Dodaj do ulubionych

DB Investments - UWAGA !!!

09.12.12, 18:37
Uważajcie na zakup mieszkania od dewelopera DB Investments. To bardzo mały deweloper mający tylko 3 inwestycje w Warszawie. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda super. Kupiliśmy mieszkanie w Villa Racławicka. Okazało się, że już po wykończeniu zaczęły psuć się okna, przeciekały ściany, na których pojawił się grzyb. Mieszkania są bardzo akustyczne (materiał to pustak ceramiczny). Słychać wszystkie odgłosy dochodzące z klatki schodowej oraz od sąsiadów. Dodatkowo w budynku znajduje się supermarket Biedronka, który generuje niemiłosierny hałas. Prezesem jest Henryk Ulmański, który wydaje się bardzo sympatyczny do momentu podpisania umowy. Później, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy, kontakt z nim jest utrudniony. Nie reaguje na jakiekolwiek skargi mieszkańców, a gdy już dojdzie do konfrontacji, staje się bardzo nerwowy. Niestety ma większość udziałów w tej inwestycji i bez jego zgody nie da się niczego przeforsować. Jeśli zastanawiacie się czy kupić tu mieszkanie, to zdecydowanie odradzamy.
Edytor zaawansowany
  • Gość: mieszkaniec IP: *.bas.roche.com 10.12.12, 09:18
    Cóż, to jest mój czwarty deweloper w zyciu i niestety w niczym nie odbiega od standardów innych, czyli kup, zapłać, a później się szarp jeśli znajdziesz jakieś usterki.
    Mały deweloper też nie jest (powiedzmy nie jest to Budimex czy inne DD) bo to jego druga inwestycja w sprzedaży (swoją drogą ciężko się sprzedaje mieszkania jeśli się je mało reklamuje ;-)
    Muszę przyznać, że da się z Prezesem dogadać, chociaż czasami faktycznie ciężko (trzeba mieć naprawdę argumenty, fakty). Proszę spróbowac porozumieć się np. z rzeczonymi pracownikami Budimexu....O prezesie można w ogóle zapomnieć....
    Niestety bolączką dla mieszkańców są sklepy spożywcze, które sa na parterze budynku.Zawsze jakiś mniejszy czy większy hałas pojawi się (zwłaszcza dla mieszkających bezpośrednio nad sklepem czy kilka pięter nad). Tak jest np. na sąsiednich Berberysowych Ogrodach, gdzie działa Simpy (sklep kilka razy większy niż Biedronka (licząc wielkie zaplecze).

Mieszkania w nowszym budownictwie są wszystkie akustyczne, niestety (szczególnie gdy się mieszka się nad sklepem).
    Ponieważ budynek stoi już "chwilę" to pewne rzeczy jak okna wymagają regulacji. To że przecieka ściana (a może sufit?) i pojawił się grzyb może wynikać z zakręconych grzejników (deweloper nie będzie przecież grzał pomieszczeń, które sa niesprzedane).
    Tak więc zachowanie dewelopera określiłabym niestety jako "standardowe" (czyli tak jak wszędzie).
    Gorzej z firmą, która zarządza budynkiem - Arendą.Administrator, który "opiekuje" się budynkiem ma "lekki" stosunek do zarządzania ze względu na niezbyt dużą liczbę mieszkańców.Ale w przyrodzie nic nie ginie...
  • barbap 27.01.13, 22:42
    Bardzo nierzetelny developer DB Investments Willa Racławicka.
    Zdecydowanie odradzam zakup mieszkania od DB Investments. No cóż wydawało by się na początek, że oferta jest zachęcająca. Mały developer, lepszy kontakt i zrozumienie potrzeb klienta. Okazało się jednak, że trudno jest uzyskać kluczowe informacje dotyczące historii inwestycji oraz sytuacji finansowej. Mieszkanie w Willa Racławicka okazało się koszmarem, 5:45 rozpoczynają się dostawy do Biedronki, paleciaki dudnią, że nie da się spać. Strefa dostaw jest zlokalizowane wewnątrz budynku i hałas niesie się wszędzie, dodatkowo towar rozwożony po posadzce sklepu ciężkimi wózkami powoduje niesienie się hałasu i drgań po ścianach do 6 kondygnacji. Zarządca budynku nie reaguje bo jest to firma developerska DB Investments. Dopóki nie sprzeda wszystkich mieszkań nic się nie wydarzy, a później też nie bo jak się dowiedziałem w sanepidzie taki hałas spełnia dopuszczalne normy. Budynek stoi już jakiś czas i niestety nie był ogrzewany zimą, okna się trochę wypaczają ale tu też trudno uzyskać uznanie reklamacji. Spodziewam się, że latem wyjdzie grzyb niestety. Przykłady takich problemów mogę mnożyć jednak nie o to mi chodziła, chciałem przestrzec kolejnych „szczęśliwych” nabywców mieszkania w Willa Racławicka by DB Investemnts.
  • Gość: lokator IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 22:19
    sąsiedzi! piszecie żeby ludzie mieszkań nie kupowali i narzekacie ze koszty utrzymania mamy duże? gdzie wasza logika???????????????? powinniscie zachęcać ludzi żebysmy opłaty mieli mniejsze! Deweloper powinien selekcje kupujących robic żeby takich jak was bylo w naszym bloku jak najmniej. Sracie we wlasne gniazdo
  • Gość: aga3332 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.02.13, 19:15
    Podobno w miejscu parkingu przy tej inwrstycji ma byc trasa szybkiego ruchu. Jezeli to prawda to halas z biedronki bedzie nieodczuwalny.
  • Gość: biedronka? IP: *.warszawa.vectranet.pl 15.02.13, 21:58
    Nie trasa szybkiego ruchu, tylko dojazdówka do grójeckiej i nawet nie wiadomo kiedy znajda się na to pieniądze.mieszkamy w mieście,więc trudno mieszkać nie przy jakieś ulicy.
  • Gość: Gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.11.13, 19:49
    Mieszkam na tym osiedlu w sąsiedztwie od 40 lat. Jak moi rodzice się wprowadzali w 71r. to mówiono im, że będzie tu trasa szybkiego ruchu. Jakoś do tej pory nie powstała więc zakładam, że jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim co...
  • Gość: mieszkaniec IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.03.13, 22:14
    Niestety muszę potwierdzić negatywne opinie o tym developerze. Do momentu zakupu wydaje się w porządku ale później zaczynają się problemy. Jeszcze przez dwa lata deweloper zapewnił sobie administrowanie budynkiem, to znaczy, że podejmuje wszelkie decyzje zarządcze. Lokatorzy wielokrotnie prosili o wymianę ochroniarzy lub całej firmy ochroniarskiej, jednak prezes DB Inwestments, jednocześnie osoba administrująca budynkiem stwierdzi, że Ci są odpowiedni i nikogo nie będzie wymieniał. Wstyd jest zaprosić gości bo ochroniarze są bardzo opryskliwi i pastwią się nad przychodzącymi ludźmi. Tonem nieznoszącym sprzeciwu na per "Ty" rozkazują zostawić wózek przed wejściem, w zimie bo zabrudzi budynek. Według ich widzi mi się należało by wyciągać dziecko z wózka na mrozie. Potwierdzam też hałas marketu, niestety zdarza się, że jestem budzony o 6 rano :( Taki market to udogodnienie dla mieszkańców okolicznych bloków ale duży problem tych którzy muszą codziennie znosić uciążliwość jego funkcjonowania. Dodatkowo inwestycja się nie sprzedaje co generuje wysokie koszty utrzymania i administrowania budynkiem rozkładające się na obecnych lokatorów. Z tego co wiem przez pół roku nie sprzedało się żadne mieszkanie. Tak wygląda rzeczywistość w "Willi Racławicka". Zdecydowanie odradzam zakup mieszkania u tego developera.
  • Gość: BB IP: 195.116.121.* 22.03.13, 08:28
    Jakie koszt są doliczane do czynszu za puste mieszkania?
  • Gość: BB IP: 195.116.121.* 22.03.13, 08:28
    Jakie koszta są doliczane do czynszu za puste mieszkania?
  • Gość: honorowa IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 22:13
    Ludzie jak to czytam to ręce mi opadają. Nie macie za grosz godności! Podajecie dane Prezesa a sami pozostajecie anonimowi! Żenada! Ślepi byliście jak kupowaliście mieszkania? Wiadomo było że będzie Biedronka i bardzo dobrze można w kapciach po zakupy wyskoczyć a co do Pana Prezesa to bardzo w porządku facet i pomocny! zakupiliśmy mieszkanie i z niczym nie robił nam problemów wręcz przeciwnie. A jak się wyżej sra niż dupę ma to kupcie sobie wille i tam rządźcie! Słowa swoje kieruję szczególnie do Pani której przeszkadza zapach świeżo pieczonego pieczywa i sąsiedzi! Rozwiesza kartki o zachowaniu ciszy a szanowny małżonek w bieliźnie po nocy po budynku lata. i to ma być kultura?????? Do lasu niech się Pani przeniesie tam będzie cisza bo w społeczeństwie nie umie Pani funkcjonować! A Pan Prezes powinien wyciągnąć konsekwencje prawne do Pani umieszczającej jego dane. Jest ochrona danych osobowych!
  • Gość: e. IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 21:43
    Honorowa - po to jest to forum, żeby pisać prawdę a nie zachęcać do zakupu, w imię czego? Przedmówcy są obiektywni. Mieszkam obok, potwierdzę tylko, że Biedronka to porażka. W dodatku nie widzieliście państwo jak powstawał ten blok... Deweloper miał chyba problem z otrzymaniem kredytu, w efekcie rozkopane fundamenty gniły jakiś rok czy półtora.
  • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.13, 18:46
    Ludzie kupujecie mieszkania a potem narzekacie. Ślepi byliście kupując i nie widzieliście że są lokale użytkowe???????????? Deweloper wybudował żeby sprzedać a nowy właściciel w swoim lokalu może zrobić co mu się podoba i na co dostanie pozwolenie! A co do przedmówcy "sąsiada" któremu przeszkadza Biedronka to mam pytanie a nie przeszkadza Ci Simply czy sklep monopolowy całodobowy w budynkach obok? a co do narzekających "właścicieli" mieszkań to kupno mieszkania było Waszym wyborem a jak coś nie działa jak np okna to zgłasza się do wykonawcy po to jest gwarancja! jak widzę niektórzy wolą oczerniac innych a nie zadbać o swoje sprawy
  • domow-nik 18.11.13, 22:22
    Co za deweloper !!! Gorszego nie widziałam ! To prawda, że nie ma co kupować mieszkań od małych, nieznanych deweloperów, którzy dziś są, coś zbudują, a za chwilę ich nie ma. Villa Racławicka to jedna wielka pomyłka. Lista usterek budynku nie ma końca, a postępu prac pogwarancyjnych nie widać. Firma zarządzająca Arenda to kompletny brak profesjonalizmu. A miało być tak pięknie: budynek o podwyższonym standardzie, prawie w centrum miasta, kameralny ... Jedna wielka bzdura. Budynek nadaje się do całkowitej poprawy albo nawet do rozbiórki.... Brak odwodnień na budynku, woda leje się po balkonach na głowę, przeciekające garaże i fundamenty, pękające ściany a do tego widzę że i nienormalny sąsiad się trafił.
    Odradzam zakup mieszkania !!!
  • Gość: jaaaaa IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.14, 23:51
    jak sie jest niezadowolonym to sie mieszkanie sprzedaje i wyprowadza ale jak sie "słoikiem" co to rodzice morgi sprzedali i do stolicy potomka przenieśli to sie kultury jak widac nie ma! a tak na marginesie jak masz odwage tu pisAC TO SIE PRZEDSTAW
  • Gość: JAAAAAAAAAAAAA IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.14, 23:57
    w jednym mój przedmówca ma racje deweloper powinien robic selekcje nabywców mieszkać. Warszawa jest dla warszawiaków!
  • Gość: znaffca IP: 46.77.124.* 01.04.14, 15:21
    Szanowni mieszkańcy ,właściciele...
    Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem forum. Prawdą jest ,że nawet w Cosmopolitan na Twardej 2/4, czy Złotej 44 będą pojawiać się pęknięcia - jest to najnormalniejsza rzecz w każdej technologii/technice budowania. Dlatego każdy z nas ma 3 lata rękojmi ,aby spać spokojnie.
    Trasa która ma powstać ( przedłużenie Racławickiej ) jest w planach od 1964 lub 68 - więc przez najbliższe lat 50 możemy być spokojni :) ale w tym przypadku zawsze zastanawia mnie pewna sprawa. Jeżeli nie wszyscy z nas to zdecydowana większość chce jeździć szybko objazdami, obwodnicami itp, ale każdy z nas ( większość) nie chce mieć ulicy pod oknem. Decydując się na miasto, jestem świadomy, że "jego" odgłosy będą dochodzić mniej lub bardziej do mieszkania.
    Kolejną sprawą są sklepy...dla mnie idealnie jest zejść w przysłowiowych kapciach i kupić świeże bułki na śniadanie.
    Prawda jest taka...że narzekalstwo zaraz po zawiści mamy we krwi. Przykre ,ale prawdziwe.
    I tu niedawny przykład usłyszany w sklepie. Pierwszy z bardzo słonecznych i ciepłych dni, a w sklepie pani ok. 30 lat do swojej koleżanki " Boże jak jest gorąco" :) Tu ręce opadają.:)
    Bo jak pada, to czemu pada. jak świeci słońce to mogłoby popadać. Jak wieje to czemu wieje. Jak nie wieje to kurde duszno. Jak zima ze śniegiem to beznadzieja. Jak bez śniegu - to co to za zima.
    Pozdrawiam ciepło i słonecznie
  • Gość: zazou IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.14, 10:18
    Mam pytanie - jak można tak paskudny bloks nazwać villą? Po co kupowaliście tam kwadraty jak już na pierwszy rzut oka widać, że ktoś chce z was zrobić debili i to za waszą sporą kasę? Może się pochwalcie ile zpłaciliscie za wasze mieszkanka? Hehe...
  • Gość: Bolo IP: *.r-link.pl 13.01.14, 10:37
    Tam chcą 10k za metr... przy użytkowaniu wieczystym.
  • Gość: Zoja IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.14, 13:06
    Witam,
    chciałam bym aby wszyscy czytający te wpisy zwrócili uwagę ze są one kopiowane przez jedną osobę i wklejane we wszystkie możliwe fora. Dla zainteresowanych polecam pojechać obejrzeć inwestycję i porozmawiac z deweloperem. My kupiliśmy i jesteśmy zadowoleni, owszem bywają usterki ale teraz jako gwarancję deweloper bedzie nam je usuwał. Kontakt bardzo dobry, Pan Prezes rzeczowy i nie zgadzamy sie z opinią że po sprzedaży mieszkania nie ma z nim kontaktu, nam był pomocny i wiele rzeczy ułatwił i podpowiedział. A Pani oczerniającej inwestycje radze się zastanowić bo swoim zachowaniem nie szkodzi deweloperowi tylko nam jako wspolnocie
  • Gość: barbap IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.04.14, 01:08
    Istotna informacja. Teraz inwestycja nazywa się Rakowiec Park. Ceny ze średnich 7 tys wzrosły do 9 tys. Po kilku latach sprzedaży deweloper zdecydował się skorzystać z firmy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości. Pozdrawiam.
  • Gość: rakowczyk IP: 195.191.163.* 01.05.14, 02:07
    na stronie jest informacja że mieszkania sprzedane, a na stronie pośrednika że są do kupienia...
    cóż, prawda jest taka, że temu deweloperowi jakoś nie zależy na sprzedaży tych mieszkań (tak samo na bukietowej)....
    Zastanawiające jest dlaczego....
  • 63rp 12.06.14, 14:45
    Informacje na stronie developera są nieaktualne ze względu na zmianę numeracji mieszkań, która nastąpiła jakiś czas temu - pracują nad wprowadzeniem modyfikacji na stronie. Planowana droga jest już umieszczona w planach zagospodarowania, zatem inwestycja wreszcie dojdzie do skutku.
    Uważam, że taki sklep jak Biedronka w pobliżu miejsca zamieszkania jest naprawdę dużą wygodą, a przecież nikt nie ukrywał faktu, że sklep tam powstanie (ten czy inny).
    Prawda jest taka, że budynek wiele zyskuje, gdy obejrzy się go z bliska na żywo. Zdjęcia i wizualizacje krążące po internecie nie odzwierciedlają jego prawdziwego wyglądu. Budynek ma już kilka lat jednak trzeba przyznać, że dobrze się "trzyma", a jego uroda - wszystko jest kwestią gustu. Nie można kierować się jedynie opiniami zamieszczanymi w internecie trzeba zobaczyć i samemu ocenić, aby wydać opinię.
    Budynek ma dobrą lokalizację, a ceny wcale nie są wygórowane jak na tak bliską odległość od centrum Warszawy, co więcej pobliski park wiosną naprawdę zachwyca.
  • chiacynta0 11.04.18, 07:48
    Witam,
    A jak teraz oceniają Państwo budynek? Pozostało kilka mieszkań. Nie widzę zbyt wielu mieszkań z tego budynku na rynku wtórnym.
    Zastanawia mnie dostęp światła do mieszkań od strony "studni" z pozostałymi budynkami.
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.