Dodaj do ulubionych

Grupa Inwest - jakie opinie?

05.10.15, 14:10
Witajcie,
zastanawiam się nad zakupem mieszkania od dewelopera Grupa Inwest - czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Co sądzicie o tej firmie?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Magda
Edytor zaawansowany
  • 08.10.15, 13:16
    Ja kupiłem mieszkanie od tego dewelopera i powiem tak - ogólnie jestem
    zadowolony, miła obsluga, mieszkania zgodne ze standardem, ale są i
    pewne uwagi, np. to, że nie są dość elastyczni pod kątem wpłat i
    dość długo czeka się na usunięcie usterek, ale deweloper usuwa wszystko co
    się zgłosi, przynajmniej tak było w moim przypadku. Wiadomo, że
    każdy deweloper ma jakieś swoje minusy, dla mnie najważniejsze było to, że
    działają długo na rynku i nie kupuję mieszkania od firmy, która
    zaraz się zwinie - to jest dość ważna kwestia przy braniu kredytu na
    kilkadziesiąt lat. Ja nie mam złych doświadczeń z tą firmą i mogę
    polecić ich inwestycje.

Szymon
  • 23.10.15, 11:28
    Kupiłem mieszkanie od tego dewelopera w czerwcu tego roku na Siedleckiej w programie mdm. To co mnie cieszy to przyśpieszenie budowy o jakieś 3 miesiące, co świadczy o dobrym wykonawcy. Bylem na budowie i co mnie mocno zaskoczyło to porządek - wszyscy w kaskach, kamizelkach. Sam proces sprzedaży bardzo sprawny. Pozdrawiam Leon
  • 23.11.16, 21:22
    A jak układa się współpraca z deweloperem teraz ? Bo w sumie czy ludzie byli w kaskach czy bez, to teraz dla mnie nie ma znaczenia.
  • 27.10.15, 12:32
    Witam,
    Swoje mieszkanie kupiłam już kilka lat temu. Użyte materiały są ekstremalnie kiepskiej jakości.

Ściany: w ścianach już po pierwszych dwóch latach porobiły się pęknięcia, dochodzące miejscowo do 0,5 cm grubości

Dach: po 5 latach mieszkania dach zaczął przeciekać (mieszkam na ostatnim piętrze) co wiąże się z wiecznym odgrzybianiem sufitu i corocznym zgłaszaniem kolejnych przecieków do administracji (jesteśmy na etapie wymiany całościowej dachu oczywiście z ramienia naszych składek na fundusz remontowy)

Wentylacja: wieczna wilgoć w mieszkaniu, kilka mieszkań podłączonych jest do tego samego kanału wentylacyjnego bądź kanały są nieszczelne - nie wiem. W mieszkaniu jest notoryczny smród - gotowanych obiadów, dymu papierosowego.

Okna: chyba wyjątkowo złej jakości - zacinają się przy otwieraniu i zamykaniu, po 6 latach użytkowania, warstwa zewnętrzna która okleja okno (drewnopodobna) odeszła. okna są w opłakanym stanie.

Instalacja elektryczna: spięcia, wywalające korki, nie pierwszy raz po powrocie z urlopu popłynęła nam lodówka i zamrażalnik:(

To tyle co do mieszkania,teraz ogólny stan budynku:
    Klatka schodowa: płytki są krzywo po docinane i ułożone

Brama garażowa i wjazdowa: brama wjazdowa musiała być wymieniona na nasz koszt po 3 latach użytkowania (kiepski system otwierania bramy), brama wjazdowa tu zdarzały się częste awarie, co było uciążliwe przy wyjeździe samochodem z rana do pracy... bramę wymieniliśmy po 6 latach

Instalacja wodna: po 4 latach mieliśmy powódź w garażu - wadliwe orurowanie

miejsca garażowe - bardzo wąskie (polecam zwrócić uwagę w nowych inwestycjach)

wjazd do garażu - wąski i stromy - mamy mozaikę z karoserii wszystkich samochodów, w zimę jest dramat!

pomieszczenie gospodarcze, wózkownia - znajduje się za miejscami postojowymi, więc tylko jak sąsiad wyjedzie samochodem można wejść bądź wyprowadzić z niego wózek czy rower

kostka przed wejściem - ta zapadła się dość szybko bo bodajże po 2 latach użytkowania (wymieniliśmy na nowa)

"ogródek przed blokiem" - niewykopane pozostałości po starym chodniku, źle wykonane ogrodzenie, słupki się powyruszały a siatka zardzewiała

Mam nadzieje, że moja opinia się przyda. Powtórnie nie dokonałabym zakupu mieszkania od tego dewelopera. Za te same pieniądze można mieć mniej problemów i dużo lepszy standard.
  • 07.11.15, 19:13
    proszę o informację odnośnie której budowy piszesz duduemt (małpa)gmail.com

87milena napisał(a):

> Witam,
    > Swoje mieszkanie kupiłam już kilka lat temu. Użyte materiały są ekstremalnie ki
    > epskiej jakości.
  • 31.10.15, 16:59
    A w jakiej inwestycji kupiłaś mieszkanie i kiedy? Bo wydaje mi się, że jest to negatywny wpis konkurencji. Ilość usterek jest tak duża, że aż niemożliwe, aby było to prawdą.
  • 04.11.15, 00:16
    Ja analizuję inwestycją NaSokratesa...
    I przeraża mnie, że wykonywana jest ona z kredytu developera z hipoteką, założoną na inwestycji.
    Ponadto garaże są bardzo zagęszczone i mało komunikacyjne - wąskie gardła a ponadto przewidują tam usytuowanie platform, które zagradzają wjazdy. To chyba niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi, bo drogi ewakuacji będą bardzo zablokowane.
    Ponadto komórki i boksy rowerowe faktycznie zablokowane są miejscami garażowymi i by się do nich dostać trzeba będzie czekać aż auta z opuszczą te miejsca.
    Bardzo dziwne i podejrzane są zapisy umieszczone w umowie deweloperskiej, gdzie nabywca z góry ma wyrazić dożywotnią zgodę na wszelkie reklamy, szyldy i inne urządzenia, które potencjalnie kiedykolwiek mogłyby znaleźć się na ścianie elewacji na wprost jego okna.
  • 04.11.15, 00:23
    Uzupełnię, że przewidują bardzo wysokie opłaty eksploatacyjne - 9.5 zł za m2 + 80 za miejsce postojowe na m-c, co przy mieszkaniu ok. 55m2 daje ponad 600 zł czynszu za m-c.
    Potem - po roku proponują na zarządzą firmę, która w istocie należy do ich grupy, choć ma inną nazwę i czynsz nie wiele spada, bo oni lubią chapać z ludzi.
    Do tego dochodzą bardzo wysokie koszty, które musimy zapłacić u zaprzyjaźnionego notariusza...
    Geodeta, który będzie dokonywać pomiarów przy odbiorze lokalu też będzie ich zaprzyjaźniony i pomiar będzie stosowny...
  • 04.11.15, 08:50
    Informacje o których pisze "zag.wer" nie dotyczą tego dewelopera !!! Inwestycję Na Sokratesa realizuje firma HOME INWEST, a nie Grupa Inwest - nazwa podobna, ale to jest zupełnie inna firma.

Ludzie czytajcie pytania ze zrozumieniem, bo potem robi się bałagan i brak jest faktycznie rzetelnych informacji.

A odnośnie wpisu "87milena" to zgadzam sie z leonem tchorznickim - to mi wygląda na negatywny wpis konkurencji.

Czekam na jeszcze inne opinie - ostatnio rozmawiałam z handlowcem odnośnie ich nowej inwestycji - Na Kordeckiego - niedawno rozpoczęli sprzedaż i jest spory wybór mieszkań w programie MDM - czekam właśnie na umowę przedwstępną, aby ją dokładnie przeanalizować. Decyzję będę podejmować ok. stycznia, więc będę wdzięczna za wszystkie uwagi dotyczące tego dewelopera. Trochę się boję inwestować w mieszkanie, które dopiero się buduje i klucze odbiorę dopiero za pół roku, dlatego chcę się upewnić, że deweloper jest bezpieczny i godny polecenia.

Pozdrawiam
    Magda
  • 07.11.15, 19:14
    Witaj Magda918 , czy udało Się Tobie ustalić więcej informacji na temat dewelopera ?

magda918 napisał(a):

> Informacje o których pisze "zag.wer" nie dotyczą tego dewelopera !!! Inwestycj
    > ę Na Sokratesa realizuje firma HOME INWEST, a nie Grupa Inwest - nazwa podobna,
    > ale to jest zupełnie inna firma.
    >
    > Ludzie czytajcie pytania ze zrozumieniem, bo potem robi się bałagan i brak jest
    > faktycznie rzetelnych informacji.
    >
    > A odnośnie wpisu "87milena" to zgadzam sie z leonem tchorznickim - to mi wygląd
    > a na negatywny wpis konkurencji.
    >
    > Czekam na jeszcze inne opinie - ostatnio rozmawiałam z handlowcem odnośnie ich

> Magda
  • 08.11.15, 13:17
    Takie negatywne odpowiedzi to 100% robota konkurencji - wiem coś o tym - sama prowadzę działalność gospodarczą i często pojawiają się tego typu opinie. Nie należy na nie zwracać uwagi. Większość pisze dobrze, a tu nagle nierealny negatywny komentarz i później brak odpowiedzi na zadawane pytania...

Co do dewelopera, osobiście niedawno przeglądałam ich ofertę - w końcu nie kupiłam, ale mieszkanie kupili moi znajomi i na razie wszystko OK. Usterek żadnych nie mieli. Są zadowoleni.
  • 09.11.15, 00:32
    Kilka lat temu kupiłem mieszkanie na Boremlowskiej i byłem zadowolony. Dzisiaj jest dużo niepewnych firm deweloperskich, a chciałem kupić większe mieszkanie. Postanowiłem kupić od sprawdzonej firmy. Sprawdziłem kilka ich nowych inwestycji i to co mnie zaskoczyło to to, że mocno podnieśli standard wykończenia części wspólnych, co jest dość ważne - portale z płytek wokół drzwi, więcej luster w korytarzach, fajne balustrady na klatce schodowej.

Drugie zaskoczenie to fakt, iż udało mi się połączyć dwa mieszkania w jedno, co się u deweloperów bardzo rzadko zdarza - tutaj byli mocno elastyczni. Cała operacja przeprowadzona była bardzo sprawnie.

Swoje mieszkanie kupiłem na Lubartowskiej i jestem bardzo zadowolony. Polceam tą firmę.
  • 09.11.15, 10:25
    Marku - z tego co udało mi się ustalić to to, że budują ze środków własnych - nie przez kredyty bankowe, co świadczy o ich dobrej kondycji finansowej - to zdecydowanie na PLUS. Resztę opinii czerpię z tego forum, więc można poczytać co piszą ludzie - ogólnie podobno ładnie wykańczają części wspólne i ludzie chwalą sobie elastyczność i jakość obsługi sprzedażowej. Podobno również dość szybko usuwają usterki - więc na razie opinie są przychylne. Na koniec miesiąca planujemy wybrać się na jedną z ich nowych inwestycji - na Siedlecką - wyczytałam, że przyśpieszyli budowę i termin oddania jest na czerwiec 2016, co mnie cieszy, bo obecnie wynajmuję mieszkanie i im krócej będę musiała spłacać kredyt i wynajem tym lepiej. Budynek położony jest na Pradze Północ w ciekawym otoczeniu, co do mnie przemawia, no i dociera już tam metro :) Te mieszkania dość szybko się sprzedają, więc chyba jest atrakcyjnie. Czekam aż mąż wróci z delegacji zagranicznej i umawiamy się na spotkanie z doradcą - chcemy do końca roku ogarnąć temat, bo od 2016 wymagają wyższego wkładu własnego. Jak będę po spotkaniu napiszę co ustaliliśmy, póki co czekam na opinie innych. Pozdrawiam
  • 09.11.15, 10:44
    Dodam jeszcze, że wcześniej interesowałam się Kordeckiego, ale rozmawiając z handlowcem dowiedziałam się o Siedleckiej i z punktu lokalizacyjnego budynku, ta inwestycja bardziej mi odpowiada, choć tamten budynek bardzo fajny - trzeba jednak dłużej czekać na jego budowę - a dla mnie pół roku wynajmu dłużej to dodatkowa kasa - bo musiałabym już spłacać część kredytu. Siedlecka planowana jest na czerwiec, a Kordeckiego na grudzień tego roku. Umowy przedwstępnej w końcu nie dostałam z powodu zmiany mieszkań na pragę północ.
  • 13.11.15, 17:37
    Dzień dobry. Czytając to forum natknąłem się na tą dyskusję. Akurat tak się składa, że jestem na bieżąco w temacie i mogę udzielić kilku wskazówek i podzielić się opinią na temat tego dewelopera.

Niedawno podpisałem umowę na mieszkanie przy ul. Siedleckiej - to buduje ten deweloper. Byłem trochę zaskoczony tym, że negocjacja ceny z doradcą dewelopera to tylko 1% upustu od ceny podstawowej. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej i byłem trochę zawiedziony, ale na szczęście udało mi się uzyskać w ramach umowy takie rzeczy jak projekt aranżacji wnętrz, indywiduwalny harmonogram płatności i pomalowanie całego lokalu na dowolnie wybrany kolor (w moim przypadku pokoje w kolorach beżowym, sypialnia fiolet, przedpokój czerwony). To mnie bardzo miło zaskoczyło, bo dostałem to wszystko gratis, a po rozmowach ze znajomymi jest to zazwyczaj część programu wykończenia mieszkań pod klucz, za który płaci się bardzo dużo. U tego dewelopera widać bardzo indywidualne podejście do klienta - co niewątpliwie jest na duży plus.

Mieszkanie na razie budują, więc nie mogę powiedzieć nic więcej na temat wykończenia, odbioru i całej obsługi posprzedażowej, ale sam etap podpisywania umowy bardzo miły i utwierdziłem się, że był to dobry wybór. Już nie mogę się doczekać - na rozmowie dowiedziałem się, że tempo prac z powodu dobrej pogody w lato mocno przyśpieszyło i termin oddania budynku skrócił się już o 3 miesiące, a jeśli będzie łagodna zima to jest szansa na kolejne przyśpieszenie.

Ja mam póki co miłe doświadczenie z tą firmą.

Pozdrawiam
    Tomasz
  • 13.12.15, 12:19
    Witajcie,
    w końcu podjęliśmy decyzję - kupiliśmy mieszkanie na Siedleckiej - umowa podpisana. Otrzymaliśmy zapewnienie, że odbierzemy mieszkanie w kwietniu :) Bardzo polecam Kancelarię Notarialną na Zakopiańskiej obsługującej tego dewelopera. Podpisanie umowy przebiega w bardzo rodzinnej atmosferze. Dodam, że deweloper zgodził się na Świąteczny rabat w wysokości 5% :)

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie opinie które tutaj pisaliście - ogólnie bardzo bałam się momentu podpisania umowy, bo to takie duże pieniądze, ale wszyscy mieli bardzo miłe i przyjazne podejście, dzięki czemu poczułam się bezpiecznie. Decyzji nie żałuję - mamy bardzo fajny układ mieszkania - już mebluję sobie w głowie co gdzie ustawię.

Jeszcze raz dzięki za opinie - dam znać jak przebiegł moment odbioru mieszkania.

Pozdr.
    Magda
  • 05.02.16, 13:09
    Od 2 lat przymierzam się do zakupu mieszkania. Mój znajomy kupił na Szumnej mieszkanie od Grupy Inwest i poleca. Zaglądam regularnie na ich stronę i zauważyłem, że mają teraz aż 3 nowe inwestycje na Pradze Płd. Najbardziej podoba mi się mieszkanie przy Rondzie Wiatraczna. Chociaż obawiam się o planowaną obwodnicę - czy ona będzie przechodzić przez rondo - jakoś blisko budowanego bloku przy Garibaldiego? Wie ktoś może jak to będzie leciało?
  • 08.02.16, 16:16
    Stary - ja mieszkam w okolicy Ronda i żywo interesuje się tematem przebiegu drogi - oni nie mają wybranego jeszcze wariantu - podobno są trzy. Poza tym po Garibaldiego często chodzę z psem i jest to ulicy w drugiej linii od głównej - więc będziesz miał tam zacisznie, a z obwodnicy należy się tylko cieszyć, bo będziesz miał dobry i szybki dojazd w każde miejsce miasta. Polecam Ci okolice Ronda Wiatraczna - tam cały czas tętni życie - dużo kebabów i kawiarenek - niedaleko jest nowoczesna galeria handlowa, a podobno ma być też 3 linia metra :P
  • 09.03.16, 16:36
    A czy słyszał ktoś o programie rewiatalizacji pragi? Czy obejmie on obszar ronda witaracznej?
  • 11.03.16, 17:46
    Tak - obejmie bardzo duży obszar pragi południe i połnoc - więcej na ten temat tutaj: www.pragapld.waw.pl/obszar-rewitalizacji-dzielnicy-praga-poludnie.html#start

Rondo Wiatraczna również będzie włączone do programu - na cały program mają przeznaczyć jakieś ogromne środki.
  • 13.04.16, 13:38
    Moja druga połowa zażyczyła sobie zamieszkać na Kamionku. Patrzyliśmy na mieszkania używane w tym dużym żółtym budynku bezpośrednio przy jeziorku w Parku Skaryszewskim (obok fabryki Wedla), ale ceny tam są kosmiczne i jakieś dziwne towarzystwo. Potem rozważaliśmy zakup mieszkania w SOHO, ale nie wiem czy chciałbym mieszkać w tak zmanierowanym budynku... Wreszcie trafiłem na bilboard Grupy Inwest i okazało się, że budują na Mińskiej. Choć jeszcze nic tam nie ma, wizualizacje są obiecujące. Czy ktoś coś już może wie o tej inwestycji?
  • 18.04.16, 11:21
    Faktycznie budynek prezentuje się bardzo ładnie, dużo szkła, garaże podziemne.

Ktoś tu wcześniej pisał o rewitalizacji Pragi - Kamionek ma być najbardziej dofinansowaną jej częścią. Poważnie rozważam zakup mieszkania w tej lokalizacji.

Z tego co widzę to tej firmie można zaufać. Na Mińskiej ma być podobno stacja metra :)
  • 22.04.16, 17:26
    Ja też zastanawiam się na nową inwestycją na Kałuszyńskiej.. czy ktoś już coś może wiem o tej inwestycji ? Deweloper ma skrajnie różne opinie i nie wiem co o tym sądzić.. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt kinga.logit@onet.pl
  • 04.05.16, 12:05
    kkinialog napisał(a):

> Ja też zastanawiam się na nową inwestycją na Kałuszyńskiej.. czy ktoś już coś m
    > oże wiem o tej inwestycji ? Deweloper ma skrajnie różne opinie i nie wiem co o
    > tym sądzić.. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt kinga.logit
    > @onet.pl

Cześć Kinga. Odebrałam kilka dni temu mieszkanie na Siedleckiej od tego dewelopera. Mąż zadowolony z narzędzi, które dostał w prezencie. Mieszkanie odbieraliśmy z rzeczoznawcą - trwało to ze 2 godziny, bo nie mamy o tym zielonego pojęcia. Facet od odbiorów (inżynier i kierownik budów) dokładnie obejrzał wszystko i znalazł 3 uwagi: - rysa na parapecie, 1 pęknięta płytka na balkonie i uszczelka przy drzwiach do naprawy. Ściany i podłogi proste, wszystkie intalacje działają. Jak na Warszawę to taka ilość usterek jest OK.

Nie chcę robić reklamy, ale sama czytałam wcześniej opinie na forach i trochę się bałam. Jak być chciała więcej info lub kontakt do tego rzeczoznawcy - pisz: marcelina_krol@gazeta.pl.

Pozdrawiam
  • 13.05.16, 22:42
    Witam.
    Obiecałam, że napiszę jak odbiorę mieszkanie i oto właśnie jestem już kilka dni po odbiorze mojego wymarzonego i jak wiecie długo szukanego mieszkania. Ja w przeciwieństwie do poprzedniczki odbierałam mieszkanie bez żadnego inżyniera - nie znalazłam żadnych usterek. Myślę, że nie byłam w tym względzie obiektywna, bo strasznie się cieszyłam oglądając swoje ściany i już bardziej myślałam co gdzie postawię, niż czy ściany proste itd. Myślę, że jak byłby ze mną jakiś inżynier czy jakiś budowlaniec to pewnie by coś znalazł, ale ja i tak jestem zadowolona. W końcu taki inżynier jest po to, aby coś znalazł, bo za to bierze kasę. Jak kupujemy nowy samochód z salonu to nie kupujemy go z rzeczoznawcą, bo jest gwaranacja i jak coś jest nie tak to to zgłaszamy i oni to naprawiają. Tutaj z mieszkaniem wyszłam z tego samego założenia - jest w końcu ustawa deweloperska, która chroni w takich sytuacjach.

Potwierdzam, że dają komplet kluczy przy odbiorze mieszkania - tzn. jakieś narzędzia, ale szczerze mówiąc byłam zaaferowana czymś innym. Mam fajny widok z okien, bo tego bałam się najbardziej, ładne parapety, duże okna. Ładne klatki - ogólnie bardzo fajnie. Sam proces odbioru sprawny, Pan który ze mną był nie śpieszył się i dokładnie wszystko pokazywał, objaśniał. Najlepsza jest jednak chwila kiedy otrzymasz już klucze, wszyscy od dewelopera wyjdą, a ty zostajesz w swoich pustych ścianach i wiesz że jest to już twoje - no na początku jest banku, ale za kilkanaście lat będzie moje :) to jest bardzo fajne uczucie. Dewelopera polecam - wybudowali bardzo ładny blok, a jako niespodziankę udało im się skrócić czas budowy i szybciej będę mogła się wprowadzić. "Marcelina" - z tego wynika, że jesteśmy sąsiadami :) Napiszę Ci na maila, bo widzę że podałaś - numer mojego mieszkania. Jak będziesz chciała to daj znać - miło mi powitać Cię na razie tą drogą :)
  • 30.05.16, 11:20
    Dzień dobry dla wszystkich sąsiadów :) My właśnie kilka dni temu kupiliśmy jedno z ostatnich mieszkań w Waszym bloku, płaciliśmy gotówką i całą operację od wyboru lokalu do odbioru udało się zrealizować w niecałe 2 tygodnie :) Ja też odbierałem mieszkanie z rzeczoznawcą - mam złe doświadczenia z poprzednim deweloperem, więc wolałem dmuchać na zimne. Wybrałem zatem rzeczoznawcę - był to mój kolega, który zna się na rzeczy. Mimo zapędów do odnalezienia jakiś błędów - nic nie znalazł - protokół przyjęty bez poprawek. Może nie jestem wymagający, ale budynek wyszedł im bardzo ładnie i dlatego tak szybko się zdecydowaliśmy. Od czerwca wchodzi ekipa do wykańczania - przepraszamy za hałasy, ale z tego co słyszałem to u Was już trwają remonty. Po zakończeniu fajnie byłoby się spotkać na ciachu i % :) Ale to jest forum o firmie - proponuję założyć oddzielne forum tylko na mieszkańców - więcej info na PRIV. Pozdrawiam;
  • 09.06.16, 12:27
    A czy ktoś słyszał o ich inwestycji na Szklanych Domów? W ten weeekend trafiliśmy na ich pikinik organizowany przy szaserów. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, nie mogłam oderwać syna z trampoliny :P Podobało mi się, że nie zrobili z tego nahalnej reklamy swojej firmy tylko działali w kierunku integracji sąsiedzkiej. Dowiedziałam się przy okazji że mają program stypendialny w szkole do której chodzi mój starszy syn i to sprawiło że zajrzałam na ich stronę www.
    Widze, że angażują się społecznie i nie zależy im tylko na pieniądzach - stypendia, pomoc młodym w wyborze mieszkania - mają taki cykl filmów na stronie.

Czy ktoś kupił tam mieszkanie? na szklanych domów?
  • 13.06.16, 16:02
    Też mnie to ujęło. Ja kupiłem na Szklanych Domów. Trochę musiałem co prawda czekać między rezerwacją a umową końcową (mieli jakiś problem z rachunkiem powierniczym), co pozostawia małą rysę na nasze współpracy, ale suma sumarum wyszło wszystko ok. To co mogę Ci napisać to to, że idą jak burza, trochę się na tym znam, bo też pracuję w budowlance i jak na moje oko to trochę wyprzedzają nawet charmonogram pracy - liczę więc na to że oddzadzą przed terminem :)
  • 08.07.16, 16:49
    olggierd69 napisał:

> Też mnie to ujęło. Ja kupiłem na Szklanych Domów. Trochę musiałem co prawda cze
    > kać między rezerwacją a umową końcową (mieli jakiś problem z rachunkiem powiern
    > iczym), co pozostawia małą rysę na nasze współpracy, ale suma sumarum wyszło ws
    > zystko ok. To co mogę Ci napisać to to, że idą jak burza, trochę się na tym zna
    > m, bo też pracuję w budowlance i jak na moje oko to trochę wyprzedzają nawet ch
    > armonogram pracy - liczę więc na to że oddzadzą przed terminem :)

Olgierd a na którym piętrze kupiłeś mieszkanie? Ja na Szklanych Domów na ostatnim piętrze. Obsługa fachowa. Jestem dociekliwym klientem i miałem mnóstwo pytań. Na wszystko udzielili rzeczowych odpowiedzi. Jedyne co mnie denerwuje to stosunkowy opór dewelopera przed wprowadzaniem zmian lokatorskich. Chciałem zmienić lokalizację pralki i potrzebowałem mieć w innym miejscu odpływ. W życiu bym nie przypuszczał, że to takie skomplkowane... Wysyłają to do architekta, kierownika budowy i innych świętych - cała procedura trochę trwa i do końca nie wiadomo bylo czy się uda, ale suma sumarum wystawiam mocną 4.
  • 19.07.16, 13:03
    Przeglądam to forum i zaciekawił mnie ten wpis. Jestem instalatorem i nawet drobne zmiany wymagają konsultacji, aby nie było gniazdka nad wanną itd.
    Ingerencje wymagają analizy na wielu płaszczyznach, być może dlatego tak długo to trwało. Nie rozumiem tej obsesji zmian, jak kupuję marynarkę to wybieram tą która na mnie pasuje.

Uważam, że współczesne mieszkania są ergonomiczne, dobrze ustawne i często te zmiany wychodzą na gorsze.
  • 22.07.16, 10:55
    Witam,
    Pomagam w odbiorach technicznych mieszkań i lokali użytkowych od deweloperów i spółdzielni.
    Sprawdzam zgodność wykonania z normami, robię pomiary laserowe i badania termowizyjne (od jesieni do wiosny). Na życzenie przeprowadzam pomiary elektryczne - badanie wyłączników różnicowoprądowych, ochrony przeciwporażeniowej itp. Mam uprawnienia SEP.
    Po odbiorze doradzam w kwestiach instalacji wodnych, elektrycznych, audio itp. oraz jak się nie dać oszukać nieuczciwemu glazurnikowi.
    Zapraszam do kontaktu: Marek 603 769 359
    Więcej szczegółów:
    www.odbiory-warszawa.pl
    www.ardantes.pl/pomiary/pomiary-instalacji-elektrycznych
  • 22.07.16, 19:10
    Jestem właścicielem mieszkania przy ul. Morgowej. Oczywiście na etapie negocjacji i zakupu wszystko przebiegało sprawnie. Sama inwestycja również zakończona terminowo co może cieszyć. Problemy zaczęły się po oddaniu kluczy. Na pierwszy ogień poszła klatka schodowa, i nie chodzi o pożar a przepisy przeciwpożarowe. Okazało się że nie spełniała przepisów. Tak więc przez dobry miesiąc albo lepiej ekipa walczyła ze schodami w całym pionie - skuwanie płytek,zbijanie betonu, kurz, pył, a przypomnę blok miał już odbiór za sobą. Po miesiącu z kurzu wyłoniła się nowa klatka i to jaka! Trzeba samemu zobaczyć. Schodząc najlepiej nie patrzeć na stopnie bo można dostać zawrotów głowy - stopnie każdy sobie, krzywe, nierównej szerokości, i ta finezja odcieni i wzorów! Całe szczęście że deweloper przyoszczędził na żarówkach przynajmniej na klatce było ciemno. Ale co się dziwić skoro inwestycja nigdy nie miała generalnego wykonawcy. Ile ekip tyle pomysłów. Usterki zgłaszane przez lokatorów były usuwane w sposób pobieżny, wybiórczy, w jakości nie satysfakcjonującej, lub nie usuwane w ogóle. Winda i ogrodzenie najtańszego sortu, żadnej zieleni, ramy okien zachlapane klejem, nie mam w domu szyby, która nie byłaby porysowana, posadzka w garażu wykonana niezgodnie z projektem, wilgoć w piwnicy. Trudno mi powiedzieć skąd te pozytywne opinie, być może miałem pecha, może deweloper przykłada się bardziej w nowych lokalizacjach.
  • 16.08.16, 14:12
    Fakt faktem, że inwestycje budowane bez generalnego wykonawcy potrafią się różnić od tych gdzie wszystko jest w jedynych rękach - może to był ten przypadek. Ja swojego czasu miałem zamiar kupić mieszkanie od Grupy Inwest i objechałem z nimi wszystkie budynki w których mieli jeszcze jakisś mieszkania na pradze. Oczywiście nie chodziłem z miarką po klatkach schodowych ale całość wyglądała bardzo przyzwoicie. Ostatecznie mieszkania nie kupiłem - zdecydowałem się na innego dewelopera w okolicy (kupiłem w Profbudzie), dla którego budowała wielka firma budowlana.
    I szczerze powiem, że jakość totalnie dziadowska i żałuję, że kupiłem od nich mieszkanie. A zatem generalny wykonawca nie zawsze jest gwarantem, że wszystko będzie ok.
  • 19.08.16, 15:28
    na forach najczęściej piszą niezadowoleni klienci. Patrzyłem na ofertę tego dewelopera. Realizują ok. 100 mieszkan równolegle, a wcześniej kilkadziesiąt budynków. Gdyby było faktycznie tak źle to tego typu wpisów było by znacznie więcej.
  • 24.08.16, 14:23
    Dzień dobry. My kupiliśmy z żoną mieszkanie na Zana, też od tego dewelopera. To co ważne to działalność wspólnoty - jak jest dobry zarządca to nie dopuszcza do zaniedbań w budynku. Najpierw jak już zawiąże się wspólnota należy budynek odebrać i spisać ew. rzeczy do poprawy. Ale takie rzeczy, że np. na klatkach jest ciemno to zależy od zarządcy a nie dewelopera. Grunt to dobry zarządca - moim zdaniem od tego dużo zależy.
  • 12.09.16, 19:54
    ja szukam już mieszkania od 1,5 roku i w ostatnim czasie mocno skupiłam się na Grochowie. Nie sądziłam, że aż tak dużo się tu dzieje w porównaniu do tego co było jeszcze 5 lat temu. Jest co raz więcej fajnych kawiarni, knajpek, odnowionych placów zabaw. I przede wszystkim dzielnica jest mocno promowana przez Miasto, organizują pikniki, wycieczki miejskie, etc. Ni wiem czy kupię od Grupy Inwest (patrzyłam na inwestycje na Kordeckiego, ale zostały tam już duże mieszkania), ale co jest fajne, to to, że na ich stronie przeczytałam dużo ciekawych informacji o rozwijającej się dzielnicy, różnych atrakcjach, eventach i co ciekawe nie były to tylko slogany tylko rzeczowa wiedza – jak mało u którego dewelopera.
  • 30.09.16, 12:52
    potwierdzam praga południe dzisiaj wymiata, a jak powstanie stacja metra na rondzie wiatraczna to już w ogóle będzie to najmodniejsza dzielnica w warszawie. Ja sam mieszkam tu już od 15 lat, co prawda w starym budynku, pewnie za jakiś czas będę chciał się przeprowadzić. Widze ze Grupa Inwest buduje tu już od wielu lat, nie są to co prawda budynki high-class, ale standard wydaje się w miarę solidny. Podobno mają rozpocząć nowa inwestycje w listopadzie gdzies w okolicy…
  • 28.10.16, 16:14
    ja to w ogóle jestem zdziwiony jak dużo oni inwestycji realizują na raz, w tym samym czasie i wszystkie inwestycje z tego co słyszałem oddane w terminie bez szkody dla jakości – interesuje się inwestycjami na Pradze i mało z których deweloperow ma takie dobre notowania.
  • 24.01.17, 16:30
    W ciągu ostatniego roku kilkoro moich znajomych kupowało mieszkania od różnych deweloperów. W końcu i na mnie przyszła kolej i chcąc nie chcąc trafiłem na Grupe Inwest, ze względu na niską cenę. Oczywiście bałem się, że jak cena promocyjna to i jakość też niska, ale okazało się, że wyszedłem zwycięsko z tej próby. Mały budynek, oddany przed terminem, lokal odebrany z kilkoma drobnymi poprawkami a w prezencie od dewelopera ekspres do kawy…a moi znajomi dalej czekają na mieszkanie w molochu, którego budowy końca nie widać…
  • 25.01.17, 12:18
    A w jakiejż to inwestycji kupiłeś mieszkanie? Bo ja teraz szykuje się do odbioru na Tarnobrzeskiej? Podobno mają już pozwolenie na użytkowanie. Mam nadzieję, że i mnie ekspres nie ominie :)
  • 27.01.17, 15:31
    Na Kordeckiego…Tarnobrzeską tez rozważaliśmy, ale jednak zadecydowała lokalizacja, nawet kosztem hałasu…
  • 10.03.17, 15:43
    Hejka, ja też kupiłem mieszkanie od GRUPY INWEST, w lutym otrzymałem lokal razem z ekspresem;-))) . Odbiór mieszkania bezusterkowy – chociaż wydawała mi go ładna kierownik budowy (taka niska, ciemna, pani Aleksandra chyba…) więc może dlatego nie rozglądałem się za usterkami. od kilku dni już mieszkam i wszystko wydaje się ok.
  • 19.04.17, 08:36
    Od dłuższego czasu szukamy czegoś na Grochowie, w pobliżu kortów tenisowych w Parku na Olszynce Grochowskiej. Niedawno HM rozpoczął tam budowę na Domeyki. Widziałem, że kilka mieszkań już sprzedanych, wiec umówiłem się na spotkanie – wszystko wygląda ok. Problem jest tylko taki, że w określonym terminie muszę sprzedać swoje mieszkanie i boję się, że nie zdążę się wprowadzić. Czy wiecie czy HM dotrzymuje terminów realizacji?
  • 19.04.17, 08:57
    Cześć tadeusz_maczynski! Tarnobrzeska została oddana 4 miesiące przed terminem, co nas bardzo zaskoczyło… :)
  • 02.05.17, 12:01
    Kordeckiego podobnie, min. 2miesiące przed terminem i wcale bez szkody dla jakości...
  • 09.05.17, 10:43
    no… a ja mam nadzieję, że Garibaldiego, gdzie kupiliśmy mieszkanie też będzie przed terminem ;-) i że jeszcze w tym roku zamieszkamy…
  • 26.05.17, 17:48
    a kto dzisiaj wolno buduje? Wszystkie inwestycje powstają w mgnieniu oka bo taki jest rynek i technologia…
  • 12.06.17, 19:26
    My mieszkamy w ich budynku na Nizinnej już drugi rok i uważam, że naprawdę nie ma na co narzekać. Były tam na początku jakieś drobne elementy do poprawy na klatce. Deweloper się bronił, że to uszkodzenia powstałe wskutek remontów mieszkań, ale na koniec i tak wszystko bardzo ładnie poprawili.
  • 14.07.17, 13:34
    mi się w ogóle podobają ich budynki, takie kameralne…przymierzam się do zakupu mieszkania na Domeyki, byłem już na spotkaniu w biurze, wszystko prezentuje się bardzo dobrze…czy wie ktoś coś o rabatach, czy da się z nimi negocjować?
  • 14.07.17, 22:35
    Podbijam:-) Jak wyglądają u nich negocjacje cen?
  • 09.08.17, 12:58
    Raczej nie dają, twierdzą, że ceny cennikowe, to to za co faktycznie muszą sprzedać. Ale i tak w porównaniu z konkurencją ceny mają całkiem w normie. Ja kupowałam na Kałuszyńskiej i to co udało mi się wynegocjować to 1% - zawsze to kilka tysięcy.
  • 23.08.17, 15:09
    Ja też uważam, że ceny mają bardzo konkurencyjne, a biorąc pod uwagę że budują w naprawdę dobrym standardzie, to czasami ten 1% to znikoma wartość za to co się otrzymuje.
  • 23.11.16, 16:46
    Dzień dobry. Bardzo trafnie Pan zauważył, że ważny jest dobry zarządca i wstępne sprawdzenie wszystkiego. W imieniu Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Zana 14 chciałabym poinformować, że w inwestycji na Zana nie zamieszkuje żaden Zbigniew (czy to z małżonką czy też bez). To już druga sytuacja, gdy ktoś na tym forum podszywa się pod jednego z mieszkańców naszego budynku. To bardzo mała inwestycja (zaledwie osiem mieszkań), więc wszyscy się znamy. Przy okazji, ale bardziej w głównym temacie tego wątku. Dewelopera nie polecamy. Na każdą naszą zgłoszoną usterkę deweloper reaguje bardzo późno i prawie zawsze odmownie (jedno zgłoszenie zostało wstępnie przez dewelopera uznane, ale zaproponowany termin oględzin jest nieakceptowalny). Deweloper próbuje całą odpowiedzialność przerzucić na użytkowników. Niektóre ze zgłoszonych podczas wstępnych odbiorów usterek do tej pory nie zostały przez dewelopera naprawione (a dodam, że odbiory techniczne były w lutym 2015 roku). Płytki położone są koszmarnie krzywo, zastosowano najtańsze materiały, podwykonawca, który zajmował się terenem zielonym zwyczajnie przykrył cienką warstwą ziemi sterty gruzu budowlanego pozostawionego przez poprzednich podwykonawców, w niektórych mieszkaniach podczas indywidualnych odbiorów okazywało się, że ruszają się balustrady na balkonach, mieszkania miały na odwrót podpięte przyłącza (np. mieszkania nr 1 i 2 miały na odwrót podłączone domofony i elektryczność, podobna sytuacja dotyczyła mieszkań 5 i 6, co w sumie daje połowę lokali w bloku). Dodam jeszcze, że nie doczyszczono ram okiennych i zewnętrznej części luksfer z kleju i zaprawy (dalej są brudne, bo deweloper twierdzi, że zewnętrzne zabrudzenia luksfer powstały z winy użytkowników), w mieszkaniach zbiera się wilgoć. I naprawdę mogłabym wymieniać bez końca. Podsumowując - my odradzamy, ewentualnie sugerujemy ostre negocjacje cenowe i dużo cierpliwości. Zdecydowanie największym minusem w naszym przypadku jest zlewczo-olewczy stosunek dewelopera. Docierają do nas sygnały, że niektóre wspólnoty wystąpiły na drogę sądową. Wszystko wskazuje na to, że my również będziemy do tego zmuszeni.
  • 24.11.16, 10:36
    No ciekawe co na to pan Zbigniew? Podszywać się pod kogoś innego? Ciekawe.
  • 30.11.16, 10:59
    A jakie ma znaczenie kim jest michal_kowa? Jak ktoś nie jest zadowolony ze Wspólnoty to się nie będzie przedstawiał z nazwiska…zwłaszcza w internecie…Ale bzdury…przeczytałem ostatnie wpisy …Myślałem, że dowiem się czegoś konkretnego o tej firmie, czy są wypłacalni, czy w terminie oddali mieszkania, czy nie stosują jakiś dziwnych zapisów w umowach, a nie jakieś bzdety o usterkach… Oczywiście dla kogoś kto raz w życiu kupuje mieszkanie – pierwszy i ostatni raz, to wiadomo, że świat się wali mu na głowę jak ma krzywo płytkę położoną albo nie doczyszczone okna Ja mieszkań kupiłem w swoim życiu kilka i wiem jedno: usterki są u każdego dewelopera, były, są i będą… Tym bardziej jak się odbiera lokale z tzw. ”ekspertami” którzy przecież po to biorą pieniądze, żeby coś znaleźć na siłę…
  • 02.12.16, 10:58
    A czy nikt nie rozumie różnicy pomiędzy deweloperem a generalnym wykonawcą? Najlepszy deweloper nic nie poradzi jak ma chu...owego wykonawcę. Grupą Inwest interesuję się od jakiegoś czasu i widzę, że współpracują ze znanymi firmami: Eiffage, Instalbud... Oczywiście nie neguję, że gdzieś coś ktoś spieprzył, ale pytanie na ile są to czyjeś wymysły, a na ile rzeczywistość - ludzie potrafią być naprawdę popieprzeni...
  • 07.12.16, 09:12
    Ale jaja, Ale jaja - czytam to forum od jakiegoś czasu bo planuję zakup mieszkania w przyszłym roku i jeszcze nigdy nie spotkałem się z opinią, że deweloper nie ma obowiązku stosować się do umowy, którą podpisał z klientem bo to są bzdety. A tak w ogóle, to równie dobrze zamiast tego komentarza mogłeś tu wkleić zdjęcie środkowego palca pokazującego wiadomy gest i podpisać się Spieprzaj Dziadu.
  • 07.12.16, 16:03
    A może czas na zmianę Zarządcy? Szukasz dobrej i niedrogiej firmy, która zaopiekuje się Twoim budynkiem, mieszkaniem i dopilnuje czystości? Zapraszamy: www.igzarzadca.pl/nieruchomosci.htm
  • 13.12.16, 20:14
    Nie zgodzę się z Tobą (dziwny.ten.swiat). Myśmy ostatnio zamówili profesjonalny przegląd eksperta budowlanego na Siedleckiej 60 (budynek hm inwest), wypłaciliśmy 3 tysiące złotych, człowiek obszedł z przyrządami chałupę od góry do dołu (sprawdzał nawet dach) i przygotował 30 stronnicowy raport z którego wynikało, że deweloper powinien poprawić zasięg anteny przy bramie garażowej…A dodam, że ten nasz ekspert to nie był jakiś łapserdak tylko członek ITB. Także nie jest tak, że ekspert szuka zawsze czegoś na siłę…
  • 09.12.16, 18:02
    magdalena_szarecka napisał(a):

> Dodam jeszcze, że nie doczyszczono ram okiennych i zewn
    > ętrznej części luksfer z kleju i zaprawy (dalej są brudne, bo deweloper twierdz
    > i, że zewnętrzne zabrudzenia luksfer powstały z winy użytkowników

Nie lepiej po prostu samemu umyć okna? Nie no, lepiej mieszkań w brudnym mieszkaniu i utyskiwać na inwestora... hahaha
  • 17.12.16, 11:42
    misi112 – w punkt ! Tylko po co się użerać z frustratami. Klienci tej firmy to są ludzie, których nie stać na mieszkanie w Wilanowie więc kupili na Pradze i teraz muszą na kimś odreagować. Szkoda na nich nerwów.
  • 23.08.17, 13:02
    Jako członek zarządu wspólnoty przy ul. Morgowej mogę potwierdzić że został złożony do sądu wniosek przeciwko deweloperowi HM Inwest.
    Indywidualnie mogę potwierdzić jak najbardziej pozytywną współpracę z deweloperem do momentu podpisania protokołu odbioru mieszkania (były jakieś pomniejsze zgrzyty, ale w porównaniu do tego co dzieje się teraz to były drobiazgi). Inwestycja ukończona w czasie, żadnych problemów finansowych, udało nam się nawet wyegzekwować naprawę większości usterek w lokalu, zgłoszonych przed odbiorem (a było ich sporo).
    Od momentu podpisania protokołu odbioru było już tylko coraz gorzej, aż po dwóch latach prób uzyskania porozumienia zdecydowaliśmy się na wejście na drogę sądową jako wspólnota.
    Osobiście myślę, że aż takie problemy z realizacja obsługi gwarancyjnej wynikają właśnie z braku generalnego wykonawcy na naszej inwestycji. Zauważyłam że na kolejnych inwestycjach HM Inwest zrezygnował z samodzielnej koordynacji robót na rzecz wynajęcia generalnego wykonawcy, co dla przyszłych właścicieli może mieć pozytywny efekt, gdyż deweloper po prostu wszystkie usterki będzie cedował na GW. Więc moja rada dla przyszłych nabywców lokali od HM Inwest - sprawdzajcie czy inwestycja jest realizowana przez Generalnego Wykonawcę i co to za firma, bo to ona będzie faktycznie odpowiedzialna za jakość waszych mieszkań oraz usuwanie usterek.
    Na marginesie, dziwnym zbiegiem okoliczności, bardzo wiele pozytywnych opinii o deweloperze jest w swoim wydźwięku zbieżna z treścią pism, które deweloper kierował i kieruje do nas np. że każda wada (nawet ta zgłoszona przy odbiorze budynku) jest wynikiem wadliwego użytkowania/konserwacji i odpowiadają za nią zarządca i wspólnota.
  • 12.01.17, 12:19

Witam,
    chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
    Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
    Piotr 889 228 440
    www.odbior-mieszkan.pl
    Warszawa i okolice
  • 24.01.17, 21:11
    sprawdz w polskim zwiazku firm deweloperskich i sie dowiesz
  • 25.06.17, 23:13
    Jeżeli nie wiesz, który deweloper buduje dobrze, a który źle, to przeczytaj opisy odbiorów mieszkań w Warszawie.
    www.facebook.com/odbiorywarszawa/
    Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną pomocą w technicznym odbiorze mieszkania, to zapraszam do kontaktu.
    mgr inż. Marek Żabicki
    tel. 603 769 359
    odbiory-warszawa.pl
  • 20.07.17, 11:12
    Plabujesz zakup mieszkania? Koniecznie sprawdź jak możemy pomóc: www.inspex.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.