Dodaj do ulubionych

coś dla zaintersowanych firmą dolcan

17.09.14, 15:57
Osiedle ORLA II Ząbki - DOLCAN

Uwaga!!!!
Autor: caleb667 14.09.10, 11:48
W dniu dzisiejszym dowiedziałem się, iż Bank, w którym brałem kredyt na zakup mieszkania w tym przeklętym Docanie podjął decyzję, iż nie będzie więcej aneksował umów kredytowych finansujących zakup mieszkania w Dolcanie. Bank zaliczył grupę klientów Docana do klientów ryzykownych (pomimo, że klienci wywiązują się ze swoich zobowiązań). Poprzez notoryczne łamanie wszelkich terminów przez tych oszustów Bank już nie wierzy w kolejne terminy podawane przez Dolcana i jako że nadal nie ma zabezpieczenia musi na ten fakt tworzyć specjalne rezerwy. Mimo, iż podobnie jak wielu z Państwa solidnie spłacam zaciągnięty kredyt, terminowo wszystkie odsetki,raty, ubezpieczenia etc. Ponoszę koszty kolejnych aneksów, ubezpieczeń niskiego wkładu Bank wymaga ode mnie dostarczenia aktu notarialnego, wypisu z księgi wieczystej, założonej hipoteki co jest zupełnie niemożliwe przeze mnie do spełnienia na dzień dzisiejszy gdyż Złodzieje z Dolcana od 2 lat nie mogą skończyć inwestycji i podpisać aktów notarialnych. Nie wiadomo na ten moment co Bank postanowi dalej, czy każe zwracać kasę ale wiem jedno jeśli poniosę nie z mojej winy konsekwencje działań tych oszustów to będę walczył w sądzie o swoje prawa do upadłego i postaram się zrobić jak najwięcej szumu w prasie i mediach.
Re: Uwaga!!!!
Autor: kll777 15.09.10, 12:31
Co do mnie to ja się raczej dziwię bankowi, który tak postępuje. Po pierwsze chyba łatwo sprawdzić na jakim etapie jest inwestycja-praktycznie zakończona.Po drugie warto by prześledzić umowę klienta z deweloperem, w której jest klauzula o bezobciążeniowym przeniesieniu własności, co ma znaczenie w przypadku utraty płynności finansowej przez dewelopera, a wydaje mi się, że wszystkie umowy z Dolcanem mają ten zapis. Po trzecie bank i tak na tym etapie wypłacił już praktycznie wszystko co miał do wypłacenia klientowi- więc zważywszy na to,że inwestycja jest praktycznie zakończona a umowa zawiera zapis o bezpobciążeniowym przeniesieniu własności bank ryzykuje minimalnie. Po czwarte każdy szanujący się bank oferuje klientowi ubezpieczenie kredytu, które powinno zabezpieczyć ewentualne ryzyko. Proponuję przenieść kredyt do innego banku.

Re: Uwaga!!!!
Autor: gw-15 15.09.10, 15:10
po pierwsze bank akceptuje ubezpieczenie kredytu jako zabezpieczenie jego spłaty jedynie przez krótki okres czasu - bo taka jest też jego funkcja, a na dłuższą metę zabepieczeniem jest wpis hipoteki do ksiegi wieczystej nieruchomosci - której formalnie nie ma bo dolcan buduje ją z pasją juz piąty rok,
a po drugie (co w tym przypadku najwazniejsze) gó... warte są wszelkie umowy zawierane w "firmą" dolcan, bo oni się z samego założenia nie wywiązują z żadnych umów - to taka powiedziałbym pospolita cecha każdego złodzieja i oszusta, tak więc próżno tu mówić o jakiś zapisach z umowach, takich czy innych

Zwrot pieniędzy wpłaconych Dolcanowi
Autor: caleb667 25.02.11, 09:02

Mimo, iż nie jestem mieszkańcem osiedla to z sympatią jako sąsiad za miedzy obserwuję co się dzieje na osiedlu gdzie pierwotnie miałem mieszkać. Podobnie jak część z Państwa byłem obecny ma prawie wszystkich spotkaniach z przedstawicielami Dolcana, na których nieustannie nas zwodzono i co rusz podawano nowe terminy oddania osiedla do użytkowania. Wobec nieustannego łamania obietnic składanych przez Dolcan w pewnym momencie miarka się przebrała i rozwiązałem z nimi umowę kupna-sprzedaży mieszkania w bloku E. Wg umowy rezygnacyjnej mają pół roku na zwrot kasy co jest dla klienta skrajnie niekorzystne. Mając na uwadze zbliżający się deadline na zwrot kasy mam do forumowiczów pytanie: Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie (dobre i złe) dot. zwrotu kasy przez Dolcana? Czy robią problemy? Czy mam się już szykować do batalii sądowej?

Re: Zwrot pieniędzy wpłaconych Dolcanowi
Autor: caleb667 25.02.11, 15:16
Jakiś czas temu rozmawiałem z nimi na temat czy zamierzają zwrócić kasę w terminie zgodnie z podpisaną umową rezygnacyjną. Pani z księgowości zaczęła coś przebąkiwać, że to spora kwota pieniędzy i być może będą ją zwracać w paru ratach a poza tym rzekomo ze względu na zbyt długie procedury Banku mogą się nie wyrobić w terminie. Na moje pytanie o jakie procedury chodzi niestety Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć. W tym momencie podskoczyło mi ciśnienie i powiedziałem, że jeśli nie otrzymam zwrotu pieniędzy w terminie niezwłocznie wystąpię na drogę sądową i będę się starał o nakaz komorniczy, na to Pani oczywiście zaczęła mnie gorąco zapewniać, że na pewno wywiążą się z umowy rezygnacyjnej. Sęk w tym, że tyle razy łamali już swoje obietnice, iż ciężko jest im zaufać. Cóż w takim wypadku trzeba będzie w nerach czekać aż sytuacja się rozwiąże po mojej myśli,

Autor: caleb667 26.02.11, 14:06
Dzięki za użyteczne informacje. Jeśli rzeczywiście dojdzie do takiej sytuacji to oprócz zwrotu wpłaconej kwoty, będę się również domagał odszkodowania za straty jakie poniosłem na skutek nie dotrzymywania terminów przez Dolcana (koszty aneksów bankowych, ponownego ubezpieczenia niskiego wkładu i wydłużającego się ubezpieczenia pomostowego, które Bank mi jeszcze niedawno podwyższył), które szacuję na jakieś 20-25 tys.PLN.

Autor: caleb667 11.03.11, 09:25
Wg terminu wyznaczonego w umowie rezygnacyjnej mają jeszcze miesiąc czasu na zwrot kasy. Podejrzewam, że albo zwrócą kasę w ostatniej chwili albo będą zwlekać i wciskać mi kit o złożonych procedurach etc. W takiej sytuacji nie będę miał wyjścia jak pójść do sądu i walczyć o swoje. Wydaje mi się, że argumenty będę miał dość mocne.W przypadku ewentualnej wygranej w sądzie będę się starał o nakaz komorniczy. Jednakże, mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji. Kiedyś sprawdzałem na różnych forach czy były inne osoby, które miały podobny problem z Dolcanem i wynikało z tego, z zasady zwracają wpłaconą kasę. Tak, czy inaczej czeka mnie jeszcze miesiąc nerwów.

Autor: caleb667 16.06.11, 09:18
Sprawa jest już złożona w Sądzie, wszystkie papiery są już złożone czekam tylko na wydanie nakazu zapłaty i uruchamiam komornika. Z racji tego, że pracownicy tzw. dewelopera budującego " z pasją" czytają regularnie to forum to niech przekażą, swoim przełożonym, że żarty się skończyły bo tej sprawy nie mają szansy wygrać. Skoro nie chcieli po dobroci, uczciwie zwrócić nie swoich pieniędzy to zrobią to pod przymusem i będzie ich to o wiele drożej kosztowało!

Autor: caleb667 07.09.11, 12:42
W pierwszym podejściu przerżnęli, ale chcą się dalej sądzić więc złożyli odwołanie. W tej chwili czekam aż sąd wyznaczy termin rozprawy. Nie mają szans tego wygrać, mogą tylko odwlekać nieuchronne im dłużej to trwa tym będzie ich bardziej bolało (finansowo). Szczegółów nie podam bo ci hochsztaplerzy regularnie śledzą wpisy na ich temat.
Autor: caleb667 07.09.11, 13:20
I tak z nimi trzeba. To samo mi powiedział pracownik pewnego Banku, którego klienci mieli do czynienia z "Deweloperem budującym z pasją". Pieniądze chętnie biorą ale zwracać nie chcą. Dopiero komornik musi wkroczyć i nagle się okazuje, że pieniądze się znalazły. Grunt to się nie bać iść do sądu i twardo walczyć o swoje prawa!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pożegnanie
Autor: caleb667 28.10.10, 12:28
Przyszedł w końcu czas na definitywne rozstanie się z "Deweloperem budującym z pasją". Po 3 latach mordęgi z tymi oszustami i partaczami rozwiązałem właśnie umowę na zakup mieszkania na tym dziadowskim osiedlu. Nie ukrywam, że była to najgorsza inwestycja w moim życiu, która kosztowała mnie 3 lata nerwów, nieustanną szarpaninę z Bankiem i Dolcanem i kilkadziesiąt tysięcy złotych strat (odsetki, aneksy bankowe, ubezpieczenia)
Edytor zaawansowany
  • 17.09.14, 15:58
    Re: coś dla zainteresowanych o firmie dolcan
    diabelskipomiot 16.07.14, 01:33 Skasujcie

Nic nie chcę mówić, ale temat jak sam widzisz martwy. Sztucznie podbijany przez jednego nadgorliwego...

pikanterion 25.07.14, 19:19 Skasujcie

No właśnie było to widać przez ostatni rok. Jeden nakręcacz i tyle. A w wątku żadnych konkretów, merytorycznych uwag i zarzutów. Na porządnych forach taki wątek już by sto lat temu na śmietnik poleciał.

stuntman-mark ? 30.08.14, 14:36 Skasujcie

... niestety ale osoby które obrażasz mają trochę racji - adres mailowy nieco podejrzany, brak informacji o inwestycji/projekcie przy realizacji którego wystąpił proceder, brak decyzji sądowych itp. dlatego inni mogą postrzegać to jako czarny PR

edyskaaa3 25.07.14, 13:59 Skasujcie

Ile negatywów ! Głowa mała - ja i kilkoro moich znajomych wręcz przeciwnie - POLECAMY DOLCAN !! Jestem szczęśliwą mieszkanką jednej z ich inwestycji i nigdy nie czułam się oszukana. Dolcan jak najbardziej poszedł nam na rękę w wielu sprawach i dogadaliśmy się na "ludzkich warunkach". Każdy ma serce i logikę, oni też - gwarantuję Wam to :)

Re: Dolcan
    arek-zabki ? 09.09.14, 00:48

Szanowny Panie.
    Zapewniam Pana że na tym forum, bardzo często pojawiały się tzw. "odważne wypowiedzi" mieszkańców osiedla Orla II, którzy podawali w wątkach swoje istotne zastrzeżenia wobec dewelopera "budującego z pasją", podając także bardzo często konkrety i szczegóły jego machlojek.
    Za każdym razem kiedy tylko pojawiały się takie posty, ja jako administrator tego forum, dostawałem w trybie natychmiastowym pismo od prawników firmy Dolcan, (a deweloper zatrudnia ich chyba ze trzydziestu). z żądaniem natychmiastowego usunięcia wpisu, (oczywiście pismo w odpowiednim tonie - zastraszenia i gróźb) i z podaniem odpowiednich paragrafów KPC i przepisów obowiązujących na forum "gazeta.pl".
    Za każdym razem, pod groźbą sprawy sądowej o zniesławienie, żądano usunięcia takich wpisów, albo występowano do spółki gazeta.pl, o ich usunięcie.
    Tak że, proszę nie mieć pretensji do użytkowników tego forum, o to że już tutaj nie podają konkretów, tylko poprzez to forum organizują się by przedyskutować niektóre sprawy poprzez korespondencję prywatną.

A prywatnie od siebie dodam że, to forum powstało tylko i wyłącznie dla tego, że ten deweloper od samego początku istnienia naszego osiedla, nie traktował jego mieszkańców poważnie. Chętnie brał pieniądze za lokale, ale na tym zawsze kończyła się jego dobra wola wobec mieszkańców. Proszę poczytać wcześniejsze wątki, a dowie się Pan, przez jaką mękę przechodzili ludzie z tym deweloperem, który wykonywał buble budowlane, unikał jak ognia wykonywania napraw reklamacyjnych, i rzadko kiedy wywiązywał się w 100% z umów zawartych z właścicielami.
    Być może w chwili obecnej Dolcan, (czy też już może Dolkan II, III, lub IV) buduje już lepiej i lepiej traktuje swoich klientów. Aczkolwiek wpisy które pojawiają się na forach różnych osiedli wybudowanych ostatnimi czasy przez nich, nie potwierdzają niestety takiego faktu.

Pozdrawiam - Admin.
  • 05.07.16, 08:44
    jw.
  • 10.01.15, 11:22
    Nie rozumiem jednej rzeczy.
    Dlaczego ludzie kupuja u tego dolcana? Wystarczy kilka minut szukania w internecie :)
    Wystarczy info o braku rachunku powierniczego i ze nie dziala u nich ustawa deweloperska :)

Nie wiem, czy nie ktorzy nie moga pomyslec w ten sposob ze czasami miec kilka m2 mniejsze mieszkanie ale od sprawdzonej firmy?
    W takich sprawach nie warto byc januszem, polakiem cebulakiem bo pozniej sie trzeba z nimi bujac :)
  • 11.01.15, 16:47
    JA RÓWNIEŻ WIELE NIEDOBREGO SŁYSZAŁEM O DOLCANIE- POLECAM SPRAWĘ FUSZERKI BUDOWLANEJ W MARKACH/ZĄBKACH. LUDZIE MYŚLCIE PRZED A NIE PO, NIE POWIERZAJCIE CIĘŻKO ZAROBIONEJ KASY FRAJEROM KTÓRZY BĘDĄ Z WAS SZYDZIĆ
  • 11.02.15, 18:55
    Zaryzykuje stwierdzenie ze pod wplywem tych postow o dolcanie stracili dobre kilkaset tysiecy zlotych na przyszlych nie doszlych klientach :)
  • 26.02.15, 21:23
    Witam,

NIE KUPUJCIE JAKICHKOLWIEK NIERUCHOMOŚCI OD DOLCAN lub innych spółek celowych z tej grupy.

Ja niestety wiele lat temu popełniłem ten błąd i deweloper zmusił mnie dopłacić ok. 40% więcej w stosunku do ceny na wstępnej umowie sprzedaży. Akt notarialny otrzymałem po 6 latach od momentu podpisania umowy wstępnej po walkach z zaangażowaniem prawników, telewizji, urzędników miasta i instytucji typu UOKIK. Niestety skuteczność działań ww. instytucji na dewelopera była żadna - robią co chcą.

Bardzo przestrzegam przed tym deweloperem. Proszę nie róbcie sobie problemów na lata i nie ryzykujcie swoich pieniędzy.

Pozdrawiam
    Pssk
  • 27.02.15, 18:43
    W dolcanie i jwc nigdy nei kupie chocby przypiekali mnie na ogniu :)
  • 21.07.15, 09:29
    jw.
  • 21.08.15, 09:06
    jw.
  • 18.09.15, 15:47
    jw.
  • 02.10.15, 11:32
    jw.
  • 26.10.15, 15:42
    jw.
  • 20.11.15, 09:32
    jw.
  • 09.12.15, 10:59
    jw.
  • 22.12.15, 13:38
    jw.
  • 06.01.16, 22:29
    jw.
  • 25.01.16, 15:52
    jw.
  • 12.02.16, 08:33
    jw.
  • 16.02.16, 09:44
    Dolcanowi grozi bankructwo

Dolcan - znany stołeczny deweloper - stanął na krawędzi bankructwa. Tak wynika z informacji "Pulsu Biznesu". "Sytuacja nie wygląda dobrze" - powiedział w rozmowie z dziennikiem Sławomir Doliński właściciel i szef rady nadzorczej Dolcanu.
    Gazeta ustaliła, że połowa kredytów upadłego SK Banku z Wołomina, największego banku spółdzielczego w Polsce, wypłynęła do firm nieformalnie powiązanych z Dolcanem. Ich obecne zadłużenie to 1,4 mld złotych. Jak zauważa "Puls Biznesu", to problem nie tylko Dolcanu, ale i jego klientów.

Inwestycje firmy są od wielu miesięcy zamrożone. Dolcan szuka inwestora, który mógłby je zakończyć, ale bez skutku. Właściciel firmy Sławomir Doliński rozmawia z zarządcą SK Banku, wyznaczonym przez sąd upadłościowy.

"Puls Biznesu" obawia się jednak, że Dolcanowi nie uda się znaleźć pieniędzy na splatę długów tym bardziej, że w ostatnich latach budowane przez firmę mieszkania były sprzedawane z dużymi stratami.
  • 25.03.16, 13:16
    jw.
  • 15.04.16, 15:52
    jw.
  • 28.04.16, 08:33
    jw.
  • 31.05.16, 12:43
    jw.
  • 08.08.16, 08:23
    jw.
  • 18.08.16, 21:30
    jw.
  • 09.09.16, 15:59
    jw.
  • 26.09.16, 08:45
    jw.
  • 07.11.16, 08:36
    j.w.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.