Dodaj do ulubionych

Cztery pory roku, białołęka, murapol

IP: *.unknown.vectranet.pl 04.05.12, 20:29
Witam,

Szukam informacji, najlepiej od osób z I etapu tej inwestycji na temat dewelopera, likwidacji niedoróbek, jakości wykonania. Może ktoś da namiary na forum mieszkańców bo nie mogę znaleźć nigdzie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ulan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.05.12, 12:33
    Czy ktoś może się wypowiedzieć? Ktoś kto kupił w poprzednim etapie, kto kupił w obecnie realizowanym etapie, kto nadal rozważa ?
  • Gość: lookator IP: 109.95.204.* 17.06.12, 18:17
    link do bogatego forum o inwestycji w Tychach.
    forum.gazeta.pl/forum/w,778,69867699,134999412,Re_Jestem_zainteresowany_kupnem_mieszkania.html
    Myślę, że w Warszawie będzie podobnie.
  • Gość: romek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.12, 12:23
    Naczytałem się o nich sporo, ja im już podziękowałem jak zobaczyłem umowę. Tam są takie kwiatki jak np. że po pełnej wpłacie przeze mnie kwoty bank owszem wydzieli mi mieszkanie z hipoteki ale pod warunkiem że dew ogólnie spłaci 60% kredytu i temu podobne super bezpieczne zapisy. Na razie odradzam, warto poczekać aż będzie to skończone i z pozwoleniem na użytkowanie.
  • Gość: budynek G IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.08.12, 17:47
    Ja w umowie podpisanej w grudniu 2011 roku takich "kwiatków" nie miałam! generalnie coraz bliżej oddania mieszkań i coraz większe nerwy i niepewności! czy ktoś ma może jakieś informacje? pozdrawiam przyszłych sąsiadów:)
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 21.08.12, 13:34
    Też będę mieszkał w budynku G, na razie niestety nie wiem co się dzieje, dostałem wstepny termin odbioru technicznego, ale moja osoba do kontaktu jest na urlopie i nie mogę się dowiedzieć nic konkretnego.
  • Gość: budynek G IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.08.12, 18:10
    Witam sąsiada!!u nas w tym temacie puki co cisza, konkretów brak, wiemy jedynie, że z początkiem września będzie odbiór. a które piętro? my pierwsze
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 22.08.12, 13:41
    Ja będę mieszkał na pierwszym piętrze w budynku G. Niestety żadnej propozycji terminu odbioru póki co nie dostałem. Pewnie robią je według kolejności podpisywania umów, a ja mam z początku czerwca.
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 11.09.12, 12:34
    Witam,
    Także będę mieszkała w budynku G na III pietrze. Według informacji uzyskanych od dewelopera odbiór mieszkania jest przewidziany między 24 wrzesnia a 1 października. Nie wiem czym dokładnie kieruje sie deweloper przy ustalaniu terminów odbioru. Na chwilę obecną czekam cierpliwie na telefon w tej sprawie.
    Asia
  • zynka_pat 10.04.14, 18:39
    jeśli tylko ten developer posiada odpowiednie uprawnienia budowlane to nie ma z tym problemu i możesz śmiało kupować takie mieszkania :)
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 28.08.12, 11:39
    Witam, ja na perterze będę, nam wstępnie ustawiono termin odobioru na koniec wrześnie począctek października, ponoć niedługo mają ustalać konkretne terminy.
  • Gość: budynek G IP: *.warszawa.vectranet.pl 31.08.12, 21:00
    Dziś 31 zgodnie z umową w mieszkaniu miały być zakończone prace budowlane.. a nie są... szanowne towarzystwo z biura miga się i kręci.. nam też oświadczyli, że koniec września to wstępny termin odbiorów. Ogólnie rzecz ujmując 2 miesiące po terminie.. zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.
  • Gość: budenk f IP: *.play-internet.pl 03.09.12, 16:09
    jak do tej pory to robią nas wszystkich w balona termin odbioru mieszkania w budynku f miał być koniec sierpnia byłem ostatnio na budowie i się przeraziłem ponieważ tam nie ma jeszcze posadzek wylanych w mieszkaniach !!!!!!! jak zdąża do grudnia to będzie dobrze
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 04.09.12, 14:54
    Termin odbioru technicznego(ostatecznego) mam na 11-09, co nie znaczy że wtedy otrzymam klucze. To nastąpi dopiero po ukończeniu części wspólnej tj po 30.09.
    Dwa miesiąca opóźnienia jak na razie.
  • Gość: Dawid IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 21:25
    To dziwne z tymi kluczami. Ja w umowie mam napisane, że z chwilą podpisaniem protokołu odbioru technicznego, mieszkanie zostanie mi wydane. Nie bardzo sobie wyobrażam wydanie mieszkania bez kluczy.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 06.09.12, 09:58
    Ja też mam tak napisane- zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Podpierają się że nie mają jeszcze gotowej części wspólnej i dla bezpieczeństwa muszą się wstrzymać z kluczami.
  • Gość: budynek G IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.09.12, 19:00
    tak jasne niby tym się tłumaczą, tylko te tłumaczenie jakoś nie gra z tym co jest w umowie.. a tam jasno jest napisane, że na wykończenie części wspólnych mają miesiąc po enigmatycznym terminie 31.08 Na zrobienie drogi dojazdowej i tych "zagrażających bezpieczeństwu robót" miał czas. Znajomy był na budowie wczoraj - oglądał mieszkanie, które chce kupić i powiedział, że partery i pierwsze piętra nie mają podłóg wylanych !!!!! jednym zdaniem deweloper ma kolejną obsuwę i nie ma żadnych konsekwencji ....
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 07.09.12, 11:58
    Po odbiorze prosiłbym o informację, jak on przebiegał:
    - czy były jakieś usterki,
    - jak długo każą czekać przed rozpoczęciem wykańczania,
    - czy od razu wypełnia się wniosek do dostawcy energii,
    - czy coś wiadomo o kablówce (pewnie przyjdzie nam poczekać),
    - czy każą już od września płacić jakiś czynsz?
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 12.09.12, 14:09
    - usterek nie było
    - do oddania części wspólnej(robią drogę dojazdową, co wiąże się z podłączeniem mediów również). Kierownik budowy utrzymuje termin 30-09. Myślę że 15-10 jest terminem bezpiecznym.
    Kwestia również niepewna związana z prądem. Zobaczymy czy bez problemu udostępnią brąd budowlany. Wniosek do stoenu będzie można składać dopiero po uzyskaniu pozw. na użytkowanie(30-10) lub akcie notarialnym (planowane na 15-11). Są w trakcie ustalania tego.
    - kablówka po zawiązaniu wspólnoty
    -czynsz od wydania kluczy(pewnie później będzie wyrównanie)
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 12.09.12, 14:32
    Dziękuję za informacje.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 14.09.12, 15:49
    No i teraz bądź mądry i ustalaj kiedy sprowadzać ekipę wykończeniową, jak z każdym dniem się dowiadujesz o nowych terminach zakończenia.
    Dziś się dodatkowo dowiedziałem, że ściany trzeba będzie zagruntować, pomimo wczesniejszych zapewnienień, że będzie to już zrobione i wystarczy pomalować.
    Czy ktoś może wie czy na podłogę będzie można od razu kłaść panele? Powiedziono mi, że tak, ale po info o ścianach już sam nie wiem.
    Żona dowiedziała się również, że jeziorko i plac zabaw które mają tam powstać nie są robione przez Murapol i nie wiadomo kiedy będą, może na wet za 2 lata.
  • Gość: Dawid IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 18:07
    Gruntowanie ścian to mały problem - jedynie dodatkowy koszt. Gorzej z tą podłogą, która według umowy jest bez wylewki samopoziomującej. Mam poważne wątpliwości, czy będzie można na nią od razu kłaść panele, a zanim wylewka wyschnie do wymaganego poziomu wilgotności, może minąć od kilku dni do kilku tygodni.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 17.09.12, 12:08
    Nie wiem czy widziałeś podłogę. Jest ona na prawdę równa. Można śmiało kłaść na nią panele.
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 17.09.12, 12:29
    Odbioru nadal nie miałem, więc podłogi nie widziałem. Jest ona równa "na oko", czy sprawdzałeś to sprzętem? Podobno nierówności w przypadku paneli nie powinny przekraczać 3 mm na 2 m długości, a takich różnic się nie dojrzy.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 17.09.12, 15:35
    Było mierzone w moim mieszkaniu jeszcze przed odbiorem.
    Sam lokal wykończony jest na prawdę dobrze.
    Nad ścianami rzeczywiście trzeba jeszcze trochę popracować.

• Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 18.09.12, 10:42
    A możesz powiedzieć w którym budynku i kiedy miałeś odbió?
    I co dokładnie oznacza "trochę popracować nad ścianami"?

Odebrałeś mieszkanie czy zgłosiłeś coś do poprawek?
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 18.09.12, 12:20
    Odbiór miałem tydzień temu w budynku I.
    Ściany wymagają po prostu gładzi, trzeba je dotrzeć na gładko- nie wystarczy pomalowanie, ale są równe.
    Na szczęście nie miałem usterek i mieszkanie odebrałem.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 18.09.12, 13:45
    Ciekew, bo według standardu wykończenia (i umowy) ściany już powinny być zrobione na gładko, oprócz łazienki.
    Dostałeś klucze po odbiorze i możesz już wykańczać?
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 18.09.12, 14:41
    No i tak jest, ale nie znaczy to że są one gotowe do pomalowania(nie jestem fachowcem- podaję za osobą która ze mną oglądała te ściany).
    Odbiór kluczy dopiero po wykończeniu części wspólnej(droga dojazdowa), czyli ok 01-10
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 18.09.12, 16:23
    No to z tą gładzia to kiepsko, tak to jest jak się słucha sprzedawców zapewniających, że wystarczy pomalować :D
  • Gość: Przemek IP: *.jmdi.pl 22.09.12, 13:30
    Jakby ktos byl ciekawy, to wczoraj dowiedzialem sie ze z powodu opoznienia z budowa czesci wspolnej - dojazd - klucze beda przekazywane najpewniej w polowie pazdziernika a nie jak bylo na poczatku powiedziane na poczatku pazdziernika.
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 24.09.12, 08:02
    Niestety to prawda. Przy odbiorze technicznym mieszkania również otrzymałam taką informację. Klucze zostaną nam wydane, gdy zostaną ukończone części wspólne, czyli najprawdopodobniej w połowie października.
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 24.09.12, 13:00
    A jakie konsekwencje dla murapola?
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 24.09.12, 13:04
    Chyba sobie żartujesz z tymi konsekwencjami. Ciekawe, czy będą mieli czelność prosić nas o referencje.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 24.09.12, 13:12
    Z kiedy Asiu masz informację o połowie października?
    To zwodzenie terminami i brak rzetelnej informacji zaczyna mnie mocno irytować.
    Nie chce mi się wierzyć że kierownik budowy nie potrafi zaplanować czego na miesiąc do przodu i podać konkretnego terminu.
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 24.09.12, 13:52
    Dokładnie!! moja irytacja sięgnęła już zenitu!!! kiedy ja o miesiąc spóźniłabym się z transzą to byłyby wyciągane konsekwencje, a kiedy deweloper zwodzi i zawodzi to niestety nie ma mocnych. Teraz wiem że podpisaliśmy umowę jednostronną, ale zawsze jest wyjście z sytuacji..
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 24.09.12, 15:58
    Informację o terminie odbioru kluczy mam z dnia 21.09.2012 (piątek). Będę naprawdę happy jeżeli rzeczywiście klucze będą przekazywane w połowie października.
  • Gość: Przemek IP: *.jmdi.pl 26.09.12, 16:52
    No i znowu przesunięcie, odbiór techniczny przeniesiony z 2 października na... nie wiadomo kiedy, oddanie kluczy nie wiadomo kiedy, zgoda na użytkowanie... nie wiadomo kiedy, zaje...ście
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 27.09.12, 14:31
    Kiedy podpisywałeś umowę? Ja jeszcze nawet propozycji terminu odbioru nie dostałem i coraz bardziej mnie wkurzają.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 01.10.12, 10:06
    26 czerwca podpisywałem aneks
    Byłem w piątek w mieszakniu, tynki nie wyschnięte mimo, że prace miały być zakończone do końca sierpnia przecież.
    Zmiany w układzie rur w łazience, które wprowadziliśmy nie zostały uwzględnione bo niby się nie dało - ale oczywiście nikt nei poinformował nas o tym, dowiedzieliśmy się na 2 minuty przed oględzinami - zrobili układ inaczej niż na planie z jakim podpisywaliśmy umowę i chcieli poprowadzić nam rurę wyjściową od WC na zewnątrz (nie w ścianie) przez 1 metr ;/
    W kiblu wali sikami, jakby się tam opróżniali robotnicy.
    Według mnie odbiór będzie możliwy za jakiś miesiąc.
  • Gość: sąsiad IP: *.murapol.pl 22.08.12, 09:28
    na tej inwestycji już nie ma kredytu został w całości spłacony przez inwestora.
  • Gość: Gość IP: *.nameserverus2.com 22.08.12, 09:41
    Gość portalu: sąsiad napisał(a):

> na tej inwestycji już nie ma kredytu został w całości spłacony przez inwestora.

Jak już piszesz z biura dewelopera to podaj imię i nazwisko a nie bzdetny nick "sąsiad"...
  • Gość: weer IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.12, 10:10
    buahahahaaa!!! dobre!
  • Gość: znaffca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.12, 11:30
    ktoś ze sprzedawców/handlowców? Jak podajesz takie dane to napisz kim jesteś i bez ściemniania. Przecież to można sprawdzić
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 02.10.12, 19:29
    Witam
    kupiliśmy mieszkanie w budynku G na parterze. Czy ktoś wie jak tam postępują prace? Ktoś widział? Bo w to co opowiada pani opiekunka już nie wierzymy. Mieszkanie oglądaliśmy na początku lipca i od tej pory, mimo zapewnień dyrektorka, nie pozwolono nam wejść do lokalu. We wrześniu mieliśmy dostać info kiedy będą odbiory i nic. Po dzisiejszym telefonie dowiedzieliśmy się ze po wykończeni części wspólnych czyli w bliżej nie określonej przyszłości. Łaskawie poinformowano nas że może uda się w przyszłym tygodniu wejśc do mieszkania w celu pobrania wymiarów. Ręce opadają.... :/
    Pozdrawiam Sąsiaów
  • Gość: sąsiedzi bud. i IP: *.aster.pl 02.10.12, 20:06
    Witamy,
    z tego co widzieliśmy tydzień temu, wszystkie budynki wyglądają jakby były na takim samym etapie wykończeniowym... leży natomiast teren wspólny i nasze ogródki :(, a kiedy podpisywałaś umowę, bo to chyba ma znaczenie
    Pozdrawiamy
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 02.10.12, 20:26
    Podpisywaliśmy pod koniec kwietnia ale to chyba nie ma znaczenia. Z tego co się orientuję to pierwsze mogą być oddawane lokale na najwyższych kondygnacjach bo i tynki i wylewki kładzie się od góry w dół. Można poczekac z ogródkiem, można z częściami wspólnymi, można i z mieszkaniem. Ale o ile łatwiej jest czekać jeśli się dostaje konkretne informacje a nie byle zbywające. Od trzech miesięcy się nas zbywa, a chcieliśmy tylko zobaczyć mieszkanie z tynkami i wylewkami ( bo wg dyrektorka do końca lipca miały byc położone).
  • Gość: sąsiedzi bud. i IP: *.aster.pl 02.10.12, 20:56
    to kiedy podpisaliście umowę może mieć wpływ, bo w kwietniu weszła jakaś ustawa deweloperska, przynajmniej nam tak tłumaczono, wg niej można dostać klucze dopiero z dniem nabycia prawa do użytkowania (ok 30 października-tak mówią), dlatego może Was tak zbywają...
    doradzamy ich odwiedzić i "wymusić" jakieś konkrety. My tak zrobiliśmy i na drugi dzień mieliśmy ustalony termin odbioru techniczneg mieszkania
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 02.10.12, 21:37
    My własnie podpisaliśmy przed wejściem tej ustawy tj przed 1-ym maja. A kiedy wy podpisaliście umowę i w którym budynku? Mamy nadzieję że uda nam się w końcu w przyszłym tygodniu wejść do mieszkania i wtedy będziemy rozmawiali powazniej ;)
  • Gość: sąsiedzi bud. i IP: *.aster.pl 02.10.12, 22:02
    my podpisaliśmy umowę w marcu a mamy mieszkanko w budynku I
    trzymamy kciuki za Wasz odbiór
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 02.10.12, 22:11
    I juz jesteście po odbiorze?
  • Gość: sąsiedzi bud. i IP: *.aster.pl 02.10.12, 23:14
    tak, po odbiorze technicznym
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 03.10.12, 08:11
    Ja również, ale to niestety niewiele znaczy.
    Klucze otrzymamy dopiero po ukończeniu części wspólnej, tj. drogi dojazdowej.
    Miała być 01-10, teraz ma być ok 15-10, ale jakoś niespecjalnie w to wierzę.
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 03.10.12, 08:57
    Najgorzej by było gdyby trzeba było płacić czynsz i media a nie mozna by było wykańczać mieszkania. Wiem że to czekanie jest najgorsze ale może w takim wypadku niech sobie skończą wszystko. Przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę ;)
    Wczoraj dowiedzieliśmy się że kierownik budowy zakazał jakiegokolwiek wchodzenia do budynków żeby jak najszybciej ukończyć klatki schodowe :)
  • Gość: Przemek IP: *.jmdi.pl 03.10.12, 16:04
    Cześć,

Ja tam nie widzę tego, żeby z tą częścią wspólną i droga dojazdową udało im się do 15 października, już mam tego dość, jak próbuje się czegoś dowiedzieć to Pani Developer-doradzca nic nie wie bo oni się nie konsultują z budowlańcami na bieżąco, ale jak się ją przyciśnie i zagrozi bezpośrednim kontaktem z kierownikiem budowy to zaraz słyszę, ze ona się wszystkiego dowie i oddzwoni... i tak cały czas.

A dziś dzwonię i się dowiaduję, że kierownik budowy nie chce wprowadzić poprawek w łazience według naszego projektu, ba... nie chce nawet tak poprawić, żeby było zgodnie z planem dołączonym do umowy przedwstępnej.

Jeszcze z niczym tak się w życiu nie bujałem jak z nimi ;/
  • Gość: nowy IP: *.121.rt.ibs.net.pl 04.10.12, 17:44
    Witajcie,

Dzisiaj miałem odbiór techniczny, więc wpuszczają do budynku (budynek I).
    Klatka nie skończona, części wspólne nie skończone, mieszkanie do lekkiej poprawy (szczęście, że tylko do lekkiej).
    Co do kluczy? Nie byli w stanie przekazać informacji...
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 04.10.12, 15:26
    Najgorsza sytuacja to taka, że:
    płacisz czynsz,
    rate za mieszkanie (w tym pomostowe i zwiększone oprocentowanie za brak wpisu do KW),
    nie można wykańczać mieszkania więc de facto nie wiadomo kiedy sie wprowadzisz a jak jeszcze wziales kredyt na wykonczenie to po odbiorze technicznym wypłacają kwotę na wykończenie a ty mimo że wykańczać nie możesz już spłacasz raty,
    wynajmujesz mieszkanie i za nie płacisz,
    zawozisz dzieci codziennie do żłobka i przedszkola w miejscu docelowym - koszty takiego dojazdu to masakra, a jak jedziesz autobusami w tym okresie (deszcze a zaraz śnieg i ziąb okrutny) dostajesz w bonusie chore dzieci

Piknie :D
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 04.10.12, 15:31
    Niestety masz sporo racji.
    Nie widzę innego rozwiązania jak uzbroić się w cierpliwość i wykończyć mieszkanie możliwie szybko po otrzymaniu kluczy.
    Liczę że to naprawdę nie może się już mocno opóźnić. Moje mieszkanie stoi i czeka na majstra, tylko nie ma jak do niego dojechać:)
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 04.10.12, 21:13
    To ja mam kilka pytań: co to znaczy do lekkiej poprawki? Czy wiecie może czy można odmówić odbioru technicznego w terminie wyznaczonym przez dewelopera i przenieść go na moment przekazania kluczy? Wszak tak jest zapisane w umowie, a skąd mam wiedzieć czy po odbiorze czegoś nie napsocą w mieszkaniu? Jak wygląda sprawa z czynszem i rachunkami u osób które są już po odbiorze ale nie dostały kluczy do mieszkań?
    z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 05.10.12, 10:50
    Cześć, ja też nie mam zamiaru akceptować odbioru technicznego jak nie dostanę kluczy nie dość, że nie można jeszcze wykańczać to będę płacił raty za kredyt na wykończenie, dziękuje poczekam.
    Aż mnie korci upomnieć się o odszkodowanie, ale znając realia niec z tego nie bedzie.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 05.10.12, 10:52
    Za czynsz na pewno nie płaci się przed odbiorem kluczy.
    Musisz liczyć się z tym że wydłuży Ci się cały proces o ile wniesiesz jakieś poprawki i nie odbierzesz mieszkania.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 05.10.12, 12:19
    Poprawek żadnych nie chcę robić, poprawki robiłem 2 miesiące temu a one nie zostały uwzględnione i nikt mnie o tym nie powiadomij, na dodatek zrobili inaczej niż na planie z umowy, kpina jakaś
  • Gość: sylwia IP: *.ip.netia.com.pl 05.10.12, 15:10
    Z tym ze umowa jasno mówi że razem z podpisaniem odbioru technicznego na kupującego przechodzą wszelkie płatności tj czynsz i ewentualne rachunki. Jasne że fajnie byloby już byc na swoim i wykańczać mieszkanie, ale na razie mamy gdzie mieszkać i możemy trochę zaczekać a nie dać się robić w jajo deweloperowi.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 05.10.12, 15:16
    Ja mieszkam wynajmowanym mieszkaniu, więc płace jak za dwa mieszkania, a dziś się dowiedziałem, że kierownik budowy nie chce doprowadzić łazienki do planu z umowy, tylko zostawić z rurą wystającą ze ściany 15 cm na 1 metr...

A jak ja chce żeby tam nie było tej rury to mam zapłacić, śmiech na sali po prostu.
  • Gość: Sylwia IP: *.ip.netia.com.pl 05.10.12, 15:33
    Wypada tylko sądem pogrozić i zerwaniem umowy. Prosiliśmy o zmianę zawieszenia kaloryfera i gniazdka i po twoim wpisie boję się co ja zastanę w mieszkaniu :/
  • Gość: gość IP: *.aster.pl 05.10.12, 20:21
    To fakt, my też mieliśmy duuuuży problem z naszymi zmianami aranżacyjnymi (kierownik budowy wiedział co będzie dla nas lepsze, mimo, że za zmiany już zapłaciliśmy), ale jakimś cudem udało się (wysyłaliśmy codziennie maile + odwiedziny+ telefony- chyba mieli nas dość)
    co do odbioru technicznego, nie wiąże się on z odbiorem mieszkania czyli odbiorem kluczy.
    warto na odbiór techniczny iść z kimś ogarniętym w odbiorach, uzupełnić protokół i na odbiór kluczy mieć już zrobione to co ewentualnie zgłosicie. Co do opłat za mieszkanie, to z tego co się dowiedzieliśmy, będą one dopiero po odebraniu mieszkania (ale prawdopodobnie przed prawem do użytkowania)
  • Gość: nowy IP: *.30.242.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.10.12, 17:24
    Co do opłat:
    - po odbiorze technicznym deweloper twierdzi, że nie ma jeszcze żadnych opłat Np. czynszu)
    - po odbiorze lokalu będzie ustalony ryczałt (w moim przypadku akurat ok. 250PLN) do czasu ustalenia wspólnoty

Usterki w moim mieszkaniu - nie zagipsowane kołki, lekko zarysowane ramy okien, zagłębienie przy suficie w łazience, regulacja okien i to chyba wszystko. Najgorsze jest to, że będzie trzeba jeszcze raz robić gładź bo to co zrobili.... ech.

Mam głębokie nadzieje, że w listopadzie wejdzie ekipa, bo kluczy w październiku to na pewno nie zobaczę...

• Gość: nowy IP: *.182.34.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.10.12, 19:02
    Acha, być może nie miałem tyle problemów, ponieważ nie dokonywałem żadnych zmian w planach...

Czy komuś udało się usłyszeć termin odbioru kluczy?
  • Gość: romek IP: 85.19.142.* 08.10.12, 08:49
    Zalozylem ten watek bo myslalem o tamtym osiedlu. Po lekturze umowy, oraz forow innych inwestycji jednak zrezygnowalem. W miedzy czasie wyjechalem za granice i tak. Teraz czytajac wasze wpisy ciesze sie, ze podjalem taka decyzje (o rezygnacji).

PS. Ktos tam wyzej pisal, o braku "jeziorka" i placu zabaw. Dla mnie bylo to prawie najistotniejsze bo mam mlae dziecko. Gdy negocjowalem z nimi to dopytuwalem sie o ten plac z 4 razy - czy aby na pewno bedzie gotowy razem z mieszkaniem. Zawsze byla odpowiedz, ze TAK. Teraz juz widzicie ile warte jej gadanie sprzedawcow - powiedza wam wszystko byle tylko upchnac towar. A to "jeziorko" to nie bedzie zadne jeziorko, dla tych ktory jeszcze nie wiedzia. To bedzie zwykly zbiornik retencyjny na deszczowke, ktory ma kazde z nowych osiedli tam bufowanych. Jak toto wyglada mozecie zobaczyc np. na Derbach, jednym slowem syf i absolutnie zadnych wartosci estetycznych (wrecz ujemne jesli mam byc szczery).

Pozdrawiam wszystkich ktorzy jednak sie zdecydowali, zycze wytrwalosci w bojach z devem.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.10.12, 12:40
    No to żeś teraz dowalił tym biednym ludziom. Na następny raz, mocno się zastanów nad tym co piszesz. Ale co tu wymagać od takich ludzi jak Ty? Słoma z butów zawsze wyjdzie... A syf to Ty masz w głowie...
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 08.10.12, 12:49
    Pisze to co usłyszałam. A jak masz czelność obrażac ludzi to wypada sie podpisać!!!
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 08.10.12, 13:21
    Asiu spokojnie, to o dowalaniu ludzim "xxx" nie pisał do Ciebie.
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 08.10.12, 14:24
    Tak Przemku, zorientowałam sie po czasie :) Mimo wszystko dziękuję :)

Pozdrawiam
  • Gość: romek IP: 85.19.142.* 10.10.12, 10:30
    To bylo do mnie czy kolo mnie? Gdzie niby komukolwiek dowalilem? I nad czym to niby mam sie zastanowic? Zrezygnowalem z kupna bo uwazalem, ze moje pieniadze lepiej zainwestowac gdzie indziej niz w tej ryzykownej inwestycji (jakosc, terminy, uczciwosc dewelopera). Poza tym, gdy bylem na inwestycji kolo Maja 2012 i slyszalem opowiesci, ze oddanie juz w sierpniu czy tam wrzesniu, a potem spojrzalem na budynki gdzie kladziono jeszcze izolacje zewnetrzna, to chyba nie trzeba byc inzynierem (jak ja) zeby wiedziec ze to byla bujda na resorach. Teraz czytajac wypowiedzi tych, ktorzy kupili i sie nie moga doczekac odbiorow i kluczy wychodzi na moje. A z "jeziorkiem" to nie bede dyskutowal, mnie ono swojego czasu zastanowilo, nie znalem jeszcze wtedy tamtej dzielnicy. Wystarczyla 1 sobota i wizyta w okolicznych inwestycjach by zobaczyc czym sa te liczne "jeziorka" tak ladnie rysowane w folderach, a czym sa w rzeczywistosci. Niedowiarkom polecam pierwszy blok Derbow, ten po prawej jadac Magiczna od Glebockiej. Jest tam chyba jeszcze biuro sprzedazy DD do ktorego sie przechodzi 2m od takiego fajnego zbiorniczka.

Good luck.

Aha, i czytajac takie frustracje jak twoje xxx nie dziwie sie takim artykulom www.wprost.pl/ar/351765/Polacy-zycie-w-Polsce-sprzyja-chorobom-psychicznym/

i jednoczesnie ciesze sie, ze juz nie musze sie obracac wsrod takich ludzi jak ty.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.10.12, 13:15
    Rozumiem, że ktoś kto pisał ten artykuł, opierał się na Twoich problemach...
  • Gość: romek IP: 85.19.142.* 10.10.12, 13:50
    Coz za konstruktywna odpowiedz, duzo wnoszaca do tematu tego watku. Jestes w stanie wysilic sie na jakis konkret odnosnie inwestycji? Moze wskaz gdzie mijam sie z prawda. Czy tylko personalne wycieczki potrafisz robic? Tak bywa jak sie nie ma argumentow, zostaje anonimowe bicie piany. Na szczescie to nie moj problem. Takze zostawiam szanownego Pana z jego zyciowymi frustracjami i zycze duzo zdrowia psychicznego.
  • Gość: Asia IP: *.pg.com 08.10.12, 12:23
    Witam wszystkich,
    Ostatnio zaszczyciłam biuro sprzedaży swoją obecnością i dowiedziałam się, że odbiór kluczy planowany jest w terminie 26-31 październik. Ale czy to prawda okaże się w najbliższej przyszłości.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo cierpliwości i wytrwałości (sobie też)!!!

Asia
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 08.10.12, 11:29
    Teraz jak widzę stwierdzenie "developer twierdzi" pojawia sie u mnie na ustach uśmiech - raczej nie ze szczęścia.
  • Gość: nowy IP: *.30.30.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.10.12, 21:14
    Faktycznie, również dzisiaj dostałem telefon od handlowca z proponowanym terminem 27.10 ALE jest to roboczy termin I będzie JESZCZE RAZ PÓŹNIEJ dzwonił w celu ustalenia 100% terminu i godziny :) hehehe
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 08.10.12, 22:15
    A w budynku G nawet nie ustalają terminów odbiorów technicznych :(
  • Gość: Przemek IP: *.jmdi.pl 09.10.12, 00:10
    Budynek G to jest w generalnie w czarnej d...
    Do mnie może 1 raz ktoś dzwonił od developera, żeby o czymś poinformować, jeśli sam się nie przejdziesz (nawe nie zadzwonisz) to niczego się nie dowiesz.

• Gość: nowy IP: *.ip.netia.com.pl 09.10.12, 08:10
    Słyszałem, że dwa ostatnie budynki H i I będą najszybsze ale nie sądziłem, że taka różnica będzie...
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 09.10.12, 12:14
    w Murapolu nawet abecadło jest w innej kolejności
  • Gość: nowy IP: *.ip.netia.com.pl 09.10.12, 12:52
    hehee...
  • Gość: budynek G IP: *.play-internet.pl 09.10.12, 18:55
    hehe to Ci się udało!!!
  • Gość: nowy IP: *.30.22.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.10.12, 21:05
    Może i udało a może nie, jeszcze kluczy nie odebrałem. Będę się cieszył jak odbiorę i będzie wszystko w porządku. Mam na parterze z niby ogródkiem, który nie został jeszcze ruszony...
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 10.10.12, 20:08
    Potwierdzam informację odnośnie odbioru kluczy: klucze do wszystkich mieszkań mają być przekazane do końca miesiąca.
    A w czarnej d...e to jest chyba budynek F - tam nie ma jeszcze gresu na części balkonów.
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 10.10.12, 20:26
    Jeśli ktoś zastanawia się skąd tak duże opóźnienie to załączam zdjęcia :)

Fotka 1
    Fotka 2
  • Gość: nowy IP: 94.42.250.* 11.10.12, 12:12
    Jedna osoba pracuje a pięć nadzoruje...
  • Gość: Budynek G IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.12, 15:04
    CZERWONA ROZPACZ!! Brawo za te fotki!!
  • Gość: Wiola IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.12, 23:39
    Słuchajcie czy ma ktoś namiary na jakieś forum Mieszkańców ??? To jest przegięcie z tymi odbiorami... nie wiem jak inne budynki ale masakra. Czekam na media w mieszkania od miesiąca. To jest jakaś farsa. I zaproponowano mi odbiór mieszkania bez odbioru kluczy. żenada to jest mało powiedziane. Jak macie jakieś namiary to poproszę.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 16.10.12, 09:57
    Jedyne forum jakie znam to te, czego chciałabys się dowiedzieć na "forum osiedla"?
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 16.10.12, 21:59
    Odbiory techniczne mają być zdaje się między 22-26 października a odbiory kluczy od 27-31 października (jesli wierzyć zapewnieniom developera). Czyli jest tylko kilka dni różnicy. Na wszelki wypadek proponuję wyegzekwować aneks do umowy zmieniający $5 pkt4.
    Dużo czasu spędziłam na szukaniu w necie informacji nt Murapolu ale nie znalazłam innego forum poza tym.
  • Gość: Dawid IP: *.dynamic.chello.pl 18.10.12, 19:23
    Byłem dzisiaj w biurze i dowiedziałem się, że w niektórych mieszkaniach schną jeszcze tynki. Podobno używają maszyn do pochłaniania wilgoci, by proces przyspieszyć i w momencie ich wydania można było przystąpić do wykańczania. Pozwolenie na użytkowanie chcą uzyskać do końca listopada, a akty notarialne podpisać do końca roku. Prąd w momencie przekazania kluczy ma być dostępny i po podpisaniu indywidualnych umów z dostawcą zostanie rozliczony według liczników.
    Co do forum, to na serwisie eBialoleka.pl są fora osiedlowe, m.in. I etapu CPR, więc w przyszłość można by tam założyć forum naszego osiedla.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 25.10.12, 15:28
    Cześć,
    Ktoś ma jakieś nowe info o terminach odbiorów technicznych i przekazaniem kluczy? U mnie cisza (jak zwykle).
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 25.10.12, 19:29
    Ja już wiem (po oględzinach przez znajomego budowlańca), że termin oddania mojego mieszkania w bud. G jest terminem nierealnym - schną tynki a wilgoć wychodzi dosłownie ze ścian w postaci kropelek wody. Zwodzą i tyle w temacie.
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 25.10.12, 19:38
    hej,

Zgodnie z informacją jaką dziś otrzymałam od 30 października, zaczną się odbiory - oddawanie kluczy. Natomiast zamieszkać będzie można dopiero po 30 listopada, kiedy murapol otrzyma wszystkie pozwolenia. Przez cały listopad możemy wykańczać mieszkania ale nikt nie daje gwarancji czy 1 grudnia będziemy mogli zamieszkać bo mogą wszystkich pozwoleń nie otrzymać.

dla mnie i męża paranoja ...
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 25.10.12, 19:45
    Ja tez mam mieć ogródek, i usłyszałam dzisiaj że owszem ogródki nie są zrobione i bedą je chcieli kończyć po oddaniu kluczy nawet....
  • Gość: Sylwia IP: *.centertel.pl 25.10.12, 20:10
    My dwa tygodnie temu słyszeliśmy że odbiory techniczne będą między 22-26.10 a klucze wydadzą do 31.10. Teraz się okazuje że od 31 będą odbiory. Ciekawe jaki termin będzie następny... :/
  • Gość: Sylwia IP: *.centertel.pl 25.10.12, 20:13
    Teraz ważniejsze dla Murapolu jest żeby sprzedawać mieszkania w III etapie i zarabiać pieniążki na nowych naiwnych... Z nas już wydusili ile się dało i odstawili na bok...
  • Gość: budynek i - ada IP: *.centertel.pl 25.10.12, 20:19
    zgadzam się z Sylwią
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 26.10.12, 00:02
    A może powinniśmy ich trochę postraszyć? mieszkania miały być skończone do 31 sierpnia a część wspólna do 30 września a mamy już prawie listopad a mieszkań nadal nie odebraliśmy.
    My też słyszeliśmy że klucze będą oddawane od 30 października, jeżeli nie będzie zrobiony ogródek, nie mamy zamiaru odbierać kluczy i już płacić rachunków ...
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 26.10.12, 08:02
    Taaa...miał być 27-10, ale zarządca rzekomo przełożył im termin odbioru inwestycji na poniedziałek. Podejrzewam ze Murapol sam przesuwał ten termin bo nie był gotowy do przekazania.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 26.10.12, 12:20
    Ja również dziś usłyszałem że w bundynku G schną tynki i kierwonik budowy nie wyraził zgody na odbiory techniczne w nich... na pytanie kiedy mogą być mniej więcej pani 'Murapolka' powiedziała że nie wie i nie jest w stanie się dowiedzieć, a na pytanie czy do końca miesiąca będzie można odebrać: 'Może'...
    Ręce opadają.
  • Gość: Sylwia IP: 193.238.17.* 26.10.12, 19:51
    Murapol uważa chyba że wszystko jest w jak najlepszym porządku a prace są zakończone bo na swojej stronie nasz etap budowy wylądował już w zakładce "zdjęcia budynków zrealizowanych" :D
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 26.10.12, 12:23
    Też nie chcę płacić czynszu jak mam tam nie mieszkać.
    Co do straszenia to samotnie nic nie da, może coś wypracować wspólnie jakiś pozew zbiorowy :D:D:D
  • Gość: budynek i - ada IP: *.centertel.pl 26.10.12, 12:30
    Zgadzam się samotne straszenie nic nie da, my się pytaliśmy a co jeśli będziemy chcieli zrezygnować z umowy bo mija magiczny termin 60 dni to usłyszeliśmy - "To państwo zrezygnują..." - od Pana doradcy sprzedaży....
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 26.10.12, 13:44
    No dokładnie, oni mają to gdzieś, przyjdzei ktoś nowy i kupi, zwłaszcze jak już rzeczywiście skończą. Dla nich to nieduża strata czy sprzedadzą 2 mieszkania za mnieszą kwotę.
  • Gość: Budeynek I!!! IP: *.lewandow.net.pl 01.11.12, 16:18
    A my odebralismy klucze, i dzisiaj 1.11 nie moglismy wejsc pomimo braku takiej informacji z biura, ze w swieta nie mozna. Jedynym uniedogodnieniem do 15.11, odnośnie godzin 8-17.00. I znowu cos nie tak, a tak sie cieszylismy z tych kluczy, żeby juz dzialac, bo zalezy nam na czasie!!!
  • Gość: gościu budynek I IP: *.tktelekom.pl 01.11.12, 18:34
    Hehehe dzisiaj tak samo pocałowaliśmy klamkę. Co za bałwany i krętacze pracują w tym biurze sprzedaży. Z windami też ściemniali- " to już zależy tylko od administratora kiedy będzie uruchomiona". Okazało się że administrator czeka aż murapol dostanie papiery z dozoru technicznego a kierownik budowy nie potrafił powiedzieć kiedy to będzie.
  • ewelinza 13.11.12, 10:42
    Witam,

Mysle ze pomysl kolegi z postraszeniem jest ciekawym pomyslem bo w grupie mozemy zdzialac wiecej. Będę w przyszłości posiadaczka mieszkania w bloku H w ktory to nie ma windy i zrobionej rynny. To ze nie ma zielonego ogrodka wydaje mi sie malo istotnym elementem jak nie ma jak sie remontowac przy braku windy. Ja narazie czekam na odbior bo okazalo sie ze mam krzywa sciane. Mieszkania mialy byc juz dawno wiec wydaje mi sie ze warto by zebrac sie i grupa cos zadzialac. Dajcie znac co myslicie i jesli jest ktos z budynku H bardzo prosze o napisanie wrazen i swoich doswiadczen. Rowniez na prv ewelina_o@wp.pl

Pozdrawiam,
  • Gość: klamca_rudy IP: *.dynamic.chello.pl 13.11.12, 18:17
    haha po co kupowac niegotowe? ja pier*** ale trzeba miec nasranw we lbie zeby kupic obietnice
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 27.10.12, 17:51
    Teraz już wiem, że terminy były wyssane z palca (bud. G). Pani stwierdziła, że to nie jej wina, że takie otrzymali informacje, zamotała si e i wyszło, że wszystkim mówili to, co im kazano i ustalono. Teraz już nie powiedziała żadnego terminu (prawdopodobnie nie było info o tym co mówić) i zacytuję "jak będę wiedziała na 100% to się z panem skontaktuję". Chyba czas wybrać się do kierownika budowy żeby bezpośrednio od niego się dowiedzieć o końcu robót i przewidywanym czasie odbiorów.
  • airjanek82 04.11.12, 21:42
    coś w tym jest
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 25.10.12, 20:16
    mówiąc odbiory miałam na myśli oddawanie kluczy :) Przepraszam źle się wysłowiłam. Czy rozumiem że nie wszyscy mieli jeszcze odbiory techniczne?
  • Gość: Sylwia IP: 193.238.17.* 26.10.12, 18:47
    Przepraszam, ale aż uśmiechnęłam się czytając pytanie "Czy rozumiem że nie wszyscy mieli jeszcze odbiory techniczne?" Poprosiliśmy o możliwość zobaczenia jak wygląda mieszkanie po odbiorze w związku z tym byliśmy w budynku I i mogę powiedziec że przy nim budynek G to plac budowy:/
    Tak sobie myślę że zebrać się warto i zażądać spotkania z kierownikiem budowy. Może on potrafiłby okreslić maksymalny termin odbiorów.
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 26.10.12, 18:55
    Sylwia , nie wiedziałam... My mamy mieszkanie w bloku I i nas na odbiór techniczny zaproszono na początku miesiąca.....
  • Gość: Bartosz IP: *.204.95.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.10.12, 19:41
    Witam wszystkich sąsiadów:)
    widzę że nastroje nie bardzo, nie ma się co dziwić. Ja z żoną mamy mieszkanie w budynku H i na pierwszym odbiorze technicznym byliśmy 27 września i mieszkanie było naprawdę przyzwoicie zrobione, tynki były suche, ściany były wykończone na ostro. Kluczy nie można było odebrać bo.. nie było zamków w drzwiach:P :( doczepiliśmy się do kilku rzeczy i był wyznaczony czas na poprawę niedociągnieć ale generalnie mieszkanie było w takim stanie że spokojnie można by je odebrać. Najgorsze jest to że ciągle nas zbywają i zmieniają daty, wszelkie terminy, a olewcze podejście przedstawicieli jest nie do zniesienia. Zapytany przeze mnie przedstawiciel o opóźnienia powiedział mi tak: "ja tylko przekazuje Panu datę a co Pan z tym zrobisz to Pana sprawa". Żenujące!!!
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 27.10.12, 17:57
    Teraz już wiem, że terminy były wyssane z palca (bud. G). Pani stwierdziła, że to nie jej wina, że takie otrzymali informacje, zamotała się i wyszło, że wszystkim mówili to, co im kazano i ustalono. Teraz już nie powiedziała żadnego terminu (prawdopodobnie nie było info o tym co mówić) i zacytuję "jak będę wiedziała na 100% to się z panem skontaktuję" - może dlatego, że już nie byłem grzeczny? Chyba czas wybrać się do kierownika budowy żeby bezpośrednio od niego się dowiedzieć o końcu robót i przewidywanym czasie odbiorów.
    Żenada
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 29.10.12, 08:09
    Witam,

Numer telefonu do kierownika budowy jest na tablicy informacyjnej przy wieździe, może jak ktoś będzie na miejscu to spróbuje się z nim skontaktować, ja niestety tego numeru nie spisałem jak byłem ostatnio, a widzę że szkoda.

Zrealizowany budynek na stronie internetowej Murapolu to niezły żart, gdyby nie chodziło o moje miszkanie to bym się nieźle uśmiał.

U mnie w budynku G po wielu walkach końcu zrobili zmiany w łazience według naszego planu jakieś 1,5 tygodnia temu, w ten piatek wchodzę do mieszkania a tam dziury w podłodze niezalane betone, dziury w ścianie z odsłoniętymi rurami... to się nazywa zakończenie budowy.

Przypomniała mi się jedna rzecz, robotnik z budowy zaczepiony przy wychodzeniu z placu jakieś 2-3 tygodnie temu powiedział mojej żonie że te 4 budynki to już są skończone (sarkazm z jego strony) teraz oni muszą się wszytskie siły wkładać w kolejny etap - następne budynki - bo z tamtymi już mają opóźnienie.
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.ip.netia.com.pl 29.10.12, 11:24
    Ktoś dzisiaj może dzwonił dowiedzieć się kiedy będą klucze? PH w piątek mówił, że dzisiaj odbiór techniczny bud. I i dzisiaj lub jutro odbiór kluczy.... do tej pory cisza. Ktoś widział jak tam sprawa z częściami wspólnymi? Nie liczę na wyrośniętą zieloną trawę ale czy tarasy, drogi, chodniki są już skończone?
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 29.10.12, 11:36
    Dziś ma być odbiór budynku przez zarządce, a od jutra mają dzwonić i umawiać na odbiory techinczne i przekazanie kluczy.
    Droga dojazdowa jest w piątek oglądąłem mieszkanie i lazłem drogą.
    W ogródkach w budynku H widziałem że sypana była ziemia, ale jakaś cienka warstwa a w budynku G ogródek był wyłożony jakimiś matami - nie wiem co to dokładnie.
    W budynku G widziałem parter korytarza i wyglądał na skończony.

Obecne grzeją mieszkania żeby schły tynki szybiej w piątek u mnie w mieszkaniu rozgrzewały się w piątek wieczorem.

Tyle wiem, ale czy te teminy będą jutro aktualne to nie wiem... ciekawe czy jest możliwość że zarządca nie odbierze budynku.
  • Gość: Bartosz IP: *.182.7.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.12, 16:04
    Witam.,
    Ja przed chwilką dzwoniłem do murapolu. PH powiedział że w tej chwili zarządca ogląda i odbiera budynki (mam nadzieje, że je odbierze!!!). Jeżeli budynki zostaną odebrane to od jutra będą dzwonić i umawiać ludzi na odbiór kluczy. Kolejnością będzie data podpisania z nimi umowy o kupnie mieszkania. Powiedział, że na pierwszy ogień pójdą mieszkania/osoby które podpisały w lipcu/sierpniu 2011 roku. Ja podpisywałem umowę w grudniu więc powiedział że nie powinienem za długo czekać i spodziewać się telefonu w okolicach wtorku/ środy. Ja nie chce was smucić ani buntować ale raczej kierownik budowy wam nic nie powie niestety...
  • Gość: Ania IP: *.play-internet.pl 29.10.12, 19:17
    Witam,
    od dawna śledzę nasze forum, zaczynam się coraz bardziej niepokoić. Byliśmy na odbiorze technicznym we wrześni - niestety masa drobnych usterek plus, mokre tynki w sypialniach, takie, że aż można było je wydłubywać ze ścian;-( nie odebraliśmy mieszkania, mieli nas zaprosić dokładnie za tydzień ale do dziś nikt nam nie proponuje kolejnego odbioru. Okazało się że była nieszczelna izolacja w naszym mieszkaniu (4 piętro, budynek G). Czy ktoś z Was miał pdobny problem/usterkę?
  • Gość: Gosciu budynek i IP: *.tktelekom.pl 29.10.12, 19:19
    Jutro jestem umówiony na przekazanie kluczy
  • Gość: Przemek IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.12, 23:33
    Graruluję, daj proszę znać jak przebiegło.
  • Gość: Sylwia IP: *.ip.netia.com.pl 30.10.12, 10:15
    Szczęściarz, aż zazdroszczę;) Gratuluję :)
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.12, 14:14
    OOO to pewnie i ja niedługo będę "wylosowany" :)

Daj znać jak po odbiorze
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.146.203.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.10.12, 20:48
    u mnie sytuacja tak wygląda - pomiędzy 5 a 9 listopada odbiór kluczy.... mają odbiór techniczny warunkowy i jest możliwość wykończenia tylko między 9-17 i tak będzie do połowy listopada
  • Gość: gościu IP: *.tktelekom.pl 30.10.12, 22:17
    Odebrałem dzisiaj klucze do mieszkania w budynku I. Zgłoszoną poprawkę wykonali.
    Rzeczywiście do 15-11 można być w mieszkaniu od 8 do 17 (do czasu zakończenia prac w częściach wspólnych, ogródkach itp).
    Duży minus- nie działa winda (murapol mówi że zależy od administratora, a w rozmowie z administratorem ustaliłem że murapol czeka na papiery z inspektoratu budowlanego i kierownik budowy nie potrafi powiedzieć kiedy będą). Aktualnie czynsz ustalony jest w ryczałcie 220 zł na media do czasu aktów notarialnych. Pozwolenie na użytkowanie do 30-11, ale ten termin biorę z przymrużeniem oka).
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.30.3.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.12, 20:21
    Garaż już mamy gotowy?
  • Gość: bud. I IP: *.play-internet.pl 01.11.12, 20:52
    to ciekawe!! jak zwykle kręcą... a czy wiesz może czy ogródki w bud. I są zrobione? a tak ogólnie to czemu wyznaczyli takie godziny i czego można spodziewać się po 15 listopada- co to za magiczny dzień?my się zastanawiamy czy odebrać mieszkanie i już płacić "czynsz" skoro nie można go wykańczać kiedy się chce...
  • Gość: Bartosz IP: *.31.112.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.11.12, 11:57
    Witam
    mam pytanie do osób które już odebrały klucze do mieszkań, czy podczas odbiorów przedstawiciel dewelopera mowił kiedy będzie budynek odbierany przez nadzór budowlany i kiedy będzie wystawione prawo zamieszkania?? Pytam dlatego że rozmawiałem ze znajomym i on mi powiedział że jak on odbierał mieszkanie (u innego dewelopera) to klucze odebrał w listopadzie a nadzór był dopiero w marcu i możliwość zamieszkania było dopiero na odbiorze nadzoru bo inaczej groziło 50 tyś zł. kary.
  • Gość: bud. I IP: *.play-internet.pl 02.11.12, 17:00
    bardzo dobra uwaga, odbierzemy klucze i będziemy płacić nie wiadomo ile czasu, zanim nadzór odbierze budynek i będzie prawo do użytkowania mieszkania. Pierwsza wersja uzyskania prawa do użytkowania to 30 paź. teraz to już 30 listopada a co będzie dalej?
  • Gość: Bartosz IP: *.31.62.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.11.12, 17:48
    Czyli wyczekiwania ciąg dalszy :( Nadzór na pewno nie odbierze jeżeli budynki nie będą całkowicie skończone, czyt. części wspólne też.. :(
  • Gość: Bartosz IP: *.31.62.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.11.12, 17:56
    Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego jest m. in. taka notka:
    "
    Wniosek inwestora o udzielenie pozwolenia na użytkowanie stanowi wezwanie do przeprowadzenia kontroli. Właściwy organ (powiatowy inspektor nadzoru budowlanego lub wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego) przeprowadza obowiązkową kontrolę przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania inwestora. O terminie obowiązkowej kontroli organ zawiadamia inwestora w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, a inwestor ma obowiązek w niej uczestniczyć w wyznaczonym terminie (art. 59c ustawy - Prawo budowlane).

Stroną w postępowaniu w sprawie pozwolenia na użytkowanie jest wyłącznie inwestor (art. 59 ust. 7 ustawy - Prawo budowlane). "
    NIE wolno nam zamieszkać do czasu zamieszkania ale także nie wolno nam zmieniać zadnego położenia ścian!!!
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 02.11.12, 20:55
    Z tego wynika że wniosek o udzielenie pozwolenia do nadzoru budowlanego został już wysłany? Czy przy okazji rozmowy z PH ktoś z Was przyszli sąsiedzi, może o to zapytać?
  • Gość: bud. I IP: *.play-internet.pl 03.11.12, 00:18
    zapytamy jutro i damy znać ...
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 03.11.12, 20:29
    Wniosek do nadzoru wyślą podobno po 15 listopada, a kiedy faktycznie wyślą to nikt nie zgadnie.
    My nie zgodziliśmy się na odbiór kluczy, murapol to porażka!!!!
  • Gość: gościu IP: *.tktelekom.pl 03.11.12, 21:36
    "Taka kontrola jest bezpłatna, a przeprowadza się ją na wezwanie budującego. Nadzór powinien ją przeprowadzić w ciągu 21 dni od wystosowania wezwania-wniosku o pozwolenie na użytkowanie. O terminie kontroli zawiadamia już po tygodniu, w trakcie kontroli obecność inwestora jest obowiązkowa. Z takiej kontroli sporządza się protokół.

Często na kontrolę czeka się znacznie dłużej, niż stanowią przepisy. Nadzór cierpi bowiem na brak kadr, stąd biorą się problemy z dotrzymaniem terminu z prawa budowlanego.

Przepisy nie określają, ile czasu ma nadzór budowlany na wydanie pozwolenia na użytkowanie. Stosuje się więc przepisy kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące wydawania decyzji. Te zaś mówią, że na wydanie decyzji powinno się czekać najdłużej dwa miesiące.

Warto podkreślić, że otrzymanie pozwolenia na użytkowanie uprawnia do natychmiastowego przystąpienia do użytkowania (na podstawie art. 130 § 4 kodeksu postępowania administracyjnego)."
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 03.11.12, 23:02
    Skoro wniosek wyślą dopiero po 15 to jak pozwolenie ma być wydane do końca listopada?! To już nie jest przesuwanie terminu tylko oni kłamią nam prosto w oczy z pełną premedytacją!
    Mam tylko nadzieję ze nie zostawia nas tak jak we Wrocławiu na Zielonym Zakątku wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/galeria/745902,wroclaw-na-piotrkowskiej-mieszkaja-na-placu-budowy-zdjecia,756646,id,t,zid.html#galeria albo w Krakowie: www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/lowcy-absurdow/wideo/07102010/2910798
    Możecie Drodzy Sąsiedzi zobaczyć czym grozi odebranie mieszkań z "drobnymi" usterkami. Żal, po prostu żal....
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 12:03
    masakra! mamy pytanie do osób, którzy odebrali mieszkanie jak współpracuje się z Zrządcą bo w necie nie możemy znaleźć opinii na ich temat, oraz co jest zawarte w opłacie 220 zł, gdzie jest śmietnik, czy zarządca ma biuro gdzieś na terenie inwestycycji-czy jest wirtualny, czy ochrona ma jakąś listę osób które mogą wieżdżać na osiedle- bo nie dają jeszcze kart do bramy, garażu i oczywiście klatek schodowych.
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 12:17
    no np. my nie odebraliśmy kluczy, murapol na to właśnie nic ...
    a żeby było ciekawiej to nam ukradli dzwonek :) na odbiorze technicznym dzwonek był a potem się zmył ciekawe co jeszcze się zmieni do odbioru mieszkania
    a i jeszcze jeden news- jeżeli nie spadnie śnieg to będziemy mieli nawet zieloną trawkę na ogródkach (obietnica PH)
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 04.11.12, 12:33
    my mamy jutro odbiór i właśnie zastanawiamy się czy odbierać te klucze...
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 13:17
    My nie odebraliśmy bo to w naszym wypadku było po prostu nierealne- brudne mieszkanie i okna, niezatarta ściana, brak dzwonka :), nieogrodzony ogródek, brak trawy tak naprawdę brak dostępu do garażu, klatek schodowych. Nie wiemy też w jaki sposób mielibyśmy wozić np. materiały do wykończenia mieszkania ekipy budowlane ciągle tam pracują i jest zastawiona droga dojazdowa do budynków, a tak jak wcześniej wspomnieliśmy garaże nie są również skończone... więc nie ma swobodnego dostępu do mieszkania.
    Nam bardzo zależało żeby już odebrać klucze i powoli coś już robić, ale po prostu się nie da!!
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 04.11.12, 14:43
    A mam pytanie czy Murapol zaproponował jakiś inny termin w związku ze go nie odebraliście? My tez mamy mieszkanie z ogródkiem i skąd pewność ze po odbiorze kluczy położą trawę czy wykończą cześć wspolną przynależną do mieszkania?
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 17:45
    no właśnie pewności nie mamy, a co do mieszkania zostaliśmy zapewnieni przez ph, że jak już odbierzemy klucze to nic nam w nim nie poprawią (Murapol) bo przecież nie będą mieli biedaki kluczy a wszelkie usterki mamy zgłaszać przez formularz na stronie www i będzie naprawiać zarządca (o którym nie możemy nic wygooglować)
    termin mamy poznać we wtorek, ale my nie odbierzemy kluczy dopóki nie będzie wszystko zakończone i nie udowodnią, że złożyli wniosek do PINB w dwa miesiące powinniśmy wykończyć mieszkanie bo prawie tyle trwa uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 19:40
    www.wzn.pl/wzn-na-fb.html
    link do strony zarządcy
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 04.11.12, 19:54
    stronę zarządcy znamy doskonale, poszukujemy opini na temat współpracy ...
  • Gość: Sylwia IP: *.home.aster.pl 04.11.12, 20:42
    Polecam niezawodne FB ;) www.facebook.com/WZN24
    Działają dopiero od lipca, stąd zapewne brak info nt. współpracy
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 04.11.12, 12:13
    Mam pytanie , czy ktoś nie zgodził się na odbiór kluczy? Co w takim wypadku zrobil murapol?
  • Gość: Bartosz IP: *.205.113.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.11.12, 14:02
    Ja obstawiam że nic nie zrobił. Bezczelność PH jest porażająca, więc raczej nikt się niczym nie przejął. Zapłacone?? Zapłacone to teraz się trzeba bujać. Wniosku nie wyślą jak nie skończą wszystkich części wspólnych.
  • Gość: Przemek IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.12, 15:57
    czy ktoś z was myślał o zrezygnowaniu z kupna?
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 05.11.12, 21:07
    Tak, my myśleliśmy i od PH usłyszeliśmy "to już Państwa decyzja. Jak państwo chcą to zrezygnują"...
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 05.11.12, 22:31
    jak po odbiorze kluczy?
  • Gość: budynek i IP: *.centertel.pl 06.11.12, 09:47
    Nie odebraliśmy...Nie chcieliśmy płacić nie mając pewności kiedy będziemy mogli zamieszkać tym bardziej że nikt nie podaje terminu kiedy uzyskają to pozwolenie na użytkowanie... a po co mamy juz płacić skoro do 15 list. można wykańczać tylko pomiędzy 8 - 17 a my w tych godzinach pracujemy??
  • Gość: bud f IP: *.ibb.waw.pl 06.11.12, 09:51
    i warto dodać ,że nie ma pewności czy ochrona pozwoli nam wejść
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 06.11.12, 09:58
    Wydaje mi się że niektórzy trochę demonizują całą sytuację.
    Ja mieszkanie odebrałem. Wniosłem już wszystkie materiały budowlane, które będą potrzebne do wykończenia- czekają już tylko na osobę, która będzie mi wykańczała mieszkanie.
    Do 15-11 będzie to robiła w godzinach 8-17 i myślę że dłużej nie potrzeba.
    Płacić? 220 zł na poczet ogrzewania i wody, które będą rozliczane z liczników. Jak dla mnie fair.
    Murapol rzeczywiście jest do dupy jeżeli chodzi o obsługę, ale ja wole się skupić na tym że mam w końcu swoje mieszkanie.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 06.11.12, 10:19
    Demonizuje bo mam do tego powody, nie wszytskich stać na płacenie kolejnych 'nawet' 200 zł miesięcznie, mnie np nie stać, dlatego ne podoba mi się kombiniowanie Murapolu, nie chodzi nawet o to że jest opóźnienie tylko, że o niczym nie informują nas, gdyby były takie informacje top można się przygotować jakoś... ale jeżeli na 1 dzień przed odbiorem technicznym dzwonię do nich żeby się dowiedzieć jaka godzina to Pani łaskawie mnie informuje, że jednak odbioru nie będzie jutro... a to było miesiąc temu, więc chyba mam prawo być zdenerwowany.
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 06.11.12, 10:53
    może i można płacić 220 zł i remontować, ale jak długo? od wysłania wniosku oficjalnie nadzór ma 21 na kontrolę, a Wszyscy wiemy, że rzeczywistość jest inna i bywa to nawet 2 miesiące...no chyba, że planujesz mieszkać "na czarno" bo pozwolenia na użytkowanie szybko raczej nie będzie
    więc 220zł x ?mies.
    sądzę, że nikt nie demonizuje tylko patrzy realnie na sytuację
    nieskończone garaże,ogródki brak latarni .... i wiele, wiele innych spraw- ale to może też demonizacja
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 06.11.12, 11:04
    Nie planuję mieszkać na czarno, tylko na spokojnie wykończyć mieszkanie tak żeby w dniu uzyskania pozwolenia móc się wprowadzić.
    Zgadzam się że w częściach wspólnych jest syf i mnóstwo rzeczy do dokończenia i też mam duże wątpliwości że Murapol zrobi to w sensownych terminach.
    Co do opłaty - jeżeli nie korzystasz to dostaniesz zwrot.
    Przy założeniu że mieszkanie kupione jest na kredyt to 220 zł nie powinno robić różnicy. Jeżeli tak jest to czy ktoś nie porwał się z motyką na słońce?
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 06.11.12, 11:52
    Gdy musisz wynajmowac i splacac raty nawet 200 zeta to problem.
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 06.11.12, 12:01
    To fakt
  • Gość: Bartosz IP: *.205.72.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.12, 12:01
    Jeżeli te 220 zł ma być rozliczone po odczycie liczników to rzeczywiście nie jest to aż taka tragedia, w mojej opinii. Każdy z nas czeka na to mieszkanie ale tak myślę że jak się teraz nie odbierze kluczy w pierwszym terminie to spadnie się na sam koniec kolejki odbiorowej, a jak widać po wpisach na tym forum to raczej tylko garstka nas z tych czterech bloków się wypowiada, więc może się okazać, drugi termin wypadnie po przyznaniu pozwolenia na mieszkanie a to już by było nie fajne. Ja mam pytanie do osoby które zwiozła materiały do mieszkania: jak było z wstępem na teren budowy?? udało się wjechać samochodem na osiedle?? czy ochrona robiła jakieś problemy?? jak z wstępem osób wykańczających nam mieszkania??
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 06.11.12, 12:28
    Wjechałem samochodem pod budynek I - trochę wąsko(stoją jeszcze maszyny), ale da radę przejechać.
    Ochrona od strony Skarbka z Gór jest poinformowana że będziemy wjeżdżać- nie miałem problemów.
    Ogólnie w godzinach 8-17 dostęp jest swobodny również dla osób postronnych.
    Problemem jest tylko parking a raczej jego brak.
  • Gość: Ania IP: *.play-internet.pl 06.11.12, 20:22
    proszę być ostrożnym z tym terminem 15listopada, bo dokumenty do Nadzoru Budowlanego maja być wysłane po 15 listopada, a więc jeszcze długa droga do tego abyśmy mogli przebywać tam 24h.
  • Gość: I IP: *.centertel.pl 06.11.12, 13:54
    Dla jednych mało, dla innych nie... Jedni będą brać ekipe wykończeniową, inni będą wykańczać sami bo to też możliwe... Każdy robi jak uważa i komentować możemy murapol a nie własne decyzje i opinie
  • Gość: Bartosz IP: *.31.29.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.12, 14:00
    Ależ oczywiście że każdy patrzy przez swoje możliwości, ja nikogo nie krytykuje!!;) fakt jest faktem że Murapol ostro jedzie po bandzie. Wczoraj chwilkę pokopałem w internecie i raczej nie znalazłem żadnych pozytywnych opinii o nich, ale ciekawostką jest że jak szukałem o nich informacji przed zakupem to nie bardzo coś było, raptem parę wpisów a teraz jest ich mnóstwo. Większość negatywów była z Bielska Białej i ze śląska, miałem nadzieję że w Wawie będzie lepiej ale niestety, potwierdza się to co ludzie piszą.. szkoda..
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 06.11.12, 14:08
    Ha, dokładnie miałem tak samo, szukałem czegokolwie i nic nie mogłem znaleźć, wczoraj łaziłem po necie i pełno negatywów i zastanwiałem jak to możliwe, żebym wcześniej nic nie znalazł, a przecież na szukaniu informacji w internecie trochę się znam... może to ze względu na chęć posiadania własnego mieszkania przysłaniała mi mózg ;p oby nigdy więcej
  • Gość: bud G - parter IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.12, 14:11
    Dla mnie każdy miesiąc złoki to około 2 tysiące złotych w plecy, a zresztą niechby była i stówa... a ja bym miała miliony na koncie to i tak uważam, że należy się szacunek do moich pieniędzy, czasu, do ludzi którzy mają wykańczać mieszkanie... i powinnam wiedzieć (przynajmniej) na czym stoję...
    Wszystko w 4 literach to mogą mieć nastolatkowie, a nie dorośli ludzie odpowiedzialni za jakieś zadania (za które im przecież płacą).

Co do tego czy im zależy na naszym zakupie czy nie, to myślę, że tak zależy, bo teraz będzie boom mieszkaniowy, a później znów cisza. Ludzie mają motywację do kupowania bo kończy się RNS no i kredyty nie tak prosto dostać...

Spotkałam znajomka, który pracuje na budowie przy III etapie, i powiedział mi że dla nich temat naszych bloków już nie istnieje.
    Nie chce szechyć defetyzmu, więc wybaczcie jak kogoś obraziłam jakimkolwiek stwierdzeniem, napisałam tylko swoje własne zdanie.
  • Gość: Bartosz IP: *.31.29.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.12, 15:21
    To że im już nie zależy na II etapie było wiadomo jak tylko pierwsza łopata została wbita pod III etap.. smutna prawda.. Ja jak decydowałem się na kupno mieszkania na Berensona to pytałem kilka osób które tam spotkałem jak się mieszka, mam nadzieje że spotkam kogoś takiego jak będzie pytał o to samo przed kupnem.. :)
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 06.11.12, 16:19
    My przed zakupem również odwiedziliśmy etap I i pytaliśmy o opinie. Zastanawia mnie teraz że nie było złych opinii. Ani na temat obsługi ani na temat wykonania budynków i mieszkań. Wszystkie złe opinie które znaleźliśmy w necie były sprzed kilku lat więc byliśmy pewni że Murapol się poprawił. Wygląda na to że tylko I etap warszawski wybudowali bezproblemowo. Tak dla zachęty... żeby klientów ściągnąć.... Czym więcej opini czytam tym bardziej się boję i denerwuję. Dlatego że 99% z nich to opinie negatywne. Zaznaczam że nie są to tylko opinie klientów ale tez byłych i niedoszłych pracowników, PH i kierowników budów.
    My już przestaliśmy się dopytywac nawet o terminy odbiorów bo po co mamy odbierać mieszkanie z mokrymi ścianami (podczas ostatniej wizyty woda ze ścian wychodziła jeszcze), bez możliwości wykańczania ale za to z rachunkami do opłacenia?
  • Gość: Dawid IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.12, 16:38
    I etapu nie realizował Murapol.
  • Gość: Bartosz IP: *.31.29.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.12, 17:10
    zgadza się. Murapol nabył tylko prawo do terenu wraz z nazwą osiedla. Był jeszcze jeden wątek na temat murapolu na tej stronie ale ktoś wpisał Muripol zamiast murapol i się nie wyszukiwało. Dzwoniłem przed chwilką do PH bo miał dziś dzwonić w sprawie terminu odbioru kluczy, jestem umówiony na wtorek, ale po raz kolejny wychodzi jak oni leją na to wszystko. Na 100% gdybym nie zadzwonił to oni by nie zadzwonili. aaa......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miał kilka wolnych terminów od poniedziałku do środy i nie raczył zadzwonić, dlatego jak ktoś chce odebrać klucze to niech sam się do nich dobija..
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 06.11.12, 17:16
    Faktycznie teraz dopiero doszukałam się informacji że to inne firmy. Teraz już wiem czemu takich pokrętnych informacji udzielał nam PH nt. tamtego etapu :/
  • Gość: Stokrotka IP: *.play-internet.pl 06.11.12, 20:34
    Witam,
    Pani Sylwio, jestem także z budynku G, czy mogłybyś porozmawiać na priv, mój adres amisiak885@wp.pl
  • Gość: przemek IP: 193.201.36.* 07.11.12, 13:52
    A czemu Pani Stokrotka nie chce się komunikować z resztą mieszkańców?
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.ip.netia.com.pl 07.11.12, 14:39
    Dzisiaj zadzwoniłem do PH w sprawie odbioru mieszkania... żart dobry usłyszałem "od jutra do końca tygodnia wyjeżdżają do centrali więc odbiorów nie ma" i tym oto sposobem będę miał 12 listopada. Spytałem czy będą w stanie wpisać mi na protokole termin ukończenia części wspólnej -PH się nie podpiszę i spyta kierownika budowy czy on się podpiszę pod terminem. Makabra....
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.ip.netia.com.pl 07.11.12, 18:11
    Bo tu na forum sami panowie są a my chciałyśmy po babsku poplotkować ;) Zawiązujemy sąsiedzkie znajomości i zastanawiamy się czy by razem, kupą nie odwiedzić biura sprzedaży... ?
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 18:47
    Dobry pomysł, jestem za!
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 21:17
    mogę i z Panem porozmawiać drogą mailową, tak jest wygodniej
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 07.11.12, 22:04
    Nie wiem jak w innych budynkach, ale w bud. G do 19.11 przewidziane są odbiory pII i pIII a po 19.11 p.I i parter. My jesteśmy umówieni na 22.11 ale do tego czasu dużo się może zmienić. PH twierdzi że włączone jest JUŻ ogrzewanie centralne więc mieszkania schną. Ciekawe na ile wyschną...
  • Gość: Małgo bud G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 22:16
    U mnie odbiór przewidziany na 19.11, dziury w podłodze po przeróbkach w końcu zalane.
    Co do ogrzewania jest już w bud G włączone od ponad tygodnia, bo kompletnie nic nie schło, więc można już sezonować materiały po odbiorach. Pytałam o nasze całkiem mokre tynki i PH powiedział, że 2 tygodnie i powinno być sucho... no ale wiadomo... jak to z tym mówieniem.
  • Gość: Kaśka bud.G IP: *.home.aster.pl 23.11.12, 14:55
    Witam wszystkich moich sąsiadów,
    podobnie jak większość z Was mam wiele uwag co do prac tej firmy (a miało być tak pięknie). wiele niedoróbek i prace wykonane niezgodnie ze umową to norma ale może poprzez reklamacje uda się to jakoś załatwić - nadal jestem niepoprawna optymistką. Przy okazji rozmów na forum mam zasadnicze pytanie do osób które odebrały już klucze i zaczęli prace adaptacyjne w swoich przytulnych "M". Czy próbowaliście już załatwić sprawy podpisania Umów z np. RWE dot. energii elektrycznej. Z racji że nasz deweloper nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie będziemy podliczeni za zużycie energii w mieszkaniach po taryfach budowlanych czyli nie ukrywajmy drożej. Ze swojej strony pozwoliłam już sobie napisać maila do centrali w bielsku aby jak najszybciej rozwiązali ten problem. Poproszę osoby które już poczyniły jakiekolwiek kroki w tej sprawie o kontakt - w jaki sposób można rozwiązać ten problem. Pozdrawiam serdecznie :)
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 23.11.12, 17:56
    Pani Kasiu witamy:)

Najlepiej będzie jeśli będzie Pani pisała na końcu wątku albo zapraszamy na forum www.4pr.fora.pl/ Tam mamy ładne forum podzielone tematycznie :)
    W tej chwili wpisała się Pani gdzieś w środku i pewnie nikt Pani postu tu nie wyłapie ;)
  • Gość: gościu IP: *.tktelekom.pl 07.11.12, 22:21
    Wieści z budowy: wstawili już lampy(również wokół zbiornika), leżą już rolki trawy na ogródki, w klatkach robią drobne poprawki malarskie, jak podłożyłem pustaka pod drzwi wejściowe to kierownik budowy prawie dostał ataku serca bo może się porysować i administrator im to zgłosi:). In plus- dostajemy w prezencie termostaty do grzejników.
    Ogólnie widać że zależy im na szybkim wykończeniu części wspólnych.
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 22:41
    to super informacje, nareszcie coś ruszyło :) do nas dziś dzwonił PH i zaproponował odbiór na 15
    może będzie dobrze
  • Gość: Róża_bud.I IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 23:14
    Jestem dobrej myśli - już odebraliśmy klucze.
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 08.11.12, 12:24
    A ja się właśnie dowiedziałem (oczywiście nie z murapolu), że odbiór techniczny i przekazanie kluczy do mieszkań przed uzyskaniem przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie jest niezgodne z prawem. Wykorzystują fakt, że ludzie chcą jak najszybciej wykończyć mieszkanie oraz nie płacić za inne, wynajmowane. Dodatkowo taki odbiór zwalnia dewelopera z opłat (przenoszą się na nabywcę). W takim wypadku obie strony ryzykują: nabywca - bo płaci czynsz, a nie może zamieszkać oraz nie jest pewien czy jak wykończy mieszkanie to budynek będzie spełniał normy budowlane + kara finansowa; deweloper - bo nie powinien dopuścić by ktokolwiek nieuprawniony przebywał na terenie BUDOWY, z czym wiąże się kara finansowa. Tak tak, budowy, ponieważ zgodnie z prawem budowlanym, budowa (streszczając) trwa od momentu uzyskania pozwolenia na budowę do momentu odbioru inwestycji przez nadzór budowlany (czyt. pozwolenie na użytkowanie)!
    Także moja sugestia (i jak wiem, tak właśnie zrobione przez Panią Anię z 4p. z bud. G - brawo sąsiadko! :) ): NIE odbierać mieszkania do momentu uzyskania przez dewelopera prawomocnego pozwolenia na użytkowanie (no chyba, że ktoś tak bardzo lubi zapłacić kilka razy więcej niż za, powiedzmy, wynajmowane prze niego mieszkanie. Uważam, że warto poczekać. Ale jak to ktoś zrobi, jego wola. Ja planuję nie odebrać mimo, że termin mam już ustalony.
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 08.11.12, 12:49
    Dodam jeszcze żeby było jasne dlaczego napisałem tak wcześniej. Odbierając mieszkanie przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie - kupujesz PLAC BUDOWY a nie mieszkanie.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 08.11.12, 13:50
    Z tego co ja czytałem to koszty utrzymania budynku ponsi właściciel, po odbiorze technicznym mieszkania nie ma jeszcze przeniesienia własności więc w zasadzie właścicielem jest developer więć to chyba on powinien ponosić koszty... chyba że jest jakiś zapis o tym w umowie... ale tego teraz nie wiem, nie pamiętam.
  • Gość: Bartosz IP: *.147.98.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.11.12, 14:35
    Co do tych kar, to powiem szczerze że jeszcze nie słyszałem i nigdzie się nie doczytałem aby nadzór ukarał kogokolwiek za to że ktoś wykończył, ale podkreślam wykończył mieszkanie bez żadnej ingerencji w położenie ścian. Nawet jeżeli jest taki zapis prawny to jest on raczej lekko martwy, bo każdy z kim się rozmawia po otrzymaniu kluczy zabiera się za wykończenie a wprowadza się dopiero po odbiorze przez nadzór. Pamiętać trzeba że w mieszkaniu nie może być żadnych oznak zamieszkania np. kwiatków, firanek itp..
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.12, 14:51
    Gorzej jesli mieszkanie wykończymy a nadzór niwe wyda pozwolenia na użytkowanie. Co wtedy..?
  • Gość: I IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.11.12, 14:54
    a czy ktoś z Państwa myślał a co jak nadzór nie odbierze budynków?
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.12, 16:44
    proponuje zajrzeć do innych infestycji naszego developera i zobaczyć , jak ludzie mieszkają. Np. mają na połowie schodów ułozony tylko pas płytek -taka abstrakcja. A dodtakowo, czy ktoś z Was zauwazył, że parapety są niewłasciwie zamontowane?? Powinnien być 10cm nad kaloryferem i zakrywać go od góry, aby ciepłe powietrze nie uciekało w strone okna. Niestety u nas tak nie ma;-( bo architekt projektującinwestycje o tym zapomniał? hmm...ciekawie ciekawie sie zaczyna robic, co Nas jeszcze spotka?
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.12, 16:54
    jak Ndzór ma zobaczyć, czy tyniki są właściwe, czy stroy odpowiednio grube? a co w momencie kiedy Pan z elektrowni stwierdzi, ze to gniazdgo elektrycznie nie powinno tu być lub przewody w sciane są złe - będziemy kuć nasze piekne nowe płytki? zacierać ścniay po dziurach? a skoro, nie ma kar i takie wszytko jest piękne to dlaczego deweloper pozwolił nam przebywać tylko w okreśłonym czasie w odebranym mieszkaniu? zastanówcie się, zanim narobicie sobie wszyscy dodtakowych kosztów i niepotrzebnych stresów. Panie Przemku my nie dostajmey kluczy - tylko zgodę na przebyanie na budowie od 8 do 17 więc proszę sobie to wszytsko przemyśleć. A czy ktoś pomyślał o tym co by się stało gdby dziś lub jutro upadł deweloper? MY nie jesteśmy włascicielami mieszkan, bo nie mamy aktów notarialnych, nadal inwestycja należy do dewelopera. I wtedy co? nie dosyć że niektórzy zainwestowali tam wszytskie swoje oszczednosci lub wzieli kredyt to dodtkow wydali kase na materiały wykończeniwe których nie może odebrać, bo syndyk zajmuje nieruchomość. Ja wiem, wróżę czarny scenariusz, ale wydaje mi się ze lepiej się powstrzymać przed odbiorem kluczy, wtedy z pewnośći deweloper bardziej przyłozy się do wykonczenia nazego etapu, zmobilizuje go to. Musimy się trzymać razem, bo już jestesmy wspólnotą!
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 08.11.12, 17:03
    Przecież ja nigdzie nie napisałem żeby wykańczać mieszkanie bo jest juz nasze po odbiorze, wprost przeciwnie sam napisałem, że to developer jest właścicielem i on w związku z tym powinien ponosić koszty.
    Ja z resztą sam nie jestem pewny czy wykańczać, napewno jak będą niedoróbki to nie odbiore mieszkania, a jak nie dostanę kluczy przy odbiorze to też odbioru nie będzie.
    Wiem jakie mogą być konsekwencje jeśli nie będzie zgody na użytkowanie ale niektórzy nie mają wyjścia za bardzo i wykańczać muszą/chcą... ja mam właśnie taką sytuację
  • Gość: Robert IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.12, 18:41
    @Stokrotka
    nawiązując do wątku o panu z elektrowni

u nas w mieszkaniu np. zatynkowali kabel elektryczny od kinkietu w łazience...
    Pani ph twierdziła, po tym jak ujrzeliśmy mieszkanie po odbiorze i tam ów kabel był, że to podwyższenie standardu i pewnie przeoczenie w naszym lokalu. A ten kabel tak naprawdę znajduje się na planie instalacji elektrycznej!

Dochodzi do tego powiększona ilość gniazdek wtykowych (jest ich więcej faktycznie niż na planie). Pani ph oraz żenujący pan ph stwierdzili, że to podwyższenie standardu. Nie ma tych gniazd na planie instalacji, skąd mamy wiedzieć czy są prawidłowo zainstalowane i czy ktoś z nadzoru nie stwierdzi, że powinny zostać usunięte? I najważniejsze: ph nie wiedzą nawet, że powinien zostać przygotowany na odbiór techniczny rysunek do planu uwzględniający zmiany powstałe podczas budowy. Nadmienię również, że ten żenujący facio stwierdził, że jak nam nie pasuje, to oni mogą poprosić kierownika budowy o ich usunięcie do liczby z planu...
  • Gość: Robert IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.12, 18:27
    @Bartosz
    przepis jest lekko martwy, bo ludzie biorą to co daje deweloper mydląc im oczy - ot i cała filozofia
    podejrzewam, że ludzie po prostu odbierali mieszkania z przyczyn finansowych (wynajem mieszkania itp) i na tym żeruje deweloper. Stąd też pisałem o ponoszeniu ryzyka z obu stron. Zapraszam do przeczytania procedury Tekst linka gdzie nie ma zapisu o tym, że mieszkania muszą być odebrane żeby mogli zgłosić wniosek do nadzoru budowlanego (tak my usłyszeliśmy od ph). Stawiam więc pytania: dlaczego nikt z nas nie otrzymał informacji o odbiorze technicznym listem poleconym jak mówi umowa, tylko zostało to załatwione telefonicznie? oraz dlaczego nie ma w umowie wpisu nt. przewidywanego terminu otrzymania pozwolenia na użytkowanie? odpowiedź jest prosta: deweloper jak najszybciej chce się uwolnić od opłat jako właściciel nieruchomości i w czterech literach ma nabywców. Liczy się jego interes, nie nasz.
    Wracając do martwego przepisu, nie sądzę by ludzie wykańczający mieszkanie bez owego pozwolenia donosili do nadzoru budowlanego na samych siebie. Przecież żeby przepis zadziałał musiałaby zostać przeprowadzona kontrola ze strony nadzoru budowlanego na czyjś wniosek. A tak załatwia się sprawę po cichu. I deweloper zadowolony - bo nie musi za każdy odebrany lokal uiszczać opłat i i umywa rączki, bo wtedy z każdy "ale" będzie kierować do zarządcy - i nabywca mieszkania zadowolony - bo może wykańczać mieszkanie. Każdy wybiera to, co uważa za słuszne.
    Jak dla mnie, to wręczenie kluczy, równoznaczne jest z możliwością zamieszkania, a nie najpierw odbiór techniczny bez kluczy (czyt. zacznij człowieku płacić zryczałtowany czynsz choć nie jesteś właścicielem), potem klucze - wszystko powinno być razem. A końcowym krokiem przeniesienie własności.

P.S.
    Pamiętać żeby w mieszkaniu nie było oznak zamieszkania? Bez sensu żyć w stresie... Ja wolę lajt :)
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 09.11.12, 01:25
    Małe sprostowanie. Kary są przewidziane dla osób (m.in. ryzyko za takie postanowienie ponosi kierownik budowy), które umożliwiają przebywanie osób nieuprawnionych na terenie budowy. Przepraszam, ale się trochę zapędziłem.
  • Gość: Robert IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.12, 18:00
    Powinien te koszty ponosić deweloper, ale cwanie w zapisie umowy ujął, że wraz z odbiorem technicznym mieszkania opłaty zostają przeniesione na nabywcę, chyba, że u Pana jest inny zapis.
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 08.11.12, 18:11
    to nasze umowy się różnią, u nas jest zapis że obowiązki związane z utzymaniem mieszkania przechodzą wraz z odebraniem kluczy
  • Gość: Robert IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.12, 18:31
    Dlatego będę chciał wymusić aneks do umowy zmieniający ten zapis w mojej. Do tego jeszcze kilka paragrafów jest do "poprawki" aneksem, m.in. informacja o przedłużeniu/zmianie terminu odbioru (o czym sama umowa mówi)
  • Gość: Małgo, G - parter IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.12, 23:18
    Prawda co piszecie z tym wykańczaniem, nie pomyślałam o tym.
    Wyczytałam, że można podpisać aneks do umowy o tym, że klient ma prawo wykańczać mieszkanie jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. To daje nam mocną pozycję w dyskusji i z prawnego punktu widzenia, w razie gdyby takowego pozwolenia na użytkowanie nie było.
    Co do ogłoszenia upadłości to chyba za duża firma żeby upadła z dnia na dzień... w alternatywie do wskoczenia na giełdę, byłoby to letko podejrzane... chyba.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 08.11.12, 23:36
    Pani Małgosiu,
    to czy można to jedno, ale jak nadzór budowlany ma sprawdzić czy wykonanie jest zgodne z projektem skoro podogi i ściany będą wykończone? A jesli okaże się że budynek nadaje się do rozbiórki to kto nam zwróci za materiały? Poza tym co nam dadzą aneksy skoro kolejność odbiorów jest zła i same odbiory są bezprawne?

Pytanie do osób które odebrały już klucze do mieszkań: czy macie Państwo podpisane umowy z dostawcą energii? Czy będziecie Państwo przy wykończeniu korzystali z prądu "budowlanego" który jest o wiele droższy?
  • Gość: Malgo, G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.12, 00:09
    -- A jesli okaże się że budynek nadaje się do rozbiórki to kto nam zwróci za materiały? Poza tym --co nam dadzą aneksy skoro kolejność odbiorów jest zła i same odbiory są bezprawne?

Za materiały, dzięki temu aneksowi zwróci pieniądze deweloper właśnie.
    Co do odbiorów to nie doczytałam nigdzie, że odebranie mieszkania przed zgodą na użytkowanie jest bezprawne. Mogę prosić o paragraf?

• Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 09.11.12, 00:59
    Pani Małgosiu
    Nie będe szukała Pani paragrafów bo to w Pani, a nie moim interesie powinno leżeć żeby Pani mieszkanie nadawało się do zamieszkania i użytku. Jeśli Pani chce je odebrać już teraz to Pani sprawa. My piszemy to w celu informacyjnym a co kto zrobi to jego sprawa. Informację ta dostaliśmy od znajomej pani inżynier która zajmuje się odbiorami hoteli (m.in. jednego z hoteli budowanych w tej chwili w Warszawie), pracowała również jako kierownik budowy.
    Zapewniam Panią że jeśli czas mi pozwoli to pofatyguję się i znajdę dla Pani odpowiedni artykuł na ten temat. Na razie podeślę link forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/237221-blok-nie-oddany-do-uzytku-oplaty.html
    Ja wiem że każdy chce się już wprowadzić do tego swojego wymarzonego mieszkania (zwłaszcza ci co wynajmują i ponoszą podwójne koszta), ale jestem pewna ze gdyby więcej osób niż my i Państwo z IVp budG, odmówili podpisania protokołu przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, to Murapol w try-miga by się uwinął z zakończeniem prac i wysłaniem wniosku o odbiór. Ludzie poświęćcie trochę czasu i przyjrzyjcie się innym inwestycjom Murapolu. Na niektórych od dwóch lat ludzie mieszkają na dziko.
  • Gość: lokator I IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.12, 19:52
    Witam, odebrałem mieszkanie na parterze. Informuję mieszkajacych w "I", że wszyscy wnoszący kleje, wiadra i inne graty mają mi przy drzwiach uważać i nie podrapać panela, inaczej będę zgłaszać do administracji o odszkodowanie od wszystkich mieszkajacych wyżej bez względu kto to zrobił. Ostatnio widziałem robotników z listwami na schodach wogóle nie patrzyli co za sobą niosą.
  • Gość: okno na świat IP: *.home.aster.pl 11.11.12, 21:07
    współczuję mieszkańcom takiego sąsiada... okleić folią i sen spokojniejszy, bo sumie to amelinum i nie pomalujesz....
  • Gość: Stokrotka IP: *.play-internet.pl 09.11.12, 00:13
    Pani Małgosiu, za duża firma? chciłam przypomniec tylko początek wakacji 2012 kiedy biura podróży padały jak muchy, więc wszystko jest możliwe. Akt notarialny a odbiór nadzoru budowlanego to dwie różne rzeczy.
  • Gość: Małgo, G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.12, 00:26
    No dobrze, czyli nie odbieracie Państwo mieszkań aż do czasu pozwolenia na użytkowanie czy przekazania własności? I kiedy wykańczacie?
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 09.11.12, 01:08
    Najpierw pozwolenie na użytkowanie/na zasiedlenie, potem odbiór i akt notarialny oraz wykończenie -na końcu. To jest najbezpieczniejsze dla przyszłych właścicieli mieszkań. Jeśli chcemy dbać o własną przyszłość i nasze pieniądze. Niestety trwa to trochę (okres ten byłby krótszy gdyby Murapol wywiazywał się z terminów), poza tym przez ten czas nie jestem zobowiązana do ponoszenia kosztów utrzymania mieszkania, w tym wypadku jest to chociażby ogrzewanie (przypominam zbliża się zima) oraz wpomniana wczesniej przeze mnie "budowlana" energia elektryczna.
  • Gość: Małgo, G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.12, 13:25
    Popytałam, pobadałam, dzwoniłam do inspektoratu powiatowego. Tam pani powiedziała,że faktycznie nie mamy prawa przebywać na terenie budowy a nie mając pozwolenia na użytkowanie inwestycja to de facto teren budowy. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że ktoś będzie wykańczał przed pozwoleniem to inwestor będzie musiał za to odpwiedzieć.
    Zapytam jutro "Murapolkę" jakim prawem oni pozawalają nam na wykańczanie prze uzyskaniem pozwoleństwa :]
    Pytałam także jak długo trzeba czekać na wydanie pozwolenia i przede wszystkim zależy to od skompletowania dokumentów przy składaniu wniosku... co też obadam (paragraf 56,57) i jutro spytam na ile są gotowi :D
  • Gość: Bartosz IP: *.180.225.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.11.12, 16:45
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie do osób które odebrały mieszkanie, jak wygląda protokół przekazania mieszkania?? czy są tam zawarte jakieś sugestie o zamieszkaniu lokalu lub coś podobnego?? pytam odnośnie rozmowy prowadzonej na forum pod podanym wcześniej linkiem.
    Drugie pytanko mam: Czy ktoś się zorientował może jak wygląda status budynku w momencie ukończenia części wspólnych i zgłoszenia wniosku do odbioru?? Wiem że PSP i PIS ma 2 tygodnie na jakieś ale.. Próbowałem się dziś dowiedzieć ale pomimo spędzenia godziny na telefonie i przekierowywaniu mnie po różnych instytucjach się nie dowiedziałem:( Wiem że do momentu jakichkolwiek prac na częściach wspólnych jest to plac budowy i nie możemy tam przebywać ani wykończać mieszkania ale co po wysłaniu wniosku?? wtedy to już nie jest przecież plac budowy.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 09.11.12, 18:59
    Do momentu wydania pozwolenia na użytkowanie przez nadzór budowlany jest to teren budowy. Samo wysłanie wniosku nic nie zmienia. Bo co ma zmienić? To nadzór stwierdza czy budynki i części wspólne nadają się do zamieszkania i użytkowania czy też musza być wprowadzone poprawki.
    Dodam tylko że udało sie skontaktować z zarządcą i okazało się że zarządca budynków nie odebrał! Powód? Lista rzeczy do poprawienia wynosiła.... 5 stron!!! Zarządca również odradził nam odbieranie mieszkań przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie.
  • Gość: Plaster IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 11:18
    Witam. Czy ktoś z Was podczas odbioru sprawdzał metraż??
  • Gość: gościu IP: 87.204.26.* 27.11.12, 12:00
    Ja nie. W międzyczasie tylko wyrywkowo sprawdzałem niektóre wymiary i wszystko się zgadzało.
  • Gość: Dawid IP: 195.42.249.* 27.11.12, 12:03
    Ja miałem sprawdzany metraż i podobno wyszło trochę więcej, mimo że przez tynki dopuszczane jest 2% mniej.
  • Gość: chwastowy.zakatek IP: *.internetunion.pl 03.06.13, 18:18
    A tak murapol wybudował swoją inwestycje we Wrocławiu... www.facebook.com/chwastowy.zakatek
  • Gość: Kasia72 IP: *.home.aster.pl 27.11.12, 12:09
    witam,
    my sprawdzaliśmy
    "+", "-" 2% w każdym pomieszczeniu czyli do przyjęcia
    pozdrawiam :)
  • Gość: mieszkanie g IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 13:49
    A nie sądzicie,że powinno to być zrobione?? chociażby dlatego, że od metrażu ustalany jest czynsz i zapłata za kupno mieszkania mogła by być wyższa bo jego faktyczny metraż np. jest nieco niższy. I wtedy należy sie zwrot.
  • samell 09.11.12, 21:49
    Czy jest ktoś z warszawy na tym osiedlu z kim można normalnie porozmawiać czy wszyscy warszafka?
    Wasz poziom jest przykry. Sama kupiłam tu mieszkanie i mam już klucze. Skoro wszyscy chcieliśmy wcześniej to wykańczajmy, nikt przecież nie musi teraz skoro nie chce. Może czekać
    aż będzie się świecić przed budynkiem i błyszczeć na klatkach.
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 09.11.12, 23:54
    nikt nie zabrania wykańczać mieszkania i odbierać kluczy, to jest forum na którym każdy wyraża swoją opinię, dla jednych informacje o których tu piszemy są istotne dla innych nie, więc warto szanować się wzajemnie, bo mamy nadzieję, że będziemy już niedługo mieszkać na jednym osiedlu
    wydaje mi się również że nikomu kto odebrał klucze nie powinno przeszkadzać, że tyle osób interesuje się sprawą uzyskania pozwolenia na użytkowanie
    Nam jest przykro, że przyszły/a Sąsiad/ka Samell ocenia Nasz poziom jako przykry
  • Gość: !!! IP: *.home.aster.pl 09.11.12, 23:59
    nie ma takiego miasta warszafka - to raz
    dwa - Warszawa pisze się z wielkiej litery
    trzy - ten kto chce wcześniej, niech sobie robi wcześniej, przecież nikt nikogo nie zmusza by robił to później
    cztery - wydaje mi się, że spora liczba osób nie ma pojęcia jak to wszystko powinno wyglądać
    sam bym odebrał wcześniej mieszkanie, gdybym nie wiedział, że sytuacja budynków jest taka a nie inna, a zarządca nie miał 5 stron uwag co do jakości i sposobu wykonania inwestycji - a to już daje do myślenia
  • Gość: samell IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.12, 19:26
    Gdybyś wiedział to byś się nie dziwił, że warszafka (pisane przez F i z małej litery) to ten cały motłoch, który na wsi siedzi i miasta się zachciało. Nie ma pojęcia o życiu we wspólnocie i w bloku. Nigdy żadnego mieszkania nie mieli, Państwo się zrobiło wielkie a groszem nie śmierdzi. Pozdrawiam wszystkich normalnych i mam nadzieję, że będę miała wyedukowanych sąsiadów w "H"
  • Gość: !!! IP: *.home.aster.pl 11.11.12, 21:02
    Nie musisz mi tłumaczyć, czym jest owe sformułowanie. Gdyby Twój basen intelektualny był głębszy to byś zrozumiała z wypowiedzi, że obrażasz właśnie Warszawiaków i że nie ma takiego miasta (czyt. ci co tam mieszkają nie są z Warszawy).
  • Gość: Malgo, G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 00:00
    Nie kłóćmy się, to bez sensu, emocje na luzzz.
    Trzeba się zastanowić co z tym wszystkim... ja do aktu (dodatkowe 3 miechy wg umowy) nie doczekam, bo wydam kasę z wykończenia na pomieszkiwanie i dojazdy.
    Skoro deweloper się godzi na to żeby wykańczać przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, to proponuję spisać aneks do umowy, że wyraża zgodę i wio. W razie czego to deweloper odpowiada za tą sytuację. Co do pozowlenia na użytkowanie to tu skłaniam się jednak ku poczekaniu.
  • Gość: bud.i IP: *.play-internet.pl 10.11.12, 00:16
    u nas na umowie jest zapis (&19), w skrócie: że będziemy mogli użytkować mieszkanie po uzyskaniu PnU, a jeżeli developer zostanie np. ukarany, za wpuszczenie nas do mieszkania, to my tą karę pokrywamy
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 10.11.12, 00:38
    Wyglada a to ze murapol.ma rozne "standardowe umowy deweloperskie" - my na szxzescie takiego zapisu nie mamy. Proponuje sprawdzic na jakims forum prawnym lub u prawnika czy ten zapis nie jest niedozwolony. Z daleka pachnie to proba zrzucenia odpowiedzialnosci na Panstwa.
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 10.11.12, 01:12
    my umowę spr. przed podpisaniem u prawnika i zwrócił nam uwagę na kilka tego typu zapisów, żeby na to uważać dlatego jesteśmy ostrożni i nie odbieramy mieszkania aż do pozwolenia na użytkowanie
  • Gość: budynek i IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.11.12, 12:50
    Zgadzam się. Forum służy do wypowiadania własnych opinii i wymieniania informacji a nie komentowania innych działań. Każdemu zależy na odbiorze mieszkania. Niektórzy odbierają i ja do tego nic nie mam, a niektórzy nie odbierają bo podchodzą do tego z dystansem i ich rozumiem.
    Ja nie mogłam odebrać mieszkania bo nie było dokonanych poprawek ani wykończonego ogródka i nie mam nic do osób które odebrali mieszkania, wieć osoby te mogłyby też nie komentować tych którzy mieszkań nie odebrali.
    Każdy z nas ma swoje powody i szanujmy się na wzajem bo mamy być sąsiadami.
  • Gość: Malgo G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 14:19
    Czy wy macie umowy deweloperskie, czy cywilno - prawne? (podpisywane z notariuszem czy w biurze?)
  • Gość: budynek i IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.11.12, 14:53
    w biurze podpisywana
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.ip.netia.com.pl 10.11.12, 15:17
    I my też
  • Gość: Róża_bud.I IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 21:16
    W biurze podpisywana
  • Gość: Malgo G - parter IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 23:12
    No to w zapisie protokołu odbioru technicznego jest napisane, że nie można użytkować, ale wykańczać można.
    Zresztą jeśli kupuje się mieszkanie z wykończeniem, to przecież fachowcy też pracują z zewnątrz i wykonują chyba prace po odbiorze, czy później?

Odnośnie &19 umowy cywilno - prawnej to chodzi tam o użytkowanie, gdzie przez użytkowanie rozumie się mieszkanie. A koszta jakie ma ponosić kupujący to takie, które powstaną przy wykańczaniu mieszkania.

Inspakcja, która będzie wydawała zezwolenie na użytkowanie nie będzie sprawdzała mieszkań, sprawdza bloki i części wspólne.
  • Gość: Nowy - budynek I IP: *.31.57.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.11.12, 13:12
    Czy ktoś z Was domagał sie czegoś od dewelopera za niedotrzymanie termiu realizacji? U mnie w umowie jest do 31.08.12 prace budowlane i do 30.09.12 części wspólne. U mnie par 19 mówi "Kupujący przyjmuje do wiadomości, iż będzie mógł użytkowac przedmiot niniejszej umowy po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W przypadku obciążenia sprzedającego kosztami z tytułu niewykonalna powyższego zobowiązania przez kupującego, kupujący zobowiązuje sie do pokrycia tych kosztów."...
  • Gość: Róża_bud.I IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.12, 13:49
    U mnie są takie same zapisy w umowie. Byliśmy wczoraj na budowie, prace wykończeniowe trwają.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 11.11.12, 15:48
    To taki zapis i my mamy, ale jest to tak zawile sformułowane że dopiero po przeanalizowaniu postów na forum i tego zapisu zorientowaliśmy się o co chodzi. Już chyba bardziej pokrętnie nie można było napisać.. :/
  • Gość: Stokrotka IP: *.play-internet.pl 11.11.12, 21:15
    w dniu jutrzejszym będzie Zarządca odbierał nieruchomość, bo dwa tygodnie temu zostały spisane wszystkie uwagi/usterki do poprawy. Zobaczymy co dalej będzie. Co do uważania przy wnoszeniu materiałów do wykonczenia może łatwiej by było gdyby windy działaly? wtedy była by mniejsza mozliwośc uszkodzenia ścian na klatkach schodowych.
  • Gość: Malgo G-parter IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.12, 23:18
    Teraz to już nie "warszafka" a "słoiki", przgapiłaś. Ostatnio ponoć kierowca autobusu zwyzywał od "słoików", bo ten chiał w niedzielę kupić bilet w autobusie ;)
    Ja jestem słoik i jestem z tego dumna :)
  • Gość: nowy - Budynek I IP: *.ip.netia.com.pl 12.11.12, 08:49
    Na pewno Murapol czyta te forum - może PH by się wypowiedział na Nasz temat? Parę kwestii wyjaśnił?
  • Gość: Bartosz IP: *.31.37.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.11.12, 09:30
    Witam.
    Przedstawiciel to się raczej nie wypowie, bo PH tak samo jak i cały murapol ma nas w tej chwili w powarzaniu!!! Dla nich liczy się teraz tylko III etap inwestycji. Byłem zobaczyć jak się tam rzeczy mają. Na biurze sprzedaży Murapolu jest napisane że drugi etap jest już skończony:/ widać że ostro pracują nad III etapem. W naszych blokach parę osób się kręciło i wydaje mi się że były to raczej pracownicy mieszkańców. Wykańczali oczko wodne, trawa była już położona przed wszystkimi blokami. Zapytałem Pana z ochrony na bramie wjazdowej na osiedle jak wygląda sprawa wjazdów to powiedział że jak jest nazwisko na liście (tych co odebrali) i się na nie powoła to można wjechać i ekipa też może, co prawda problem może być z zaparkowaniem bo po jednej stornie miejsca są wykupione i wolnych miejsc jest niewiele. Ciekawostką jest też to że w tej chwili W czterech porach jest trzech zarządców:/ ponoć od nowego roku ma być jeden.
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 09:32
    Jakto 3 zarządców? 3 róóżne firmy się opiekują czy 3 osoby z tej samej?
  • Gość: Bartosz IP: *.31.37.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.11.12, 09:40
    Z tego co powiedział mi ochroniarz to pierwszym etapem jedna firma, naszym druga a tym blokiem wzdłuż drogi trzecia...
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 12.11.12, 10:00
    Sznowni Państwo, jeśli tak będzie na prawdę to będziemy musieli bardzo pilnować kto zarządcą zostanie. Na ebialoleka.pl mieszkańcy nie tak dawno temu, bardzo skarżyli się na monstrualne podwyżki czynszu (ponad 12zł/m2).
  • Gość: Bartosz IP: *.31.42.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.11.12, 10:17
    Dzwoniłem przed chwilką do Pani z powiatowego inspektoratu budownictwa, mimo iż była bardzo niemiła dla mnie to mi powiedziała że jak deweloper zawarł w protokole odbioru mieszkania punkt że można wykończać mieszkanie to możemy je kończyć ale nie możemy zamieszkać..
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 10:20
    Dokładnie to samo powiedzieli mojej żonie.
    My będziemy wykańczać, a z zamieszkaniem czekać na decyzję nadzoru.
  • Gość: Sylwia Bud G IP: *.ip.netia.com.pl 12.11.12, 11:57
    Tylko jak wykańczac skoro nie powinniśmy tam przebywac pod groźbą kary finansowej?
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 12:12
    Skąd/przez kogo ta kara miałaby być nałożona?
  • Gość: bud. I IP: *.aster.pl 12.11.12, 13:01
    Jeżeli będziemy odbierać klucze, to nic nie zmobilizuje Murapolu do szybkiego zakończenia Naszych mieszkań, wysłania wniosku do Nadzoru :(
    Mamy wrażenie, że forum jest obserwowane przez Murapol, a nasze opinie nie są im na rękę- na naszym etapie zostały jeszcze mieszkania na sprzedaż no i ruszył III etap a nowi klienci będą szukać informacji ...
    Byliśmy wczoraj na Naszym osiedlu i musimy przyznać, że przez tydzień dużo się zmieniło, są postępy :) w kilku ogródkach jest już położona trawka :), powstał mały daszek nad wjazdem do garażu, są latarnie, trochę blisko balkonów i jedna się trochę przewróciła-przy zbiorniku- ale są :), mamy też lustra w wejściu do klatek schodowych (oczywiście z napisem Murapol - ale mało widocznym :), zaczęli wykładać również zbiornik panelami trawnikowymi ...
    i mimo, że wczoraj było święto, na osiedlu pracowali pracownicy Murapolu- tłumacząc się, że "gonią ich terminy"
  • Gość: Malgo, G- parter IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.12, 14:29
    Wniosek o pozwolenie na użytkowanie ma być wysłany 15.11 większość dokumentów wydaje kierwonik budowy, nie Murapol.

Pani, Sylwio kara za użytkowanie będzie nałożona podczas użytkowania mieszkania - czyli zamieszkania tam, jeśli Murapol wyraża zgodę na prace wykończeniowe to ją wyraża i nie ma co rozpatrywać tego. Z tego co mi wiadomo prawnie jest wszystko oki.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 12.11.12, 22:06
    Czy przebywanie na placu budowy osób niepowołanych jest zgodne z prawem? Nie jest. Czyli teoretycznie nie powinniśmy tam ani przebywać, ani wykańczać ani tym bardziej użytkować. Teoretycznie oczywiście...
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 14:44
    Najważniejsze żeby nie odbierać kluczy jeśli rzeczywiście będzie mieszkanie nieskończone przez nich, jeśli mieszkanie jest zrobione to jak najbardziej powinno sie odbierać.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 12.11.12, 22:03
    Nie wiem czy Pan również ale część osób ma ten pokrętny zapis w umowie. Karą pieniężną może zostać ukarany kierownik budowy za nieprzestrzeganie bezpieczeństwa na tejże budowie. I własnie ten zapis z naszej umowy mówi o tym że to my mamy te ewentualne kary pokrywać.
    Dziwne wydaje się że możemy wykańczać mieszkania ale nie możemy przebywac na terenie osiedla(oficjalnie to teren budowy prezecież).
  • Gość: pot_sasiad_z_G IP: 144.36.120.* 12.11.12, 16:01
    Witam,
    Czy wiadomo jaki czynsz jest w okolicznych osiedlach? 12 zl/m2 wydaje się byc wysokim czynszem. Posrednik (firma Home Broker) wspominal cos o 7-7,50 zl/m2. Czy jest to mozliwe jesli Etap 1 ma 12 zl/m2?

Na szybko zalozylem forum, na ktroym mozemy wymieniac sie informacjami 4pr.fora.pl/
    Jesli forum sie rozrusza, a ja nie zdecyduje sie na zakup mieszkania (jedno z ostatnich z drugiego etapu) to oddam forum w dobre rece;)

Pozdrawiam,
    Kuba
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 16:36
    Nam też Murapolki i pośrednik mówili o czynszu w okolicach 7-7,50 za metr, 12 to jakaś straszna kwota.
    Ktoś miał jeszcze jakieś info o wysokości czynszu?
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 18:33
    Nam mówiono, że czynsz będzie wynosił nie mniej niż 8 zł za metr :)
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 12.11.12, 10:19
    Rozumiem, myślałem że chodzi o nasz etap, w sumie to nic dziwnego że 3 różne, bo to chyba 3 różne firmy budowały każdy z tych etapów.
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 20:29
    A tak z innej beczki. Czy ktoś z forumowiczów mógłby napisać mi orientacyjnie ile będzie płacić za położenie mkw płytek w mieszkaniu. jestem na etapie poszukiwania ekipy i ceny są przeróżne od 50 zł w górę.
  • Gość: Bartosz IP: *.205.87.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.11.12, 22:43
    Czy ktoś ma może informacje czy zarządca odebrał dziś budynki??
  • Gość: Bartosz IP: *.31.16.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.11.12, 10:31
    Powoli zalewa mnie krew. Dzwoniłem przed chwilką do PH potwierdzić dzisiejszy odbiór kluczy a on mi powiedział, że oczywiście jest to aktualne ale w kuchni w rogu wyszła wilgoć i czy chcemy odebrać takie mieszkanie. Powiedziałem że NIE bo po co mam na siebie brać to suszenie ale niepokoi mnie to że jak robiłem wstępny odbiór to wszystkie ściany były suche..
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 13.11.12, 10:43
    Można wiedzieć w którym budynku?
  • Gość: B.G IP: *.ip.netia.com.pl 13.11.12, 10:44
    Zabrać ze sobą jakiegoś specjalistę i pojechać, sprawdzić. Czy to tylko źle wyschniete tynki, czy instalacja nieszczelna.
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 13.11.12, 10:44
    to wszystko jest bardzo dziwne ...
  • Gość: szorti IP: *.ip.netia.com.pl 13.11.12, 10:45
    Widocznie były suche... z wierzchu. Wysuszyli przed wstępnym odbiorem, jak Pan to ujął. Raczej oprócz "suszarki" powinien być również i pochłaniacz wilgoci w jednym, a przynajmniej okna otwarte, by wilgoć "wyszła" na zewnątrz. To tak jakby w samochodzie włączyć ciepły nawiew (nawet z klimy) i ustawić na obieg zamknięty - szyby zaparują znowu. Ech...
  • Gość: Budeynek I!!! IP: *.lewandow.net.pl 13.11.12, 10:48
    W bloku I na piętrze ekipa remontowa kładzie kafelki, koszt 50zl/m. Za moją łazienkę 4,6m i zrobienie jej pod klucz, bez sufitu podwieszanego chcieli 2tyś (monataż: prysznica, geberitu, umywalki, 2 baterie, przeniesienie dwóch punktów świetlnych, i położenie kafelek nie pod sufit, wklejenie lustra, wklejenie płyt z kartongipsu i pomalowanie). Podobno pracy na 8dni. Nie mam kontaktu, ale można podejść i zobaczyć jak wygląda ich praca.
  • Gość: Bartosz IP: *.31.16.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.11.12, 12:29
    JA swoje mieszkanie mam w budynku H.. miałem nadzieję że dziś odbiorę :( PH powiedział mi że jego inżynierowie powiedzieli że jakieś 4-5 dni to będzie schło..
  • Gość: Bartosz IP: *.31.16.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.11.12, 12:32
    dowiedziałem się też że jeszcze garaż nie jest gotowy, ponoć malują linie. Ma być całkowicie skończony na 19.11 i 20.11 ma być oddany do użytku mieszkańcom. PH dalej utrzymuje że części wspólne na zewnątrz budynków będą ukończone do 15.11. ale skoro garaż nie będzie do 15 skończony to nie wyślą wniosku o PnU.. czyli wizja spędzenia świąt w nowym mieszkanku się mocno oddala..
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 13.11.12, 16:44
    Rozmawiałam dziś z Zarządcą. W dniu wczorajszym odebrał tylko klatki schodowe i nic poza tym. kolejne rzeczy czyli: dachy, garaże, domofony, widny, część wspólna na zewnątrz ma byc odbierana w następnym tygodniu. więc myślę, że za nim wyślą pozowlenie do Nadzoeru Budowlanego to jeszcze dużo czasu upłynie;-( Co do wilgotnych ścian, my takie mieliśmy jak nas zaprosili we wrześniu, nie odebralismy mieszkania oczywiście. Byłismy z Panem który zajmuje sie odbiorem mieszkań (rzeczoznawca budowlany) i stwierdził że tynki aby naprwde były suche to musi to potrwać około 4-6 tygdoni, a to i tak zakrótki czas.A więc znów nas oszukują mówiąc 3-4 dni. U nas stwierdzili ze jest nieszczelna instalacja zewnętrzna. Nie ma co się porywać na odbiór mieszkania z mokrymi ścianami. Każdemu polecam zabrać ze sobą fachowca, który będzie miał ze sobą urządzenie do pomiaru wilgotności, wtedy bedziecie mieć pewnośc,że Wasze tynki i wylewki podłogowe są naprawde suche. Bo takie podsuszanie może dać tylko efekt zewnetrzny, a za kilka miesiecy w domu pojawi się wilgć, podłogi się rozejdą a składnie reklamacji może trwać bez końca, bo wmówią nam że to nasza wina, że sami dopusciliśmy do takiego stanu mieszkania.
  • Gość: Bartosz IP: *.146.206.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.11.12, 21:04
    Oczywiście ma Pani racje, ale my braliśmy fachowca na pierwszy odbiór i tynki były suche ale w tym przypadku chodzi o co innego. Przekazano nam informację, że w jednym kącie w kuchni pojawiła się wilgoć na ścianie. Osoba która odbierała nam mieszkanie w pierwszym punkcie odbioru wstępnego zaznaczyła że jest źle uszczelniony parapet pomiędzy tarasem a kuchnią Nasz fachowiec podejrzewa, że jest źle położona izolacja między tarasem a kuchnią, więc nawet jeżeli to wyschnie to przy pierwszych opadach wilgoć pojawi się znowu a w zimie zamarznie i będzie rozsadzać ścianę i płytki. Jeżeli to się okaże prawdą to jest poważnie uchybienie w wykonaniu i będzie nastręczać w przyszłości sporo problemów, dlatego niech każdy sprawdzi u siebie podobne zjawiska, nawet jeżeli nie ma tarasu a balkon to też w okolicy może coś podobnego wystąpić
  • Gość: Kuba IP: *.dynamic.chello.pl 13.11.12, 22:48
    Można zapytać który budynek?
  • Gość: Bartosz IP: *.31.11.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.11.12, 12:21
    Budynek H, dziś byłem nad planowo zobaczyć te wilgoć. PH nie był zadowolony ale mnie zaprowadził. Kierownik budowy twierdzi że woda przeszła w puszki odprowadzającej wodę z dachy, na boku każdego budynku na wysokości 3 pietra są takie. Źle złożyli to do kupy i ciekło pomiędzy styropianem a ścianą i dlatego wyszła wilgoć na ścianie. ciekawe czy u sąsiada z którym mam wspólną scianę w kuchni też jest wilgotno??
  • Gość: Kuba IP: 144.36.120.* 14.11.12, 13:03
    woda ma to do siebie ze moze "wyjsc" pietro, dwa nawet, nizej. Nie zazdroszcze. Zycze szybkiego uporania sie z usterką.
    mam nadzieje, ze u mnie wszystko ok. wczoraj podpisalem umowe rezerwacyjną na mieszkanie 2 pietro bud G, podejrzewam, ze jestem jedna z ostatnich osob ktore kupily mieszkania z 2go etapu :)

zachecam do rejestracji na www.4pr.fora.pl - predzej czy pozniej ten watek przestanie nam wystarczac do wymiany informacji, a trzeba bedzie sie jakos zorganizowac;)

Pozdrawiam,
    Kuba
  • Gość: Malgo G- parter IP: *.dynamic.chello.pl 14.11.12, 13:52
    Ja się zarejestrowałam i też czekam na resztę. Forum z prawdziwego zdarzenia jest nam potrzebne - wygodniejsze, można edytować posty, cytować wypowiedzi i są emotoikony, nie trzeba szukać niczego, a wszystko sie wyświetla i wystarczy raz kliknąć.

@Kuba, mam nadzieję, że te zakupy z II etapu to będą dobre interesy :]
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 14.11.12, 16:57
    Małgo. Kuba - mam nadzieję że będziemy na tym osiedlu mega szczęślwi - i te wszytskie teraz usterki będą po prostu wspomnieniem. Witam nowego sąsiada, Kuba my też jesteśmy z budynku G;-)
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 16.11.12, 11:14
    coś nasze forum się wypaliło
    co słychać u Sąsiadów?
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 16.11.12, 12:18
    Wygodniejsze forum powstało tu: 4pr.fora.pl/

Na razie się nic nie dziej, w poniedziałem mam odbiór techniczny, więc ode mnie się czegoś dowiecie w poniedziałek wieczorem.
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 16.11.12, 13:06
    w poniedziałek ma też wszystko odebrać zarządca,
    trzymamy kciuki za Twój odbiór
  • Gość: Bud G IP: *.play-internet.pl 16.11.12, 18:23
    Czy u w trakcie odbiorów, mieliście problem z wystającymi ze ścian prętami zbrojeniowymi?
  • Gość: gościu budynek I IP: *.tktelekom.pl 17.11.12, 19:40
    Witam wszystkich,

mam pytanie do tych co odebrali już mieszkanie.
    Czy kładziecie na ściany jeszcze gładzie? Odebrane ściany są na prawdę niezłe i mocno się nad tym zastanawiam.
    Co sugerujecie i jakie argumenty macie?
  • Gość: Budeynek I!!! IP: *.lewandow.net.pl 17.11.12, 20:00
    My też nie kładziemy gładzi, jedynie drobne poprawki. Podkład, farba i gotowe.
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 17.11.12, 20:37
    my nie planujemy na początku kłaść gładzi, może po 2-3 latach jak nie będzie rękojmi i budynek przestanie osiadać ...
  • Gość: gosc IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:10
    No coz I etap wykonawca była Firma Parton która odrazu ogłosiła upadłosc jak tylko oddali budynki do uzytkowania - nastepnie deweloper Społka Berensona tlumaczył sie ze wszelkie usterki jakie wystapiły - nie moga ich naprawic - bo czekaja na pieniadze z ubezpieczenia firmy Parton. Usterki nie były wykonane na czas - a deweloper sobie z miezkanców drwil. Pozatym w aktach notarialnych zamiescił szereg klauzur niedozwolonych tj. wpisanie w akt firmy Confirmo oraz dopalty do metrazu lokali 2% - wiekszosc lokatorów zaplaciła bo nie miala sił na kłocenie sie w sądach z deweloperem. Reasumujac firma Berensona a obecnie Murapol to nic innego jak te same osoby tylko pod inna nazwa - co widac po budowie etap II i w budowie etap III. Ci sami panowie w zarzadzie społki tylko wykonawca inny - mieszkania miały byc odane najpozniej w sierpniu - i majac na slaba zime w tamtym roku i tak sie nie wyrobili. Pozatym we wczesniej wpomianej firmie zarzadzajacej Osiedlem widnialy te same osoby które w Spólce Berensona - a tlumaczyli sie ze nawzajem ze sa to osoby obce - smiechu warte i brak profesjonalizmu. Jest duzo tematow które mozna tu opisac POWIEM WPROST TRZYMAC SIE JAK NAJADALEJ O TEGO DEWELOPERA - FIRMA TO KRZAK - UADAJA DEWELOPERWÓW A JAK WYCHODZA USTERKI TO DOPIERO JEST KOSZMAR!! Jak juz bardzo podoba sie osiedel to kupic mieszkanie juz wybudowane - mniej stresu !!!!
  • Gość: wojtek I etap IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:24
    Dokładnie tak było jak pisze osoba powyzej - ludzie czemu sie nie pytaliscie o dewelopera ludzi z I etapu - pelno ich tam - zawsze ktos sie kreci po osiedlu. Społka Berensona I etap + Murapol II etap i III = to samo !!!! Mieszkancy z pierwszego etapu mieli w aktach nie spojne terminy ale sprytnie to napisali ze niby do 30 wrzesnia 2009 a mieszkancy podpisywali dopiero po 2010 luty - zeby nie zebrania w grazu to wszystko by sie wydluzyło. Szybko sie zbierajcie w wieksza grupe i wymuszac na deweloperze swoje prawa. Zbywali nas okropnie - az sie czasami sluchac nie dało.
  • Gość: Monika IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:30
    Swieta prawda!!!!! Poprawki usterek przez Dewelopera i podbudki o 6:30 wiertarkami ( sobota, niedziela) bo oni musza to dopiero szczyt wszystkiego. Niech sie kazdy porzadnie zastanowi jak kupi mieszkanie w niewyremontowanym jeszcze bloku , caly rok jak nie lepiej przesiedzi w chalasie znoszac remont sasiadow a potrafi to wkurzac skladanie szafek o 1 w nocy lub pilowanie kafli o 7 rano w sobote i tak az 34 mieszkania sie wykoncza . Za zadne skarby nie kupie mieszkania ponownie w nowym zupelnie bloku. Wole kupic juz wykonczone i bez obawy bankructwa . Z reszta o deweloperze jest duzo negatywnych opinni .
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 18.11.12, 20:17
    My byliśmy przed kupnem na I etapie i pytaliśmy. Nie słyszeliśmy negatywnych opinii i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na zakup. Może za mało pytaliśmy... A od developera słyszeliśmy własnie że niby tylko nazwa zmieniona, niby osoby te same. W sumie teraz wychodzi że już wtedy kombinowali jak by tu powiedzieć żeby za dużo nie powiedzieć. Wtedy pozytywne opinie mieszkańców i zapewnienie że to tylko inna nazwa firmy wzieliśmy za dobrą wróżbę... :/
  • Gość: Karol IP: *.147.133.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.11.12, 01:28
    Wiem ze byly osoby ktore dzwonily domofonem do lokatorow I etapu i zbieraly opinnie a mieszkancy chetnie udzielali odpowiedzi. Kto pyta nie bladzi. Tak czy inaczej my kupujac I etap szukalismy informacji o deweloperze. Teraz jest latwiej bo ludzie sie wkurzyli i wystawiaja swoje opinie. Osiedle owszem jest ladne poprzez ladne apartamentowce - ale ja juz tylko moge doradzic aby kupic mieszkanie ktore jest gotowe i nie jest to wykop. Szybciej i wygodniej bez sensu wkurzac sie spoznionym odbiorem a o akcie juz nie wspomne - bo tez przeciagali. Generalnie troche zlotowek dolozyc i zaoszczedzic nerwy.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 19.11.12, 15:06
    Czy ktoś kontaktowal się może z centralą murapolu w Bielsko-Białej?
  • Gość: Bartosz IP: *.205.44.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.11.12, 18:52
    Witam wszystkich.
    Ja dzwoniłem do BB i po rozmowie telefonicznej zgodnie z prośbą Pani z sekretariatu napisałem pisemko o stanie rzeczy na Berensona i.. cisza.. jutro będę ponownie dzwonił, ale prawdopodobnie jeżeli nie zbierze się większa grupa niezadowolonych lokatorów to nic z tego nie będzie bo drwią z nas.
    Chodziłem z żoną i pytałem ludzi na I etapie, nikt nic nie powiedział złego, w internecie też nie było konkretnych informacji o deweloperze...
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 19.11.12, 19:17
    Zrobiłam dziś to samo co ty. Zadzwoniłam i instrukcje dostałam te same - czyli że mam napisać jak sytuacja wygląda (jakby sami nie wiedzieli). Zapytałam Panią Musiał czy w ogóle dostanę odpowiedź na tego maila czy będzie tak samo jak w biurze sprzedaży czyli albo zero odzewu albo zdawkowe info po dłuuugim czasie. Kiedy pisałeś maila?
  • Gość: bud. i IP: *.play-internet.pl 19.11.12, 19:29
    na Naszym forum 4pr.fora.pl/login.php?redirect=/odbiory,3/
    zbiera się grupa osób chętna do zbiorowego pisma do Muraplu
    w biurze sprzedaży na Berensona nie jest już zatrudniony Pełnomocnik a zarazem dyr działu sprzedaży p. Paweł, z którym to podpisywaliśmy umowę, nie pracuje rówież p. Ania- doradca finansowy oraz p. Tomasz- ph; czyli wszystkie nasze osoby do kontaktu a i plus kierownik budowy, też jest inny, dziwne rzeczy się tam dzieją, trzeba zacząć działać
  • Gość: Balon IP: *.play-internet.pl 19.11.12, 19:55
    Ten człowieczek co dodał komentarze:
    Autor: Gość: gosc IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:10
    Autor: Gość: wojtek I etap IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:24
    Autor: Gość: Monika IP: 94.42.206.* 18.11.12, 19:30
    to jakiś przekręt. Z tego same IP (które pochodzi z województwa łódzkiego) pisze jakieś pierdoły o bankructwie, spółka ma być na giełdzie, buduje w całej Polsce. Dość, że jest opóźnienie i jeszcze nie wiemy kiedy w końcu zamieszkamy, to stara się podburzyć Nas.
    Śmieszni są tacy ludzie.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 19.11.12, 20:51
    Z tą giełda to akurat prawda. Z tym że tak im to dobrze idzie jak oddawanie naszych mieszkań. Artykuły na ten temat pojawiały się już bodajże w styczniu.
  • Gość: szorti IP: *.ip.netia.com.pl 19.11.12, 21:40
    Giełda prawda - w końcu w nazwie jest S.A. Plotka o upadłości jest zdementowana. Było sprawdzane jakiś czas temu w Urzędzie Wojewódzkim... ale kto wie
  • Gość: szorti IP: *.ip.netia.com.pl 19.11.12, 21:46
    ciut więcej info może tutaj: Raporty Grupy Murapol
  • Gość: Robert IP: *.home.aster.pl 20.11.12, 00:13
    A mi wyszło, że serwer znajduje się w woj. pomorskim a dostawca usługi jest warszawski GTS Poland Sp. z o.o. ... no chyba, że sugerujemy się kierunkowym do Łodzi jakim jest 42...
  • Gość: Przemek IP: 193.201.36.* 21.11.12, 10:06
    To że firma ma dobre wyniki to nic dziwnego skoro olewa kupujących w kwestiach naprawy usterek to kasę ma.

Witam, w poniedziałek mieliśmy odbiór tehniczny... mieszkanie nie odebrane, następny termin 28.11.
    -dziura w ścianie pod domofonem
    -okna porysowane i niewyregulowane
    -ściany mokre a co za tym idzie nie zatarte na głoadko, kaloryfery dają 100% ciepła i widać dużą zmianę ale jeszcze są mokre plamy.
    Pytaliśmy kierownika o gotowość do wysłania wniosku do przekazaniado użytkowania, powiedział, że ma wszystkie glejty już, czeka na wykończenie prac i śle. No bo straż i reszta sprawdzeń już wykonana. W tym, najdalej w przyszłym tygodniu wyśle dokumenty,ale co z tego będzie jak zwykle niewiadomo.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 21.11.12, 21:13
    Bartosz,
    czy udało Ci się dodzwonić ponownie do BB? Ja wysłałam maila w poniedziałek, dziś kolejnego i nadal cisza. Dzwoniłam dziś kilkukrotnie ale nikt nawet słuchawki nie podnosił :/
  • Gość: Bartosz IP: *.30.28.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.11.12, 10:17
    Witam. Udało mi się ponownie dodzwonić. Rozmawiałem z jakąś Panią Aleksandrą, wysłałem do niej maila i otrzymałem potwierdzenie że go dostała więc jest to już jakiś postęp :P ale odpowiedzi dalej nie mam.. zaczekam do poniedziałku na reakcje i jak się nie doczekam to będę dzwonił.
  • Gość: Bartosz IP: *.30.13.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.11.12, 10:30
    Właścicieli mieszkania H28 jeżeli czytają to forum zapraszam na forum 4pr.fora.pl do kontaktu na priv, to raczej pilne:)
  • Gość: H28 IP: *.dsl.bell.ca 08.01.13, 17:54
    Jestem właścicielem mieszkania H28 w Warszawie przy ul. Berensona. Proszę o kontakt e-mailowy: sylwiaewa55@wp.pl lub sylwia1783@wp.pl.
  • Gość: Rybek IP: *.home.aster.pl 06.02.13, 16:46
    polecam przejść tutaj FORUM można pogadać bez używania mejla - no chyba, że coś poważniejszego ;-)
  • Gość: Mieszkanka Berenso IP: *.play-internet.pl 08.02.13, 21:30
    Witajcie!

tak jak niektórzy z Was użeramy sie z Murapolem.

Mam informację, ze Dyrektor Murapolu będzie w poniedziałek w Warszawie na Inwestycji 4 Pory Roku ( 11.02.2013)-może kogoś to zainteresuje.
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 22.11.12, 11:48
    Ja od wczoraj nie mogę się dodzwonic. Ani na nr ogólny ani do P. Musial :/
  • Gość: Bartosz IP: *.31.28.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.11.12, 12:39
    prawdopodobnie za Panią Musiał jest ta Pani z którą ja rozmawiałem...
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 22.11.12, 23:30
    Dzisiaj udało mi się dodzwonić do osoby z Murapolu- p. Gryglicki. Okazało się że jest to doradca kredytowy (jako jedyny z odebrał telefon a dzwoniłam pod chyba pięć różnych :/). Pan miał mi odpowiedzieć na kilka pytań w ciągu kilku minut - niestety i tym razem nie dostałam odpowiedzi! Że tak powiem "żenua"!
  • Gość: Stokrotka IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 16:43
    My wczoraj wybralismy się sprawdzić, czy w naszym mieszkaniu zostały wprowadzone zmiany/naprawa usterek. 29 września bylismy pierwszy raz, spisaliśmy razem z rzeczoznawcą około 12 usterek, w dniu wczorajszym czyli 24 listopada było zlikwidowanych 2, ale co do jednej z nich w stu procentach nie jestem pewna, bo nie mielismy poziomnicy aby sprawdzić czy ściana w łazience jest równa. Niespodzianką tez było że w garderobie znaleśmismy butelkę po wódce, więc to znak,że robotnicy byli ale oprócz picia to chyba nic więcej tam nie zrobili. coraz bardziej mi się [rzestaje to wszytsko podbac;-(
  • Gość: ignasiak tomasz IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 13:54
    -Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ignasiaka kom.501543519 z Warszawy lat ok. 40-45, a ten przesłał współpracownika oszusta Marcina Mazurka z Lublina, obecnie Dublin, lat ok. 34. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki. Urząd Skarbowy powinien im dobrać się do skóry za prace bez faktur.
  • Gość: bud. i IP: *.aster.pl 29.11.12, 18:10
    mamy wrażenie, że nigdy nie odbierzemy mieszkania
    zarządca nie odebrał nadal nieruchomości, pozwolenia dalej brak, wychodzą kolejne niedoróbki...
    mamy nadzieję, że będzie to przestrogą dla kolejnych klientów Murapolu !!
    brak szacunku dla klientów po otrzymaniu pieniędzy, wielka masakra
  • Gość: Krystian IP: *.play-internet.pl 29.11.12, 20:58
    ja też wszystkch ostrzegam przed tym developerem

u nas jest tragedia, wykonanie straszne (szczegolnie hydraulika i eleketryka), 3 miesiące po terminie, olewka działu sprzedazy który kłamie jak może, zarządca nieruchomości z Pozania (czyli nie ma go na miejscu)

a i tak mamy dobrze bo developer dba chociaż o wrażenie estetyczne by nie odstraszyć nabywców 3 etapu

Ci co kupią 3 etap juz nie będa mieli tego komfortu, jak tylko wplaca kasę wszyscy będa mieli ich w pupie
  • Gość: Krystian IP: *.play-internet.pl 29.11.12, 21:05
    dodam tylko że
    - obiecanego bezpłatnego parkingu brak i nie wiadomo kiedy powstanie
    - placu zabaw brak
    - jeziorko okazalo sie zbiornikiem retencyjnym

podobno parter w tej inwestycji mozna kupić za 5300 plus miejsce postojowe gratis
    ale odradzam bo na 2 etapie widac w tych mieszkaniach wszystko i bardziej przypomina to budkę stróża niż mieszzkanie
  • Gość: Sylwia bud G IP: *.home.aster.pl 29.11.12, 22:48
    Zarówno ja jak i kilkanaście innych osób kupiliśmy mieszkania na parterze i bynajmniej nie uważam tego za budkę stróża. Kiedyś ktoś wymyślił firany, zasłony, rolety i itp. Zdecydowanie bardziej cieszy mnie mieszkanie na parterze z małym ogrodkiem niż wietrzenie się na balkonie :)
  • Gość: Przemek IP: *.dynamic.chello.pl 30.11.12, 00:31
    Sylwia zgadzam sie, ja rowniez bede na parterze i uwazam to za bardzo dobry wybor, przez 18 lat miesskalem na parterze i nie widze problemu w tym rozwiazaniu problemu. Wystarczy firanka i po problemie, a perspektywa posiadania ogrodka jeszcze bardziej mnie przekonala w slusznosci naszego wyboru.
    Moze ten kto sie krytycznie wypowiada o parterze nie zalapal sie na takie mieszkanie i to zazdrosc przez niego przemawia :)
  • Gość: Budeynek I!!! IP: *.lewandow.net.pl 30.11.12, 11:57
    Ja również kupiłam mieszkanie na parterze, i jest to jak dla mnie najwięsza zaleta tego mieszkania, kawałek trawki:)
    Plac zabaw budują, widziałam dwa dni temu..
  • Gość: Pedrosony IP: *.play-internet.pl 30.11.12, 12:54
    A ja zgodzę się z Krystianem, że te partery to tragedia! i cieszę się, że zrezygnowaliśmy z mieszkania na parterze. Wizja trawki super - ale zbierać z niej kiepy, śmieci i inne wynalazki nie koniecznie...
  • Gość: Przemek IP: 89.77.204.* 30.11.12, 19:20
    Skąd miałyby się tam znaeźć wymienione przez Ciebie rzeczy? Jeśli z górnych partii budynku to będą poważne rozmowy z właścicielami znalezisk, a z zewnątrz raczej nie spotkałem się z czymś takim.