Dodaj do ulubionych

InCity - Okam

12.05.11, 13:53
Witam wszystkich,

Zaciekawiła mnie oferta InCity - Grupa Okam. Czy ktos moze wie cos wiecej na temat tej inwestycji lub tez jakiekolwiek informacje odnoscie Okam. Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi. Pzdr

tabelaofert.pl/incity-siedmiogrodzka-1-3-warszawa-wola,i707401
Edytor zaawansowany
  • Gość: ..PO...paprańce IP: *.play-internet.pl 12.05.11, 17:23
    na warszawskiej WOLI pokryłem niezliczoną ilość młodych, dorodnych klęp w latach studenckich.
    O mieszkaniach sie tym razem nie wypowiem.
    pozdro
  • Gość: smiech IP: *.centertel.pl 14.05.11, 13:55
    chodzi o sciany pomiedzy mieszkaniami ... to katastrofa - powinno byc co najmniej 25

czekam ktory z deweloperow jako pierwszy zdecyduje sie na sprzedaz mieszkan bez scian pomiedzy mieszkaniami - w koncu wystarczy narysowac kreske na podlodze

chciwosc deweloperow i glupota kupujacych sa bezgraniczne
  • Gość: mażenka IP: *.play-internet.pl 26.05.11, 23:54
    18cm nie nazwałabym katastrofą miły panie. to jest już pewien poziom przyzwoitości.
    choć oczywiście 25cm imponuje i zapewnia już 100% komfortową zabawę.
  • Gość: refrf IP: *.centertel.pl 30.05.11, 02:25
    to szanowna pani powinna pojsc do laryngologa, gdyz 18 cm to jednak katastrofa, a 25 to minimum zdrowego rozsadku, a nie luksus
  • Gość: dfds IP: *.centertel.pl 30.05.11, 02:27
    a w kwestii penisa to pani powinna chyba zadawac sie z koniem ... wowczas zabawa bedzie jeszzce wieksza i bardziej komfortowa
  • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.11, 18:11
    Az sprawdzilem - u mnie sciany nosne to 33 cm - budynek stawiany 14 lat temu. Daje do myslenia?
  • Gość: zainteresowany IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.03.13, 18:14
    sprawdzałem na stronie producenta i mimo że są cienkie to bardzo dobrze wstrzymują chałas
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 23:31
    Who are You ?
    Producentem ścian czy sprzedawcą z Incity ?
  • pasiasta-filizanka 24.08.14, 14:49
    Zgadzam się i mówię z autopsji: co do ścian - użyto bloczka silikatowego o podwyższonym współczynniku tłumienia hałasu i faktycznie jest ok - nie słychać sąsiadów. Przynajmniej w pierwszym etapie - te zawsze są przez deweloperów budowane najstaranniej. Co nie oznacza że jest idealnie. Osobom zamierzającym kupić mieszkanie w Incity polecam zapytać sprzedawców o zapis w umowie deweloperskiej, który mówi o obliczeniu ostatecznej ceny mieszkania wg pomiaru geodezyjnego powykonawczego z natury wg normy PN-70/B-02365. Oznacza to, że kupując mieszkanie dla przykładu 40,35m kw - kupujecie mieszkanie około tej wielkości. Faktyczne obliczenie ceny nastąpi gdy lokal będzie już wybudowany i zostanie zmierzony przez geodetę. W tej normie pomiar powinien zostać zrobiony w ścianach surowych, niewytynkowanych.
    Jeżeli metraż będzie większy - dopłacicie jeżeli mniejszy - dostaniecie zwrot. Jednakże w przypadku pierwszego etapu dokonano następującego manewru: uprawniony geodeta p. Piotr Gotkowski dokonał pomiaru już po położeniu tynków, a następnie odjął po 2 cm na wartość tynku. Ponieważ nowoczesne tynki są gipsowe nie mają takiej grubości a przeciętnie od 0,8 do 1,5cm pomnożone przez całość lokalu dało to powierzchnię w zależności od wielkości mieszkania od 0,5 do 1,5m kw większą od kupowanej. Na całym pierwszym etapie po pomiarze geodezyjnym wyszło, że wybudowano o ok 200m kw wiecej powierzchni niż było w projekcie. I teraz : taka wielkość to są dwa 100 metrowe mieszkania - nie ma możliwości by pojawiły się "dodatkowo"w kubaturze budynku. Co oznacza, że każdemu kupującemu "dozmierzono" od 0,5 do 1,5 mkw więcej. Przemnożone przez 164 lokale daje dodatkowo 200m kw. I teraz zapis w umowie mówi, że jeżeli cena lokalu w wyniku obmiaru uleganie zmianie to kupujący ma prawo odstąpić od umowy. Mieszkania odbieraliśmy od stycznia do końca marca. Wezwania do dopłaty wahające się od 4 do 10 tyś zł dostaliśmy w połowie maja gdzie część osób już mieszkała albo była bardzo zaawansowana w remoncie. Mając już wzięty i sfinalizowany kredyt i zabudżetowane koszty remontu dostaliśmy wezwanie do zapłaty dość znacznej kwoty, co do którego jedyną alternatywą był zwrot mieszkania. Osobiście było to dla mnie sporym rozczarowaniem - poczułam się oszukana - zażądano dopłaty za powierzchnię której nie mam - przecież nie mieszkam w mieszkaniu bez tynków tylko wytynkowanym. Znakomita cześć mieszkańców nie mając alternatywy zapłaciła, nieliczni poszli w spór sądowy płacąc za prawnika, tracąc nerwy i zdrowie. Zupełnie szczerze: budynek jest jakościowy, z mieszkania jestem zadowolona - lecz gdybym wiedziała, że do ceny, którą płacę powinnam doliczyć kilkutysięczną dopłatę i spory stres to bym się chyba bardziej zastanowiła. Rozmawiając z biurem sprzedaży zapewniono mnie, że budynek będzie w bardzo dobrej jakości, a spółka jest profesjonalna i zależy im na dobrej marce. I być może tak jest - jednak wymuszenie od kupujących zapłaty za metry, których nie ma i zarobienie w ten sposób 1,7 miliona złotych (200mkw razy średnia cena 8,5tyś) woła o pomstę do nieba. Temat wysokości czynszu, zachowania administracji oraz wentylatorów (niestety wieczorem i w weekendy od strony Giełdowej i Karolkowej idealnie słyszalnych) - to tematy na osobny wątek.
    Pozdrawiam wszystkich rozważających zakup w Incity - pierwszy etap jest już zamieszkany - sensownie jest skontaktować się z tymi ludźmi - są w stanie udzielić pełnej informacji jak całość wychodzi w "praniu".
  • Gość: rqa IP: *.acn.waw.pl 26.05.11, 17:49
    ile powinna wynosić grubość ścian między mieszkaniami? To chyba zależy od wielu czynników.
  • Gość: fgdf IP: *.centertel.pl 26.05.11, 21:53
    sek w tym, ze w akustyce kluczowe znaczenie ma m.in. grubosc i masa przegrody, chyba ze nie przeszkadza ci to ze bedziesz slyszal co mowia sasiedzi za sciana, czego sluchaja w radiu i telewizji, kiedy spuszczaja wode - twoj wybor, twoj kredyt i to na wlasne zyczenie

kolejny przyklad jak dobre miejsce zostaje zniszczone przez chciwosc i glupote dewelopera

fundamenty i sciany to nie sa rzeczy na ktorych mozna oszczedzac - to akurat musi byc zrobione najlepiej cala reszta jest wtorna - odpowiedz sobie na pytanie gdzie chcialbys mieszkac - w budynku o solidnych fundamentach, trwalych scianach, gdzie masz cisze i nie zalewa ci garazy ale masz brzydka lub malo interesujaca elewacje czy tez w budynku ktory bardzo dobrze wyglada z zewnatrz, ale w ktorym zalewa ci garaze, sciany pekaja, slyszysz co robi sasiad

ja wybieram ten pierwszy, gdyz na elewacji sie nie mieszka
  • Gość: rqa IP: *.acn.waw.pl 27.05.11, 01:03
    Oczywiście chodzi mi o kwestie związane z akustyką. Tak się zastanawiam, jeżeli twierdzicie, że taka grubość jest niewystarczająca to czy istnieje szansa, że dobór odpowiednich materiałów wyeliminuje problemy związane z akustyką. Odnośnie zalewania garaży wspomniałeś tak przy okazji ? Czemu tak piszesz? Czy może zauważyłeś coś niepokojącego w projektach o czym warto wiedzieć? Przyznam, że lokalizacja inwestycji i sam projekt mieszkania kusi. Sprawdziłem dokładnie dewelopera od strony finansowej i bezpieczeństwa moich pieniędzy. Firma młoda, ale dobrze rokująca. Projekt budynku nie jest ich autorstwa. Projekt, jak i samą działkę odkupili od Pekaesu w marcu 2011 za 50 mln PLN. Problemy płynności u tej firmy raczej nie powinny wystąpić. W marcu 2010 pozyskali inwestora strategicznego fundusz private equity z Izraela. Także czuje się spokojnie od tej strony. Daliście mi jednak do myślenia czy budynek który ma powstać nie będzie bublem.
  • Gość: wqswq IP: *.centertel.pl 30.05.11, 02:31
    Ty w inwestorze widzisz zalete, ja wade - zydzi buduja najgorzej - dla niech nie jest wazna jakosc, ale jak najinzsze koszty i jak najwieksza marza - zydzi czyli okolo 30 najwiekszych deweloperow na naszym rynku to najwieksi tandeciarze

niestety/stety najlepiej buduja spoldzielnie mieszkaniowe a z deweloperow
    polnord, budmiex, echo i od biedy acciona, choc oni wciskaja mnostwo slupow konstrukcyjnych w mieszkaniu bo tak taniej

unikac nalezy zydow u hiszpanow, o jwc, dolcanach i innych polskich badziewiach nie wspomne

• pasiasta-filizanka 24.08.14, 14:35

Osobom zamierzającym kupić mieszkanie w Incity polecam zapytać sprzedawców o zapis w umowie deweloperskiej który mówi o obliczeniu ostatecznej ceny mieszkania wg pomiaru geodezyjnego powykonawczego z natury wg normy PN-70/B-02365. Oznacza to, że kupując mieszkanie dla przykładu 40,35m kw - kupujecie mieszkanie około tej wielkości. Faktyczne obliczenie ceny nastąpi gdy lokal będzie już wybudowany i zostanie zmierzony przez geodetę. W tej normie pomiar powinien zostać zrobiony w ścianach surowych, niewytynkowanych.
    Jeżeli metraż będzie większy - dopłacicie jeżeli mniejszy - dostaniecie zwrot. Jednakże w przypadku pierwszego etapu dokonano następującego manewru: uprawniony geodeta p. Piotr Gotkowski dokonał pomiaru już po położeniu tynków, a następnie odjął po 2 cm na wartość tynku. Ponieważ nowoczesne tynki są gipsowe nie mają takiej grubości a przeciętnie od 0,8 do 1,5cm pomnożone przez całość lokalu dało to powierzchnię w zależności od wielkości mieszkania od 0,5 do 1,5m kw większą od kupowanej. Na całym pierwszym etapie po pomiarze geodezyjnym wyszło że wybudowano o 200m kw wiecej powierzchni niż było w projekcie. I teraz : taka wielkość to są dwa 100 metrowe mieszkania - nie ma możliwości by pojawiły się "dodatkowo"w kubaturze budynku. Co oznacza, że każdemu kupującemu "dozmierzono" od 0,5 do 1,5 mkw więcej. Przemnożone przez 164 lokale daje dodatkowo 200m kw. I teraz zapis w umowie mówi, że jeżeli cena lokalu w wyniku obmiaru uleganie zmianie to kupujący ma prawo odstąpić od umowy. Mieszkania odbieraliśmy od stycznia do końca marca. Wezwania do dopłaty wahające się od 4 do 10 tyś zł dostaliśmy w połowie maja gdzie część osób już mieszkała albo była bardzo zaawansowana w remoncie. Mając już wzięty i sfinalizowany kredyt i zabudżetowane koszty remontu dostaliśmy wezwanie do zapłaty dość znacznej kwoty, co do którego jedyną alternatywą był zwrot mieszkania. Osobiście było to dla mnie sporym rozczarowaniem - poczułam się oszukana - zażądano dopłaty za powierzchnię której nie mam - przecież nie mieszkam w mieszkaniu bez tynków tylko wytynkowanym. Znakomita cześć mieszkańców nie mając alternatywy zapłaciła, nieliczni poszli w spór sądowy płacąc za prawnika, tracąc nerwy i zdrowie. Zupełnie szczerze: budynek jest jakościowy, z mieszkania jestem zadowolona - lecz gdybym wiedziała, że do ceny, którą płacę powinnam doliczyć kilkutysięczną dopłatę i spory stres to bym się chyba bardziej zastanowiła. Rozmawiając z biurem sprzedaży zapewniono mnie, że budynek będzie w bardzo dobrej jakości a spółka jest profesjonalna i zależy im na dobrej marce. I być może tak jest - jednak wymuszenie od kupujących zapłaty za metry, których nie ma i zarobienie w ten sposób 1,7 miliona złotych (200mkw razy średnia cena 8,5tyś) woła o pomstę do nieba. Temat wysokości czynszu, zachowania administracji oraz wentylatorów (niestety wieczorem i w weekendy od strony Giełdowej i Karolkowej idealnie słyszalnych) - to tematy na osobny wątek.
    Co do ścian - użyto bloczka silikatowego o podwyższonym współczynniku tłumienia hałasu i faktycznie jest ok - nie słychać sąsiadów. Przynajmniej w pierwszym etapie - te zawsze są przez deweloperów budowane najstaranniej.
  • Gość: city IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.05.11, 10:23
    okolica nieciekawa (pracuję w okolicy), brak zieleni, teren po zakładach kasprzaka, unosząca się ciągle rtęć i inne pierwiastki...Na Giełdowej jest sporo przybytków uciechy,sporo mieszkań wynajętych. Brak jest infastruktury potrzebnej do życia (wokół same biurowce). Są to aspekty mieszkania blisko centrum, niestety...Atutem jest z pewnością powstające blisko metro (i na tym zalety się kończą).
  • indygohaze 30.05.11, 18:30
    Witam ponownie

Zaczynajac ten temat, wiedzialem ze nic pozytywnego nie uzyskam na temat tej inwestycji - bo to juz taki standard na tym forum. Wolimy krytykowac.
    Ale i tak dzieki za wszelkie wypowiedzi. To prawda ze w tej lokalizacji nie ma dobrze rozwinietej infrastruktury. Ale za to jest cisza. I o to wlasnie mi chodzi. Blisko to przyszlej stacji metra, bliskosc tramwajow. Co tak naprawde wiecej potrzeba. Supermarket? Takie zakupy robi sie hurtowo w weekend. Na tym osiedlu ma powstac ok 600 mieszkan, wiec sklepik 'na rogu' na pewno bedzie i to wystarczy.
    Prosze o kontynuowanie dyskusji, bede wdzieczny za wszelkie uwagi.

Milego wieczoru.....
  • Gość: dominika IP: 178.73.30.* 01.06.11, 11:19
    Hej, mnie tez interesuje In City. Głownie z powodu bliskości do centrum. Nie mam ochoty spędzać tych kliku wolnych godzin w ciąga dnia na stanie w korkach. Wystarczy że prawie cały dzień będę musiał siedzieć w pracy żeby zarobić na spłatę kredytu. W każdym razie jakbyście coś wiedzieli to proszę o wpisy.
  • Gość: UGFR IP: *.centertel.pl 01.06.11, 19:32
    A TO BIERI KRIEDIT I KUPUJTA - ZAWSZE TO POSTEP W POROWNANIU Z ZADUPIEM DOLNYM NA PODLASIU
  • Gość: ja IP: *.aster.pl 03.06.11, 14:10
    Mnie zachęciła cena lokalu wraz z komórka lokatorską 8800/m2 w tej okolicy to może nie jakaś super okazja ale napewno po niżej średniej. Bliskość metra powoduje, że za pare lat ceny będę znacznie wyższe. Orientuje się ktoś kiedy ta inwestycja ma ruszyć? Ostatnio jak byłem u nich to podobno dopiero w sierpniu.
  • Gość: ciekawy_wawa IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.11, 18:43
    Inwestycja ma ruszyc prawdopodobnie w sierpniu (I etap), odbior grudzien 2012.
  • Gość: Alek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.06.11, 21:33
    Ojej to na Euro nie zdążą, nie kupuję...
  • Gość: Paweł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.11, 23:03
    Tak, prace mają ruszyć z budową w sierpniu. Ceny są dużo niższe niż konkurencja ale to się niedługo zmieni jak ruszy budowa(na razie jest prowadzona przedsprzedaż, potem będzie ok. 8 % drożej), dodatkowo obecnie komórka lokatorska (2700 za metr kw.) jest dodawana gratis i można sobie samemu ja wybrać. Są nawet dostępne 10metrowe więc korzyść prawie 27 tyś.
    Co do położenia to w 2014 pewnie ruszy 2 linia metra. Co zwiększy atrakcyjność inwestycji. Dojazd do centrum 4 min. Na piechotę 20 min. Mnie osobiście bliskość biurowców nie przeszkadza. Na przeciwko ma powstać całkiem ładny biurowiec, troszkę dalej wieżowiec Spire. Sklep spożywczy też jakoś napewno powstanie na parterze bo to maja byc lokale usługowe. Architektonicznie mnie sie osobiscie podoba. Co do szczegółów technicznych się nie wypowadam ale zakładam że wszędzie można miec jakieś ALE... Ogólnie więcej plusów a przede wszystkim kusząca cena w przedsprzedaży w porównaniu z konkurencją. W tym miejscu 9-10 tyś za metr to norma.
  • Gość: reef IP: *.centertel.pl 08.06.11, 22:25
    gdzie ty kretynie widzisz cene 9-10 tys za metr jako norme ???
    chyba pojebalo ci sie z rokiem 2008 lub cenami ofertowymi - ofertowa moze byc nawet 100 yus za metr

za te lokalizacje to mozna dac 6-7 tys, a za jakosc budowy to nawet 1 tys szkoda bo tym sie nie da mieszkac, chcyba ze chcesz miec caly czas stopery w uszach ... qrwa 18 cm sciany to PORAZKA

przy okazji zobacz po ile mozna kupic u zyda na gieldowej - zyd wystawia po 10-11 ale od reki moglem kupic za 8 - mam na mysli najlepsze mieszkania, bo inne byly jesczze tansze

a teraz wracaj do biura sprzedazy i powiedz pryncypalowi, aby zrobil grubsze sciany bo w takiej ch...owiznie to strach mieszkac
  • Gość: Miauuu IP: 89.74.141.* 12.06.11, 16:06
    Weź się człowieku wyluzuj. Bredzisz głupoty. Chciałem kupić w Atlasie obok mieszkanie i jakoś za 8 się nie dało. Cena nie schodziła poniżej 9 za metr.... Głupoty piszesz. Zazdrość cię zżera. Idź uderz swoją starą albo weź się sam w łeb jebnij. Albo to i to. Metro i powstający Business Park podniesie cenę obu deweloperom. I nie ważne czy ściana ma 18 czy 25 szerokości. Choć faktycznie mogliby zrobić trochę grubsze te ścianki...
  • Gość: fele IP: *.home.aster.pl 12.06.11, 20:17
    BUAHAHAHAHAAAAAA!!!
  • Gość: Paweł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.11, 23:11
    Szczerze wolę mieszkać wśród biurowców ale prawie w śródmieściu. Wracać z pracy, imprezy itd. 10 min niż np. jechać na Wilanów 30-40 min jak dobrze pójdzie.
  • Gość: bolec IP: *.home.aster.pl 12.06.11, 20:18
    Dla mnie możesz mieszkać nawet pod mostem w kartonie! BUAHAHAAA :D
  • Gość: Miauuu IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.11, 22:58
    Są tu jacyś normalni ludzie? czy sami debile , dla których wszystko jest nie tak ?
  • indygohaze 08.09.11, 11:21
    Witam

Czy ktos posiada najswiezsze wiadomosci dotyczace tej inwestycji?

Czy budowa ruszy we wrzesniu?

Pozdrawiam
  • komalo 08.10.11, 13:54
    Na ostatnich targach mieszkaniowych w PKiN powiedzieli, że budowa ma się zacząć pod koniec bieżącego roku a mieszkania mają być gotowe w Q1 2013. Za mieszkanie ok. 100 m2 liczą sobie ok. 7500 zł/m2. Oczywiście cena wyjściowa, więc jeszcze do negocjacji.
  • Gość: zainteresowany IP: *.bas.roche.com 10.10.11, 14:19
    Zamierzam kupić w tej inwestycji mieszkanie. Cena to 9,2k za metr, garaż 39k, komórka, 2,7k za metr. Nie ma żadnej negocjacji, chyba że jest przy mieszkaniach większych niż 50m2. Wjazd na budowę po otrzymaniu pozwolenia na budowę koniec października/początek listopada.

Inne mieszkania w tej okolicy dużo droższe
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 12.10.11, 12:34
    Mam rezerwację 37 m2, cena 9,150/m2. Wiecie co ma/może powstać na tyłach Kredyt Banku od ul. Giełdowej? Moje okna będą wychodziły na giełdową, właśnie na dziedziniec KB. Mam nadzieję, że coś tam powstanie, bo ten dziedziniec ochydny.
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.11, 16:51
    Na tyłach KB ..hmm tam jest chyba parking na samochody 2piętrowy jeżeli dobrze rozumiem, więc pewnie nic szybko nowego nie powstanie tam. Ale okolica się rozwija. Do 2013 powstaną 3 nowe biurowce (budowy wszystkich już rozpoczęte), dodatkowo pewnie w tym samym czasie uruchomią drugą linie metra. Okolica robi się bardzo biznesowa. Ceny i tak są dość atrakcyjne w porównaniu z sąsiadami z Giełdowej czy Skierniewickiej z Dolcanu. Mam tylko nadzieję, że ruszą jeszcze w tym roku. Wykonawcą będzie chyba Karmar, dzisiaj tam przechodziłem i widziałem jak zaczynali instalować bazę. Macie jakieś opinie o tej firme?
  • indygohaze 13.10.11, 10:17
    Witam
    Jesli 'Karmar S.A' bedzie generalnym wykonawca to dosyc ciekawe, poniewaz obecnie jest wykonawca niedawno rozpoczetej budowy 'Karolkowa Business Park' po drugiej stronie ulicy Karolkowej. Nie bedzie mial daleko:p
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 13.10.11, 17:44
    Wstyd się przyznać, ale nie przyglądałem się co tam jest za tym KB, wydawało mi sie, że pusto. W ogóle zaczynają mnie dopadac wątpliwości. Może jednak wtórny... Byłoby już i bardziej klimatycznie. Ktoś wie jak będą wyglądały czynsze w InCity?
  • Gość: zainteresowany IP: *.bas.roche.com 14.10.11, 13:31
    No to witam sąsiada!:)

Ja mam rezerwację od Karolkowej w segmencie B, więc jednak widok parkingu KB wydaje mi się lepszy niż widok na powstający biurowiec Karolkowa Business Park.
    Też mam ciągle wątpliwości, szczególnie że mnóstwo jest innych inwestycji.
    Rozglądałem się za wtórnym, ale potem stwierdziłem bezsens tego, bo ceny są podobne do wtórnego.
    Pociesza fakt, że bardzo blisko będzie metro, są autobusy i tramwaje i mimo bliskości centrum to tam jest wyjątkowo cicho.
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 14.10.11, 14:27
    Widok na biurowiec to nie ejst zła perspektywa :) Po 17 nikt nie gapi ci się w okna, możesz robić co chcesz i jak chcesz. Jeśli będą tam jakieś drzewa to już w ogóle będzie miło, takie biurowce to raczej fajna architektura. Parking jednak bywa hałaśliwy, ale ja chciałem mieć okna od południa, lub zachodu, więc jest kompromis. Wtórny rozbraja cenami i standardem. Martwię się o czynsz, "podwyrzszony standard" może kosztować.
  • Gość: zainteresowany IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.11, 17:07
    Czynsz jest wszędzie. Wiadomym jest, że we wtórnym płacisz dużo za fundusz remontowy, gdzie tutaj jest minimalny. Sądzę, że na tym etapie nikt pewnie tego nie może przewidzieć ile czynsz wyjdzie, bo może to być zarówno bezczynszowe (przynajmniej przez jakiś czas) albo 6-10zł za metr.
    Teraz ten 'podwyższony standard' jest wszędzie, kolejne hasło reklamowe. Nie widzę tutaj nic co by stanowiło podwyższony standard w stosunku do innych inwestycji. Chyba, że ochronę, recepcję czy też 'dziedziniec z ogródkiem oraz plac zabaw' nazwać podwyższonym standardem, ale jest mi to zbędne oraz też to widzę we wszystkich przeglądanych przeze mnie nowych inwestycjach
  • Gość: MICHAŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.11, 18:31
    Myślę że z każdej strony widok z okien ma swoje plusy i minusy. Na dziedziniec może być troszkę ciszej natomiast na biurowiec Karolkowa rzeczywiście po 17 nikogo już tam nie będzie ale w ciągu dnia może tam przejeżdzać sporo samochdów.
    Też się jeszcze zastanawiam czy wchodzić w to na 100%, cały czas się rozglądam. Byłem dzisiaj na targach mieszkaniowych. Niestety ceny sa dużo wyższe. W 19 dzielnicy najtańsze mieszkanie 3 pokojowe 63m/kw cena 634 tys z fatalnym widokiem na kolejową na 1 piętrze! W Oxygen JWC też ceny za 3 pokojowe powyżej 600 tys plus garaż za 49 tys!!! Ja dla mnie otoczenie tych dwoch wymienionych inwestycji jest dużo gorsze.
    W Incity za taką cene są mieszkania 3 pokojowe 72m/kw w granicy 560-580 w zależności kto kiedy rezerwował i dodatkowo miał gratis w promocji na samym początku komórki lokatorskie w cenie.
    Długo nad tym myślałem ale po dzisiejszych targach dochodzę do wniosku że to dobra decyzja.
    Pozostaje tylko mieć nadzieję żeby jak najszybciej ruszyli z budową.
  • Gość: gość IP: *.interdom.net.pl 15.10.11, 23:30
    różnica jest taka, że XIX dzielnica jest gotowa, więc mieszkanie możesz obejrzeć na żywo dojrzeć wiele kwestii, które na planie pominiesz. Niemniej w przypadku XIX dzielnicy sąsiedztwo jest masakryczne, zwłaszcza ta stacja transformatorów (czy co to jest) zaraz obok w kierunku centrum. Szkoda, bo osiedle wygląda dość ładnie, a tu taki pasztet estetyczny i nie tylko (ciekawe, jak to działa na zdrowie). Możesz jeszcze zobaczyć CAA w okolicy
  • Gość: Marcin IP: *.home.aster.pl 29.10.11, 09:58
    Biurowce to tez niemiłosierny hałas generowany przez urządzenia klimatyzacyjne zlokalizowane na budynkach biurowych. Fajnie jest mieć coś ładnego za oknem ale jak pozwala spać przy uchylonych oknach. Budowane biurowce w okolicy mogą być zmorą mieszkańców. Warto przemyśleć, na którą stronę brać mieszkanie. Hałas uliczny nie przeszkadza tak bardzo jak jednostajne i ciągłe wycie agregatów i pomp używanych przy klimatyzacji.
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 25.10.11, 17:22
    Nowa, planowana data uzyskania pozwolenia na budowę - koniec listopada/początek grudnia :/
  • indygohaze 31.10.11, 11:38
    Jak to nowa data uzyskania pozwolenia na budowe?!? Przeciez juz od dawna posiadaja!
    Skad takie informacje?
  • Gość: gość IP: *.ecatel.net 31.10.11, 12:02
    W środę mają mieć najświeższe wieści z Urzędu Miasta. A koledze chyba chodziło o przeniesienie pozwolenia na budowę na innego inwestora (Okam)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.11, 15:08
    Witam, ja zarezerwowałem mieszkanie w In City. Najpierw jednak obejrzałem ich ukończoną inwestycję na Grójeckiej, która wygląda dosyć efektownie. Ceny w In City w porównaniu do innych z tej okolicy są chyba najniższe. Lokalizacja b.dobra, a przy tym w miarę cicho i spokojnie. Jak poinformowała mnie Pani w biurze sprzedaży, czynsz na Grójeckiej to 6.5 zł za metr. Na Siedmiogrodzkiej standard będzie wyższy, ale więcej mieszkań i przez to bogatsza Wspólnota.
  • Gość: Marcin IP: *.home.aster.pl 29.10.11, 10:20
    Biurowce to tez niemiłosierny hałas generowany przez urządzenia klimatyzacyjne zlokalizowane na budynkach biurowych. Fajnie jest mieć coś ładnego za oknem ale jak pozwala spać przy uchylonych oknach. Nowe budowane biurowce w okolicy mogą być zmorą mieszkańców. Warto przemyśleć, na którą stronę brać mieszkanie. Hałas uliczny nie przeszkadza tak bardzo jak jednostajne i ciągłe wycie agregatów i pomp używanych przy klimatyzacji.
    Wystarczy przyjść wieczorem letnią porą w okolicę Karolkowa/Giełdowa/Hrubieszowska, by posłuchać czym przyszli mieszkańcy I etapu InCity będą częstowani, oczywiście ci, którzy zdecydują się mieć sypialnie na południe lub wschód.
  • Gość: klimat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.11, 13:13
    W sumie kryzys idzie więc i mrówki w biurowcach będą pracować i używać klimatyzacji nie od 8:00 do 18:00 a do 24:00 conajmniej albo i przez całą noc będą harować.

FYI - kilmę w biurach na noc się wyłącza "znafco"
  • Gość: Marcin IP: *.home.aster.pl 01.11.11, 22:57
    wylaczanie klimy w nocy to pobozne zyczenie napalonych klientów. zapomnij o ciszy, jak chlodzona jest serwerownia lub jak urzadzenia sluza do wentylacji (tryb 24h). gratuluje optymizmu. :)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.11, 20:57
    Witam, wie ktoś co dzieje się z inwestycją. Kiedy rusza budowa?
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.11, 12:04
    Zdecydowanie ceny w Incity mają najkorzystniejsze. Incity będzie wyglądało nawet troszkę podobnie jak ich inwestycja przy Grójeckiej tzn. taż w kształcie takiej podkowy z patio w środku.
    Pytanie trochę z innej beczki.
    Jestem zainteresowany kredytem w euro gdyż część zakupu będę musiał właśnie w taki sposób sfinansować, czy możecie polecić jakieś dobre oferty, może macie już jakieś swoje doświadczenia albo znajomych który niedawno zaciągali taki kredyt?
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 17.10.11, 16:03
    Open finance poleca KB, ale zależnie od indywidualnej sytuacji Klienta i jego preferencji wybór może być chyba inny :) Poleciłbym współpracę z OF, pomagają jakoś ogarnąc caly ten temat.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.11, 17:42
    Doradca finansowy właśnie z OF wskazał, że na ten czas najniższe raty jeśli o EUR chodzi ma DnB Nord, KB i Deutsche. Też w zależności od tego czy bierze się cross-selling i ile poszczególne produkty z takiej paczki kosztują, więc trzeba wszystko podliczyć.
  • Gość: -) IP: 217.8.177.* 17.10.11, 17:00
    Ten wątek to jakiś koncert życzeń? Można babcie pozdrowić?
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 17:36
    Generalnie niezła kiszka...straaasznie długo to trwa. Chyba dużo ludzi już zrezygnowało. Ja też się zastanawiam i tak zrobię, chyba że dostanę zniżkę. Umowa podpisana w czerwcu, potem kolejna a ceny nieruchomości spadają.
    K...wa w jakich czasach my żyjemy, że nie można wysłać maila z informacją co się dzieje i dlaczego tak się to przedłuża.
  • naplacu 10.12.11, 20:01
    Witam,

oni tłumaczą sprawę biurokracją - ze względu na jakiś spór o drogę przeciwpożarową musieli wystosować jakieś pismo do UM, które teraz tam utknęło. Oni sami twierdzą (przedwczoraj rozmawiałem), że przed styczniem to nie ruszy ze względu na leniwość UM.

Co do wycofań-wycofało się pięć osób z 56, które zarezerwowały mieszkania z pierwszej części inwestycji (czyli 164 mieszkania).

Pozdrawiam!
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 00:06
    odwołało się pięć. Wydaje mi się że zrobi tak więcej. Po pierwsze jeśli to się ma jeszcze przeciągnąć do stycznia. Po drugie dużo ludzi wpłaciło te pięć tysięcy ale że ich nie stracą to wolą narazie poczekać jak się rozwinie sytuacja z czystej ciekawości, przynajmniej ja tak mam. Czekam mimo iż decyzja zapadła, że rezygnuje. Nie śpieszy mi się po te 5 tysięcy. Mam wrażenie, że sporo osób tak myśli!
  • Gość: mdk IP: *.tzmo.ru 12.12.11, 12:35
    witam
    również MIAŁEM rezerwację, jednak jakieś dwa tygodnie temu zrezygnowałem. ci mało poważni ludzie z biura sprzedaży od czerwca mącili o odkładającym się terminie rozpoczęcia inwestycji.
    początkowo tłumaczyli się procedurami przeniesienia pozwolenia, potem czasem potrzebnym na wyłonienie generalnego wykonawcy i banku inwestującego, a na koniec biurokracją w UM.
    jestem pewien, iż problem jest gdzie indziej: oni odwlekają start inwestycji z obawy na sytuację na rynku. obserwują, co się dzieje i są świadomi, że w takich warunkach nie sprzedadzą tych lokali. kredyty walutowe są praktycznie niedostępne, od 01.01.2012 wchodzi nowa rekomendacja KNF drastycznie zaostrzająca warunku udzielenia kredytów hipotecznych, poza tym w wawce jest największa w historii ilość dostępnych lokali na rynku pierwotnym. reasumując, inwestycja na pewno do lata nie wystartuje.
    proponuję skontaktować się z innymi deweloperami, bardzo spuścili z tonu i początkowo bardzo atrakcyjna oferta Okamu już teraz wcale taką nie jest.
  • indygohaze 14.12.11, 21:17
    Witam

Otrzymalem dzis od Okam maila z info iz wszelkie problemy administracyjne z przenoszeniem decyzji o pozwoleniu na budowe zostaly rozwiazane i w ciagu 10 dni pozwolenie zostanie przeniesione na spolke Okam. Ponadto w ciagu tyg zostanie podpisana uwowa z generalnym wykonawca. Prosza o kontaktowanie sie z biurem w celu podpisania umowy przedwstepnej. Sadzilem, ze jednak bedzie to jakies 3 mies pozniej bo wtedy nabiera mocy prawnej Ustawa (dziennikustaw.gov.pl/D2011232137701.pdf ) o ochronie praw nabywcy. Nie wiem co robic. Czekac? A co inni Panstwo ktorzy podpisali umowe rezerwacyjna maja zamiar dzialac?

Pzdr
  • Gość: mamałyga IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.12.11, 01:05
    od dzisiaj są robole na budowie i coś dlubią.

Obok na Giełdowej 4 wykończone mieszkania w okolicy 8 koła chodzą - jeszcze troche tego szajsu zostało

pozdr

ps
    tzn
    nie pozdrawiam kretyna z tego wątu który gdzieś bezmyślnie napisał 'teraz jest przedsprzedaz a potem będzie 8% drożej'. Kvrwa człowieku masz ty głowe czy hvja na karku. Albo będzie 8 drożej, albo i nie będzie. A ja mówie że bedzie taniej, i nie 8 a 18% i co? Do obozu reedukacji matole
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 15.12.11, 10:55
    Ja mam zamiar podpisać jak tylko bedą mogli przedstawić wszystkie dokumenty niezbędne do mojego wniosku kredytowego :/ Niestety dla mnie problemem może być nowa rekomendacja KNF :/ To jak długo można odwlekać podpisanie umowy przedwstępnej napisane jest chyba w umowie rezerwacyjnej.
  • Gość: bolero IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.11, 11:10
    Ja pie... ludzie nie macie zdolności a pchacie się w przewartościowaną inwestycję, czy wy macie mózgi w głowach czy już je propaganda przerobiła na papkę ? Nowa rekomendacja KNF obejmie tylko gołodupców. Koleś co się skarży nade mną że to będzie dla niego problem to chyba już nawet papki we łbie nie ma skoro się chce tak zakredytować. Zapytaj się w banku czy w promocji dają też sznur i cegłę oraz mapę mostów w Warszawie. Jak można być takim imbecylem to nie wiem. Daj namiary na siebie, odkupię od ciebie za 1,5 roku to mieszkanie za 2/3 dzisiejszej ceny jak już będziesz miał nóż na gardle i negative equity. I wcale nie będzie mi ciebie żal.
  • Gość: do MAtoła 'lu' IP: *.play-internet.pl 15.12.11, 12:01
    a wpadłes na taki odkrywczy pomysł , że nie tylko dla ciebie nowa rekomednacja knf będzie problemem? ze dla wszystkich będzie? a najbardziej dla dewelopera? bo tacy otumanieni nieszczęśnicy jak ty, którzy wyłozyliby każdą cenę, byleby na kredyt, już tego kredytu w takiej wysokości nie dostaną? I z wielkim bUlem deweloper obniży swoją marżę z 35 na 15 % , byle sprzedać i dalej robic swoje?
  • Gość: lu IP: *.bph.pl 15.12.11, 13:17
    To forum jest chyba dla osób zainteresowanych tą inwestycją, a nie dla "ekspertów" w dziedzinie ekonomii. Wiedzą ekspercką w tej dziedzinie propouję dzielić się w TVN Biznes, lub w pracy. Domyślam się jednak, że z TAKĄ kulturą, która niektórzy tutaj prezentują ciężko jest uzyskać posłuch :/ Każdy podejmuje decyzję w odniesieniu do swojej sytuacji rodzinnej, czy materialnej. Chamskie i dość skrajne opinie dot. osób CHCĄCYCH kupić mieszkanie w tej inwestycji tym bardziej nie mają podstaw, że odnoszą się do ogółu bez znajomości indywidualnych sytuacji. Rekomendacja KNF będzie wywierała wielowymiarowy wpływ na rynek i nie ma jednoznacznych opinii na ten temat. Z doświadczenia wiem, że w przypadku tych komentarzy dużą rolę odgrywa też chora zazdrość, bo czym tłumaczyć to, że ktoś tak aktywnie i emocjonalnie udziela się na formum dotyczącym inwestycji którą nie jest zainteresowany? Chodzi o troskę o los innych? Zawsze mnie to mocno interesuje :)
  • Gość: kredycik_i_wio IP: *.play-internet.pl 15.12.11, 13:27
    won, żłobie
  • Gość: Wanda IP: *.152.151.148.dsl.dynamic.t-mobile.pl 15.12.11, 13:36
    cyt. '' won ,żłobie'' -Wypowiedź godna ..EXPIERDA. No ale jeśli chodzi o złote myśli nicka kretyncika-i-wio to chyba warszawiaków juz nic nie zdziwi. To zwykły cham .
  • Gość: miodek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.11, 14:54
    Jaki będzie miała wpływ na rynek rekomendacja KNF to wie każde dziecko. Mówienie, że nie wiadomo to papka powtarzana za "ekspertami" z expandera, opena, hb i innych krynic mądrości. Rekomendacja przykręci kurek z kredytami dla osób których na nie NIE STAĆ i które nigdy nie powinny myśleć o ich zaciąganiu. Wie o tym każdy kto ma mózg między uszami na nie próżnię. Nikt tu ci nie zazdrości niczego kolego, tu trzeba się mocno puknąć w czoło a nie zazdrościć tego, że chcesz się wpieprzyć w kredyt na 30 lat na inwestycji za 8 czy 9k z metra gdzie za rok będą tam sprzedawać za 6,5 a za kolejny rok za 5,5. Jakiej byś nie miał "sytuacji rodzinnej" to trzeba być kretynem, żeby zamiast wynajmować, brać kredyt jeszcze w walucie, który jest droższy niż wynajem. Rób co chcesz, kupuj, kredytuj się pod korek, twoje życie i twoja wtopa.
  • Gość: Gość IP: *.nameserverus2.com 16.12.11, 11:24
    @Miodek:
    Przecież ten kolo pisał z domeny *.bph.pl -> jest tak samo zainteresowany w sprzedaży hipotek jak cała banda z ołpena ;)
  • Gość: Wanda IP: *.152.151.148.dsl.dynamic.t-mobile.pl 15.12.11, 13:39
    Jak Matoł moze nazywać kogokolwiek matołem ?
  • johnnyc 21.12.11, 22:18
    Witam,
    Okam zaczyna rozsyłać zaproszenia do podpisania umowy przedwstepnej w styczniu (dzis doslałem)
    Ale z tego co wiem to chyba nie przenieśli jeszcze pozwolenia na budowę na siebie.
    Sam już nie wiem co działać, ciekawe czy po nowym roku ceny nie zacznął powoli spadać.
  • Gość: cewfd IP: *.centertel.pl 24.12.11, 01:23
    Tak po krotce ....

1/
    zastanawia mnie opinia, ze cena 8-9 tys to cena atrakcyjna - to chyba tylko dla pracownikow dzialu sprzedazy dewelopera i wszelkiej masci przyglupow, ktorzy w zyciu nie widzieli wiekszych pieniedzy, a caly ich pomysl na zycie to 30-50 letni kredyt, ktory dla tych matolow jest czysta abstrakcja

2/
    realna cena, za te katatrofalna pod wzgledem warunkow mieszkaniowych (scianka 18 cm to czyste szalenstwo) i dosc syfiasta pod wzgledem architektonicznym inwestycje to okolo 6 tys zl i to tylko ze wzgledu na lokalizacje w poblizu centrum

ale mieszkac w mieszkaniu w ktorym w zasadzie nie da sie mieszkac, bo slychac kazde slowo sasiada to juz skrajna glupota

POWINNO SIE WAS WYSTERYLIZOWAC ABYSCIE JUZ NIGDY WIECEJ NIE SPLODZILI TAKICH SAMYCH KRETYNOW JAK WY - WY W OGOLE NIE MACIE POJECIA O TYM CZYM JEST PIENIADZ I O TYM CZYM JEST MIESZKANIE DLA WAS TO JEDYNIE KREDYT I 4 SCIANKI CHOCBY Z KARTONOWEGO PUDELKA

JESTESCIE TOTALNYMI GLABAMI
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.12, 01:59
    Witam wszystkich,

Na wstępie chciałem powiedzieć, że nie mam pojęcia jakim trzeba być debilem żeby buszować po forach i obrażać innych ludzi? Ja mam wrażenie ,że łażą tu jakieś bezmózgie dzieciaki, które losowo wybierają sobie fora i krytykują , robiąc zamieszanie!
    A tak naprawdę, ludzi chcą poważnie chcą sobie podyskutować o tej inwestycji...

Moja sytuacja jest następująca: zapłaciłem 5tys.zł zadatku i nie wiem czy się nie wycofać? Mam umówioną wizytę po 20stym stycznia, więc jeszcze mam czas...
    Moja osobista i pozytywna opinia o tej inwestycji to: super lokalizacja z uwagi na budowane metro, tramwaje i autobusy i bardzo duża bliskość centrum, bliskość biurowców i banków , w tym KBP stawia tą inwestycję w super świetle pod względem późniejszego najmu dla firm i ich pracowników, które z reguły dużo więcej płacą za wynajem (w mojej firmie tak jest)
    Lokalizacja dosyć ładna, a raczej nie szpetna (mam tu na myśli brak sąsiedztwa przebrzydłej wszechobecnej wielkiej płyty)
    Cena (okolice 8 tys.zł/m2) - nie taka zła.
    JA wiem , że od razu uderzy mnie grom za takie słowa. Jednak, akurat ja szukam namiętnie mieszkania i tak, są po 8, 7, 6 a nawet 5,5 tys.zł/m2 . Tyle że ja nie chce mieszkać na Białołęce albo jakimś Wilanowie, Pradze lub Bemowie, albo na parterze od północy, albo z widokiem na 3 pasmową ulicę, jakiś slums, wielką płytę, i nie che kupować 100m2 , bo te ceny dotyczą takich lokali...
    Atlas obok ma ostanie mieszkanie 45m2 ...zrobione, za ...12tys.m2. Ma też giga duże (około 100m2) za prawie 8.... , więc dajcie se luzu....
    Mieszkanie w tym rejonie ...nie spadną. A tym bardziej jak wybudują metro.... Jednak ...stanie cen w miejscu , raczej będzie oznaczało spadek cen dla tych lokalizacji....(bo powinno iść do góry po wybudowaniu metra).
    I jeszcze jedno słowo dla kretyna, który tak szydzi z ludzi którzy chcą mieć własne M i obraża tych co wybierają kupno zamiast wynajmu.
    Nie wiem gdzie ty mieszkasz, może u mamusi, może na jakiejś kupie za grosze...., jednak ja wynajmuje zakichane 38m2 na Bemowie w nowym budownictwie z windą i garażem podziemnym za 1500zł miesięcznie + rachunki, i taniej się nie dało!
    Naprawdę, obliczyłem...., jak nawet zabulę i 10tys.zł /m2 to mi się bardziej będzie opłacać kupić niż płacić komuś. A ceny najmu nie spadną, tym bardziej jak przestaną niby budować...
    Aha...a studenci ostatnio też lubią luksus wybrzydzają slumsami (dziwne?)

Okej, w każdym razie mam dylemat, bo OKAM i ich Incity ma kilka wad:
    - pierwszy i ogromny to już na starcie problemy (z pozwoleniem na budowę). Może to oznaczać słabość dewelopera i brak ugruntowienia się w warszawsko-deweloperskim lobby. Brak układów, brak chodów w instytucjach naszych kochanych. Przy pierwszym następnym formalnym problemiku (a te zdarzają się dosyć często i są na porządku "dziennym" podczas budowy) , deweloper może się bujać z ewentualnym problem wieki , a klienci z nim

- drugi , to system finansowania (mówię o harmonogrami dla dewelopera ), który robi z klienta de facto inwestora, gdzie około 70% trzeba zabulić gdy postawią dopiero szkielet.
    Taki harmonogram to mógł być i był podczas prosperity. Teraz deweloperzy przeważnie mają system 10% teraz i 90% przy odebraniu kluczy....
    Nie wiem ,czy w tych czasach jestem w stanie uwierzyć i zaufać ,że wszystko pójdzie ok ze sprzedażą.
    Jednak, taki system płatności oznacza jedno: deweloper nie ma chyba kasy..!!! , albo bank mu nie zgodził się na inny system....bo uważa go za mniej wiarygodnego klienta (mówię o relacji bank - deweloper). Bank...wiadomo...nie może za dużo ryzykować...stąd taki harmonogram.

- rekomendacja KNF , która odsieje trochę ludków i potencjalnych klientów, co wpłynie na sprzedaż, a to wpłynie na nas....i na ryzyko

- mam też zastrzeżenia do architektury budynku. Moim zdaniem ...jest ...dziwna. Cienkie ścianki, wejście do większości klatek przez wewnętrzne patio, które będzie na wysokości 1 piętra, na które trzeba się dostać windą z "głównego hallu znajdującego się na piętrze 0", która to winda będzie dedykowana do tego celu i poruszać się tylko między piętrem 0 i 1 - dla mnie to jest super dziwne rozwiązanie - no ale może się nie znam na sztuce...

No... to tyle, nie wiem co o tym wszystkim sądzić? W dobie kryzysu i powyższych uwag...trochę się boję. Jednak atrakcyjność lokalizacyjna i ...cena (19sta dzielnica ma po minimum 10tys.złm2) bardzo mnie kusi.....

Ok. Mam nadzieje, że komuś pomogłem moimi spostrzeżeniami .... czekam na odpowiedzi zainteresowanych i TYLKO zainteresowanych kupnem mieszkania w tej inwestycji.
    Debilom i dzieciakom ... dziękujemy , więc nie muszą już się wypowiadać...

• Gość: maniek IP: *.dynamic.chello.pl 06.01.12, 10:00
    >>Nie wiem gdzie ty mieszkasz, może u mamusi, może na jakiejś kupie za grosze...., jednak ja >> wynajmuje zakichane 38m2 na Bemowie w nowym budownictwie z windą i garażem >> podziemnym za 1500zł miesięcznie + rachunki, i taniej się nie dało!
    >>Naprawdę, obliczyłem...., jak nawet zabulę i 10tys.zł /m2 to mi się bardziej będzie opłacać >>kupić niż płacić komuś. A ceny najmu nie spadną, tym bardziej jak przestaną niby budować...

jestem bardo ciekaw tych obliczen - wlaszcza gdy kupujesz po 10k/m2 przedstawisz czy tylko utwierdzasz sie ze dobrze zrobiles?:D

Czy ceny spadna? napewno nie - oto dowody:
    stooq.pl/q/?s=gnt&c=3y&t=l&a=lg&b=0 - GANT SRANT
    stooq.pl/q/?s=jwc JWC
    stooq.pl/q/?s=pnd POLNORD

To bedzie dziwne troche ze zyski dewow spadaja i ich akcje tanieja ale ceny mieszkan tylko w gore :D

no to czekam na wyliczenia - i ide o zaklad ze akcje ganta bedzie mozna kupic ponizej 5 zeta
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.12, 13:45
    Ale mnie nie interesuje kurs akcji deweloperów.
    Co mnie to ?
    Jest popyt na nieduże mieszkania w dobrej lokalizacji... i zaklinacie rzeczywistości nic nie da!
    Jak deweloperzy przestaną budować, albo wstrzymają inwestycje, to nie oznacza ,że spadną ceny najmu.

A teraz wyliczenia: 38m2 x 10tys.zł/m2 = 380tys.zł.
    Wkład własny 10% , czyli 38tys.zł , kredyt w EUR, 30 lat = 1547zł

ebroker.onet.pl/plan-splat,kredyty,hipoteczne?prd_id=16¤cy_id=2&creditValue=342000&propertyValue=380000&periodYear=30&rate_type=1
    Oczywiście plus czynsz, jednak po 30 latach ma się mieszkanie na za darmo.
    Mam 30 lat. Jak będę miał 60 i przejdę na emeryturę, to skończy mi się kredyt. I wtedy wynajmę i potraktuję to jako część emerytury....bo chyba na ZUS to nikt nie liczy ?

Oczywiście za 10tys.zł/m2 to nie będę kupować ...no i na Kralokowej wynajem jest większy, bo na Giełdowej chciałem wynająć 38m2 ...i ceny były rzędu 1800zł na miesiąc....
  • Gość: plemier_pilkarz IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.12, 17:32
    > Ale mnie nie interesuje kurs akcji deweloperów.
    > Co mnie to ?

mowisz jak rozkapryszony bahor :D to samo powie ci bank jak nie bedziesz mial na mini ratke

> Jest popyt na nieduże mieszkania w dobrej lokalizacji... i zaklinacie rzeczywis
    > tości nic nie da!

tak widze ten popyt w sprwozdaniach dewow z gpw - sranta ganta co rok temu troszke przedobrzyl zprognoza bo raptem o 70 % :D jwc polnord super przeda - tylko kurs spada :D
    i gwarnatuje ci ze zobaczysz dalsze spadki akcji

> Jak deweloperzy przestaną budować, albo wstrzymają inwestycje, to nie oznacza ,
    > że spadną ceny najmu.

oczywiscie wzrosna bo caly czas brakuje mieszkan, wg gusu wzrosla liczba mieszkancow naszej bananowej republiki z 37 mln do 38 :D

> A teraz wyliczenia: 38m2 x 10tys.zł/m2 = 380tys.zł.
    > Wkład własny 10% , czyli 38tys.zł , kredyt w EUR, 30 lat = 1547zł

tak wiem, tylko szkoda ze pominales koszty ubezpieczenia, koszty transakcji i urzadzenia
    do tego notariusz itd. i jeden maly szczegol banki coraz mniej chetnie pozyczaja w euro :D
    ale kto by sie przejmowal - przeciez nei taki bogacz jak ty z 10% wkladem :D:D

> rel="nofollow">ebroker.onet.pl/plan-splat,kredyty,hipoteczne?prd_id=16¤cy_id=2&creditValue=342000&propertyValue=380000&periodYear=30&rate_type=1
    > Oczywiście plus czynsz, jednak po 30 latach ma się mieszkanie na za darmo.
    > Mam 30 lat. Jak będę miał 60 i przejdę na emeryturę, to skończy mi się kredyt.
    > I wtedy wynajmę i potraktuję to jako część emerytury....bo chyba na ZUS to nikt
    > nie liczy ?

jak dozyjesz przejdziesz, jak bedziesz grzecznie placil ratke to jest szansa i ze bedziesz caly czas zdrowy :D

> Oczywiście za 10tys.zł/m2 to nie będę kupować ...no i na Kralokowej wynajem jes
    > t większy, bo na Giełdowej chciałem wynająć 38m2 ...i ceny były rzędu 1800zł na
    > miesiąc....

niesamowite ja wynajmuje na pereca 40m2 za 1400 z czynszem do tego tylko oplaty, widzisz jaki dramat mam ? :D jesli tak samo szukasz mieszkania do zakupu z zasada a co tam 100 k w ta czy w ta to widac po tym jak genialnie szukales do wynajecia za 1800 :D

nie wpychaj ludzi na mine - nie jeden sie juz powiesil bo mini ratka zaczela cisnac
  • Gość: Miauu IP: *.centertel.pl 07.01.12, 21:31
    Nie wiem jaki jest stan tego 40m2 ??? w ktorym mieszkasz..? Wynajmujesz za 1400zl. mieszkanie w nowym budownictwie, czy wielka.plyta? czy pachnace stara babcią?? Ja mowie co.zastalem. A zastalem za 1800zl 38m2 na gieldowej. Zreszta wejdz sobie na oferty. Zalatw mi nowa kawalerke w podobnej odleglosci z.garazem.podziemnym za 1500zl + tylko oplaty....a obiecuje ze odpale Ci polowe.czynszu ...tak jakby agentowi.... ok ? moze.tal byc ?
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 10.01.12, 22:25
    I jeszcze jedna sprawa. To ze chce wziasc kredyt z 10% wkladem , nie oznacza ze nie mam wiecej pieniędzy :) frustracie...! :) Poza tym....nie wiesz ile zarabiam....frustracie :)
  • Gość: maniek IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.12, 23:01
    bo gowno mnie to obchodzi ile masz kasy i ile kredytu bierzesz kapisz?
    wypie...j
  • Gość: Miauu IP: 212.160.172.* 11.01.12, 12:00
    No i właśnie między innymi ze względu na takich niedorżniętych jak ty.... stwierdzam ,że to jest CAŁKOWITY bezsens udzielania się na takich forach...
  • Gość: john IP: *.home.aster.pl 10.01.12, 22:51
    Pozwolenie na budowę jest ale wystąpiono o nowe, bo za mało można było zarobić na pierwotnym!. Nie udało się jednak przeforsować nowego pozwolenia OKAMowi - zostało zaskarżone, jako niezgodne z warunkami zabudowy. Jak widać chciwość dewelopera nie popłaca. Ciekawe czy teraz budowa ruszy wg pierwotnego czy tez inwestycja dalej będzie wstrzymywana a ludzie dezinformowani.
  • Gość: Miauu IP: 212.160.172.* 11.01.12, 12:04
    A wiesz może co zawierało nowe, zaskarżone pozwolenie na budowę ?
    Co deweloper chciał uzyskać / zmienić ?
    Czy to zmienia stan rzeczy ? tzn. czy stare przeniesienie pozwolenia na budowę jest nieaktualne ?
  • Gość: john IP: *.home.aster.pl 11.01.12, 20:14
    Zmianie miało ulec zwiększenie liczby mieszkań, miejsc garażowych, wymiary budynku, kubatura. Chciano wycisnąć jeszcze więcej z inwestycji. To o tyle dziwne, że i tak projekt jest zrobiony prawie bez poszanowania "normalności" mieszkania. Ważniejsze są lokale usługowe od wejść do klatek, ważniejsze miejsca postojowe od komfortu życia na poziomie 0 a nie +1. Skoro oficjalnie mówią o ścianach 18 cm i nie widzą w tym problemu to aż strach pomyśleć o tym czego nie mówią ;o)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 13:41
    Witam,
    moim zdaniem lokalizacja jest b.dobra. Blisko centrum, a jednocześnie cicho i spokojnie. Metro po nosem bedzie w przyszłości wielkim atutem przy ewentualnej sprzedaży, wynajmie czy codziennym mieszkaniu. Długo szukałem mieszkań i np. na Służewcu są mieszkania w cenie ok. 8 - 8.8 za mkw. a standard wykonania podobny lub gorszy. Następna sprawa to wielkość inwestycji, im większa przyszła Wspólnota Mieszkaniowa, tym bogatsza, ponieważ np.wpłaty na f.remontowy będą wieksze. Myślę też, że czynsz może być przez to mniejszy. Atutem jest bank finansujący inwestycję ( PKO BP ). Bank przypilnuje każdego etapu wykonania budynku i rozliczy wykonawcę. Następna sprawa, developer kupił działkę i projekt za ok. 53 mln za własne pieniądze ( przeglądałem księgę wieczystą i nie w niej hipoteki, księga jest wolna od wszelkich obciążeń ). Ceny mieszkań mogą ( ale wcale nie muszą w tej okolicy ) spaść o ok. 8 - 10 %, ale czekając na te ewentualne spadki zostaną mi mieszkania, których nie chciałbym wybrać.Najlepsze mieszkania będą zajęte. Mam zaproszenie na podpisanie umowy przedwstępnej i mam zamiar ją podpisać. Grubość ścian może trochę za mała, ale przecież każdy projekt musi spełniać jakieś normy dot. akustyki, poza tym w ostateczności przyklejam styropian 5 cm i płytę gipsowo- kartonową, czyli w sumie ok. 7cm i mam spokój. Sąsiedztwo banków i innych firm ( po drugiej stronie ulicy budują się dwa nowoczesne biurowce) pozwoli na ewentualne wynajęcie mieszkania w dobrej cenie. Podsumowując, długo szukałem mieszkania i ta inwestycja wydaje mi się jedną z lepszych ze względu na cenę i lokalizację.
    Pozdrawiam
  • Gość: matuzalem IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.01.12, 14:23
    jedno pytanie - ile ci płacą by w Trzech Króli takie bałwochwalstwa wypisywać?

Tak na marginesie - kredyt w PKO bierze inwestor z Izraela i jego bank rozlicza, a nie wykonawcę. Co do wyciszenie polecam raczej specjalistyczne materiały, zwykły styropian to może być za mało. Nie lubie partactwa, blok buduje się na dziesięciolecia, a te 18 cm jest poniżej wszelkiej krytyki. Izraelski inwestor weźmie kasę, a ludzie przez 100 lat będą mieli dyskomfort.
  • Gość: Gazealll IP: *.dynamic.mm.pl 07.01.12, 00:05
    No nie ma co się rozwodzić....

Projekt jest kupiony od PPKSu. Dla mnie PPKS to jakby jakoś PKP, wiadomo... klapa opadająca i powtarzana bezmyślnie przez pokolenia.
    Izraelski inwestor nie ma tu nic do rzeczy!
    Kupił projekt gotowy razem z użytkowaniem wieczystym działki. Podejrzewam ,że chętnie inwestor przerobiłby projekt z lekka, bo gdzieniegdzie jest on nieprzemyślany.
    I np. przerobienie ścianek, to praktycznie projekt od nowa. A projekt od nowa to nie tylko kasa dla projektanta (bo to pikuś) , ale nowe pozwolenia, czyli następne 2 lata postoju, gdzie może ktoś to jeszcze zakwestionuje....???
    Popatrzmy na Atlas obok. Oni kupili działkę i zrobili projekt od nowa.
    Fakt. Napchali tam jak głupi klusek tych mieszkań, i trzeba być fetyszystą albo ekscentrykiem i bardzo wyrozumiałym i pełnym miłości i empatii człowiekiem dla innego człowieka.
    Bo taki musi być człowiek, który chce mieszkać w tym inwigilowanym przez wszystkich dookoła i nawzajem siebie przez okna odległości minimetrów jedno od drugiego ...sąsiadów.
    W każdym razie zrobili coś , mimo tego upchania ...coś co stanowi jeden wielki przemyślany projekt. Jeden główny hall, gdzie będzie dwóch cieci.

W Incity będzie tyle halli ile będzie etapów, przemnożone przez cieciujących cieci, za pieniążki..., nie państwowe ...bynajmniej.

Reasumując , deweloper obecny ma się nijak to grubości ścianek...., a może się mylę i da się zainstalować pustaki o te 2-4cm grubsze, bez zmiany projektu ?
  • Gość: dsfsd IP: *.centertel.pl 07.01.12, 02:40
    Czy wy jestescie az tak sfrustrowani, ze wypisujecie takie bzdury w takiej ilosci ???

krotka pilka
    - projekt ch...owy - architektura i technologia do dupy
    - lokalizacja niezla, ale szalu nie ma - widok na zasyfialy parking KB robi duuuuze wrazenie
    - pie...nie o tym, ze ceny nie spadna to tylko pie...nie - mozecie sobie tak gadac i gadac, co nie zmienia faktu, ze ceny i tak spadaja i spadac nadal beda bo sa z sufitu a nie z relaliow

mowiac krotko - tylko kredytowa ciota kupi u was mieszkanie za wiecej niz 5 tys bo taka ciota nie zna wartosci pieniadza, ale jak ma znac, jak mozgu nie ma

a teraz wracajcie do tych waszych zasranych biurek i wypisujcie dalej glupoty, na temat tego jaka to zajebista inwestycja, jak swietna lokalizacja ... i o tym, ze jezeli ktos trzezwo patrzy na ten syf i mowi, ze to syf to zapewne mieszka z mama, tata, babcia, dziadkiem i pradziadkiem na 20 metrach

• Gość: Miauu IP: *.centertel.pl 07.01.12, 21:23
    No.taak. Moja dziewczyna okreslila ta lokalizacjie jako atrakcyjna....na wynajem. Miszkac tam moze ale na jakis czas. Cale zycie mieszkac tam nie chce. Wsrod biur, zero parkow. Jednak.....lokalizacyjnie jest ok. Widok parkingu KB jest średni....bo sa gorsze widoki w Warszawie....w wiekszosci na.jakies rudery (wezmy chocby widoki terenow.PKP w.19stej dzielnicy.... Jest jeszcze jedna sprawa....halas. Coz.tu ukrywac ....Karolkowa moze w przyszlosci popalic....bo.bedzie ten park biznesu KBP....no i klimatyzatory....ktore juz daja sie we znaki od budynku KB i tych biurowcow w strone centrum. Jednym.slowem inwestycja dobra.do najmu...raczej nie do zycia z.dzieckiem....
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 16:49
    Witam wszystkich, Okam wreszcie podpisał umowę z generalnym wykonawcą firmą,,Unibep'' i ma już pozwolenie na budowę.Budowa podobno rusza w lutym, termin zakończenia I etapu wynikajający z umowy lipiec 2013 rok.
  • ooromciooo 12.01.12, 17:35
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Witam wszystkich, Okam wreszcie podpisał umowę z generalnym wykonawcą firmą,,Un
    > ibep''

zapomniałeś napisać kwotę kontraktu i PU iwestycji, tak aby można było oszacować rabat z deweloperem ;)
  • Gość: Kosei IP: 78.133.196.* 13.01.12, 11:06
    ^^^ Komunikat UNIBEP:

UNIBEP S.A. informuje, że w dniu 10 stycznia 2012 r. (umowa wpłynęła do Spółki w dniu 11.01.2012 r.) podpisał umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji położonej w Warszawie przy ul. Siedmiogrodziej. Zamawiającym jest spółka OKAM 2007 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Inwestycja ma charakter mieszkaniowo - usługowo - handlowy. Inwestycja będzie realizowana w 3 etapach realizacyjnych. Pierwszy etap realizacyjny będzie polegał na budowie ściany szczelinowej dla wszystkich etapów i budynku A o pow. całk. ok. 27,7 tys. m2. Drugi etap realizacyjny będzie polegał na budowie budynku B o pow. całk. ok. 15 tys. m2. Trzeci etap realizacyjny będzie polegał na budowie budynku C o pow. całk. ok. 22,7 tys. m2.

Wynagrodzenie wykonawcy za całość inwestycji wynosi: 100 828 355 PLN netto. Wynagrodzenie będzie mieć charakter ryczałtowy. Inwestycja może być etapowana w takim przypadku wynagrodzenie za poszczególne etapy wynosi: etap 1: 42 611 020,96 PLN netto, etap 2: 19 688 816,03 PLN netto, etap 3: 38 528 518,01 PLN netto.

Warunki niniejszej umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Łączna wartość kar umownych nie może przekroczyć 7,5% ceny kontraktu.

Terminy realizacji: etap 1: luty 2012 – lipiec 2013, etap 2: 18 m-c od daty rozpoczęcia, etap 3: 18 m-c od daty rozpoczęcia. Etapy 1 i 2 będą uruchamiane na polecenie rozpoczęcia robót wydawane przez Inwestora.

Wychodzi wg moich szybkich wyliczeń coś około 1500 PLN za m2 powierzchni całkowitej.
  • Gość: Garbaz IP: *.dynamic.mm.pl 13.01.12, 17:31
    A po ile oni to tam sprzedają ?

Na stronie cena niby od 7495zł/m2 ...a tak naprawdę po ile takie mieszkanko powiedzmy 50m2 chodzi ?
  • Gość: gość IP: *.ip.netia.com.pl 14.01.12, 10:19
    Po 8700 za mkw
  • Gość: gość IP: *.interdom.net.pl 14.01.12, 21:22
    nie ma jak szybkie wyliczenie, z uwzględnieniem powierzchni garaży, klatek schodowych itd.
  • Gość: raaabe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.12, 12:55
    Nawet odejmując pow. handlowe, garaże itd. nie wyjdzie więcej jak 3000zł za koszt budowy przez wykonawcę m2 powierzchni mieszkania.
  • ooromciooo 18.01.12, 13:31
    Gość portalu: raaabe napisał(a):

to teraz dodajmy koszt działki, info jakie znalazłem to cena transakcyjna z 2007 z operatu szacunkowego innej działki www.srodmiescie.it.pl/cms/download/13461.html strona 9 poz 22.

obręb: 6-04-05; nr: 28; pow 12214; cena transakcyjna: 82346800; cena za m^2: 6742

Widać, że działka kupiona na górce

• Gość: Gigi_lamps IP: *.dynamic.mm.pl 19.01.12, 00:47
    Wydatki:
    82.346.800 zł za działkę
    101.000.000 zł za wykonanie
    Buiro: trzy stworki w biurze przez 5 lat zarobią po jakieś 10tys na miesiąc (a niech i mają od wuja sama z Izraela za dobrą sprzedaż...) = 1.800.000 + prąd , gaz, woda ciepła i zimna, jakaś drukarka, i takie tam, papier toaletowy w biurze to dojdzie do 1850.000 zł
    Z dwa tanie auta + paliwo = 100.000zł
    Reklama w radiu i na bilbordach = milion niech będzie (tu mogę się mylić)
    Prawnicy, zgody i inne pierdoły nastepny milion (projekt i zezwolenia już były razem z dziłką od pana Kulczyka)...

Razem: 183.346.800 (za działke i Unibep) + wydatki powyższe = razem: 187296800

Zysk:
    za garaże weźmie 471 x 42000 zł = 19.782.000
    Lokale do 45 mkw stanowią 27% inwestycji = 131 mieszkań (45m2 x 131 x 8800zł = 51.876.000)
    dwupokojowe (45-65 mkw = średnia ok.55 mk) 30% = 146 mieszkań (55m2 x 146 x 8500zł = 68.255.000)
    natomiast 24% to mieszkania trzypokojowe (65-85 mkw = śr.70m2) = 116 mieszkań (70m2 x 116 x 8200zł = 66.584.000)

a te największe - powyżej 85 mkw (śr.100m2) - stanowią 7% inwestycji = 34 mieszkania (100 x 34 x 7600 = 25.840.000)

17 lokali po około 100m2 (liczę po 10tys/m2) = 1700 m2 z usług = 17.000.000

Razem zysk brutto: 249.337.000

Razem zysk netto (po odliczeniu wydatków): 62.040.200

Deweloper zarabia około 62 bańki

Mowicie ,że wojowali żeby udźgać jeszcze troszkę mieszkań w projekt ? :)
    Spoko..., bidulki....:(
    Dochodzi do tego obsługa kredytu (deweloper kupił działkę za gotówkę, jednak trzeba liczyć jako kredyt, bo to inwestora kasa i mógł sobie wpłacić do banku , więc zysk mu się szczerze należy..)
    Mieszkańcy będą inwestorami, więc kredyt bieżący na inwestycje i dla Unibepu będzie tani (od tych 101 milionów udzielany w transzach, rekompensowany przez klientów przynoszących w zębach pieniążki, tak aby deweloper nie musiał zaciągać kredytu... - więc koszt ...prawie pomijalny - jakaś bańka)

Koszt kredytu 82 baniek na 5 lat w PLN to w sumie 90bańek , czyli 8 milionów idzie w straty...

Zostaje nam około 53 milionów czystego zysku.

Dużo!, biroąc pod uwagę że w obliczeniach raczej zaniżałem srednią metraży i ceny lokali najmowanych... (bo wieżyczki opchnięte będą chyba drożej niż te teraz mieszkania...itd.itp)

Jednak, przy takim pierwotnym wyliczeniu załóżmy że gdyby deweloper chciał sprzedać wszystkie mieszkania po 6tys.m2 tak jak tu coniektórzy wieszczą taką
    prognozę, że taki rynek będzie :) ..., to by musiał dopłacić do interesu jakieś 4 miliony...

Dużo, za dużo dewelperów kupiło za dużo drogie działki. Robocizna nie spadnie , materiały też....

Jednak, pewna firma Hiszpańska firma o nazwie LUBASA kupiła kilka lat temu działkę przy Inflanckiej i dała najwięcej za metr w hisotrii Warszawy :)
    Liczyła że w tamtym rejonie będzie opychać mieszkanka po 20tys za metr. (Budimex kupił też działkę obok o połowę taniej , rok wcześniej od Lubasy i sprzedaje po 10tys.m2 w swoijej inwestycji Murano)
    Ostatnie info z grudnia 2011 to takie, że działkę tę odkupi od Lubasy firma słowacka HB Ravis za połowę tej ceny którą dała Lubasa Warszawie...
    Takie to są interesy i tak to się będzie kończyć moim osobistym zdaniem...coraz częściej...

• leny20-4-7 19.01.12, 02:38
    bez sprawdzania poprawnosci wyliczen. tak na szybko - duzy szacun!
  • Gość: PPP IP: 80.50.231.* 19.01.12, 09:11
    moim zdanie czasy, gdzie za miejsce parkingowe trzeba było zapłacić równowartość auta dobrze wypasionego auta miejskiego to już przeszłość.

nie chcę iśc na fali marzeń, że miejsce takie powinno przynależeć automatycznie do lokalu, ale myślę że 20.000 pln za miejsce to pułap maksymalny marzeń developerów w dzisiejszych i przyszłych czasach.
  • Gość: Gigi_lamps IP: *.cbr.tp.pl 19.01.12, 13:08
    Zapomniałem że deweloper skosi trochę jeszcze kasy z komórek lokatorskich.... Przy 470 komórkach po 3tys/m2 po 4m2 każda to jest 5 baniek :)
    Ale z tego co wiem, do deweloper daje to za darmo...
  • Gość: werkolt32 IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.01.12, 18:13
    tu jest jakiś artykuł na ten temat: www.porthouse.pl/porthouse/artykul/1672/okam-capital-wybrala-generalnego-wykonawce

• gw35 21.01.12, 21:58
    Działkę którą kupił Okam ma status prawny użytkowania wieczystego, oni wcale nie posiadają własności gruntu. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami rocznymi oraz w przyszłości wykupu tego gruntu przez właścicieli lokalów, a koszty te trzeba wliczyć w cenę m2. Dowiadywałem się, ze może to być bardzo kosztowna sprawa.
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 22.01.12, 12:06
    :) toś odkrył Amerykę....

W Warszawie jest kilka, dosłownie kilka miejsc w Warszawie z prawem własności.

Ale ja Ci wymienię:

Śródmieście:
    - Apartamenty Murano na ul. Pokornej

Moktów:
    - Arche na ul. Wynalzek
    - Concept House na ul. Obrzeżnej

Ursus:
    - wszędzie tam gdzie wcześniej było pole z kapustą należące do jakiegoś chłopa

Albo spójrz sobie na mapę:
    www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Mapa.aspx?service=Today
    Z "Dostępne Serwisy" po prawej , wybierz "Mapy własności"
    Działki oznaczone jako "Pozostałe działki" (te na szaro) , są własnościowe.

Ogólnie to są dwa rodzaje praw do użytkowania wieczystego. Tzn. albo teren należy do Skarbu Państwa, albo do m.st. Warszawa.
    Różnica podobno jest taka, że na jednym z tych "bytów" są budowane szkoły, przedszkola i żłobki. I właśnie na tych terenach , aby te żłobki nie zdechły z wycięczenia opłatą z użytkowanie wieczyste, opłata jest ustalona jako mniejsza. Opłata jest rozdzielna pomiędzy mieszkańców w zależności od terenu inwestycji oraz metrażu. Innymi słowy, złobki i przedszkola to przeważnie parterowe obiekty na dużym terenie. Opłata wtedy jest MASAKRYCZNA. Dlatego właśnie ze względu na to co napisałem powyzej, u niektórych użytkowanie jest małe, a u niektórych duże mimo podobnej lokalizacji. Moja koleżanka za 50m2 na Mokotowie płaci prawie 1800zł rocznie (już jest po rozprawie o obniżenie!!) , a na przeciwko ulicy mój znajomy płaci 800zł rocznie... W 19stej dzielnicy opłata będzie 12zł za metr rocznie. Oczywiście opłata nie jest stała i zależna od ceny gruntu aktualizowanej raz na 5 - 10 lat... Oczywiście państwo zaktualizowało wartość gruntu na górce :) , stąd te odwołania do sądów :)
    Ja dodam jeszcze tylko , że w inwestycji SMB Wola przy ulicy Stawki podobno za około 60m2 będzie trzeba płacić 3000zł rocznie i mimo że nie zostało tototo wybudowane, to już są zaciągane sprawy w okręgowych sądach :) Inną sprawą są ludzie np. z Powiśla. Tam ludzie się burzą że chcą im wybudować inne bloki na ich skwerach i terenach zielonych, które należą do nich i za które muszą płacić. Ludzie płacić 3000zł na rok nie chcą i nowych bloków pod oknami i na placach zabaw też nie :) Ciekawe , ciekawe :)
    Ogólnie to należy podziękować pani Hannie Bufetowej. Ja prezydent, może obniżyć o max50% stawki z urzędu. Ma takie prawo, jednak wiadomo, tego nie zrobiła...
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.12, 12:07
    Ponad 90 % działek będących we władaniu developerów i spółdzielni mieszkaniowych jest w użtkowaniu wieczystym. Użytkowanie jest jeszcze na ok 90 lat więc trochę czasu zostało.W przyszłości nikt Ci nie każe wykupywać gruntu, zresztą potrzeba do tego zgody wszystkich mieszkańców danej Wspólnoty co jest praktycznie niemozliwe.Był pomysł uwłaszczenia użytkowników wieczystych za przysłowiową złotówkę, ale zbytnioh bym na to nie liczył.
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 22.01.12, 21:59
    Poprawka. Nie trzeba zgody wszystkich, tylko większości.
    Obecna ustawa obowiązuje do końca 2012.
    Nie przysługuje bonifikat gdy są w budynku lokale usługowe.
    Przy cenie mieszkania w okolicach pół miliona to jest to opłata jednorazowa około 10tys.zł
    Przy rozbiciu to na 20 lat, jest to około 650zł rocznie + inflacja.
    Nie wiem jakim trzeba być debilem, żeby się nie zgodzić na taki układ i płacić 1200zł rocznie użytkowania. Jednak podobno zebranie 10 osób na zebranie wspólnoty jest niesamowicie męczące i prawie niemożliwe :)
  • ooromciooo 22.01.12, 22:35
    Gość portalu: Miauu napisał(a):

> Nie przysługuje bonifikat gdy są w budynku lokale usługowe.

Przy czym za lokal usługowy uważa się również taki w którym zarejestrowana jest działalność gospodarcza :)

Użytkowanie wieczyste jest ogólnym problemem po poprzednim ustroju. (który obecna władza miasta wykorzystuje do zbierania haraczu :) ) Moim zdaniem nie należy tego demonizować tylko po prostu przyjąć to na klatę inaczej pozostaje kupić mieszkanie na Białołęce, Ursusie lub innym Wilanowskim polu na którym opłaty za UW są małe. W mieście są organizacje które aktywnie zajmują się problemem a to wcześniej lub później doprowadzi do jego rozwiązania. Sprawa na pewno będzie musiała się rozwiązać przed wprowadzeniem podaktu katastralnego i kto wie czy jak to się stanie to opłaty z tytułu UW i prawa własności nie będą zrównane, albo automatycznie użytkownicy wieczyści nabędą pełne prawa własności gruntu. Przecież w EU nie ma tworu będącego odpowienikiem UW. Z drugiej strony gdyby rząd wprowadził podatek katastralny i nowym haraczem zostaliby objęci UW to doprowadziłoby to ogólnopolskich zamieszek i próbą obalenia rządu :D. Który będzie taki odważny ?? potrójnie jawnie opodatkować miejsce zamieszkania ?? :)
  • gw35 23.01.12, 13:12
    Znajomi kupili mieszkanie na mokotowie, grunt użytkowanie wieczyste m.st warszawy i o mało nie dostali zawału serca jak dostali zawiadomienie o opłacie rocznej ok 30 tys zł, bo okazało się, ze grunt zostal wyceniony w latach 70tych, a teraz po korekcie kosztował wiadomo duuuuuuuuzo więcej.
    ja się zastanawiam czy jest sens kupowania mieszkania tak naprawdę na planie, zawsze to wygląda fajnie, a potem wchodzisz do gotowego mieszkania i rozczarowanie bo okazuje się, że to nie to! Czytałem forum mieszkańców z osiedla obok capital art, bo też sie zastanawiałem nad kupnem tam mieszkania, ale jak się okazało mieszkania są tam tak akustyczne, ze ludzie słysza dosłownie wszystko z góry z dołu i za ściany, pewnie też są tam ściany 18cm. mam przyjaciela inspektora budowy i powiedział, ze bedzie wszystko słychać!!!powinno być 25cm.
  • Gość: Miauu IP: *.dynamic.mm.pl 24.01.12, 17:44
    chyba chodziło Ci o 3tysł rocznie a nie 30 ??

No chyba, że kupili mieszkanie w budynku parterowym...?
  • Gość: Zainteresowany IP: *.dynamic.mm.pl 24.01.12, 17:37
    Witam,

Czy ktoś wie ile procent mieszkań jest w fazie rezerwacji lub i sprzedaży na dzień dzisiejszy ?

• johnnyc 08.02.12, 20:36
    Czy ktoś z Was podpisał już umowę przedwstępną? Czy ktoś wie kiedy planowane rozpoczęcie robót budowlanych, oczywiście pomijając obecne mrozy?
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 20:43
    Witam, podpisałem już umowę przedwstepną.Rozpoczęcie robót w lutym.Zresztą więcej informacji masz na www.okam.pl
  • Gość: . IP: *.ahlstrom.com 07.08.12, 16:20
    Jestem ciekawa jak wyglądają negocjacje ze sprzedawcami. Czy na tym etapie jest szansa na rabat?
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.12, 00:51
    jest szansa
  • Gość: Zenek IP: *.home.aster.pl 18.12.12, 21:11
    wydymać szympansa?
  • Gość: . IP: *.ahlstrom.com 21.12.12, 10:25
    A skąd wiesz? jakieś doswiadczenie?
  • Gość: ja IP: *.home.aster.pl 21.12.12, 11:50
    Kupiłem mieszkanie w I etapie i na początku miałem obawy, czy to dobra inwestycja. Jednak po niecałym roku od rozpoczęcia budowy rusza już II etap. Oznacza to, że sprzedaż idzie całkiem nieźle. Poza tym lokalizacja moim zdaniem jest bardzo atrakcyjna, oczywiście pod kątem wynajmu, dookoła powstaje centrum biznesowe, stacja metra jest już na ukończeniu, a ceny nie są wygórowane, jak na miejsce tak blisko centrum.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.12, 23:17
    do trzypokojowego lokalu zwykle dają już na wejściu miejsce postojowe za darmo. przy zadeklarowaniu wcześniejszej wpłaty większej sumy dodali mi gratis dużą komórkę lokatorską.
  • Gość: kalkal IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.13, 21:38
    forum dla mieszkańców, może kogoś zainteresuje

incity.warszawa.pl/
  • Gość: nfservices IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 17:02
    Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
    Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
    Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
    Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
    Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
    Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
    Zapraszamy nfservices.com.pl
  • Gość: przypadkowy IP: *.adsl.inetia.pl 20.05.13, 09:46
    Fajnie się czyta posty sprzed 2 lat, że nikt w okolicy nie sprzedaje za 8t/m, więc 8500 jest atrakcyjną ceną:)
    A dziś pewnie spokojnie za 7000 można wyrwać...
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.13, 20:55
    No raczej ciężko przy mniejszych metrażach...
  • Gość: zainteresowany IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.13, 23:22
    jezeli ponizej 40m to okolo 8,7tys/m
  • Gość: LUK IP: 91.229.22.* 03.12.13, 13:37
    No troche tu kogos ponioslo mysle ze w przypadku InCity promocja konczy sie tam gdzie zaczyna sie zainteresowanie klienta zero elastycznosci rabat na posiomie 5% przy wartosci nieruchomosci prawie 700 tys. to jakis zart
  • pasiasta-filizanka 24.08.14, 14:52
    Osobom zamierzającym kupić mieszkanie w Incity polecam zapytać sprzedawców o zapis w umowie deweloperskiej który mówi o obliczeniu ostatecznej ceny mieszkania wg pomiaru geodezyjnego powykonawczego z natury wg normy PN-70/B-02365. Oznacza to, że kupując mieszkanie dla przykładu 40,35m kw - kupujecie mieszkanie około tej wielkości. Faktyczne obliczenie ceny nastąpi gdy lokal będzie już wybudowany i zostanie zmierzony przez geodetę. W tej normie pomiar powinien zostać zrobiony w ścianach surowych, niewytynkowanych.
    Jeżeli metraż będzie większy - dopłacicie jeżeli mniejszy - dostaniecie zwrot. Jednakże w przypadku pierwszego etapu dokonano następującego manewru: uprawniony geodeta p. Piotr Gotkowski dokonał pomiaru już po położeniu tynków, a następnie odjął po 2 cm na wartość tynku. Ponieważ nowoczesne tynki są gipsowe nie mają takiej grubości a przeciętnie od 0,8 do 1,5cm pomnożone przez całość lokalu dało to powierzchnię w zależności od wielkości mieszkania od 0,5 do 1,5m kw większą od kupowanej. Na całym pierwszym etapie po pomiarze geodezyjnym wyszło że wybudowano o 200m kw wiecej powierzchni niż było w projekcie. I teraz : taka wielkość to są dwa 100 metrowe mieszkania - nie ma możliwości by pojawiły się "dodatkowo"w kubaturze budynku. Co oznacza, że każdemu kupującemu "dozmierzono" od 0,5 do 1,5 mkw więcej. Przemnożone przez 164 lokale daje dodatkowo 200m kw. I teraz zapis w umowie mówi, że jeżeli cena lokalu w wyniku obmiaru uleganie zmianie to kupujący ma prawo odstąpić od umowy. Mieszkania odbieraliśmy od stycznia do końca marca. Wezwania do dopłaty wahające się od 4 do 10 tyś zł dostaliśmy w połowie maja gdzie część osób już mieszkała albo była bardzo zaawansowana w remoncie. Mając już wzięty i sfinalizowany kredyt i zabudżetowane koszty remontu dostaliśmy wezwanie do zapłaty dość znacznej kwoty, co do którego jedyną alternatywą był zwrot mieszkania. Osobiście było to dla mnie sporym rozczarowaniem - poczułam się oszukana - zażądano dopłaty za powierzchnię której nie mam - przecież nie mieszkam w mieszkaniu bez tynków tylko wytynkowanym. Znakomita cześć mieszkańców nie mając alternatywy zapłaciła, nieliczni poszli w spór sądowy płacąc za prawnika, tracąc nerwy i zdrowie. Zupełnie szczerze: budynek jest jakościowy, z mieszkania jestem zadowolona - lecz gdybym wiedziała, że do ceny, którą płacę powinnam doliczyć kilkutysięczną dopłatę i spory stres to bym się chyba bardziej zastanowiła. Rozmawiając z biurem sprzedaży zapewniono mnie, że budynek będzie w bardzo dobrej jakości, a spółka jest profesjonalna i zależy im na dobrej marce. I być może tak jest - jednak wymuszenie od kupujących zapłaty za metry, których nie ma i zarobienie w ten sposób 1,7 miliona złotych (200mkw razy średnia cena 8,5tyś) woła o pomstę do nieba. Temat wysokości czynszu, zachowania administracji oraz wentylatorów (niestety wieczorem i w weekendy od strony Giełdowej i Karolkowej idealnie słyszalnych) - to tematy na osobny wątek.
    Co do ścian - użyto bloczka silikatowego o podwyższonym współczynniku tłumienia hałasu i faktycznie jest ok - nie słychać sąsiadów. Przynajmniej w pierwszym etapie - te zawsze są przez deweloperów budowane najstaranniej.
  • pasiasta-filizanka 24.08.14, 14:53
    Jeżeli metraż będzie większy - dopłacicie jeżeli mniejszy - dostaniecie zwrot. Jednakże w przypadku pierwszego etapu dokonano następującego manewru: uprawniony geodeta p. Piotr Gotkowski dokonał pomiaru już po położeniu tynków, a następnie odjął po 2 cm na wartość tynku. Ponieważ nowoczesne tynki są gipsowe nie mają takiej grubości a przeciętnie od 0,8 do 1,5cm pomnożone przez całość lokalu dało to powierzchnię w zależności od wielkości mieszkania od 0,5 do 1,5m kw większą od kupowanej. Na całym pierwszym etapie po pomiarze geodezyjnym wyszło że wybudowano o 200m kw wiecej powierzchni niż było w projekcie. I teraz : taka wielkość to są dwa 100 metrowe mieszkania - nie ma możliwości by pojawiły się "dodatkowo"w kubaturze budynku. Co oznacza, że każdemu kupującemu "dozmierzono" od 0,5 do 1,5 mkw więcej. Przemnożone przez 164 lokale daje dodatkowo 200m kw. I teraz zapis w umowie mówi, że jeżeli cena lokalu w wyniku obmiaru uleganie zmianie to kupujący ma prawo odstąpić od umowy. Mieszkania odbieraliśmy od stycznia do końca marca. Wezwania do dopłaty wahające się od 4 do 10 tyś zł dostaliśmy w połowie maja gdzie część osób już mieszkała albo była bardzo zaawansowana w remoncie. Mając już wzięty i sfinalizowany kredyt i zabudżetowane koszty remontu dostaliśmy wezwanie do zapłaty dość znacznej kwoty, co do którego jedyną alternatywą był zwrot mieszkania. Osobiście było to dla mnie sporym rozczarowaniem - poczułam się oszukana - zażądano dopłaty za powierzchnię której nie mam - przecież nie mieszkam w mieszkaniu bez tynków tylko wytynkowanym. Znakomita cześć mieszkańców nie mając alternatywy zapłaciła, nieliczni poszli w spór sądowy płacąc za prawnika, tracąc nerwy i zdrowie. Zupełnie szczerze: budynek jest jakościowy, z mieszkania jestem zadowolona - lecz gdybym wiedziała, że do ceny, którą płacę powinnam doliczyć kilkutysięczną dopłatę i spory stres to bym się chyba bardziej zastanowiła. Rozmawiając z biurem sprzedaży zapewniono mnie, że budynek będzie w bardzo dobrej jakości a spółka jest profesjonalna i zależy im na dobrej marce. I być może tak jest - jednak wymuszenie od kupujących zapłaty za metry, których nie ma i zarobienie w ten sposób 1,7 miliona złotych (200mkw razy średnia cena 8,5tyś) woła o pomstę do nieba. Temat wysokości czynszu, zachowania administracji oraz wentylatorów (niestety wieczorem i w weekendy od strony Giełdowej i Karolkowej idealnie słyszalnych) - to tematy na osobny wątek.
  • maloney 26.12.14, 16:27
    Cytując poprzedniczkę "Temat wysokości czynszu, zachowania administracji oraz wentylatorów (niestety wieczorem i w weekendy od strony Giełdowej i Karolkowej idealnie słyszalnych) - to tematy na osobny wątek. "
    - czy ktoś z mieszkańców InCity interweniował u zarządcy osiedla, by wystosować skargę na nadmierny hałas? gdyby co pomogę (mieszkaniec Giełdowa 4)
  • gosia_mhsd 28.05.16, 09:18
    Witam,
    Chciałabym zapytać o te wentylatory - czy u Państwa w InCity również słychać buczenie dobiegające (chyba) z Polfy? A może ono dobiega z innego miejsca? Co to jest i czy ktoś próbował coś z tym zrobić? Mieszkam przy Kolejowej i słyszę buczenie, nie jest ono głośne i prawie niesłyszalne przy zamkniętych oknach, ale przy otwartych mocno irytujące - 24/7 non stop coś buczy... Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam
  • pkowalski.84 30.01.16, 13:04
    Witam. Chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian i jakość tynków, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu: Piotr 889 228 440
  • tanitazaitceva 06.12.18, 14:27
    Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.