplacilam juz za niego architektowi...

Kosztorys sporzadzil p. Dmitrusienko

pozdrawiam
    Ania
  • Gość: anka IP: 213.17.170.* 02.04.03, 11:50
    czy dobrze zrozumiałam - za to że nie wybudują Ci ściany lub nie zainstalują
    punktu elektycznego musisz im zapłacić?
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 02.04.03, 14:18
    Gość portalu: anka napisał(a):

> czy dobrze zrozumiałam - za to że nie wybudują Ci ściany lub nie zainstalują
    > punktu elektycznego musisz im zapłacić?

no niezupelnie - za niewybudowanie i nie-instalacje bedzie zwrot - w podanej
    wysokosci, z rozpedu nie dopisalam minusow...

a czy Ty juz dostalas wycene swoich zmian? b. jestem ciekawa, czy wszystkim tak
    samo licza.

pozdrawiam

Ania
  • Gość: anka IP: 213.17.170.* 03.04.03, 14:03
    ja cały czas czekam. poza tym mam "inne zmiany". ale jak tylko będę cos
    wiedziała napisze
  • Gość: anka IP: 213.17.170.* 07.04.03, 15:22
    otrzymałam wycene i jest taka sama jak Twoja. również musze zapłacić za plany
    które im dostarczyłam. ale jak powiedział mi znajomy budowlaniec to nie
    jest "naciąganie" bo oni muszą nasze plany przełożyć na swoje i za to jest ta
    opłata.
    odnośnie wątku który pojawił się dalej o członkostwie w spółdzielni jak
    powiedziała mi pani im szybciej się to załatwi tym lepiej ale nie ma żadnego
    terminu.
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 06.04.03, 19:22
    To w sumie, ile wyszlo? tzn. ile mniej lub też ile więcej w twoim przypadku?
  • Gość: wera IP: 172.10.11.* 28.04.03, 09:02
    Witam,
    Czy ktos z was ma jakiekolwiek info na temat inwestycji Kasprzaka róg Bema. Ma
    to podobno budować Mostostal Siedlce, a pośredniczy jakaś spóldzielnia
    mieszkaniowa. Są tam już postawione 3 budynki i mają być budowane kolejne.

Mam tak mało informacji, ponieważ tylko dowiedziałam się ze coś tam ma być
    budowane i usiłuję się dowiedziec kto to buduje.

Pozdr wera
  • Gość: Klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 02.04.03, 10:57
    Czesc Asiu ;-)
    wysłałam Ci ten raport kilka dni temu - dzisiaj ponowiłam wysyłke - w razie
    problemow daj znac. Moze cos nie tak na łaczach?
    Hm..
    Czekam na potwierdzenie ;-)
    Buziaki
    Agnieszka
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 02.04.03, 12:07
    Czesc Agnieszko,
    nic nie otrzymałam, podaję inny adres
    wierab@interia.pl
    może na ten dojdzie, wczoraj mialam przepełniona skrzynka na Hodze.
    pozdrawiam
    Asia
  • Gość: klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 02.04.03, 14:32
    Poszło ;-)))
    Czekam na relację!
    Agnieszka
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 03.04.03, 08:47
    Cześć Agnieszko,

Dzięki. Dostałam wczoraj ale już nie miałam czasu żeby odpisać. No cóż brzmi to
    całkiem nieźle. Ja chyba jeszcze trochę poczekam.
    na Tabeli Ofert jest jeszcze 170 albo 180 mieszkań, więc myślę że chyba nie
    muszę się spieszyć, chociaz we wszystkich oferatch termin oddania to grudzień i
    ja już nic nie rozumiem. To mnie właśnie trochę odstrasza, to wieczne kręcenie
    pracowników MI.
    Pozdrawiam Asia
  • Gość: maks IP: *.bauholding.pl 03.04.03, 10:26
    Witam wszystkich!
    Ile placiliscie za loggie w budynku C/D, poniewaz mam dwie informacje - 750/m2
    i 1000/m2 i chcialabym porownac...

pozdr
  • Gość: klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 03.04.03, 11:54
    witam, cena zalezy od tego czy bierzesz loggie czy balkon - jedno jest tansze.
  • Gość: mac IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 05.04.03, 10:28
    i tak zaplacisz 1000 zł/m2 bez znaczenia czy to balkon czy loggia. to tylko pic
    na wode.
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 05.04.03, 12:12
    Witam,
    słyszałam, że już nie negocjują ceny, czy ktos z was ostatnio tzn po 25 marca
    podpisal umowę i czy coś wynegocjowaliście.
    Pozdr
    Asia
  • Gość: Ice IP: *.chello.pl 05.04.03, 20:20
    Czesc,
    wyslalam do nich pismo w sprawie uwag do umowy i wiecie co - nawet go nie
    przeczytali, tylko wyslali swoje standardowe pisemko, ze nie ....itd.
    A że nie przeczytali wiem stad, ze prosilam o wyjasnienie jednego paragrafu i
    g... wyjasnili.
    Jetsem gotowa podpisac umowe, bo dostalam kredyt...ale cos mi tu nie gra.
    Wlasnie to sciemnianie pracownikow, kiedy sie zapytalam , jak tam kredyt, ktory
    poreczal im Mostsostal warszawa (4 mln) powiedzieli "no... dobrze", a potem
    sznowny pan pracownik na pytanie, czy juz zostal splacony, powiedzial. ze on
    nie ma takich informacji.
    Czy ktos z was bral kredyt w PKO BP?
    Czy dali wam wszystkie wymagane przez PKO dokumenty?
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 06.04.03, 13:48
    Czesc

Skad wiesz ze dostalas kredyt w PKO BP przed podpisaniem umowy. Czy
    wystepowałaś o promese kredytu?

Pozdrawiam Asia
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 06.04.03, 19:15
    tak, dostalam promese
  • Gość: klapek IP: *.acn.waw.pl 06.04.03, 09:39
    Ja płaciłam 750 zł za balkon...nawet sie nie szarpalam z nimi sami mi w ten
    sposób naliczyli.
  • 06.04.03, 16:35
    Witajcie;-)

Wcześniej rozglądałem się za mieszkaniem na "popularnym" Ursynowie (cholernie
    drogi i zatłoczony). Ale od czasu jak jeżdzę do mojej dziewczyny nowym mostem
    Siekierkowskim (jakie 12 min poza g. szczytu) do Anina, to stwierdziłem,
    że "ten Gocław nie jest taki zły"! Stąd postanowiłem się zainteresować bliżej
    mieszkaniami w tym rejonie.

Spodobał mi się rejon, o którym się tak rozpisujecie - ISKRA. Powiedzcie czy w
    SEKCJI C,D bądź E są planowane jakieś mieszkania o powierzchni 70-100m2? (jak
    już kupować to duże).

Szczerze mówiąc nie zadawałbym tego pytania gdyby nie fakt, że strona
    tabelaofert.pl, na której znalazłem jakieś informacje o tej inwestycji nie
    podaje planów mieszkań (niedostępna opcja) i wogóle - organizacja strony
    pozostawia dużo do życzenia...Jeżeli wiecie coś nt. takich metraży, i w której
    cześci można ich się spodziewać - dajcie znać - z góry dziekuje ;-)

Powiem Wam jeszcze jedno - przejrzałem dzisiaj ponad 100 postów, które
    wypracowaliście przez jakiś rok i uważam, że jesteście świetni! Żadna strona z
    ogłoszeniami o inwestycjach nie jest takim źródłem informacji jak to Forum -
    BRAWO! Można powiedzieć, że jestem już w miarę na bieżąco - dzięki Wam.
    Wiem nawet, którego handlowaca z MI omijać, a którym rozmawiać;-)

No dobra kończe, czekam na Wasze informacje
    Pozdrawiam
    Greg

• Gość: ice IP: *.chello.pl 06.04.03, 19:28
    Czy ktos z was wie moze od kogo my kupujemy to mieszkanie? Od spoldzielni czy
    od developera? ma to zasadnicze znaczenie, jesli chodzi o oplaty przy akcie
    notarialnym ( od spoldzielni oplaty sa mniejsze).
    dziwna ta umowa - juz sama nie wiem, od kogo kupuje...
    pzdr.
    Magda
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 06.04.03, 23:49
    Ja to nie wiem. Nie chce mi sie juz czytac tej umowy. Kupujemy chyba od MI. Ale
    grunt nalezy do spoldzielni i to ona ma aktem notarialnym przekazywac prawo
    wlasnosci. Ale moze mieszam.

Ale zastanowilo mnie cos innego. Pojawil sie watek pt. developer czy
    spoldzielnia (forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
    f=106&w=5528070) i zaniepokoila mnie tresc zadanego tam pytania.

Na szybko wyszukalem o co chodzi z tymi kosztami dodatkowymi, ktorych pokrycia
    moze zarzadac spoldzielnia i znalazlem taki tekst: "Każdy członek spółdzielni
    zobowiązany jest do poniesienia kosztu budowy mieszkania. Ostateczne
    rozliczenie następuje po zamknięciu inwestycji. Pamiętaj, w spółdzielni w
    zasadzie nie ma ucieczki przed dopłatami. Nie określa ona w umowie ceny
    ostatecznej mieszkania. Zgodnie z prawem spółdzielczym członkowie spółdzielni
    ponoszą wszelkie koszty budowy, choćby nawet wynikały one z niegospodarności.
    " zrodlo: www2.gazeta.pl/dom/1,34516,252841.html (na samym dole strony).

I teraz moje pytanie: czy jak juz dostaniemy klucze to moze sie okazac, ze
    wybudowanie naszych mieszkan kosztowalo np. 4000/m2 i trzeba spoldzielni
    doplacic?
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 07.04.03, 09:36
    Witam,
    Magdo, wychodzi na to, iz kupujemy od spoldzielni G.L. poniewaz jak zauwazylas
    Sp. G.L. jest wlascicielem gruntu, i ona bedzie przenosic prawo wlasnosci na
    swoich czlonkow. Ale to nas bedzie bolalo chodzi o to,ze aby zostac czlonkiem
    spoldzielni nalezy wniesc oplate czlonkowska w kwocie 988 zl jednorazowo (patrz
    zapis w umowie na koncu)w tym miejscu jest tylko odnosnik do statutu Sp. ale
    wszystko wyjdzie przy probie podpisania aktu notarialnego, ja bede zwlekal do
    samegto konca z wejsciem w poczet czlonkow Sp. G.L. Jak sie dowiedzialem prawo
    wlasnosci nie zostanie przeniesone na osobe nie bedaca czlonkiem Sp. G.L.
    Zekomo kupujac od spoldzielni nie trzeba placic jakis oplat skarbowych jakich
    nie wiem poniewaz Pan Andrzj Bartuszk ze Sp. G.L. nie podal pelnych szczegolow,
    jak rowniez nie podal korzysci jakie beda miec osoby majace status czlonka Sp.
    Niestety juz doswiadczylem fatalnej obsugi przez Sp. G.L. wzielo sie to stad iz
    prosilem o zaswiadczenie o wysokosci dokonanych wplat celem otrzymania od banku
    premii gwarancyjnej z ksiazeczmi mieszkaniowej. Odnioslem wrazenie ze Panie
    ktore odbieraja telefony i obsluguje interesantow pochodza z dawnego
    nomenktaturowego betonu, bo rozmowa z nimi to naprawde koniecznosc.
    A jesli wiecie jak mozna uniknac bycia czlonkiem Sp.G.L. i nie placic im 988 zl
    do dajecie znac, poniewaz na chwile obecna nie mam koncepcji jak obejsc ten
    wymog.
    pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow, Ron
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 07.04.03, 10:30
    Witam
    Z tego co wiem, to na członka spółdzielni Gocław trzeba się wpisać w ciągu
    miesiąca od podpisania umowy.
    Myslalam, że info o wpłatach daje MI a nie spółdzielnia, bo w końcu wpłacamy na
    konto MI a nie spółdzielni. Myslałam tez że rozliczenia są z MI a nie ze
    spółdzielnią, bo przecież to nie ona buduje i ona moim zdaniem nie ponosi
    żadnych kosztów, które musiałaby rozliczać w przyszłości.

Panie w SG mówiły mi tylko o 3 różnych formach przeniesienia prawa własności do
    mieszkania.

Z drugiej strony na tablicy informacyjnej budowy jest zapis, że inwestorem jest
    SG.

W sumie najważniejsze żeby budowali.

pozdrawiam Asia
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 11.04.03, 11:40
    Czesc Asiu!

> Witam
    > Z tego co wiem, to na członka spółdzielni Gocław trzeba się wpisać w ciągu
    > miesiąca od podpisania umowy.

Skad wiesz, ze trzeba sie wpisac na czlonka spoldzielni w miesiac po podpisaniu
    umowy? Czy jest to zapisane w statucie spoldzielni?

bede wdzieczna za info.

pozdrawiam

Ania
  • Gość: Anka IP: 213.17.170.* 11.04.03, 13:25
    mnie pani w spółdzielni powiedziała że im wcześniej tym lepiej ale nie ma
    żadnego terminu
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 11.04.03, 14:23
    Czesc Aniu,
    No coż mnie tak powiedziała pani w Dziale członkowskim spółdzielni.
    Statutu nie czytałam, bo juz naprawde mam dosyć zajmowania się tym mieszkaniem.
    Odebrałam umowe i wpłaciłam pierwsza rata, czekam na dokumenty do kredytu.
    Dzisiaj w Parkiecie jest znowu artykuł o MI na 3 stronie.
    I gdyby to wszystko analizowac to czlowiekowi wyszlyby wlosy z glowy. wczoraj o
    godzinie 18 panowie robili na CD i wlasciwie jest zrobione 6 pietro, na E facet
    spawal tą metalowa konstrukcję, na E domurowali kawalek murka,zrobili wykop w
    kierunku F wiec cos sie dzieje i mysle ze gdyby chcieli pojechac na bahama to
    nie bawiliby sie w markowanie robot.
    pozdrawiam Asia

• Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 14.04.03, 08:09
    Czesc Asiu,

dzieki za info.
    ja bylam na budowie w piatek. tempo robot moglo by byc wieksze ale i tak mam
    nadzieje, ze skoncza w terminie (listopad 03). wplacilam juz dwie raty,
    niebawem bank uruchomi kredyt i w zwiazku z tym poziom stresu rosnie:-)

pozdrawiam serdecznie

Ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 14.04.03, 09:04
    Czesc Aniu
    I tak masz dobrze, bo płacisz w sumie jak już budynek stoi. My płacimy na
    początek 15% do końca maja kolejne 15 % a do końca sierpnia 20%, mozna to było
    jakoś może zmieniać np omijać jedna rata a potem płacić więcej ale ja zostałam
    przy propozycji Mostostalu Invest.
    Jest o tyle dobrze że bank nie będzie płacił jak nie będzie postepu robót.
    No cóż myślę, że może jak pogoda dopisze to te prace bedą się posuwały
    szybciej. W sumie panowie pracuja od rana i dzisiaj na CD była nawet duzo
    robotników i juz zaczęli stawiać 7 pietro.
    Na A1 widziałam też już zamontowane jakies rury, ja wydebiłam harmonogram prac
    na E to w harmonogramie jest termin zakończenia 12/2003 ale mają opóźnienia bo
    później zaczęli prace, więc maja jakiś miesiąc opóznienia.
    powiedz mi czy Ty mogłaś wejśc na teren budowy obejrzeć swoj zarys mieszkania.
    pozdrawiam Asia
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 15.04.03, 14:56
    Czesc Asiu!

Gość portalu: Joanna napisał(a):

> Czesc Aniu
    > I tak masz dobrze, bo płacisz w sumie jak już budynek stoi. My płacimy na
    > początek 15% do końca maja kolejne 15 % a do końca sierpnia 20%, mozna to
    było
    > jakoś może zmieniać np omijać jedna rata a potem płacić więcej ale ja
    zostałam
    > przy propozycji Mostostalu Invest.
    > Jest o tyle dobrze że bank nie będzie płacił jak nie będzie postepu robót.

To masz harmogram wplat uzalezniony od postepu robot? ja mam w umowie kary za
    nieterminowe wplaty, tzn. teoretycznie, ze jezeli by nic sie nie dzialo na
    budowie i bank by nie przelal transzy, to MI obciazylby mnie karnymi
    odsetkami...

> No cóż myślę, że może jak pogoda dopisze to te prace bedą się posuwały
    > szybciej. W sumie panowie pracuja od rana i dzisiaj na CD była nawet duzo
    > robotników i juz zaczęli stawiać 7 pietro.
    > Na A1 widziałam też już zamontowane jakies rury, ja wydebiłam harmonogram
    prac
    > na E to w harmonogramie jest termin zakończenia 12/2003 ale mają opóźnienia
    bo
    > później zaczęli prace, więc maja jakiś miesiąc opóznienia.
    > powiedz mi czy Ty mogłaś wejśc na teren budowy obejrzeć swoj zarys mieszkania.

na teren budowy jeszcze nie probowalam wchodzic, ale mnie to kusi. tyle, ze
    obawiam sie, ze bedzie to trudne. a moze ktos inny juz ogladal swoje mieszkanie
    i ma jakas rade, jak to zrobic?

Serdecznie pozdrawiam

Ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 15.04.03, 15:28
    Czesc Aniu,
    Też mam odsetki karne jak nie będzie wpłat, nie chcieli mi dopisać, że nie
    bedzie jak nie będzie postepu robót, bo twierdzili, że jak bank nie bedzie
    płacił to mnie to juz nie dotyczy, bo korespondencja bedzie pomiedzy nimi a
    bankiem a ja dam dyspozycje przelewu kolejnej transzy - a jak bedzie faktycznie
    to sie okaże.

jak sie wybierzesz na budowa to daj znać

Pozdrawiam Asia
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 07.04.03, 10:35
    Witam,
    Moim zdaniem jak przenosisz pełne prawo do mieszkania to chyba nie trzeba być
    członkiem spóldzielni, ale musiałbys to sprawdzić w ustawie o spółdzielniach,
    tylko nie jestem pewna czy właściciel mieszkania niebędący członkiem nie ponosi
    wyższych opłat z tytułu wykorzystawania częsci wspólnych.
    Pozdr Asia
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 07.04.03, 11:06
    Ktoś zadał pytanie czy po rozliczeniu inwestycji metr mieszkania może
    kosztować 4000 pln.
    Otóż może (jeśli mieliście taki zapis w umowach). My odbieraliśmy swoje
    mieszkanie (56 mkw dwa pokoje z aneksem kuchennym garderobą i 7 mkw łazienki)
    na osiedlu Jantar IV w kwietniu 2001 roku (takie dwa białe bloki naprzeciwko
    Statoilu - proponuje żebyście sobie zajrzeli jak u nas wygląda patio oraz
    sposób wejścia na tern osiedla) Otóż całkowity koszt inwestycji (czyli naszego
    mieszkania) jest znany po rozliczeniu ostatniego kontrachenta (czyli
    wpłynięciu ostatniej faktury a właściwie jej zapłaceniu). U nas te wyliczenia
    dostępne były po jakimś czasie od zamieszkania (a żeby zamieszkać trzeba wyło
    wpłacić teoretycznie całą kwotę jaką spółdzielnia sobie życzyła za mieszkanie)
    suma sumarum metr mieszkania u nas kosztował bodajże 3750 pln za metr ( a jak
    myśmy zapisywali się na mieszkanie 8 miesięcy wcześniej to teoretyczny koszt
    mieszkania był 3500 pln). Potem czeka was jeszcze (a przynajmniej tak powinno
    moim zdaniem być bo u nas tak było) rzeczywisty obmiar mieszkania i tu też
    może kogoś spotkać niespodziewajka bo może się okazać że to co kupował wg
    planów nie jest całkowicie zgodne z tym co ma w rzeczywistości (u nas
    mieszkanie było 0,5 metra mniejsze czyli dostaliśmy zwrot około 1800 pln jako
    nadpłata - a swoją drogą wtedy dopiero człowiek uświadamia sobie jak
    koszmarnie drogo płacił za mieszkanie).
    Przed zasiedleniem (jakiś miesiąc wcześniej) spółdzielnia zrobiła dla
    przyszłych lokatorów zebranie w sali gimnastycznej szkoły podstawowej (było
    coś koło kiluset osób) i tam lokatorzy dowiedzieli się min:
    - że w trakcie inwestycji spółdzielnia zaciągnęła kilkanaście milionów kredytu
    na dokończenie inwestycji (250 mieszkań), który spłaciła sama
    - sposób przydziału komórek lokatorskich (im większe mieszkanie tym większa
    piwnica) znajdujących się w części w piwnicy w części na niektórych klatkach
    obok mieszkań
    - o przewidywanym czynszu jego składnikach i ich wielkości (np: w pierwszym
    roku wszyscy płacili rachunki za założone - a nie faktyczne z wodomierzy -
    zużycie wody) bo wg dyr. technicznego w pierwszym roku na wykończenie
    mieszkania trzeba 10 m3 zimnej i 6m3 ciepłej wody miesięcznie.
    - o kosztach ochrony i monitoringu z kamerami wideo
    - wybrano radę kolonii.
    Po odbiorze kluczy nastąpił odbiór techniczny mieszkania a to już inna bajka.
    Jak chcecie to mogę wam opisać jak to wyglądało.

Jeśli czytacie o czymś takim pierwszy raz w życiu to mogę tylko powiedzieć
    tyle:
    Co ty wiesz o odbieraniu mieszkania
    PS
    Na osiedlu zarządzanym przez spółdzielnie GL mieszkam od początku jego
    istnienia czyli od 1981 także stażowo chyba nikt mnie nie przebije. Według
    mnie spółdzielnia jest spoko a jej plusem jest to że ma za przeproszeniem dużo
    członków czyli w razie czego jest na kogo rozłożyć koszta ewentualnych
    kredytów.
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 07.04.03, 12:19
    Witam,
    Ale Wy podpisywaliście umowę ze SG i to ona budowała, ze środków swoich i
    członków. W MI jest chyba troche inaczej, bo buduje MI ze srodków swoich i
    chetnych na mieszkania. I myślę, że w tym przypadku rozliczenia następują tylko
    z MI i cena może wzrosną o wskaźnik indeksacji GUS.

Wiem że na Waszym osiedlu, cena za m2 rosła jak na drożdzach, bo interesowałam
    się tą inwestycją.
    Czy oddawane mieszkania miały duzo wad i usterek?

A tak przy okazji jaki płacisz obecnie czynsz miesięczny za swoje mieszkanie?
    Myślę, że składniki czynszu są chyba jednakowe dla wszystkich budynków w SG.

Pozdrawiam Asia

• Gość: ania IP: 217.8.161.* 07.04.03, 12:33
    Witam,
    napisz coś więcej o odbieraniu mieszkania - na co należy zwracać uwagę?
    ania
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 07.04.03, 13:31
    > Na osiedlu zarządzanym przez spółdzielnie GL mieszkam od początku jego
    > istnienia czyli od 1981 także stażowo chyba nikt mnie nie przebije.

A ja od 1979 tylko, ze najpierw w RSM Osiedle Mlodych a pozniej osiedle
    przejela powstala w 1981 Spoldzielnia GL.
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 07.04.03, 13:36
    Juz sie dowiedzialem. Nas to nie dotyczy. Nam buduje MI a nie GL i z nim sie
    rozliczamy.
  • Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 07.04.03, 15:11
    NO więc tak:
    1. Wydaje mi się, że nie ominie nas bycie członkiem Spół.GL, a to dlatego, że
    de facto ona sprzedaje nam mieszkania, a gdybyście kupowali mieszkanie
    bezpośrednio od społdzielni musielibyście stać się jej członkami. Nie rozumiem
    tylko, dlateczego mam się stać członkiem Spółdzielni nie mając jeszcze kluczy
    do mieszkania? i dlaczego mam odpwoiedać solidarnie za jej długi, jeśli mój w
    nich udział był żaden?
    2. Jeśli kupujemy mieszkanie od Spółdzielni opłaty za akty notarialne sa
    niższe, niż w przypadku zakupu mieszkania od developera. Postaram się
    dokładnie dowiedzieć, ile wynoszą te opłaty procentowo i wtedy wszytsko wam
    wyłuszczę, żebyście mogli sobie policzyć, jakie czekaja was jeszcze koszty.
    3. Nie mamy w umowie ani słowa o ostatecznym rozliczeniu inwestycjui, no chyba
    że czegoś nie zauważyłam, więc nas to nie dotyczy...Mamy natomiast indeksację
    wskaźnikiem GUSU. Jeśli spółdzielnia wzięła jakieś kredyty pod zastaw naszych
    przyszłych mieszkań, wtedy na pewno będzie problem z ustanowieniem na nich
    hipoteki, ponieważ jest ona juz ustanowiona na rzecz kogoś innego.
    (kredytujacego BAnku)

pzdr. Magda
    Jak mi się cos przypomni, to jeszcze skrobnę:)
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 07.04.03, 10:47
    Witam,
    najwieksze mieszkania mają 89,5 m2 tak przynajmniej wynika z tabeli ofert, ale
    myślę że takie mieszkania bedą w części G. Generalnie to chyba mają więcej
    mieszkań mniejszych
    najlepiej by było gdybyś do nich zadzwonil, prześlą ci faksem plany mieszkań.
    raczej nie proś o przesłanie planów mailem, bo na maile nie odpowiadają
    pozdrawiam
    Asia
  • Gość: klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 08.04.03, 09:19
    Powinnismy się zrzeszyć! W kupie (nie mylić z kupą) mozna by coś negocjować!
    hmm..
  • Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 08.04.03, 11:48
    Jestem za, a nawet przeciw:))
    Dobry pomysł, a może nawet powinniśmy się spotkać, co by z góry przemysleć
    pewne sprawy...
    magda
  • Gość: Klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 08.04.03, 13:17
    Każdy jakąś butelczynę i burza mózgów ;-))
  • 08.04.03, 20:30
    Witajcie jeszcze raz,

Dzisiaj zadzwoniłem do MI, rozmawiałem oczywiście z poleconym przez Was p.
    A.Książek i...poprosiłem o plany.
    Obsługa expressowa - w ciągu 30 min, plany leżały w skrzynce e-mail (jednak
    niektórzy z nich używają @).
    W kazdym razie - zarezerwowalem mieszkanko 89,5 m2 w sekcji "G". I cały czas
    się jeszcze zastanawiam.

Ponadto - dzisiaj poznalem interesujacego goscia, ktory pracuje w "Swiecie
    Developerow" i ma sprawdzic czy budowane oraz te w planie mieszkania powstana
    bez zadnych problemów. Podobno ma dobre dojscia - nie wiem jakie - czekam na
    sygnal od niego.
  • 09.04.03, 10:36
    Czesc,
    Wczoraj zarezerwowalem mieszkanko 89,5 m2 w sekcji "G". Jezeli mozecie, to
    powiedzcie co powinienem SPRAWDZIC zanim zaczne powaznie myslec o podpisaniu
    wstepnej umowy?

Dzieki za pomoc.
    Grzegorz
  • Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 09.04.03, 13:00
    Czesc:)
    Fajnie, że poczyniłes rezerwację.
    Cóż powinieneś sprawdzić - na pewno, czy nie ma hipoteki na gruncie, jesli
    chcesz wziąc kredyt i przede wszytski sparwdź nasze posty i przeczytaj
    dokładnie umowę - od razu mówię, że umowa jest dla NAbywcy wielce
    niekorzystna, niestety nie chcą nic zmieniać. Możesz się ewentualnie pocieszyć
    tym, że my już weszliśmy w ten interes:) więc staniemy sie towarzyszami
    niedoli, tfu, tfu...odpukac!
    najlepiej pytaj, jesli chcesz cos wiedziec, odpowiem, jesli bede w stanie:)
    trzymaj sie
    magda
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 09.04.03, 13:17
    Witam,
    Madziu czy juz się zdecydowałaś i podpisałaś umowę. Ja podpisałam.
    Przynajmniej skończyła się nerwówka decyzjna i wyszukiwanie przeszkód.
    Pod E juz na tym wylanym betonie ułozyli bardzo fajna konstrukcja z prętów
    metalowych z gory wygląda jak siatka kartograficzna, nie znam sie na budowaniu
    domów, no ale coś się dzieje. Od ulicy kwaitkowskiego prawie zlikwidowali górę
    ziemi i myślę ze teraz będą kopać pod następne etapy. Nie oglądałam budowy
    przez parę dni i widać zmiany.

pozdrawiam Asia
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 09.04.03, 13:33
    grecko napisał:

> Czesc,
    > Wczoraj zarezerwowalem mieszkanko 89,5 m2 w sekcji "G". Jezeli mozecie, to
    > powiedzcie co powinienem SPRAWDZIC zanim zaczne powaznie myslec o podpisaniu
    > wstepnej umowy?

Prawdopodobnie jeśli chodzi o G to nie musisz się spieszyć i możesz popatrzeć
    jak postepuja prace na E i F.
    Umowa tak jak juz pisała Magda nie traktuje równo stron umowy i zawsze
    poszkodowanym jest nabywca ale nic nie chcą zmieniać. Ja miałam 32 uwagi w tym
    około 20 krytycznych. Przyjęłam założenie, że wszystko bedzie Ok i nie trzeba
    będzie wykorzystywać niekorzystnych zapisów umowy.

Trochę poszperałam to jest spółka zalezna Mostostalu Warszawa, teraz troche
    udziałow nabył Mostostal Płock z Mostostalem Płock podpisałi tez jaks umowa o
    wspólnym inwestowaniu(wejdź na strony z raportami emitenta to możesz poczytać
    raporty tych 2 giełdowych spółek)
    Ma pozaciągane kredyty i pozyczki ale która firma ich nie ma.
    mają certyfikat developera przyznany w 2001 przez Krajowa izbe Budownictwa
    (możesz wejśc na stronę) ale certyfikat przyznawany jest na 2 lata więc z w tym
    roku sie kończy a certyfikaty wydawane sa na wniosek

Mieszkanie ma nam przekazać SG wolne od wszelkich obciążeń przynajmniej tak
    deklarują w załączniku do umowy.

ja już sie wyluzowałam i przestaję szperać i patrze na postęp prac.

A czego sie dowiedział twoj znajomy ze stowarzyszenia developerów.
    Pozdrawiam Asia
    >

• Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 10.04.03, 10:07
    Noooo....podpisałam wreszcie wczoraj ta okropna umowę, witam w klubie:))
    Tylko mi teraz nie zepsujcie optymistycznego nastroju, bo musze juz w tej
    chwili i w chwilach nastepnych przez cały rok wierzyć, że nam wybuduja te
    mieszkania:)
  • Gość: klapek IP: firewall:* / 192.168.100.* 10.04.03, 11:22
    ... co jest lepsze czy czekać czy rezerwować... Ja juz kupiłam mieszkanie w
    sekcji I (grudzień 2004), ale mam przynajmniej wybrane pietro, wybrany metraż i
    okna na strone jaka sobie wymarzyłam. Nie musze wybierać z tego co zostało.
    Troszkę inna jest chyba sytuacja z duzymi mieszkaniami, bo mniej ludzi rzuca
    sie na metraż powyzej 70 metrów. Cen na pewno nie opuszczą wiec chyba nie masz
    na co czekac jezeli zdecydowałes się akurat na te lokalizację.
    Pozdrawiam
    Aga
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 12:22
    Czy bierzecie drzwi, ktote montuja domyslnie czy moze z nich rezygnujecie i
    zakladacie jakas Gerde?
  • Gość: SAINT4 IP: *.crowley.pl 10.04.03, 12:41
    A jakie oni właściwie drzwi dają. Bo ja nie mogłem uzyskać tej informacji od
    nich.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 12:55
    No ja wlasnie nie wiem. Tylko tyle sie dowiedzialem, ze jak z nich zrezygnuje
    to zwroca mi ok 400zl.
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 11.04.03, 14:26
    Witam,
    mam pytanie, czy ktos z Was kontaktował sie bezpośrednio z panem Tryboniem
    projektatntem tego osiedla w celu zmiany przedstawionych planow.

Doszlam do wniosku ze nie ma sensu placic 2 razy za to samo, bo najpierw dam
    prywatnemu architektowi a potem i tak bede musiala zaplacic za dostosowanie.

Tak wynika z Waszych informacji.

Pozdr Asia
  • Gość: Anka IP: 213.17.170.* 11.04.03, 15:38
    ja złożyłam plany a mimo to w pewnym momencie w MI chcieli, żebym na ich
    planach zaznaczyła co zmieniam. więc jeśli chcesz płacić za architekta to może
    nie warto a wystarczy zaznaczyć zmiany u nich a oni zajmą się resztą
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 11.04.03, 17:02
    Witam,

powiedziano jakis czas temu ze za doplata zamontuja wybrane drzwi, moze to byc
    Gerda lub inne wskazane. Ile ma to kosztowac ? nie potrafiono mi powiedzic.

Natomiast dzis na budowie w sekcji E rozpoczeto zalewanie betonem zbrojenie
    ktore wczesniej zostalo zmontowane. Tempo doskonale, prace posuwaly
    blyskawicznie, po kilka ciezarowek z betonem oczekiwalo na rozladunek. Aby tak
    dalej.

Pozdrawiam,
    Ron
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 11.04.03, 18:25
    > powiedziano jakis czas temu ze za doplata zamontuja wybrane drzwi, moze to
    byc
    > Gerda lub inne wskazane. Ile ma to kosztowac ? nie potrafiono mi powiedzic.

Ja chyba kupie drzwi i sprowadze ekipe z Gerdy, ktora mi je zamontuje. MI
    zwroci mi koszt standardowych drzwi (450zl) i poinformuje kiedy bede mogl
    montowac swoje.
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 13.04.03, 12:52
    witam,
    bardzo cieszy mnie optymistyczny akcent dotyczący etapu E, gdyby w dalszym
    ciagu roboty szły w tym tempie to myślę, że byłoby bardzo dobrze.

ja jeszcze nie myślę o drzwiach, czekam na projekty instalacji na sekcję E,
    może jak juz zrobili podłoże pod garaz i będą ciągnąc dalej to te projekty w
    końcu będą.

Czy ktoś z Was robi kuchnię w pokoju dziennym czyli tzw aneks i czy konsultował
    takie posunięcie z jakimś architektem, zastanawiam się czy to ma sens bo mój
    pokój ma 19 m2 i nie wiem czy to nie jest za mało na 2 w 1.

A tak przy okazji może macie dojście do jakiegos taniego i sensownego
    architekta?

Pozdrawiam asia
  • Gość: Ice IP: *.chello.pl 13.04.03, 21:51
    Asia ja robie kuchnie w pokoju. I mam nadzieje, ze to info o mozliwosci
    zrobienia kuchni w pokoju, to nie jest jakas lipa.
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 14.04.03, 09:05
    Magdo,
    Ile m2 ma pokój w którym robisz aneks kuchenny
    pozdr Asia
  • Gość: Ice IP: *.pkobp.pl 14.04.03, 09:42
    Asiu,
    ma 19m2, ja tam robie kuchnie, poniewaz nie mam wyboru. Mam małe mieszkanko, a
    chce miec pokoj i pokoj z aneksem kuchennym. Ten aneks nie musi być ogromny,
    będzie taki, jak trzeba.Myslę, że rozwiązę te kwestie bez problemu, najwięcej
    miejsca zajmie mi lodówka, kuchenka i ewnetualnie zmywarka. Od strony pokoju
    zrobie jakis sensowny barek lub stół lub bufet, jak kto woli.Myślałam o tym,
    żeby częściowo, ale naprawde śladowo, oddzielic kuchnie od pokoju ścianką z
    luksferów, bede miala wowczas troche swiala padajacego przez te szybki.Powinno
    być dobrze. Mam tylko problem z kolorystyka, nie moge sie zdecydowac...Jesli
    znasz jakas osobe, która moze pomoc w doborze kolorów i ich rozmieszczeniu w
    mieszkaniu byłoby cool, moze skorzystam:)
    pzdr.
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 15.04.03, 14:41
    Czesc!

ja tez bede miala pokoj z aneksem kuchennym - na 19m2. mam juz projekt i mysle,
    ze bedzie ladnie i funkcjonalnie. dla mnie badrziej od posiadania oddzielnej
    kuchni wazna byla osobna sypialnia. tyle ze trzeba bedzie zainwestowac w dobry
    wyciag lub pochlaniacz.

pozdrawiam

Ania
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 15.04.03, 14:48
    Aniu,
    Robiłaś ten projekt sama?
    CZy może możesz polecić kogoś, kto mógłby sie czegoś podobnego podjąć?
    Ja mam problem , bo podoba mi sie wiele rzeczy, ale nie wpakuje ich wszystkich
    do mieszkania...
    Jaki masz metraż mieszkania?
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 15.04.03, 15:29
    Cześc Madziu,
    złozyłam dokumenty do banku i czekam na kredyt.
    pozdrawiam Asia
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 16.04.03, 13:02
    Czesc,

projekt robil mi zaprzyjazniony architekt po znajomosci. moje mieszkanie ma
    36m2, pokoj z aneksem kuchennym i sypialnie. mieszkanie jest sensownie
    rozplanowane, wiec duzo nie zmienialam. wiekszosc pomyslow mialam sama (z
    lektury roznych czasopism), ale zawsze jest lepiej, jak doradzi ktos, kto sie
    na tym zna.
    serdecznie pozdrawiam

Ania
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 16.04.03, 18:24
    Ja też mam takie mieszkanko - 36m:)
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 15.04.03, 15:18
    Czesc Aniu,
    Czy w jakiś sposób izolujesz kuchnia od reszty pokoju. Może jak juz odbierzesz
    mieszkanie mogłabym wpaśc obejrzeć jak to wygląda w naturze.
    Czy architekt dużo wziął za aranżacje czy robiłas to sama. ja ogladalam duzo
    projektów róznych kuchni i trudno mi się zdecydowac, mam mnie więcej rozkład
    szafek ale nie wiem jak odgrodzić czy przesłonić kuchnia czy jakis barek, nie
    wiem ile to faktycznie zajmie miejsca.

pozdr Asia
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 16.04.03, 13:20
    Czesc Asiu,

> Czy w jakiś sposób izolujesz kuchnia od reszty pokoju.

podzial bedzie tylko optyczny - w czesci kuchennej i jadalnej bedzie terakota a
    w pokoju dziennym parkiet albo panele. obie czesci dzielil bedzie jeszcze stol.

Może jak juz odbierzesz
    > mieszkanie mogłabym wpaśc obejrzeć jak to wygląda w naturze.

Oczywiscie, ale pewnie czesc bedziesz musiala sobie wyobrazic, bo bede
    mieszkanie urzadzac krok po kroku...

> Czy architekt dużo wziął za aranżacje czy robiłas to sama. ja ogladalam duzo
    > projektów róznych kuchni i trudno mi się zdecydowac, mam mnie więcej rozkład
    > szafek ale nie wiem jak odgrodzić czy przesłonić kuchnia czy jakis barek, nie
    > wiem ile to faktycznie zajmie miejsca.

moj projekt robil znajomy architekt, ale wiem, ze taki projekt jest drogi.
    zanim powstal projekt spedzilam wiele godzin na przegladaniu roznych gazet,
    ogladaniu mebli, mierzeniu wszystkiego linijka i rysowaniu wlasnych projektow.
    Na pewno pomoze Ci, jesli rozrysujesz meble (albo powycinasz ich szablony) w
    odpowiedniej skali na planie mieszkania. Np. od szafek kuchennych musi byc 1-
    1,2m odstepu. jezeli chodzi o przegrody, to w zeszlym roku widzialam w
    Mieszkaniu rozne propozycje. Poszukaj w internecie na stronie www.murator.pl.
    znajdziesz tam duzo ciekawych rad. dla mnie to byla swietna zabawa:-)
    >
    > pozdrawiam Ania
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 13.04.03, 21:48
    HMMM...super info, cieszy mnie to:)
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 14.04.03, 12:17
    Kiedyś jak szedłem do sklepu to spojrzałen na waszą budowę, byłem bardzo
    zdziwiony że o 2120 jeszcze trwały dosyć intensywne prace.
    Co do pokoju z aneksem jeśli mogę się wtrącić - u nas pokój ma wymiary 640cm
    na 390 cm i na jednej ze ścian (tej co ma 390 cm) mamy zrobiony właśnie aneks
    kuchenny (tzn lodówka, zmywara, kuchnia z płytą, zlewozmywak 60 z jedną komorą
    plus 4 szafki stojące 40 cm każda).
    Jest to fajne rozwiązanie jak na blacie nic nie stoii bo jak się właśnie robi
    obiad i blat jest zawalony półproduktami to wstyd kogoś wpuścić do pokoju.
    Taże teraz (po 2 latach mieszkania w mieszkaniu z aneksem kuchennym) jak
    mielibyśmy kupować nowe mieszkanie to tylko z oddzielną dużą kuchnią albo
    aneksem w jakiś sposób w razie potrzeby odgradzanym od pokoju.
    Te wszystkie aneksy fajnie wyglądają na zdjęciach w kolorowych gazetach, ale
    zauważcie że przeważnie na tych zdjęciach na blatach nic nie ma albo stoją
    tylko przyprawy i stojak na wina. Taki sam blat zastawiony różnymi
    półproduktami nie jest już taki piękny.
    Moja żona wręcz twierdzi że te wszystkie kuchnie ze zdjęć są jakieś takie
    sterylne jak by ich właściciele stołowali się w restauracjach na mieście albo
    kupowali jedzenie na wynos i w domu tylko je podgrzewali.
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 14.04.03, 12:55
    witam
    dzieki za info na temat kuchni, u mnie tez to byłoby na ścianie która ma na
    planie 3,90 ale dłuższa sciana ma tylko 5,00 a może wyjśc jeszcze mniej.
    na scianie 3,90jest okno 270 więc juz nic sie na niej nie postawi i nie wiem
    czy te sciany po 5 m to nie bedzie za malo zeby postawic jakis stól jakas
    kanapa coś pod TV cos na ksiazki.

regularna kuchnia jest z kolei dosc duza, bo ma 10,8 i wyszła by z niej fajna 2
    sypialnia, wiec byłoby miejsce na szafy.
    ja tez jak ogladam zdjecia mieszkan do zastanawiam sie jak ludzie mieszkaja i
    gdzie chowaja wszystkie sprzety, bo przeciez trzeba miec odkurzacz jakas deska
    do prasowania jakis srubokret i wiertarka zelazko

No a przy dziecku to jeszcze rolki hulajnogi, łyżwy piłki nie mowiac o rowerze.
    Obecnie trzymam rower corki na klatce schodowej przyczepiony do rury, ale jest
    tylko miejsce na 1 rower
    czasami zastanawiam sie czy tylko ja jestem taka chomikara, ale nawet glupie
    albumy ze zdjeciami zajmują jakies 60 cm pólki a gdzie inne ksiązki itp.

W sumie szkoda, że tak mało mieszkań ma garderoby, w sekcji A było fajne
    mieszkanie ze schowkiem, no ale tej sekcji nie wybudowali.

Pozdr Asia
  • Gość: Ron IP: *.pepsico.plusnet.pl 16.04.03, 08:44
    Witam,

rozpoczeto wlewanie pierwszej warstwy betonu pod zbrojenie w sekcji "F" tak "F"
    to nie pomylka. Niezle zasuwaja.

pozdrawiam
    Ron

• Gość: joanna IP: 172.10.11.* 16.04.03, 09:04
    witam
    też widziałam wczoraj tę wylewkę.
    ja mam mieszkanie na E to chyba wolałabym żeby już zaczęli ciągnąc w górę E, no
    ale nie mogę być egoistką.

Wogóle zwieżli duża góra piachu, więc myślę, że chyba zrobią wykopy pod całośc
    czyli jeszcze GHI i wtedy zaczną ciągnąć to wszystko w górę.

Chyba zacznę robić kalendarz z przełomowych momentów. dośc duzo moim zdaniem
    zrobili na CD od momentu zmiany wykonawcy, sa juz na 7 piętrze, ale widziałam
    tez robotników na niższych pietrach.

Dzisiaj na A1 pracowali w podziemiach czyli miejscach postojowych, myślę ze juz
    rozprowadzają instalacje, Od jakiegoś czasu na parkingu przed budową stoi
    samochód z napisem "Systemy grzewcze"

Pogoda dopisuje, więc pracują oby tak dalej.

pozdr Asia
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 16.04.03, 11:34
    cześć,
    mnie bardzo zainteresowało, co napisałaś o CD, a szczególnie o tym, że
    pracowali w środku. Czy coś wiesz więcej na ten temat: kręcili się tylko, czy
    może robili ścianki w wewnątrz.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 16.04.03, 12:00
    Witam

z tego co widać to ścianki są chyba juz zrobione tylko na 1 piętrze. ja
    widziałam robotników którzy albo likwidowali albo zakładali na innych pietrach
    takie matalowe podpórki instalowane miedzy podłogą a sufitem.
    Scianek chyba jeszcze nie stawiają bo byłoby widać jakąś kupkę z cegłami.

jestem chyba maniaczką, ale staram się wieczorem przejśc koło budowy żeby
    zobaczyc co się zrobiło w ciągu dnia. Zupełnie nie wiem natomiast jak praca
    wygląda w ciągu dnia. jak ide rano z dzieckiem do szkoły to tez zerkam na
    budowę czy sie kręcą na dachu CD i czy pracują koparki. Właściwie codziennie
    coś jest robione.

Pozdr asia
  • Gość: ice IP: *.chello.pl 16.04.03, 18:22
    super, super, super:)))
  • Gość: jantar IP: 157.25.84.* 17.04.03, 08:30
    Podczas macania internetu odkryłem taki adres www.sda.com.pl/. W
    zakładce projekty 2000 są tam dwie wizualizacje pod nazwą osiedle ISKRA.
    Wygląda zastanawiająco podobnie jak wasze osiedle.
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 17.04.03, 08:41
    Witam,

Przejeżdżałam dzisiaj rano 7,30 koło budowy i na A1 na dachu kręciło się 4 czy
    5 facetów, stała betoniarka i dźwig z tej betoniarki podawał beton na dach A1,
    ale niestety nie widziałam ludzi na CD, EF to jeszcze podziemie więc nie widać
    jak się przejeżdża.
    Wczoraj chyba znowu wylewali podłoże na F

Pozdr Asia
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 18.04.03, 09:07
    Witam,
    Wszystkim przyszłym sąsiadom i kibicom tej budowy życzę Zdrowych,
    Wesołych,Pogodnych Świąt.

Trwaja od rana prace na A1

Asia
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 18.04.03, 09:27
    Ja rowniez zycze wszystkim uczestnikom tego forum zdrowych i wesolych Swiat.

> Trwaja od rana prace na A1

Trwaja, trwaja :)

Pozdrawiam, cas
  • Gość: Ania IP: *.bauholding.pl 18.04.03, 09:52
    Ja rowniez zycze wszystkim wesolych Swiat!

serdecznie pozdrawiam

Ania
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 18.04.03, 09:57
    Ja też życzę Wam Wesołych Świąt:)
  • Gość: maciek IP: 157.25.31.* 18.04.03, 11:52
    witam tuz przed swietami

ciesze sie wzieli sie do roboty na A1, mam nadzieje ze juz nie wpadna na pomysl
    dobudowania kolejnego pietra

czy ktos moze slyszal ze A1 moze byc wczesniej niz w grudniu, mi powiedzieli ze
    moze sie tak zdarzyc ze bedzie to np pazdziernik ale umowe mam na XII

wesolych swiat przyszli sasiedzi z podworka
    m
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 18.04.03, 15:25
    > czy ktos moze slyszal ze A1 moze byc wczesniej niz w grudniu

Mnie rowniez mowili, ze A1 moze byc juz nawet w pazdzierniku. Ale mowili to
    wtedy gdy jeszcze Marciniak nie budowal budynku obok. Odkad sie wzial za ten
    budynek to w A1 tempo spadlo. Ale z tego co slyszalem, to maja wyprzedzenie w
    stosunku do harmonogramu. Umowe mam na grudzien.

Pozdrawiam, cas
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 22.04.03, 10:08
    cześć
    Czy widzieliście, żeby w ostatnich dniach coś robili w sekcji CD. Może dzisiaj
    ktoś coś widział? Niestety wydaje mi się, że roboty tu zamarły.
    pozdr.,
    ania
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 22.04.03, 10:50
    Witam,
    Przejeżdżałam rano i moim zdaniem roboty na CD zamrały, wydaje mi sie że w
    zeszłym tygodniu na nowo podstemlowali poszczególne kondygnacje i może czekają
    i nie moga nic robić..
    Może mieli jakąś kontrolę budowlaną.

Teraz przenieśli sie na A1 i tam rano na dachu kręcili sie robotnicy.

CD od strony E wyłożyli zieloną izolacją do wysokości parteru, więc może zaczną
    ciągnąć w górę E.

Chyba też kopią cały czas pod dalsze sekcje.

Pozdrawiam Asia

• Gość: ice IP: *.pkobp.pl 22.04.03, 12:02
    Czesc,
    Aniu, nie martw się, ostatnio były święta, więc pewnie odpoczywali:)
    Z tego, co sie orinetuję wybudowali 6 piętro na CD, o ile mnie wzrok nie mylił.
    Cieszy mnie, że trwaja pracę pod sekcję E - to najbardziej leży w moim
    interesie, zresztą nie tylko w moim.

Asiu, jest na Gocławiu gdzieś blisko Iskry jakiś żłobek? przedszkole? muszę
    mieć gdzie mojego Ptysia odprowadzać...
    A może ktoś z was również ma małe dziecko?
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 22.04.03, 12:24
    Cześc Magdo,
    Żłobek jest 1, przedszkola są 3 albo 4
    jest przedszkole przy szkole UNICEF na Bora Komorowskiego na przeciwko basenu,
    jest male kameralne po drugiej stronie Fieldorfa w środku osiedla adres ma
    chyba Meissnera, więc raczej z tym nie będzisz miala problemu, Niedaleko
    inwestycji jest klub osiedlowy w ktorym są fajne zajęcia plastyczne dla dzieci
    chyba od 4 lat, pozatym są jeszcze inne kluby w ktorych dziecko moze rozwijac
    zainteresowania, jest fajna szkola jezyka angielskiego dla dzieci, troche w
    glebi osiedla Iskra jest kort tenisowy (nie wiem jaka odplatnosc no ale jest
    pod nosem) w sumie blisko basen wiec lokalizacja moim zdaniem jest naprawde
    niezła. Albo może ja juz sie przyzwyczaiłam do centrum tez w sumie 15-20 minut.

Oby tylko prace postępowały !!!!!!!!!!!!
    Madziu jak twój kredyt?

pozdrawiam Asia
  • Gość: ice IP: *.pkobp.pl 22.04.03, 14:35
    Asiu,
    jakiś czas temu dostałam promesę. W piątek złożyłam wszystkie potrzebne
    dokumenty, więc czekam teraz na przyznanie kredytu i podpisanie umowy.
    ...hmmmmm...chyba się nie rozmyślą...:)
    Jak zobaczę czwarte piętro sekcji E to będzie genialnie:)
    A twój kredyt?
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 22.04.03, 16:02
    Czesc Magdo

Tez czekam, i tez chcialabym widziec jak to rosnie w pionie a nie poziomie haha.
    pozdr
    Asia
  • Gość: joanna IP: 172.10.11.* 23.04.03, 11:21
    Witam,
    czy ktoś z CD dowiadywał się w MI dlaczego nic nie robią na tej sekcji od paru
    dni.
    na A1 widziałam dzisiaj robotników na dachu i wśrodku na poszczególnych
    kondygnacjach. Czy ktoś z Was może widzi w ciągu dnia czy coś robią na E i
    pozostałych sekcjach F. Sekcja E zawalona żelaznymi pretami juz od kilku dni.
    Sekcja F chyba bo ja juz nic nie rozumiem z tych wykopów wyłozona chyba jakaś
    zielona izolacja. Miała byc odległośc między D a druga odnoga w której bedzie G
    21 metrów a mnie to jakoś nie wygląda na taka odległość wykop który ciągna w
    strone Jugosłowiańskiej równoległy do CD jest chyba bliżej albo to tak z boku
    wygląda. Boję zebym nie zamieszkała w studni.

No cóż mam rozterki bo dorwałam raporty roczne 2002 Mostostalu Płock i Warszawa
    a tam o MI niezbyt korzystne informacje, audytor napisał że "sytuacja
    finansowa i operacyjna MI, niepewnośc co do pozytywnej realizacji jej
    przyszłych projektów oraz ogólne ryzyko, jakie niesie za sobą prowadzona przez
    MI działalnośc powoduje, że na dzień 31.12.2002 realizowalnośc aktywa
    zaangażowanego przez Spółki ( most Płock i Warszawa)w MI zależy od przyszłych
    pozytywnych rezultatów działalnośc MI. Zarządy obu spółek Płocka i Warszawy nie
    widzą zagrożeń.
    czy nasza inwestycja to może byc uznana jako przyszły projekt, czy to jest
    projekt terażniejszy do którego audytor nie ma zastrzeżeń co do pozytywnych
    rezultatów.

tak bym chciała, żeby już ciągnęli E w górę, to byłoby bardziej optymistyczne.

pozdr Asia
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 23.04.03, 15:54
    > czy ktoś z CD dowiadywał się w MI dlaczego nic nie robią na tej sekcji

Wyglada tak jakby robili na zmiane. Raz CD, raz A1. Przez 2 tygodnie na A1 nic
    sie nie dzialo a teraz wre.
  • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 23.04.03, 16:03
    witam
    A widziałeś czy robią coś na E,
    Asia
  • Gość: maciek IP: 157.25.31.* 23.04.03, 16:54
    W MI mowia ze przerwa na A1 byla spowodowana oczekiwaniem na pozwolenie na
    dobudowanie pietra, mialobyc 6 bedzie 7. podobno robia instalacje w srodku i
    cos w garazach.
    jesli chodzi o CD to wg MI prace sa niezalezne ale czy tak jest...
    fakt ze nie bylo ich dzisiaj widac
    Marciniak ma oddac A1 na pazdziernik - ale to dopiero bedzie przekazanie dla MI
    a dla nas - pozniej
  • Gość: cas IP: *.acn.waw.pl 23.04.03, 23:21
    > W MI mowia ze przerwa na A1 byla spowodowana oczekiwaniem na pozwolenie na
    > dobudowanie pietra, mialobyc 6 bedzie 7.

No prosze, a mi sciemniali ze nic nie wiedza o przerwie w pracy i ze to sprawa
    Marciniaka jak sobie rozklada prace. O pietrze wiedzialem ze ma byc dodatkowe,
    ale nie wiedzialem ze nie ma na nie pozwolenia...

pozdr, cas
  • Gość: ania IP: 217.8.161.* 24.04.03, 09:07
    podobno wczoraj robili coś na CD - nie ściany, ale instalacje. Tak twierdził
    MI, potem potwierdził mi to znajomy. Dzisiaj tez widziałam jednego (!!!)
    robotnika na CD - jak bedzie ich tylu pracować to na pewno zdążą na grudzień -
    ale 2004.
    pozdr.
    ania
  • Gość: